Fatih GM Tablet Karşılaşılan Problemler

Kodla Büyü
oguz42' Alıntı:
Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşa dün tabletini verdim aktivasyonunu yaptı. Bugün tabletin şarj olmadığını ve ekranın bazı noktalarında beyaz noktalar olduğunu söyledi. Yedek tabletlerden birisini vereyim diyorum ama daha önce verdiğim tabletle aktivasyon yaptığı için kabul etmeyecek sistem. Eski verdiğim tablete reset, fabrika ayarlarına döndürsem falan onun bilgileri silinir mi, böylece yedeklerden birini verebilirim.
hayır hocam si,linmiyo.ben yaptım bi tane hatta arızalı tablete sistemden arıza kaydı da oluşturdum.sanırım servis gelip tableti alıcak ve sistemden düşecek ozaman yeni verdiğimizi aktive edeceğiz gibi geliyor bana.ama sisteme girdiğim arıza kaydınıda ne arayan var ne soran

Arkadaşlar bir öğretmen arkadaşın tabletini zar zor aktif ettik aldı eve götürdü bir hafta sonra getirdi.bu dedi bir haftadır kapanmıyor.Baktım dokunmatik ekranı hiç bir şekilde işlem yapmıyor.Güç acma kapa düğmesine basılınca ekran kapanıyor tekrar basınca ekran kilitli olarak geliyor ve güncelem okları ve sesleri geliyor.ama kilidi açamıyoruz.Reset attık olmadı. bu tür problemi olupta çözen arkaşlar varmı.Arıza kaydı oluşturursak telpaya korgoyu öğretmen mi gönderecek.
Bir ara yanlış hatırlamıyorsam ağa bağlı olarak kalırsa merkezden fabrika ayarlarına çevrilebileceğini okumuştum.Bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum.

Arkadaşlar arızalı tabletler (General Mobile) ile ilgili (kilitlenme, resetlemeye rağmen kilitlenme gibi) sorunlarda;

http://www.telpa.com/Servis

bağlantıda belirtilen adrese arızalı tabletleri kutusuna koyarak içlerine bir kağıda Öğrencinin Adı, TC Kimlik Numarası, Veli Telefonu, Adresi (Öğretmeninse arızalı tablet öğretmenin bilgileri) gibi bilgilerini ve arıza nedeni yazarak tüm tabletleri güzelce kutulayıp servise gönderiyorsunuz. Yaklaşık 20 iş günü içerisinde arızanın giderilip geriye gelmesini bekliyorsunuz.

Yurtiçi ve MNG Kargo ile anlaşmaları olduğu için okuldan gönderiyi yapıyorsunuz kargo şirketini çağırıp.

fatih gm tablet kalem ucu içeriye doğru girmiş bu durumla karşılaşan var mı?
Öğretmene yedek kalem mi vermeliyim yoksa garantiye mi göndermeliyiz?

kingoffice ve officesuite word dosyalarını açmıyor..
wordu açabilen var mı

selam arkadaşlar öğrenci tabletlerinin 20 tanesinde dokunmatik ekran çalışmıyor resetleme yaptım dokunmatik düzeldi fakat sadece sağ alt köşede bir klasör var ve eba ile alakalı tek eba market var tableti eski arayüzüne nasıl getirebilirim?

gunica' Alıntı:
Arkadaşlar söyle bir sorun oldu bugün.. Bir öğretmenin tabletini actim. Ağa baglandim. Cihaza yönetimi acildi. Eba şifresini girdim. Şifreyi kabul etti. Tablet acildi. Ama öğretmenin adi ve okulu cihaz yönetiminde sol tarafta görünmedi. Tablet aktif ama öğretmen görünmüyor haliyle pybs.Eba da da öğretmenin adi cikmiyor. Sanirim bunun için tabletin buluta bağlanması lazim. Cihaz yönetiminde sağ üstte dünya ve güncelleme butonlari yeşil, bulut gri renkli. Başlat diyorum, buluta baglaniyor diye kirmizi bir yazi cikiyor program kendini hemen arka plana atiyor ama bağlantı saglayamiyor.. İsin garibi buluta bağlantı yok ama Eba markete girip uygulama indirebildim. Bu arada öğretmenin google hesabini ilk acilista tabletetanittim. Onunla bir ilgisi yok..
Sonuç olarak tableti aktive edip buluta baglanamayan ve bu durumu çözen arkadasarimiz var mi Acep ?!

Bu sorunu çözebilen arkadaş var mı? Aynı sorun benimde karşıma çıktı.

