Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

Kodla Büyü

saayees

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pazartesi malum tüm Türkiye'de tablet dağıtımı var.Dağıtım öncesi veya sonrası
general mobile tabletleriyle ilgili sıkıntıları bir başlıkta paylaşalım istedim.Umarım destek görür.

İlk soru da benden olsun etkinleştirme öncesi gm tablet ile ağa bağlanamıyorum.
Yeşil renk bir yazı ile otomatik kayıt 2 şeklinde bir uyarı alıyorum.Bilgisi olan veya karşılaşan var mı?

Ben de tabletimi cuma günü aldım fakat eve gelip aktifleştirmek istediğimde sorun yaşadım. Tabletim evimdeki modemle internete bağlanmıyor. Nedenini bilen varsa yardımcı olması durumunda çok sevinicem.

saayees' Alıntı:
Yeşil renk bir yazı ile otomatik kayıt 2 şeklinde bir uyarı alıyorum.Bilgisi olan veya karşılaşan var mı?
Öncelikle pybs den tablet teslim alma işlemini tamamlamanız gerekiyor.

Hocam çekim kalitesi açısında wifi si gayet iyi tabletin.
bende bugun okulun wirelessi ile 12 tablet aktifleştirdim en son tabletde ağ bağlantısı hatası verdi.
İphone bağlantısı ile denedim oda olmadı.

teknkogretmen' Alıntı:
Ben de tabletimi cuma günü aldım fakat eve gelip aktifleştirmek istediğimde sorun yaşadım. Tabletim evimdeki modemle internete bağlanmıyor. Nedenini bilen varsa yardımcı olması durumunda çok sevinicem.

Bakanlıktan defalarca e-posta geldi pazartesinden önce tablet dağıtımı yapılmayacak diye...
O tableti dağıtanlar acaba aktivasyon için gerekli olan öncelikle pybs üzerinde yapılması gereken işlemleri tamamlamışlar mı?
Siz aktifleştirme de nasıl bir yol izliyorsunuz?

hemenyardim' Alıntı:
saayees' Alıntı:

Hocam perşembe akşam saat 22:00 sularında teslim aldık tüm tabletleri.

saayees' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
saayees' Alıntı:

Hocam perşembe akşam saat 22:00 sularında teslim aldık tüm tabletleri.

Hocam bugün 13 tablet aktifleştirdim fakat 10 tanesi düştü pybs'ye.
Pazartesi yimi beklememiz gerekiyor.Yoksa sistem yeni olduğundan bazı problemler olağan mı?
Bu konuda herkes sorularına cevap arıyor.

hemenyardim' Alıntı:
teknkogretmen' Alıntı:

Bakanlıktan defalarca e-posta geldi pazartesinden önce tablet dağıtımı yapılmayacak diye...
O tableti dağıtanlar acaba aktivasyon için gerekli olan öncelikle pybs üzerinde yapılması gereken işlemleri tamamlamışlar mı?
Siz aktifleştirme de nasıl bir yol izliyorsunuz?

Hocam, tabletler son saat dağıtıldı ve herkes evine gitti. Perşembe günü tabletleri teslim alan Müdür Yardımcımız kendi tabletini açmış hatta içine program bile yüklemişti. Cuma günü bize dağıttılar ve evlerimize dağıldık söylediğim gibi. Müdür Yardımcımız: internete bağlanın ve karşınıza kullanıcı adı - şifre isteyen ekran gelicek, oraya da tc no ile mebbis şifrenizi girip açın, dedi. Fakat ben evimdeki modeme bile bağlanamıyorum.
Modem şifresini girdiğimde modem isminin yanında * karakteri oluyor ama 'Ağ Aktif Değil' yazısı çıkıyor. Anlamadım gitti.

Hocam WEP şifreleme kullanan modellerde sıkıntı oluyor, modemin şifreleme sizinkiler WPA veya wpa2 yapıp deneyin.

Pardon tablete daha alışamadım bazı kelimeler yukarıda yanlış oldu. :) Modemin sifrelemesini WPA olacak sekilde değiştirip tekrar deneyin.

ecevahir' Alıntı:
Pardon tablete daha alışamadım bazı kelimeler yukarıda yanlış oldu. :) Modemin sifrelemesini WPA olacak sekilde değiştirip tekrar deneyin.

Hocam çok teşekkür ederim WPA yapınca bağlandı. Bu sefer de 'Buluta Bağlanıyor' deyip kalıyor ama en azından internete bağlandı, onu da çözerim umarım.

Arkadaşlar tableti aktifleştirme tckimlik no ve mebbis şifresi ile yapılmaktadır. Ancak daha evvel EBA da şifre oluşturulmuşsa EBA şifresiyle aktif olmaktadir.

arkadaşlar bizim okula da p.tesi dağıtım yapıcaz ben denemek ve arkadaşların sorularını cevaplamak için eve getirdim ama 2 gündür şarjda olmasına rağmen %83 şarja ulaştı en çok. inşallah hepsi böyle değildir.

dioden' Alıntı:
arkadaşlar bizim okula da p.tesi dağıtım yapıcaz ben denemek ve arkadaşların sorularını cevaplamak için eve getirdim ama 2 gündür şarjda olmasına rağmen %83 şarja ulaştı en çok. inşallah hepsi böyle değildir.

