evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
Ne zaman niyetlensem ve birşeyler başlasa mutlaka bir yalanını yakalıyorum... Pembe de olsa bir yalan bitiriyor işi... Ben soğudum evlilikten, evleneceklerin Allah yolunu açık etsin diyorum başka da birşey demiyorum...:)

Arkadaşlar Berat gecesi çok önemli. O gecede samimi ve ihlas ile dua ederseniz Allah karşılığını veriyor.

Tabi birde ne istiyorsak bizde öyle olalım ki dualarımız kabule yakın olsun.

masci' Alıntı:
sanırsam muhabbete dahil olan bayan bilişimcilere kaç kişi özeldem pm attı merak ediyorum... :mrgreen: :mrgreen: yada tam tersi...
ama yadırgamıyorum biyerden başlamak lazım....
Nick adlarından kimin bayan, kimin erkek olduğu bilinmiyor ki!
Kazaya kurban gitmek de var... :puhaha:

Bu muhabbet daha çok su götürür.Ancak okur geçeriz.Hayal kurar.Üzülürüz.
Çok isteyince olmuyo bazı şeyler.En iyisi istememek :)

evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum :shock: ...

evlilik karşılıklı fedakarlık gerektiren saygı ve sevgiye dayanan bir kurumdur...

tavsiyem bencil olmamanızdır..

zaten kimse mükemmel değildir... sizler de değilsiniz... zaten herkesde carmen electra david beckham olamaz... :mrgreen:

çocuk olayı da evliliği tamamlayan sorumluluk gerektiren ama dünyada alabileceğiniz en güzel hediyedir... siz sevdikçe sevildikçe çocuk ya da çocuklar isteyeceksiniz.. maddi olarak yıpratacaktır, o sebeple şimdiden birikim yapın derim.. çocuklarınız mutluluğunuzu pekiştirecektir.. siz zaten evlendikten sonra zamanla şu gençlik hallerinden kurtulup olgunlaşacaksınız ve aile olmak mutluluğu paylaşmak nedir anne baba olmak nasıl güzeldir öğreneceksiniz.. o sebeple 1den fazla bebek isteyeceksiniz ... bekara eş boşamak kolay misali atıp tutan arkadaşlar oluyor... yaşamadan anlam veremezsiniz.. :p

karşınıza çıkan fırsatları iyi değelendirebilmeniz temennisiyle....

herkese hayırlı kısmetler....

narenciye' Alıntı:
evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum :shock: ...

evlilik karşılıklı fedakarlık gerektiren saygı ve sevgiye dayanan bir kurumdur...

zaten kimse mükemmel değildir... sizler de değilsiniz... zaten herkesde carmen electra david beckham olamaz... :mrgreen:

çocuk olayı da evliliği tamamlayan sorumluluk gerektiren ama dünyada alabileceğiniz en güzel hediyedir... siz sevdikçe sevildikçe çocuk ya da çocuklar isteyeceksiniz.. maddi olarak yıpratacaktır, o sebeple şimdiden birikim yapın derim.. çocuklarınız mutluluğunuzu pekiştirecektir.. siz zaten evlendikten sonra zamanla şu gençlik hallerinden kurtulup olgunlaşacaksınız ve aile olmak mutluluğu paylaşmak nedir anne baba olmak nasıl güzeldir öğreneceksiniz.. o sebeple 1den fazla bebek isteyeceksiniz ... bekara eş boşamak kolay misali atıp tutan arkadaşlar oluyor... yaşamadan anlam veremezsiniz.. :p

Anlamadığınızın farkındayız. Evliliği ballandıra ballandıra anlatmışsınız. Bizim halimizden anlamak için eşinizden ve çocuklarınızdan 1 yıl uzak kalın. Canınız yemek dahi yapmak istemeyecektir. Hiç birşeyin tadını alamayacaksınız. Bekara eş boşamak kolay derken aynaya bakmıyordunuz galiba...

Bu hamur ço ksu götürür, ayrıca günümüzde fark edilmiyor ama 20 yıl ileriyi öngörürsek, ailenin önemi artacak tekrardan,
iyi bir yuva kuramayan milyonlar olacak, şimdiden yol yakınken mutlu "sweet home" yuva sahibi olmak gerekir. (Bunu kendime söyledim)

SerkanF1' Alıntı:
narenciye' Alıntı:
evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum ...

zaten kimse mükemmel değildir... sizler de değilsiniz... zaten herkesde carmen electra david beckham olamaz...