öğrenci tabletlerini dağıtırken tutanak imzalattınız mı arkadaşlar..
sınıf listesinde imza attırsam yeterli olur mu?

mutlucan' Alıntı:
hocam ben excel de ad soyad tc kimlik no ve eba şifre olan bir liste hazırladım. tableti verirken içinden şıkan barkodu yapıştırıp karşısına imza attırrdım. sonra şifresini teslim ettim.

sinan36' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
hocam ben excel de ad soyad tc kimlik no ve eba şifre olan bir liste hazırladım. tableti verirken içinden şıkan barkodu yapıştırıp karşısına imza attırrdım. sonra şifresini teslim ettim.
arkadaşlar müdür bey bütün aktivasyonu bizim yapmamızı istiyor sizler ne yapıyorsunuz,öğrencilere tabletleri verip eba şifresini verip gödneriyormusunuz?

e-okuldan hızlıca tc kimlik numaralarını kopyalayıp yapıştır yaparak 300 öğrenciye eba şifresini yaklaşık 1 saatte bitirdim

Ben karşılaştım ve ne yapacagımı bilmiyorum internet sifreleme yontemini wap yaptım wap2 yaptım genede olmadı otomatik kayıt 2 yazısından kurtulamadım bilen varsa yardım etsin lütfen.

ufuq611507' Alıntı:
Ben karşılaştım ve ne yapacagımı bilmiyorum internet sifreleme yontemini wap yaptım wap2 yaptım genede olmadı otomatik kayıt 2 yazısından kurtulamadım bilen varsa yardım etsin lütfen.
hocam bende de aynı sorun çıktı,tablete açılıp düğmesine basarken reset deliğine iğne soktum 8 saniye kadar reset attı.tekrar ağa bağlandığında çözüldü durum. denemediyseniz olabilir.

cahraz' Alıntı:
ufuq611507' Alıntı:
hocam bende de aynı sorun çıktı,tablete açılıp düğmesine basarken reset deliğine iğne soktum 8 saniye kadar reset attı.tekrar ağa bağlandığında çözüldü durum. denemediyseniz olabilir.

GM Tablette nerede hocam reset deliği?

Bir öğrenci ekrana çizim şifresi koymuş onu da unutmuş çözüm için :tableti kapatıp açma kapama ve ses açma tuşuna basılı tutup ilk yazı gelince açma kapama tuşunu bırakıp bekledim. Ekrana gelen android menüsünden reset yazan seçeneğe ses kısma tuşuyla gelip açma kapama tuşuyla seçtim. İkinci olarak yine ses tuşlarıyla yes e gelip açma kapama tuşuyla seçtim. İşlem bitince kapatıp açtı ve ilk günkü haline geldi. Bu yöntem diğer durumlarda da işe yarayabilir.

Arkadaşlar bizdeki sorun şu, bir tane öğretmen tableti diğerleri gibi açılmadı aktivasyon falan istemiyor, engelleme falan da yok bu durumda olan var mı?

sinan36' Alıntı:
Bir öğrenci ekrana çizim şifresi koymuş onu da unutmuş çözüm için :tableti kapatıp açma kapama ve ses açma tuşuna basılı tutup ilk yazı gelince açma kapama tuşunu bırakıp bekledim. Ekrana gelen android menüsünden reset yazan seçeneğe ses kısma tuşuyla gelip açma kapama tuşuyla seçtim. İkinci olarak yine ses tuşlarıyla yes e gelip açma kapama tuşuyla seçtim. İşlem bitince kapatıp açtı ve ilk günkü haline geldi. Bu yöntem diğer durumlarda da işe yarayabilir.

Bir öğrenci tabletinde açılışta General Mobile yazısı takılı kalıyor. Bu ekrandan ileri gitmiyor malesef. Anlattığınız yöntemleride denedim ama tekrar başladığında yine aynı yerde takılı kalıyoruz. Bu konu hakkında fikri olan varmı acaba? Ne yapabilirim?

pybs şifrenizi il koordinatöründen alın hocam benim okul müdürüm ordan almıştı

Değerli meslektaşlarım,

Öğretmen Tabletlerinin bazıları okulun kablosuz ağ erişimini görmesine rağmen kablosuz ağ adının yanında yıldız simgesi görülmekte ama yeşil renge dönüp de internet erişimi gerçekleştirilememekte. Bu sorun öğretmenlerimin evlerinde ki kablosuz ağ erişimleri için de böyleymiş. Ben tabletlerin sağ üst tarafındaki küçük iğne deliğini reset düğmesi sanarak resetlemeye çalıştım. Ancak bu delik reset düğmesi değil anlaşılan. Fabrika ayarlarına geri getirmeme rağmen de aynı durum gerçekleşmekte.

Öğrencilerimden birisi de giriş desen şifresi koymuş. Dolayısı ile tabletini açamamakta. Ben denedim ama çözüm bulamadım. Sistem açılmadığı için fabrika ayarlarına döndüremiyorum. Ayrıca reset düğmesi sağ üst taraftaki iğne deliği değil mi arkadaşlar. Eğer öyle ise neden bu düğme işlevini gerçekleştirmiyor tabletlerde? Bu sorunu da daha önce aşabilen arkadaşlarım varsa, burada paylaşabilirlerse sevinirim.

pybs.eba.gov.tr adresi üzerinden hala arıza kaydı gerçekleştiremiyorum. Vestel akıllı tahtalar gibi keşke bir müşteri hizmetleri çağrı merkezi olmadığı için de elimdeki bir arızalı tableti de servise gönderemiyorum. Bir arkadaşım daha önce yurt içi kargoyu çağırın anlaşması var 20 iş günü içinde yapılıp geri gönderilmekte demişlerdi. Arızalı tabletler için pybs üserinden mi yoksa kargo aracılığı ile mi servise gönderim gerçekleşecek?

