evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
bugun arkadaşlarla sohbet ederken forumda böyle bir konunun olduğunu söyledilerdi . hocalarım hassas bir konuya yoğunlaşmışlar . arkadaşımda yedek hesabıyla müdahil olmuş konuya :) arkadasım nerdesin çık çabuk ortaya :p ALLAH herkesin gönlüne göre versin bu arada . zor ve karışık bir mevzu

sanırsam muhabbete dahil olan bayan bilişimcilere kaç kişi özeldem pm attı merak ediyorum... :mrgreen: :mrgreen: yada tam tersi...
ama yadırgamıyorum biyerden başlamak lazım....

Ben eşeysiz üremeyi düşünüyorum. Düşünsenize kendi bacağımdan bir parçayı saksıya dikiyorum ve aynı ben. Kafayımı yedim ne ya :)

masci' Alıntı:
sanırsam muhabbete dahil olan bayan bilişimcilere kaç kişi özeldem pm attı merak ediyorum... :mrgreen: :mrgreen: yada tam tersi...
ama yadırgamıyorum biyerden başlamak lazım....
Yok daha neler :mrgreen:
Belki kızlar erkeklere pm atmıştır... :puhaha:

Yeter bu kadar bekarlık yaa, askerlik çıksın aradan, ben de bu yaz başlıyorum artık ciddi ciddi girişimlere :)

Einstein bile aşk acısı çekmiş :)

Ekli dosyalar

• 148994_368975839818579_305610812821749_935516_1500264450_n.jpg
    148994_368975839818579_305610812821749_935516_1500264450_n.jpg
    23.3 KB · Görüntüleme: 450
ahh internet ahh cep telefonu hep sen bozdun bu gençliği yoksa tüm bekarlar daha kolay evlenirdi :)

zamanında bir kitap yayınlanmıştı deneyimlerin toplandığı bir kitap
belki yeni versiyonları vardır...
araştırmak lazım tabi...

Ekli dosyalar

• dsf7jp.png
    dsf7jp.png
    423.8 KB · Görüntüleme: 543
Olmayınca olmuyor galiba yaş 32 bu yazı da pas geçersem artık benden geçti diyip eleğimi duvara asacam :puhaha:

nedense bu konu üzerine nette dolanan geyik aklıma geldi "kırk yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim" :puhaha:

Şaka bir tarafa buradaki bir çok arkadaşın yalnızlıktan dolayı bunalımda olduğunu tahmin edebiliyorum. Benim evlenemeyen bir çok arkadaşım kendini içkiye verdi, kaderine isyan edip intiharı düşünen bile var.

30 yaş sendromu diyorlar ya, bunu en ağır atlatan bekarlar olsa gerek. Bazıları da atlatamayıp intihar bile etmiştir. Anne baba baskısı, çevre baskısı iyice bunaltıyor adamı...

Evli olan arkadaşlar çoluk çocuk yok, ne problemin var ki hayatta diyorlar. Benim yaşadıklarımı hissedebilmesi için eşinden, çocuklarından ayrılması lazım o şahısların...

Eşşekten düşen Nasrettin hocanın "Benim halimden eşşekten düşen anlar..." dediği gibi bizim halimizi yine bekarlar anlar...

gokcen01' Alıntı:
Beklentileri yüksek tutunca evliliğe karar vermekte zorlaşıyor ne yazık ki...Bence maddi veya fiziksel beklentiler asgariye indirilmeli.Karşıdan beklenmesi gereken en önemli özellik maneviyat(inanç,kişilik,davranış vs.) ve uyum bence. Tabi hoşlanmak da önemli ama bence karşısındakine kalp gözünü açarak bakmalı insan ondan sonra hoşlanırsın veya hoşlanmazsın sana kalmış.
:alkis: :alkis: :+1:
Nick' inizden bayan olduğunuzu düşünerek Sizin nesliniz azalıyor sayın hocam. zaten boşanma oranının evlenme oranını geçmesi de bu yüzden bence. Evliliğin temeli dediklerinizi üzerine değil de daha çok maddiyat ve aşk üzerine attıldığı için ikisinden biri sallanınca evlilik de çöküyo maalesef.

SerkanF1' Alıntı:
Şaka bir tarafa buradaki bir çok arkadaşın yalnızlıktan dolayı bunalımda olduğunu tahmin edebiliyorum. Benim evlenemeyen bir çok arkadaşım kendini içkiye verdi, kaderine isyan edip intiharı düşünen bile var.

30 yaş sendromu diyorlar ya, bunu en ağır atlatan bekarlar olsa gerek. Bazıları da atlatamayıp intihar bile etmiştir. Anne baba baskısı, çevre baskısı iyice bunaltıyor adamı...

Evli olan arkadaşlar çoluk çocuk yok, ne problemin var ki hayatta diyorlar. Benim yaşadıklarımı hissedebilmesi için eşinden, çocuklarından ayrılması lazım o şahısların...

