Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

Kodla Büyü
Evet yapan oldu mu nazil yapiliyor sistem kendisi mi eslestiriyor 12 tablet aktif ama hic biri daha öğretmenle eslesmedi

H_M' Alıntı:
Aydının bir ilçesinde çalışıyorum ve tabletlerin dağıtımı ertelenmiş..
Kütahya'nın ilçelerinde de ertelendi. Yetiştiremediler anlaşılan tabletleri. Bundan dolayı şimdilik programı gerçekleştirebilmek için 81 il merkezlerinde en az birer okula dağıtıyorlar

arkadaşlar tabletten bağlanılan netin kurum yada özel olması farkedermi. aktivasyonu özel netten yapamıyoruz

lucas334' Alıntı:
arkadaşlar tabletten bağlanılan netin kurum yada özel olması farkedermi. aktivasyonu özel netten yapamıyoruz
farketmiyor. özel netten neden yapamıyorsunuz. wep şifreliyse ağa bağlanamıyor.

Bizde de öğretmen tabletlerinin bazıları aktive oluyor bazıları olmuyor. Sorunu nereye bildirmemiz gerekiyor...

Bizim okuldaki kimi öğretmenlerde eba .021 hatasi veriyor. Çözümü bulan var mı?

Arkadaşlar basit bir soru olacak ama benim tablette saatle ilgili bir sorun yaşıyorum.
Benim tablet hariç kurduğumuz bütün tabletlerin saat ayarları normal ama benim ki 2 saat geri.
Saat ayar kısmından çözemedim. Bunun ayarının nereden yapıyoruz?

Twitter ve Facebook yasaklı, onu anlıyorum.
YouTube neden yasaklı bu tablette?
Nerden video izleteceksiniz öğrencilere.
EBA'nın ufuk açıcı videolarını mı yoksa:)

17.02.2014 Pazartesi tablet dağıtım günü çözüm bekleyen soru ve cevaplar
1.Kayıt hatası eba-01......21(eba şifreleri kaynaklı olduğu tahmin ediliyomuş)
2.Öğretmen arkadaşlara tablet eğitimi verilecek mi?yoksa biz mi vereceğiz?
3.Şarj giriş kablosunun diğer ucu(usb kısmı)bilgisayara takıldığında tanımayan tabletler.
4.wireless wep şifreleme
5.iphone-samsung-gm 'nin telefon şarj üniteleri ile tabletleri şarj edebilir miyiz?(akım gerilim üniteleri uygun mudur?)
6. z-kitapların ne zaman hazır olacağı ve ne zaman tablete yükleneceği(bugün sık karşılaştım bu soruyla)
7.pybs sistemine bazı kayıt edilen tabletlerin düşmemesi.
8.Garanti süresi ne kadardır?Garanti durumları nelerdir?Herhangi bir arızada nasıl bir yol izleyeceğiz?(bilen varsa bi zahmet söylesin)
Dilek ve kapanış.General mobile'ın bu kadar tablet için en azından bir sık sorulan sorular şeklinde bir sayfa oluşturmasını
arzu ederdim.Herkese saygılar.Proje inşallah amacına ulaşır.Hayırlı geceler.

Bu tabletler adamı deli eder...
Kayıt olduğu halde pybs.eba.gov.tr adı ve soyadı gözüküp tablet atanmamış gözüken öğretmen var.(Bu durumda ne yapacaz acaba.)
EL ile mi atama yapcaz. herkes atanmış bir kişi tabletsiz gözüküyo

Arkadaşlar bu tabletleri biz mi dağıtacağız yoksa müdür mü? Anladığım kadarıyla site üzerinden kayıt yapılacak ama bizim müdür şifre vermez. Öğretmene şifre vermeyin diye yazı gelmiş, öyle diyor. ee bu durumda müdür dağıtacak. Bir yazıda da "müdürün size tableti verirken teslim ettiği aktivasyon kodu" diyor. Peki bizim görevimiz nedir?

Re: Ynt: Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

survivor_0019' Alıntı:
Bu tabletler adamı deli eder...
Kayıt olduğu halde pybs.eba.gov.tr adı ve soyadı gözüküp tablet atanmamış gözüken öğretmen var.(Bu durumda ne yapacaz acaba.)
EL ile mi atama yapcaz. herkes atanmış bir kişi tabletsiz gözüküyo
Aynı sorun bende de var. Cözümü bilen varsa cok sevineceğim.

Arkadaşlar EBA.021 hatasını ancak şu şekilde çözdüm.
Anladığım kadarıyla MEBBİS şifrelerini EBA şifresi olarak kabul etmiyor. 1 defa denedikten sonrada EBA şifresini sürekli yanlış algılıyor ve yeniden EBA şifresi oluştursak bile şifreyi kabul etmiyor.

Peki çözüm yolu ne?

Öğretmenlerin tabletlerini değiştirmek! Yani aynı hatayı veren bir tabletle o tableti değiştirmek ve farklı öğretmenlere vermek. Bir başka TC Kimlik No ve EBA şifresiyle aktive etmeyi deneyince sorunu çözmüş bulunuyoruz.

Peki okulunuzda görevlendirme çalışan öğretmenlere tablet zimmetlemesi yaptınız mı? Yaptıysanız nasıl yaptınız? Sisteme nasıl işlediniz? Bildiğim kadarıyla o eğitim öğretim yılı için tablet o öğretmen arkadaşa verilecek.

Hocam mebbis te gözükmeyen öğretmene tablet verilmez denildi bize.
Görevlendirme çalışan bir öğretmene tablet verdik daha sonra ili aradığımızda geri almamız söylendi.

cgg*seco' Alıntı:
Arkadaşlar EBA.021 hatasını ancak şu şekilde çözdüm.
Anladığım kadarıyla MEBBİS şifrelerini EBA şifresi olarak kabul etmiyor. 1 defa denedikten sonrada EBA şifresini sürekli yanlış algılıyor ve yeniden EBA şifresi oluştursak bile şifreyi kabul etmiyor.

Peki çözüm yolu ne?

Öğretmenlerin tabletlerini değiştirmek! Yani aynı hatayı veren bir tabletle o tableti değiştirmek ve farklı öğretmenlere vermek. Bir başka TC Kimlik No ve EBA şifresiyle aktive etmeyi deneyince sorunu çözmüş bulunuyoruz.

eba.021 hatası için biz şunları uyguladık; tabletleri kapatıp tam şarj ettik, ebadan şifreyi değiştirdik. (Şifre sıfır ile başlıyordu.) Bunlardan biri işe yaradı ama hangisi bilmiyorum, sadece beklemekle de çözülebilecek gibi.

hata kodlarını eba sitesi tartışma bölümüne yazmışlar;

EBA.002 : TC kimlik numarası hatalı.
EBA.013 : Şifre ve TC kimlik numarası uyumsuz.
EBA.017 : TC kimlik numarası ve/ya seri numarası daha önceden kayıt edilmiştir.Bir kullanıcıya ait sadece bir tablet olabilir.
EBA.021 : Tablet kullanıcı adı-şifresini 5 defadan fazla hatalı girdiniz

Geri