Aynı sebeple eve getirdim kullanıyorum.beklentilerimin üzerinde bir tablet.antutu bencmark testine göre performansı xperia z ile sam. s3 arasinda.tek sorun Dns adresleri.her adres ve uygulama çalişmıyor

Şarj kablosunun usb kısmını bilgisayara takarak dosya aktarımı yapabiliyormuşuz. Az önce keşfettim nedense daha önce aklıma gelmemişti.

karekedi' Alıntı:
Şarj kablosunun usb kısmını bilgisayara takarak dosya aktarımı yapabiliyormuşuz. Az önce keşfettim nedense daha önce aklıma gelmemişti.
benim cihaz pc ye de bağlanmıyor. ya bağlantı kablosunda ya da cihazda sorun. bakalım yarın belli olur.

Re: Ynt: Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

teknkogretmen' Alıntı:
ecevahir' Alıntı:

Hocam çok teşekkür ederim WPA yapınca bağlandı. Bu sefer de 'Buluta Bağlanıyor' deyip kalıyor ama en azından internete bağlandı, onu da çözerim umarım.

O sanırım eba sisteminden kaynaklanıyor, ben de birkaç kere deneyip ancak açabildim. Ama bir kere kayıt olup açınca bir daha sıkıntı olmuyor.

Arkadaşlar ben görevlendirme müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım. Gelen tabletleri denemek aktivasyonu denemek için kendi eba şifremle giriş yaptım aktif edildi. Fakat kadrom çalıştığım okulda olmadığı için tablet alamayacağımı öğrendim. Tableti sıfırladım ama halen benim adım gözüküyor.

Öğretmen ve öğrenci tabletleri ilçemize ulaştı. Pazartesi Bakanların katılacağı bir törenle dağıtım gerçekleştirilecek. öncelikle tüm öğretmenlerin EBA şifrelerini oluşturduk. pybs.eba.gov.tr sitesine okul yöneticilerine gönderilen şifre ile giriş yapıp, gelen malzemelerin onayını verip, kabul tutanağı yazdırdık. Ardından okuldaki (meb hattı olmayan) kablosuz ağa bağlanıp öğretmen tc kimlik no ve eba şifreleri ile tabletleri aktive ettik. Buetooth klavyeleri tanıttık, standart uygulamaları kurduk. Her etkinleştirme yaptığımız öğretmen tableti otomatik olarak pybs sistemine düşüyor. Ardından sınıf öğetmenlerinin eba hesabına giriş yapıp, eba.gov.tr/ogrencisifre adresini yazıp tek tek öğrenci tc kimlik numaralarını yazıp ebanın öğrenciler için ürettiği şifreyi bir tabloda topladık. Yarın öğrenci tc kimlik numaraları ve eba şifrelerini tabletlerle beraber dağıtıp etkinleştirmeleri öğrencilerin yapmasını isteyeceğiz. bu ara da sınıflarda kurulu olan ağ henüz fiber değil artı Access pointler aktif değil. Kablosuz yayın yapmıyorlar. Yarın bakanımızın biri çıkıpta tabletle internete bağlanın bakalım demesin diye dua ediyoruz. Vestel servisini aradım her yeşil tahtanın arkasında duvara monte CISCO ap ler mevcut ama kablosuz yayın yapmıyorlar ya da SSID kapalı ve maalesef servisin konu hakkında bilgisi yok.Allah yardımcımız olsun.

ertanbadem' Alıntı:
Öğretmen ve öğrenci tabletleri ilçemize ulaştı. Pazartesi Bakanların katılacağı bir törenle dağıtım gerçekleştirilecek. öncelikle tüm öğretmenlerin EBA şifrelerini oluşturduk. pybs.eba.gov.tr sitesine okul yöneticilerine gönderilen şifre ile giriş yapıp, gelen malzemelerin onayını verip, kabul tutanağı yazdırdık. Ardından okuldaki (meb hattı olmayan) kablosuz ağa bağlanıp öğretmen tc kimlik no ve eba şifreleri ile tabletleri aktive ettik. Buetooth klavyeleri tanıttık, standart uygulamaları kurduk. Her etkinleştirme yaptığımız öğretmen tableti otomatik olarak pybs sistemine düşüyor. Ardından sınıf öğetmenlerinin eba hesabına giriş yapıp, eba.gov.tr/ogrencisifre adresini yazıp tek tek öğrenci tc kimlik numaralarını yazıp ebanın öğrenciler için ürettiği şifreyi bir tabloda topladık. Yarın öğrenci tc kimlik numaraları ve eba şifrelerini tabletlerle beraber dağıtıp etkinleştirmeleri öğrencilerin yapmasını isteyeceğiz. bu ara da sınıflarda kurulu olan ağ henüz fiber değil artı Access pointler aktif değil. Kablosuz yayın yapmıyorlar. Yarın bakanımızın biri çıkıpta tabletle internete bağlanın bakalım demesin diye dua ediyoruz. Vestel servisini aradım her yeşil tahtanın arkasında duvara monte CISCO ap ler mevcut ama kablosuz yayın yapmıyorlar ya da SSID kapalı ve maalesef servisin konu hakkında bilgisi yok.Allah yardımcımız olsun.
ben tableti aktifleştirdiğim halde pybs.eba da gözükmüyor.. Okulda görevlendirme olduğum için mi acaba.

öğretmen tabletleri TC kimlik no ve mebbis şifresiyle aktif oluyor mu?
yoksa EBA şifresi alınması gerekiyor mu?

Aydının bir ilçesinde çalışıyorum ve tabletlerin dağıtımı ertelenmiş..

Kdz. Ereğli Öğretmen tabletleri cuma günü okulumuza teslim edildi.Az sonra Okul Müdürümüz tarafından öğretmen arkadaşlara tutanak karşılığında teslim edilecekler.Öğrenci tabletleri daha elimize ulaşmadı.

Geri