evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
valla bende sizler gibiydim ama nasıl olduysa sonunda buldum 3 ay sonrada düğünüm var :) tam umutların tükendiği anda çıkıyor ortaya :)

üstada sormuşlar kadının çok konusanımı iyidir az konusanımı iyidir. Üstad az konusanı demiş.
-ya hiç konusmuyorsa diye sormuş Üstad
-o kadar iyisine rastlamadım demiş :D:D:D

napalım abi bulamıyoruz herkes gibi düşünümüyorum falan aykları yapmıyorum bulamıyorum yalan yok :D bulsam yarın düğün yapcam :D

Adminlere işe el atın. Biri yazmış yukarıda BBNET te evlen benimle. :alkis:

gülmeyin düşününce fena fikir değil. Bekarlar 2 adet foto ve cv sini yüklesin.

Not: evliyim.

Acaba bizim kadar bekarı çok başka öğretmenlik var mıdır merak ediyorum yazıları okuyunca halimiz içler acısı geldi bana :?

seferzafer' Alıntı:

kelin ilaci olsa basina surer hocam

kendini beğenmişlik olarak algılanıyor ama bizlerde sorunlardan biri de tabiri caizse dişimize göre birini bulamamak. deneyimlerimden öğrendiğim, erkekler; evet ilk önce güzelliğe bakıyor ama sonra kızın salak saçma esprileri ucuz şeylere takışı ve sıkıcı olduklarını görünce heyecansız monoton bir hayat çekilmiyor. bakıyorlar etraflarına başka bi kız çok zeki espriler süper cıvıl cıvıl yemişim güzelliğini diyorlar sonradan. manevi yönden uyumluluk evet, dış görünüş evet, ailelerin uyumu kültürel uyumluluk evet ama ilk önce aynı dili konuşmak üstü kapalı bişeyler söylediğinde lafın gerisini anlayabilmesi...

the_korsan' Alıntı:
seferzafer' Alıntı:

kelin ilaci olsa basina surer hocam

hocam ben hacker ve ghosta diyorum. Fildişi kulellerindne inip baksınlar üyelerin içler acısı hallerine. :D

Fazla incelemeyin arkadaşlar. El içine çıkacacak kadar tip olsun yeter:)
taktın mı koluna yakışacak, vurdun mu duvara yapışacak diyosun yani
valla bi arkadaşım var ne görücü usulüne yanaşıyo ne hatunlarla bir arada olabileceği ortam denk geliyo.Hem için için yanıyo bi an önce evlenmeye hemde hiç kimseyle tanışamıyo.bence böylesi daha zor.En azından bi tane bile seçeneğin olsa evet yada hayır dersin o bile yok.sizinkiler gene iyi. kızlarla tanışma şansınız olmuş bunu bulamayanlarda var onlara iki kat yazık yahuuuu
Kızların (Kadınların) burnu havada ,
Dert ettiğin şeye bak hocam, evlenmeyen bir pişman evlenen bin pişman. Biz 10 senelik evliyiz, eşim bizim bakan gibi astığım astık kestiğim kestik. Koyver gitsin.
cuma suresi 18 kere
Rahat batmasın arkadaşlar
Gerçekten bilişimcilerde sorun var heralde.kızlarda erkeklerde aynı dertten muzdarip.Erkeklerde tuhaf,konuşuyorsun hoppa diyorlar,konuşmuyorsun asık surat oluyorsun.ne yapacağımızı şaşırdık.Hadi tanışalım desek siteyi evlenme programına çevirdiniz dersiniz.Ne yapalım sizce ?
Bakanlık; Bekar öğretmenlerin evlenebilmesi için bekarların tanışıp evlenmelerini sağlayacak seminerler düzenlemeli... Bekarlar ise reesen alınmalı bu kurslara...
Başka çare yok doğuya atanacaz )))))

Seçtiklerim bu başlık iyi geldi arkadaşların düşünceleri de müthiş :D

5-6 ay önce aşık olmuştum, kısmet değilmiş olmadı. Hatta başlığımda baya bir popüler olmuştu. Şimdide 2 kız var istesem hemen olacak ama ben hiçbirşey hissetmiyorum. Çok zor işler bunlar çok zor hemde. Rabbim karşıma anlayışlı çalışkan, temiz, ahlaklı, sorumluluk sahibi, güzel ve aşık olabileceğim birini daha çıkarır inşaallah. :puhaha: :puhaha: Sanırım çok şey istedim. Bide son dönemlerde yalancılık meşhur oldu. 1-2 ay önce bir kız benim için farklı biri tanışmak isterim filan demiş iyi tanışalım dedim tanıştık. Bu arada bende kızı beğendim. Sordum ben buna ne zamandır hayatında biri yok diye, kimseyle çıkmadım ben dedi. İyi peki dedim bende. Sonra öğrendimki samimi olmadığım bir arkadaş ile birlikteymiş daha yeni ayrılmış. İnsan soğuyor böyle durumlar olunca. Sanki ben ona kızıcam, 27 yaşına gelmiş birisinin mutlaka sevgilisi olmuştur. Dürüst insan çok az maalesef.