çocuk olayı da evliliği tamamlayan sorumluluk gerektiren ama dünyada alabileceğiniz en güzel hediyedir... siz sevdikçe sevildikçe çocuk ya da çocuklar isteyeceksiniz.. maddi olarak yıpratacaktır, o sebeple şimdiden birikim yapın derim.. çocuklarınız mutluluğunuzu pekiştirecektir.. siz zaten evlendikten sonra zamanla şu gençlik hallerinden kurtulup olgunlaşacaksınız ve aile olmak mutluluğu paylaşmak nedir anne baba olmak nasıl güzeldir öğreneceksiniz.. o sebeple 1den fazla bebek isteyeceksiniz ... bekara eş boşamak kolay misali atıp tutan arkadaşlar oluyor... yaşamadan anlam veremezsiniz..

Anlamadığınızın farkındayız. Evliliği ballandıra ballandıra anlatmışsınız. Bizim halimizden anlamak için eşinizden ve çocuklarınızdan 1 yıl uzak kalın. Canınız yemek dahi yapmak istemeyecektir. Hiç birşeyin tadını alamayacaksınız. Bekara eş boşamak kolay derken aynaya bakmıyordunuz galiba...

ben zaten eşimi yeni doğmuş bebeğimle doğuya uğurladım ve sonrasında 2 yıl bir araya gelemedik...2 yaşına kadar babasız büyüttüm ben oğlumu,sıkıntı stresle..dediğiniz gibi ne yemek ne ev işi ne de o güzelim okulun tadına varamadım, herşey berbattı o zamanlar, zordu.. asıl aynaya bakmayan dersiniz...

o sebeple sizi anlayamıyorum, tüm bunları yaşamış biri olarak... o sebeple fırsatlarınızın kıymetini bilin , armut sapı üzüm çöpü demeyin kendinize bir şans verin diyorum...size 1. tavsiyem daha olgun ve anlayışlı olmanızdır... size 2. tavsiyem yazımı tekrar okumanızdır...

herkese hayırlı kısmetler..

serkanf1 hocam size simgeden mağdurum parçasını yolluyorum, özel istek :++: anlayana kadar dinlersiniz :p

SerkanF1' Alıntı:
narenciye' Alıntı:
evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum ...

zaten kimse mükemmel değildir... sizler de değilsiniz... zaten herkesde carmen electra david beckham olamaz...

çocuk olayı da evliliği tamamlayan sorumluluk gerektiren ama dünyada alabileceğiniz en güzel hediyedir... siz sevdikçe sevildikçe çocuk ya da çocuklar isteyeceksiniz.. maddi olarak yıpratacaktır, o sebeple şimdiden birikim yapın derim.. çocuklarınız mutluluğunuzu pekiştirecektir.. siz zaten evlendikten sonra zamanla şu gençlik hallerinden kurtulup olgunlaşacaksınız ve aile olmak mutluluğu paylaşmak nedir anne baba olmak nasıl güzeldir öğreneceksiniz.. o sebeple 1den fazla bebek isteyeceksiniz ... bekara eş boşamak kolay misali atıp tutan arkadaşlar oluyor... yaşamadan anlam veremezsiniz..

ben zaten eşimi yeni doğmuş bebeğimle doğuya uğurladım ve sonrasında 2 yıl bir araya gelemedik...2 yaşına kadar babasız büyüttüm ben oğlumu,sıkıntı stresle..dediğiniz gibi ne yemek ne ev işi ne de o güzelim okulun tadına varamadım, herşey berbattı o zamanlar, zordu.. asıl aynaya bakmayan kim dersiniz...

o sebeple sizi anlayamıyorum, tüm bunları yaşamış biri olarak... o sebeple fırsatlarınızın kıymetini bilin , armut sapı üzüm çöpü demeyin kendinize bir şans verin diyorum...size 1. tavsiyem daha olgun ve anlayışlı olmanızdır... size 2. tavsiyem yazımı tekrar okumanızdır...

serkanf1 hocam size simgeden mağdurum parçasını yolluyorum, özel istek :++: anlayana kadar dinlersiniz :p

narenciye' Alıntı:
SerkanF1' Alıntı:
narenciye' Alıntı:

ben zaten eşimi yeni doğmuş bebeğimle doğuya uğurladım ve sonrasında 2 yıl bir araya gelemedik...2 yaşına kadar babasız büyüttüm ben oğlumu,sıkıntı stresle..dediğiniz gibi ne yemek ne ev işi ne de o güzelim okulun tadına varamadım, herşey berbattı o zamanlar, zordu.. asıl aynaya bakmayan kim dersiniz...

