Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

Kodla Büyü
Daha önce aktive edip dagıttığım öğretmen tabletinden birisi tekrar aktive istiyor tc ve şifre giriyoruz buluta bağlanıyor diyor saatlerce bekliyor tekrar tekrar denememe rağmen aktive olmuyor sıfırladım tekrar açtım yine aktive olmuyor ne yapabilirim?Teşekkürler

öğretmen tabletlerinde tarih problemi
bnm tablet sık sık tarih değiştiriyor okulda düzeliyordu. Fakat tatil döneminde olduumuz için bunu yapamıyorum acba tarihi nasıl değiştirebilirim(etap 4)

1. Widget eklemeden ayarlar seçilir sonra bir pencere açılır oradan da uygulamalar seçilir. Masaüstüne uygulamaların kısayolu gelir. bu kısayolu tıklanarak uygulamalar açılır.

2. Uygulamalardan tümü seçilir. Ordan sırası ile ayarlar deposu seçili durmaya zorlaya basılır. Sonra geri çıkıp bu seferde ayarlar seçilip sırası ile önce önbelleği temizle ye sonra verileri temizleye basılır gelen uyarıya tamam denir. sonra ayarlar menüsüne tarih saat ayarı gelecektir.

okul değiştirdim. tanletim çalışıyordu. resetledim. iki gündür kayıt hatası 2 hatası var. e yapmalı?

mdm eba'dan mailime gelen cevap :
"Merhaba,

Tabletin aktivasyonu silinmiştir, tekrar aktive ettiğinizde sorun düzelecektir.

İyi Günler."

zaten aktivasyon yapamıyorum diye yardım istiyorum... Allahım ya :scared:

Daha önce bir öğrenciye tablet aktivasyonu yapılmış, fakat öğrenci okuldan ayrılmış ve tableti geri almışlar. Yeni gelen bir öğrenciye bu tabletin aktivasyon işlemi nasıl yapılabilir?

ozkansedef' Alıntı:
Daha önce bir öğrenciye tablet aktivasyonu yapılmış, fakat öğrenci okuldan ayrılmış ve tableti geri almışlar. Yeni gelen bir öğrenciye bu tabletin aktivasyon işlemi nasıl yapılabilir?

Hocam mdm@eba.gov.tr adresine mail atın, kişisel mail adresinizden gönderirseniz ne kadar zamanda dönerler bilemem ama ben eba.gov.tr adresine üye girişi yapıp iletişim bölümü tablet konusundan mail gönderdim.Ertesi gün cevapladılar.İçerik olarak okulunuzda önceden aktivasyonda kullanılan tabletin seri nosunu ve öğrenci bilgilerini verin.Tabletin aktivasyonunun silinmesini sağlayıp size mail olarak dönüş yapıyorlar.Tekrar aktive ederseniz sorun çözülmesi lazım.Kolay gelsin.

Arkadaşlar öğrencimin tabletinden ses çıkmıyor. İşin enterasan yanı kulaklığı takınca ses var,çıkarınca ses yok. Hoparlorlerinde mi problem var dedim ama alarm sesleri veya bildirim sesleri dışarıya veriyor ama muzik veya videolardaki sesleri dışarıya vermiyo. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir?

Arkadaslar bu yil bitero olarak gorevlendirildim bulundugum okula gecen yil tablet dagitilmis ogrencilere simdi bende okuldan gm marka olan tabletlerden alabiirmiyim. Okuldaki Öğretmenlere dagitilmamissa bile yinede alabiliyormuyum bilen arkadaslar bilgilendirirse sevinirim

O okulun kadrosunda olmadığın için alamazsın..... Ama kullanabilirsin :) sen bilmediğin görmediğin bir şeyi nasıl anlatacaksın öğrencilere? Senin ve idarecilerin bileceği iş.... Sonuçta okulda öğrencilerden alınan hata giden öğretmenlerden alınan kullanılmış tabletler var, bunlar kime verilecek? kimse kullanılmış tableti almak istemez, hele zimmet falan var hayatta alınmaz. Senden önceki adamın tableti nasıl kullandığını nerden bileceksin? Batarya arızası olsa garanti dışı, kullanım hatası diyorlar.... BTR öğretmenim işini bilir....