Arkadaşlar ne dersiniz deyin kısmet biryerde bekliyor sizi hakketen bundan bi üç dört ay öncesinde böyle bir başlık açılmıştı ve bende bir bekar olarak bu dertten müzdariptim buralara yazmıştım hatta ama bu üç ay içerisinde tüm hayatım değişti ve şu an resmen evliyim temmuzda da düğünüm var umudumu yitirmeye başladığım anda doğru insanı bulamayacağım endişesi hakim olmaya başladığı anda değişti herşey birden Allah dan hayırlısını isteyin arkadaşlar artık Rahat mı battı acaba bilmem ama evleniyorum hayırlısı darısı artık tüm diğer bekar arkadaşlarımın başına :D :mrgreen:

abdullahaybas' Alıntı:
Saliha bir Hanım istiyorum...

Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti .........derken annem açtı yuva kurma konusunu.
Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum.
Yakın bir akrabamızdan haber geldi.
komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden dahada dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.
Gittik bir görelim görüşelim dedim.Ilk ailesiyle konuştum...
Hatta ben konuşmadım sürekli onlar konuştu.şaşırdım kaldım...
Bir şey diyemedim...
Kına gecesinde en iyi müzüsyenler olacakmış...
Düğünde keza aynı...
Ev dayalı döşeli olacakmış,hemde hepsi en pahalısından...
Araba olacakmış son model hemde, çünkü komşunun damadı sıfır araba almış geçende...
Anne hadi kalkalım diyecektim utandım...
Kızla görüştürmek istediler...
İslamiyete uygun olarak görüştük...
on beş bilezik...
En güzel gelinlik(10 bin tl)...
En büyük düğün salonu...
Ne diyeceğimi bilemedim...
Ben Saliha Bir Eş istiyordum sadece...
Istekleri bir türlü bitmiyordu...
O anda yan taraftaki aynaya gözucuyla baktım kendime...
Görünüşümdede bir iş adamı profilide yoktu...
Yirmi beş dakika konuştu istekleri bitince sıra bana geldi.
Senin isteklerin nelerdir dedi...
Biran önce kalkıp gitmek istiyordum sıkılmıştım, geleli bir saat olmasına rağmen dünya malına bağlananlarla birlikte olmak içimi karartmıştı...

Yazının devamı için!!!
http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/109819-saliha-bir-hanim-istiyorum.html

güzel ama çok uç bi örnek.. günümüzde çok zor böyle şeyler..

Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır !
Kesinlikle katılıyorum...

hadi artık birisi yazsın da öğrenelim: hangi programla çözeriz bu sorunu ?
son çare format mı? :mrgreen:

Bizim hanımın arkadaşlarından evlenilebilecek öğretmen bayanlar var ama bu seferde ben evlenebilecek erkek öneremiyorum :? Yani mesele sadece kızlarda bitmiyor. Allah denginizle kavuştursun hepinizi.

xchg' Alıntı:
En sonunda kimliğimi ifşa edecem buradan. :)
hocam etsen ne olcak tam benim tipim deyip bayanlar mesaj mı atacak size, öyle olmaz bu iş, başka çözüm bulmak lazım, düşünün beyler
icon_smile_screwy.gif

çöpçatan grubu kuralım bea :) formatörlükten daha önemli bu sorun bu hiç br konu bu kadar ilgi görmedi ne zaman ne formatörlük tüm sorun bekarlıkmış :puhaha:

herohamster' Alıntı:
çöpçatan grubu kuralım bea :) formatörlükten daha önemli bu sorun bu hiç br konu bu kadar ilgi görmedi ne zaman ne formatörlük tüm sorun bekarlıkmış :puhaha:
:idea: gruba kayıtlar başlayınca haber verin :idea:

---Başbakan 3 çocuk yapın diyor.
O lafla olmuyor. Biraz çalışması lazım, bekarlar için de kanun çıkartsın...--

Bir iki hafta önce il valimizle görüşmemiz vardı bekar olduğumu öğrenince
hocam bekar öğretmenlerimizin sicil notunu düşüreceğiz bak ona göre dedi. :lol:
Ayağımızı denk alalım bence, yaparlar mı yaparlar :puhaha:

MUTLULUK ÇİFTLİĞİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEKLER YAKINDA O ZAMAN BU 3 ÇOCUK SÖYLEMLERİNE GEREK KALMIYACAK

way bea ne çok bekar arkadaşımız varmış. sıkıntılar arasında böle hem sıkıntılı hemde neşeli bir başlık iyi olmuş. umarım herkes gönlüne göre bulur. bekarım ama acele etmemek lazım günü kurtarayım derken bütün ömrü tehlikeye atmak var. huzuru buldum dediğim anda evlenmeye karar veririm :!:

Arkadaşlar kendi halime üzülüyordum ama yalnız olmadıgımı anlayıp şimdi halimize üzülmeye başladım..

Geri