Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

Kodla Büyü
biltek99' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
Usb herkeste kırmizi panik yapmayın
truva12345' Alıntı:
benim de usb cihaz yönetimde kırmızı oldu. usb bilgisayara bağlanmıyor görmüyor zaten :)).bu sorunun çözümünü bilen varmı
dagli15' Alıntı:
USB kirmizi oldu PC te baglanmiyor. Herkestemi boyle

Kırmızı USB çözümü:

Ayarlar>>Depolama>>Sağ üst köşede 3 kareden oluşan ayar düğmesine tıkla USB bağlantı şeklini değiştir. Artık USB kırmızı değil Yeşil.

bilalca' Alıntı:
Bugün tablete Play Store üzerinden bir tane program yükledim. Sonrasında bir baktım ki program yok. Anlaşılan o ki herşeye izin vermeyecekler.

Wireless ile ilgili programlar engelleniyor.

Ayarlar>>Depolama>>Sağ üst köşede 3 kareden oluşan ayar düğmesine tıkla USB bağlantı şeklini değiştir. Artık USB kırmızı değil Yeşil
hocam bağlantı şekli değişmiyor

ilyas33' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
truva12345' Alıntı:
benim de usb cihaz yönetimde kırmızı oldu. usb bilgisayara bağlanmıyor görmüyor zaten :)).bu sorunun çözümünü bilen varmı
dagli15' Alıntı:

Kırmızı USB çözümü:

Ayarlar>>Depolama>>Sağ üst köşede 3 kareden oluşan ayar düğmesine tıkla USB bağlantı şeklini değiştir. Artık USB kırmızı değil Yeşil.

bilalca' Alıntı:
Bugün tablete Play Store üzerinden bir tane program yükledim. Sonrasında bir baktım ki program yok. Anlaşılan o ki herşeye izin vermeyecekler.

Ayarlar>>Depolama>>Sağ üst köşede 3 kareden oluşan ayar düğmesine tıkla USB bağlantı şeklini değiştir. Artık USB kırmızı değil Yeşil

Hem öğretmen hem öğrenci tabletinde de aynı yöntemle ben çözüme ulaştım. Size gönderilen model farklı demek ki.
Ancak Win7'ye bağlanamadım.Ancak XP kurulu bilgisayara extra bir ayar yapmadan bağlandım ve dosya aktarımı yaptım.

biltek99' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
ilyas33' Alıntı:
truva12345' Alıntı:
dagli15' Alıntı:

Kırmızı USB çözümü:

bilalca' Alıntı:

Hem öğretmen hem öğrenci tabletinde de aynı yöntemle ben çözüme ulaştım. Size gönderilen model farklı demek ki.
Ancak Win7'ye bağlanamadım.Ancak XP kurulu bilgisayara extra bir ayar yapmadan bağlandım ve dosya aktarımı yaptım.

dediğnizi yaptım yeşil oldu ama bilgisayar bağlanmıyor yinede dosya aktarımını blutod ile yapıyorum da zaman alıyor

kakkosi' Alıntı:
iki günlük tablet, birden kapandı ve açılmıyor. şarjı yeterli düzeydeydi.

bende de bir öğrenci geldi tabletim açılmıyor diyeses ve açma düğmelerine uzunca bastım düğmeleri kurcaladım. açma düğmesine bastım açıldı :D ama benim yaptıklarımdan mı açıldı yoksa açılacağımı vardı bilmiyorum.

bu arada tabletlerin saatini ayarlayabilen var mı acaba. saat kısmına girdim ama bulamadım ben ?

tableti kapat dedim hala kapanıyor diyor ama kapanmıyor yarım saat geçti başkada birşey yapılmıyor.kapanmıyorda takıldı kaldı. usb görmüyor daha iki gün oldu alalı bir sürü problem :eek:

usb yeşil oldu depolama kısmından usb bilgisayar bağladığımda ses geliyor bağlandığı şekilde ama daha sonra bu bilgisayarda usb aygıtlarında biri çalışmadığı için windovs aygıtı tanımıyor diyor sorunu nasıl çözebiliriz bilen varmı.yada usb mi bozuldu yenisinimi almak gerekiyor.

kakkosi' Alıntı:

:cry: sorun şarj daymış. :?:
şarj cihazındaymış yani.. arızalanmış yada fazla ısınmış, kafayı yemiş, bizde kafayı yedik.
google play kapandı herhalde.
usb ile bağlanılmıyor.
ne yapmak için verdiler bunları anlamadım. :-1:

Bugün bizimde bir öğretmen arkadaşın tableti açılmıyordu arkaplanda mavi ışık var gibiydi, açma/kapama ve ses + tuşuna basıp reset attım açıldı. ama eba da problem var galiba cihazı aktive edemiyor.

usb ile bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlara "airdroid" uygulaması tavsiye edilir aynı kies air gibi çalışmakta hatta çok daha performanslı denebilir. sadece web arayüzünden dosya upload ve download edebiliyorsunuz. ben upload hızı olarak saniyede 2,50-3 mb arası hızda indirdim ki usb ile dosya aktarım hızı da ancak bu kadar olabiliyor.

madlion' Alıntı:
usb ile bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlara airdroid uygulaması tavsiye edilir aynı kies air gibi çalışmakta hatta çok daha performanslı denebilir. sadece web arayüzünden dosya upload ve download edebiliyorsunuz. ben upload hızı olarak saniyede 2,50-3 mb arası hızda indirdim ki usb ile dosya aktarım hızı da ancak bu kadar olabiliyor.
Hocam çok teşekkürler bizi büyük bir dertten kurtardın. :++:

xodeda' Alıntı:
kakkosi' Alıntı:

bende de bir öğrenci geldi tabletim açılmıyor diyeses ve açma düğmelerine uzunca bastım düğmeleri kurcaladım. açma düğmesine bastım açıldı :D ama benim yaptıklarımdan mı açıldı yoksa açılacağımı vardı bilmiyorum.
bugün bir öğrencide açamıyorum diye geldi bende aynı şekilde tüm düğmelere falan bastım daha sonra açma düğmesine basınca açıldı :)

Bir hocanın tabletinde boydan boya piksel hatası var çizgi halinde.