Sistemde sorun var heralde 2 gundur kayıt yapamadığını söyluyor öğrenciler

İlyas hocam ne zaman duzelir sistem bıktım artik oto kayit 2 hatasindan napcagimi bilmiyoru. Acaba garantiye mi gondersem

arkadaşlar bir öğretmen şifresini değiştirmiş ama aktive olmuyor buluta bağlanıyor diye bekliyor.
1.si tablet okulun internetine bağlı iken mi buluta bağlanır.
2.si eğer böyle bir şart yoksa bu problemi nasıl çözerim
3.sü öğretmene yeni şifre nasıl veririm.

Teşekkürler...

yurt dışına giden öğretmenden aldığım tableti okulumuza yeni gelen bir öğretmene arkadaşa verdik ama aktive edemedik. giden öğretmen arkadaşa kayıtlı diye hata veriyor ne yapmam lazım arkadaşlar

murathan21' Alıntı:
yurt dışına giden öğretmenden aldığım tableti okulumuza yeni gelen bir öğretmene arkadaşa verdik ama aktive edemedik. giden öğretmen arkadaşa kayıtlı diye hata veriyor ne yapmam lazım arkadaşlar
Daha önce paylaşılmıştı. Ankara'da bir birim bu işe bakıyordu. Onlar diğer kaydı iptal ediyordu. Ama şuan o mail adresini hatırlamıyorum. Forum içerisinde bir arama yaparsanız bulursunuz.

ismailt' Alıntı:
arkadaşlar bir öğretmen şifresini değiştirmiş ama aktive olmuyor buluta bağlanıyor diye bekliyor.
1.si tablet okulun internetine bağlı iken mi buluta bağlanır.
2.si eğer böyle bir şart yoksa bu problemi nasıl çözerim
3.sü öğretmene yeni şifre nasıl veririm.

Teşekkürler...

Hocam bizde de benzer durum oldu, masaüstü bilgisayardan eba sitesine mebbis şifresiyle giriş yaptık yeni şifre aldık. okuldaki netle bağlanamadık yalnız evindeki internetle aktivasyonu yaptı arkadaşım.

bilalca' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
Daha önce paylaşılmıştı. Ankara'da bir birim bu işe bakıyordu. Onlar diğer kaydı iptal ediyordu. Ama şuan o mail adresini hatırlamıyorum. Forum içerisinde bir arama yaparsanız bulursunuz.

arkadaşım yazılanların hepsini denemedim ama bi sonuç alamadım hala o yüzden yazdım buraya

Okulumuzda 250 dolayında tablet var (10. sınıf ve öğretmenler).

1) MDM uygulama eklemeye izin vermemesi,
2) Şarj olmaması veya şarjın tamamlanamaması,
3) Şarj soketi,
4) Kernel Hatası, sıfırlanmama

sıklıkla karşılaşılan ve servise gönderme sebeplerindendir.

Ben yani bir okulda göreve başladım bir adet tablet garantiden geldi ancak üzerinde kime ait olduğu yazmıyor :( Bu sene dağıtılan tabletlerin listesinde de kutu üzerinde yazan seri numarası da yok ne yapabilirim ? Kime ait o0lduğunu nasıl bulacağım

burock_26' Alıntı:
Ben yani bir okulda göreve başladım bir adet tablet garantiden geldi ancak üzerinde kime ait olduğu yazmıyor :( Bu sene dağıtılan tabletlerin listesinde de kutu üzerinde yazan seri numarası da yok ne yapabilirim ? Kime ait o0lduğunu nasıl bulacağım

fatih-tablet-f281/tablet-seri-no-ogrenme-yontemi-t136236.html

bu şekilde öğrenirsiniz hocam ardından pybs den kime ait olduğunu da bulursunuz.

ademola' Alıntı:
burock_26' Alıntı:

fatih-tablet-f281/tablet-seri-no-ogrenme-yontemi-t136236.html

bu şekilde öğrenirsiniz hocam ardından pybs den kime ait olduğunu da bulursunuz.
Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun

Geri