İnternette aratmayın şimdi, buraya yükleyin dinleyeyim.
Ayrıca "evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum..." dediniz ve devam ettiniz, lafı kıvırmayın şimdi...
Mesajı bir defa yollamanız yeterliydi, o kadar da anlayışsız değilim...

İnternette aratmayın şimdi, buraya yükleyin dinleyeyim.
Ayrıca "evli ve çocuklu birisi olarak yalnızlığınızı anlayamıyorum, anlam da veremiyorum..." dediniz ve devam ettiniz, lafı kıvırmayın şimdi...
Mesajı bir defa yollamanız yeterliydi, o kadar da anlayışsız değilim...

evliliği yaşayıp elde bebekle yalnız kalmakla sade bekar hayatına devam etmek arasında çok fark var bunu anlayacak kapasitedesinizdir diye tahmin ediyorum...bu arada kıvırmak hoş bir tabir olmamış... ayıp yani... :-1:

anlayışlı olup olmadığınızı verdiğiniz cevapları tekrar okuyarak değerlendirin derim... :idea:

bu arada 3 kez yollamayı nasıl başardım ben de anlamadım ama demekki iyice okumanız gerekliymiş :++:

Evlenmekte zorlanmıyorum çünkü evlenmeyeceğim :D

Bu devirde hele de bu devrin zihniyetine sahip kızlarla evleneceğime tek-yek-hep mutlu hayat----Slogan bu:)))

mazaka2012' Alıntı:
bu devrin zihniyetine sahip kızlarla.....
diye başlayan cümlenin erkek versiyonu da kimi zaman kızların ağzında...
o zaman da bu demek oluyor ki:
kız-erkek ayrımı yapmayın.. bu dünyada emin olun doğru kız da vardır yanlış kız da.. doğru erkek de vardır yanlış erkek de...
önyargı ve genellemeler çok yanlış...

Valla bir yerde doğru insanı bekliyoruz elbette ama benim gibi beklerseniz yaş 27 olur :p Ailem annem babam ablam eniştem eniştemin annesi vs. vs. şimdiye kadar birçok kız söylediler ama bir türlü kimmiş, bi bakalım, bi tanışalım diyemedim. Son 3 yılda 5 6 kızla görüştüm. En uzun çıktığım 7 aydı bu süreçte. Aralarında 1 tanesi tam anlamıyla beni psikopata çevirmek için gayret gösteriyordu sanki. Neyse şimdi gerçekten doğru olduğuna inandığım bir kızdan hoşlanıyorum ve elimden ne gelirse yapmak istiyorum onun için :) Gerçi onunda depresif bir tarafı var ama o deli ben deli birşeyler olsun istiyorum :mrgreen: Arasıra umudum kırılmıyor değil birgün çok iyi ertesi gün çok kötü ne yaşıyorum iyi mi yapıyorum kötü mü bilmiyorum :)

ozlem22' Alıntı:
abdullahaybas' Alıntı:
Saliha bir Hanım istiyorum...

Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti .........derken annem açtı yuva kurma konusunu.
Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum.
Yakın bir akrabamızdan haber geldi.
komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden dahada dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.
Gittik bir görelim görüşelim dedim.Ilk ailesiyle konuştum...
Hatta ben konuşmadım sürekli onlar konuştu.şaşırdım kaldım...
Bir şey diyemedim...
Kına gecesinde en iyi müzüsyenler olacakmış...
Düğünde keza aynı...
Ev dayalı döşeli olacakmış,hemde hepsi en pahalısından...
Araba olacakmış son model hemde, çünkü komşunun damadı sıfır araba almış geçende...
Anne hadi kalkalım diyecektim utandım...
Kızla görüştürmek istediler...
İslamiyete uygun olarak görüştük...
on beş bilezik...
En güzel gelinlik(10 bin tl)...
En büyük düğün salonu...
Ne diyeceğimi bilemedim...
Ben Saliha Bir Eş istiyordum sadece...
Istekleri bir türlü bitmiyordu...
O anda yan taraftaki aynaya gözucuyla baktım kendime...
Görünüşümdede bir iş adamı profilide yoktu...
Yirmi beş dakika konuştu istekleri bitince sıra bana geldi.
Senin isteklerin nelerdir dedi...
Biran önce kalkıp gitmek istiyordum sıkılmıştım, geleli bir saat olmasına rağmen dünya malına bağlananlarla birlikte olmak içimi karartmıştı...

Yazının devamı için!!!
http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/109819-saliha-bir-hanim-istiyorum.html

DÜNYA VE AHİRET MUTLULUĞU BU OLSA GEREK :sleep:

EVLİLİK İLE İLGİLİ AYET ve HADİSLER...

- Ve biz her şeyden çifter çifter yarattık. Olur ki ibret alırsınız.
ZARİAT 49
- İçinizden, kendileri ile huzura kavuşacağınız eşler yaratıp aranızda muhabbet ve rahmet varetmesi O’nun varlığının belgelerindendir.
RUM 21
- Ey İnsanlar! Doğrusu biz sizleri bir erkekle bir dişiden yarattık.
- İçinizdeki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi olanları evlendirin. Eğer yoksul iseler Allah onları lütfu ile zenginletir.
NUR 32
- Allah katında en hayırlınız en çok faydalı olanıdır.
HZ. MUHAMMED(SAV)
- Kadın dört güzelliğinden dolayı nikah edilir. Malı, soyu, güzelliği ve dindarlığı. Sen dindar olanı seç ki ellerin feyiz ve bereketle dolsun.
HZ. MUHAMMED(SAV)
- Evlenmek benim sünnetimdir; kim benim sünnetime uymazsa benden değildir.
HZ.MUHAMMED(SAV)
- Allah size kendi nefislerinizden eşler yarattı. Eşlerinizden de oğullar ve torunlar kıldı ve sizleri has ve temiz olan şeylerle rızıklandırdı.
HZ. MUHAMMED(SAV)
- Kadınlardan hoşunuza gidenleri nikahlayınız.
HZ. MUHAMMEDE(SAV)
- Herhangi bir kadın sebepsiz yere kocasının kendisini boyamasını isteyecek olursa, cennetin kokusunu almak onun için haram olur.
HZ. MUHAMMED(SAV)
- Keza kızlar mümin ve dindar erkekle, erkeklerde mümine ve dindar kızlarla evlendirilmeli, müşrikten kaçınılmalıdır.
BAKARA 221
Erkekler kadınlar üzerinde idareci ve hükümdardırlar.
NİSA 34
Kişinin harcadığı paranın en değerlisi eşi ve çocuğu için olanıdır.
MÜSLİM

Birgün gizemli biri girer yaşamına aşık olursun, her biçimde söylersin ona bunu. Oda aklında halen biri olduğunu söyler yani olmayacağını, olmazda nitekim. Sonra ondan daha güzelleri çıkar karşına ama sen birşey hissetmessin bu seferde. Bir bakarsın 2-3 sene geçmiş gitmiş bomboş şekilde.

jemba35' Alıntı:
http://forum.islamiyet.gen.tr/islamda-aile-hayati/109819-saliha-bir-hanim-istiyorum.html

vay be gözlerim dolu dolu okudum. Böyle insanlar var demek.

eskiden yaşanmış gerçek bir olaymış.
varmış demek ki

zilal' Alıntı:
jemba35' Alıntı:

varmış demek ki

Hocam fazla ezki olmaması lazım, çünkü 10.000 gelinlik diyor. En fazla 5-10 yıllık bir olay gibi. Ama müthiş hikaye.

jemba35' Alıntı:
zilal' Alıntı:
jemba35' Alıntı:

varmış demek ki

Hocam fazla ezki olmaması lazım, çünkü 10.000 gelinlik diyor. En fazla 5-10 yıllık bir olay gibi. Ama müthiş hikaye.