Saygılarımla,
Yusuf

Değerli öğretmen arkadaşlarım PYBS'ye artık TC ve seri no ile arıza kaydı yapabiliyoruz. Arıza kaydı yaparken kargoyla nasıl gönderim yapılacağının açıklaması var.

Sistem üzerinden öğrenci TC bilgileri Seri numara bilgileri girerek arıza bildirimi gerçekleştirmeye çalışıyorum ancak şikayet bildirme ekranı gelmiyor, ben de not ekleme yolu ile sorunu yazdım. Şimdi talebi yaptım bekliyorum. Sistem üzerinden okul şifresi ile giriş yaptım ancak Talep sahibi öğrenci görünmekte. Adres ve şehir bölümü ise aktif değil. Kargo okula gelecek sanırım. Beklemedeyim.

arkadaşlar bizim okulda da şöyle bir sorun var. bir arkadaş daha yazmış. 25 öğretmen tabletinin sadece 5 tanesinin cihaz yönetiminde adları yazıyor. 20 tanesi aktif oldu ama cihaz yönetiminde adları yok. bir sorun olur mu ? halletmenin yolu var mı?bu arkadaşlar eba ya önceden girmemiş ilk defa şifre alırken girdiler. ondan olabilir mi acaba...

Merhaba sayın hocalarım öncelikle bir öğrenciyim ve bugün tabletleri teslim aldım. Aldığım zaman tablette şarj olmadığı için aktivasyonu evde yapmak zorunda kaldım. Şarjı doldurdum sonra modemin yanı başına koydum. İlk önce wifiye bağlandım sonra "Otomatik Kayıt 2" deyip durdu ve neredeyse iki saatir aynı hatayı almaktayım. İnternet hızı tam sonuna kadar fakat hala bekliyorum lütfen yardım edin bu arada Otomatik Kayıt yazısı kırmızı nedeni nedir ne yapmalıyım?

W4RK1NG' Alıntı:
Merhaba sayın hocalarım öncelikle bir öğrenciyim ve bugün tabletleri teslim aldım. Aldığım zaman tablette şarj olmadığı için aktivasyonu evde yapmak zorunda kaldım. Şarjı doldurdum sonra modemin yanı başına koydum. İlk önce wifiye bağlandım sonra "Otomatik Kayıt 2" deyip durdu ve neredeyse iki saatir aynı hatayı almaktayım. İnternet hızı tam sonuna kadar fakat hala bekliyorum lütfen yardım edin bu arada Otomatik Kayıt yazısı kırmızı nedeni nedir ne yapmalıyım?

ebada yoğunluk vardır ondan dolayı şu anda herkes aktivasyon yapmaya çalışıyor sıkıntı ondandır diye düşünüyorum biraz bekle derim ve birkere kapatıp tekrar aç öyle dene

arkadaşlar öğrenci tabletlerinden birisinde,6 saat ilk şarj yapılmış şarjı full fakat şarj adaptörünü takmadan tablet açılmıyor.Sadece şarjda çalışıyor.Bataryası mı arızalı?

Emreyt' Alıntı:
W4RK1NG' Alıntı:

ebada yoğunluk vardır ondan dolayı şu anda herkes aktivasyon yapmaya çalışıyor sıkıntı ondandır diye düşünüyorum biraz bekle derim ve birkere kapatıp tekrar aç öyle dene

Oh, bir an içim rahatladı teşekkürler bir daha tabletin gelip gitmesiyle uğraşamayacaktım. Peki bu yoğunluk ne zaman kalkar akşam geç saatte kalksam yapsam düzelir mi?

hemenyardim' Alıntı:
teknkogretmen' Alıntı:
Ben de tabletimi cuma günü aldım fakat eve gelip aktifleştirmek istediğimde sorun yaşadım. Tabletim evimdeki modemle internete bağlanmıyor. Nedenini bilen varsa yardımcı olması durumunda çok sevinicem.

Bakanlıktan defalarca e-posta geldi pazartesinden önce tablet dağıtımı yapılmayacak diye...
O tableti dağıtanlar acaba aktivasyon için gerekli olan öncelikle pybs üzerinde yapılması gereken işlemleri tamamlamışlar mı?
Siz aktifleştirme de nasıl bir yol izliyorsunuz?
Hangi Pazartesi Hocam

öğretmenlere dağıtalı bir gün olmadan bir sürü soruyorlar. bize verilmedi ki nasıl anlayalım. öğrencilere de dağıtılınca iyice karışacak. vay halimize...

Geri