Eşşekten düşen Nasrettin hocanın "Benim halimden eşşekten düşen anlar..." dediği gibi bizim halimizi yine bekarlar anlar...

1980 li yıllarda doğanlar olarak oldukça şanssız bir nesiliz. İşsizlik de eşsizlik de en fazla bizim grupta. Darbe sonrası öyle bir ortamda yetiştik ki, en verimli zamanlarımız saçma sapan sınavlara hazırlanmakla, mezun olmakla, atanmakla, öğrenim katkı kredisi borcu geri ödemekle geçti. Eksiden kurtulup sıfıra ulaştığımızda baktık ki 30 a dayanmışız.

Hala ailesinin yanında kalan biri olarak tek yaşayan arkadaşları düşünemiyorum.

Bulunduğum her ortamdaki mahalle baskısı nedeni ile bu sıralar ben de kafayı evlenmekle bozdum. Bütçeme uygun bir yer bulursam ev alacağım. O zaman evsiz değil de evli olacağım :puhaha: :puhaha:

bu iş öyle bir nasip işi ki hiç beklemediğin tam bıraktığın anda pat diye karşına çıkıyor :)

Saliha bir Hanım istiyorum...

Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti .........derken annem açtı yuva kurma konusunu.
Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum.
Yakın bir akrabamızdan haber geldi.
komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden dahada dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.
Gittik bir görelim görüşelim dedim.Ilk ailesiyle konuştum...
Hatta ben konuşmadım sürekli onlar konuştu.şaşırdım kaldım...
Bir şey diyemedim...
Kına gecesinde en iyi müzüsyenler olacakmış...
Düğünde keza aynı...
Ev dayalı döşeli olacakmış,hemde hepsi en pahalısından...
Araba olacakmış son model hemde, çünkü komşunun damadı sıfır araba almış geçende...
Anne hadi kalkalım diyecektim utandım...
Kızla görüştürmek istediler...
İslamiyete uygun olarak görüştük...
on beş bilezik...
En güzel gelinlik(10 bin tl)...
En büyük düğün salonu...
Ne diyeceğimi bilemedim...
Ben Saliha Bir Eş istiyordum sadece...
Istekleri bir türlü bitmiyordu...
O anda yan taraftaki aynaya gözucuyla baktım kendime...
Görünüşümdede bir iş adamı profilide yoktu...
Yirmi beş dakika konuştu istekleri bitince sıra bana geldi.
Senin isteklerin nelerdir dedi...
Biran önce kalkıp gitmek istiyordum sıkılmıştım, geleli bir saat olmasına rağmen dünya malına bağlananlarla birlikte olmak içimi karartmıştı...

Yazının devamı için!!!
http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/109819-saliha-bir-hanim-istiyorum.html

dindar insanlarla dinci insanları birbirine karıştırmamak lazım tabiiii....
capitalist dinciii
capitalist cemaat
politize cemaat
pasifize cemaaat
badeli tarikat
pedofili düşünür.....vs vs

hacı bayram veli akşemseddin....
yunus emre mevlana hacı bektaşi veli hepsi kendi zamanlarında mahvuzlar....

fahrican' Alıntı:
1980 li yıllarda doğanlar olarak oldukça şanssız bir nesiliz. İşsizlik de eşsizlik de en fazla bizim grupta. Darbe sonrası öyle bir ortamda yetiştik ki, en verimli zamanlarımız saçma sapan sınavlara hazırlanmakla, mezun olmakla, atanmakla, öğrenim katkı kredisi borcu geri ödemekle geçti. Eksiden kurtulup sıfıra ulaştığımızda baktık ki 30 a dayanmışız.

Hala ailesinin yanında kalan biri olarak tek yaşayan arkadaşları düşünemiyorum.

Bulunduğum her ortamdaki mahalle baskısı nedeni ile bu sıralar ben de kafayı evlenmekle bozdum. Bütçeme uygun bir yer bulursam ev alacağım. O zaman evsiz değil de evli olacağım :puhaha: :puhaha:

Bu zamanda kız almak yerine ev almak daha güzel sanki.Evli olmak baya rahatlatır insanı :)

verdiğiniz linki okudum, çok güzeldi ama normalde böyle olabilmek hem bayan hem erkek için ne kadar zor diye düşünmeden edemedim...

adminlere sesleniyorum. Yaz geldi bekar arkadaşlara bir güzellik yapınız. İl bazında adı ne olursa artık BBNET toplantıları düzenleyiniz, bekarların tanışmalarına vesile olursunuz. birkaç kişi birbirini beğense de BBNET ailesi olarak şöyle şanlı şöhretli bir iki düğüne gitsek, halay çeksek.

Not: evliyim.

ha tamam bir bu kalmıştı can sıkıntısından yapmadığımız bu da oldu BBNET'te evlen benimle :puhaha: :puhaha:

Geri