Şimdi bu halde ne yapıyoruz. pybs den arıza kaydı mı açıyoruz yoksa kayıt açmadan yedek tablet mi veriyoruz nasıl oluyor?. Tecrübe eden arkadaş varsa yardım lütfen.

arkadaşlar bir arkadaşın tabletini etkinleştirmekte sıkıntı yaşıyorum. açınca tablet aktive edildikten sonra Otomatik Kayıt 2 diyor ve sürekli orada kalıyor, bir türlü tc kimlik bölümüne gelmiyor.. modemden wpa falan ne varsa hepsini değiştirdim.denedim...ne yapmak lazım.

geceyolcusu2002' Alıntı:
arkadaşlar bir arkadaşın tabletini etkinleştirmekte sıkıntı yaşıyorum. açınca tablet aktive edildikten sonra Otomatik Kayıt 2 diyor ve sürekli orada kalıyor, bir türlü tc kimlik bölümüne gelmiyor.. modemden wpa falan ne varsa hepsini değiştirdim.denedim...ne yapmak lazım.
wifi ile ilgilidir başka birwifi sen etkinleştirme yi deneyin

Arkadaşlar "Tablet Bulutta bulunamıyor" hatası alan oldu mu..? Bizde iki hocamızın bilgisayarında bu sorun var nedir nedendir acaba..? :shock:

Sanırım ben kurana kadar airdroidi de engellemişler. Bütün işlemleri yapıyorum airdroidde login olmuyor bir türlü "bağlantınızı kontrol edin diyor" halbuki wifiden tarayıcı ile rahatlıkla bağlanabiliyorum.

Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşa dün tabletini verdim aktivasyonunu yaptı. Bugün tabletin şarj olmadığını ve ekranın bazı noktalarında beyaz noktalar olduğunu söyledi. Yedek tabletlerden birisini vereyim diyorum ama daha önce verdiğim tabletle aktivasyon yaptığı için kabul etmeyecek sistem. Eski verdiğim tablete reset, fabrika ayarlarına döndürsem falan onun bilgileri silinir mi, böylece yedeklerden birini verebilirim.

Arkadaşlar söyle bir sorun oldu bugün.. Bir öğretmenin tabletini actim. Ağa baglandim. Cihaza yönetimi acildi. Eba şifresini girdim. Şifreyi kabul etti. Tablet acildi. Ama öğretmenin adi ve okulu cihaz yönetiminde sol tarafta görünmedi. Tablet aktif ama öğretmen görünmüyor haliyle pybs.Eba da da öğretmenin adi cikmiyor. Sanirim bunun için tabletin buluta bağlanması lazim. Cihaz yönetiminde sağ üstte dünya ve güncelleme butonlari yeşil, bulut gri renkli. Başlat diyorum, buluta baglaniyor diye kirmizi bir yazi cikiyor program kendini hemen arka plana atiyor ama bağlantı saglayamiyor.. İsin garibi buluta bağlantı yok ama Eba markete girip uygulama indirebildim. Bu arada öğretmenin google hesabini ilk acilista tabletetanittim. Onunla bir ilgisi yok..
Sonuç olarak tableti aktive edip buluta baglanamayan ve bu durumu çözen arkadasarimiz var mi Acep ?!

Bugün görevlendirildiğim okulda tablet aldım. Eba şifremi oluşturdum. Tableti açtım, kablosuz ağa bağlantı sağladım ama eba şifresini girdikten sonra aktif et düğmesine basıyorum, "buluta bağlanılıyor" bölümünde takılı kalıyor. Bulut ikonu yeşil durumda bulunuyor. Başka bir işlem daha mu yapmam gerekli?

black82' Alıntı:
Bugün görevlendirildiğim okulda tablet aldım. Eba şifremi oluşturdum. Tableti açtım, kablosuz ağa bağlantı sağladım ama eba şifresini girdikten sonra aktif et düğmesine basıyorum, "buluta bağlanılıyor" bölümünde takılı kalıyor. Bulut ikonu yeşil durumda bulunuyor. Başka bir işlem daha mu yapmam gerekli?
Bir kaç kere benimde başıma geldi. Başka wifi ile denedim oldu

black82' Alıntı:
Zamana bırak hocam.. :) Bende de aynı sorun vardı 2 gün sonra oldu..

karekedi' Alıntı:
Bir hocanın tabletinde boydan boya piksel hatası var çizgi halinde.

Şimdi bu halde ne yapıyoruz. pybs den arıza kaydı mı açıyoruz yoksa kayıt açmadan yedek tablet mi veriyoruz nasıl oluyor?. Tecrübe eden arkadaş varsa yardım lütfen.
hocam bendede vardı bi tablette garanti için geri aldım ama ne verdiğim tableti açabildik nede aldığım tableti arayıp soran var.arıza kaydı oluşturduk ama gelen giden arayan soran olmad.

Geri