10 yıl önce olsa.. gelinlik 500 milyon derdi mesela.. bol sıfır vardı..
çok eskiden kuruş lira vardı.. ben mi yanlış hatırlıyorum :D

Zilal hocam doğru hatırlıyorsunda o zamanın parasıylı 10 bin liralık gelinlik mümkün değil varsada anca onu .....lar alır diyorum. 10 bin liraya gelinlik mi olurmuş (o zamanın parasıyla)

Bu konuda erkekler daha şanslı bence, çünkü bizim kültürümüzde genelde erkekler bayanlara talib oluyor.
Yine de tamamen nasip kısmet bu işler, ne diyelim, hayırlısı hakkımızda :)

ugy' Alıntı:
Bu konuda erkekler daha şanslı bence, çünkü bizim kültürümüzde genelde erkekler bayanlara talib oluyor.

Hocam bayan öğretmen arkadaş (üniversiteden) bir arkadaşımızı çok seviyordu, mektuba yazdı hissiyatlarını ve beğendiği arkadaşımıza verip uzaklaştı oradan. meğersem bizim şaşkında onu seviyormuş ama utanıyormuş, şu anda evliler :alkis:

alican44' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
abdullahaybas' Alıntı:
Saliha bir Hanım istiyorum...

Yaş 25 evlilik zamanı geldi geçti .........derken annem açtı yuva kurma konusunu.
Saliha bir kız olsun gerisi gelir diye düşünüyordum.
Yakın bir akrabamızdan haber geldi.
komşuları çok dindarmış, kızlarının ailesinden dahada dine bağlı olduğunu duyunca sevindim.
Gittik bir görelim görüşelim dedim.Ilk ailesiyle konuştum...
Hatta ben konuşmadım sürekli onlar konuştu.şaşırdım kaldım...
Bir şey diyemedim...
Kına gecesinde en iyi müzüsyenler olacakmış...
Düğünde keza aynı...
Ev dayalı döşeli olacakmış,hemde hepsi en pahalısından...
Araba olacakmış son model hemde, çünkü komşunun damadı sıfır araba almış geçende...
Anne hadi kalkalım diyecektim utandım...
Kızla görüştürmek istediler...
İslamiyete uygun olarak görüştük...
on beş bilezik...
En güzel gelinlik(10 bin tl)...
En büyük düğün salonu...
Ne diyeceğimi bilemedim...
Ben Saliha Bir Eş istiyordum sadece...
Istekleri bir türlü bitmiyordu...
O anda yan taraftaki aynaya gözucuyla baktım kendime...
Görünüşümdede bir iş adamı profilide yoktu...
Yirmi beş dakika konuştu istekleri bitince sıra bana geldi.
Senin isteklerin nelerdir dedi...
Biran önce kalkıp gitmek istiyordum sıkılmıştım, geleli bir saat olmasına rağmen dünya malına bağlananlarla birlikte olmak içimi karartmıştı...

Yazının devamı için!!!

DÜNYA VE AHİRET MUTLULUĞU BU OLSA GEREK :sleep:

Bu yazıyı daha önce okumuştum, gerçekten çok güzel bir yazı...

jemba35' Alıntı:
Zilal hocam doğru hatırlıyorsunda o zamanın parasıylı 10 bin liralık gelinlik mümkün değil varsada anca onu .....lar alır diyorum. 10 bin liraya gelinlik mi olurmuş (o zamanın parasıyla)

o yüzden evlenmemiş zaten o kişilerle :D

jemba35' Alıntı:
ugy' Alıntı:

Hocam bayan öğretmen arkadaş (üniversiteden) bir arkadaşımızı çok seviyordu, mektuba yazdı hissiyatlarını ve beğendiği arkadaşımıza verip uzaklaştı oradan. meğersem bizim şaşkında onu seviyormuş ama utanıyormuş, şu anda evliler :alkis:

Tabii ki böyle istisnai durumlar da var hocam, sonucun olumlu olması da çok hoş. Ama işte toplumun geneline bakacak olursak azınlıkta kalıyor.

jemba35' Alıntı:

Necip Fazıl'ın Aynadaki Yalan kitabında da var benzer bir hikaye, dokunaklı gerçekten
icon_smile_disapprove.gif
istemek bizim işimiz, Allah hepimize hayırlı eşler nasip etsin

Geri