evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
Zilal hocam her gün temizlik yapan bayan hastadır bence, her gün temizlik mi olurmuş. Dedim ya hocam, bayanlar için en münasip meslek öğretmenlik diğer meslekler memurluk bile olsa zor. özel sektörü hiç saymıyorum zaten. Yaşadığımız apartmanda karı-koca vardiya usulü çalışıyorlar, sadece 6 haftada bir hafta akşamlar eve beraber geliyorlar. Biri gececi diğeri gündüzcü. Hesap edin artık zorluğu.

Allah herkese münasip ve hayırlı bir eş nasip etsin.

Bizim 3 numara doğmadan önce de eşime yardım ederdim ama son 6 senedir her sabah evde kahvaltıyı ben hazırlarım. Eşim çamaşırları asar ben toplar katlarım ( ben çırpmayı beceremiyorum diye kendi asıyor) bulaşıkları o makineye yerleştirir ben toplar dolaba koyarım. Evi süpürürüm tuvaleti fırçalarım vs vs. İki eş te çalışıyorsa işleri de ortak yapmak zorundalar. Kadın işi erkek işi olmaz. Efendimiz (s.a.v) eve su taşır , kendi yırtığını dikermiş. Ki dinen kadının vazifesi bellidir. Erkek yemeği kadının önüne pişmiş koymakla mesuldur. Çocuğa da baktırmak vs vs . Tabi ben ve eşim bunları yaşayıp anlatınca diğer arkadaşların evlilikleri sarsılıyor ama ne yapalım onların sorunu. Kadınlar da haklarını bilsin ve savunsunlar.
Siz genç arkadaşlarım rahat yetiştiğiniz için hem erkek hem bayan kimse kimsenin kahrını çekmek istemiyor olay bu.

ebfo45' Alıntı:
Bizim 3 numara doğmadan önce de eşime yardım ederdim ama son 6 senedir her sabah evde kahvaltıyı ben hazırlarım. Eşim çamaşırları asar ben toplar katlarım ( ben çırpmayı beceremiyorum diye kendi asıyor) bulaşıkları o makineye yerleştirir ben toplar dolaba koyarım. Evi süpürürüm tuvaleti fırçalarım vs vs. İki eş te çalışıyorsa işleri de ortak yapmak zorundalar. Kadın işi erkek işi olmaz. Efendimiz (s.a.v) eve su taşır , kendi yırtığını dikermiş. Ki dinen kadının vazifesi bellidir. Erkek yemeği kadının önüne pişmiş koymakla mesuldur. Çocuğa da baktırmak vs vs . Tabi ben ve eşim bunları yaşayıp anlatınca diğer arkadaşların evlilikleri sarsılıyor ama ne yapalım onların sorunu. Kadınlar da haklarını bilsin ve savunsunlar.
Siz genç arkadaşlarım rahat yetiştiğiniz için hem erkek hem bayan kimse kimsenin kahrını çekmek istemiyor olay bu.
:+1: :+1:

ebfo45' Alıntı:

herkes efendimizin hayatını tam anlamıyla bilse ne güzel olurdu.
sizi tebrik ediyorum, mutluluğunuz daim olsun :+1:

Ha bir de şu evde yemek işini bayanların yapması ne kadar komik. Lokantalarda yemekleri hep erkek aşçılar yapıyor :D

ebfo45 hocam, gerçekten size çok acıdım. Eşinizin başına talih kuşu konmuş. Siz adamı evlilikten soğutursunuz. Ben bir daha düşüneyim bu meseleyi...

bayan çalışır çalışmaz ev işi aşı yapar yapmaz mesele bu değil, işin özeti benim lafım çalışıyorum ayağına erkekleri maynuna çevirmek isteyenlere, evinde iş aş yapmaya gelince yorgun bezgin, gezme tozma olunca hiç kaçırmayınlara...
Ne demek istediğim gayet net anlaşılmış sanırım.

Cemal hocam seni alan yaşamış, baksanıza mükafatı da kutsal topraklar :)

the_korsan' Alıntı:
bayan çalışır çalışmaz ev işi aşı yapar yapmaz mesele bu değil, işin özeti benim lafım çalışıyorum ayağına erkekleri maynuna çevirmek isteyenlere, evinde iş aş yapmaya gelince yorgun bezgin, gezme tozma olunca hiç kaçırmayınlara...
Ne demek istediğim gayet net anlaşılmış sanırım.

Cemal hocam seni alan yaşamış, baksanıza mükafatı da kutsal topraklar :)

tabi.. gezmeye hiç hakları yok. akşama kadara çalış sonra, ev yemek iş güç..
gezip bir nefes almaya hiç hakkı yok. gezerek dinleniyo belki

ev hanımları öğlene kadar işleri bitirip her gün bi güne gidiyorlar..
ama çalışan bayan yaranamaz, gezmesi de gözüne batar milletin.. erkek kadar çalıştığı hiç kimsenin umrunda değildir.
tüm bayanları istifaya davet ediyorum :p

Aman hocam gezsinler tozsunlar eksik kalmasınlar ama mesele bu değil, mesele ayarsızlık, siz başka bir tarafa çeksenizde benim ifadelerim açık ve net, dediğiniz gibi herkes Efendimizin (sav), hz.haticenin, hz.ayşenin hayatını, tam anlamıyla gerçekten bilse öğrense ne güzel olurdu... Bu gezerek tozarak dinlenme olayına sizinde örnek verdiğiniz açıdan Efedimizin hayatından bakarsanız sonuç ne olur? Eşinin rızası olmadan rahat rahat gezip tozabilir kafa dağıtıp dinlenebilir mi? Uzun konular bunlar hocam, burda yazmakla da çözülecek türden değil...

erkeğin kadın üstündeki hakkı
http://www.youtube.com/watch?v=TuwZuh-G ... re=related

kadının erkek üstündeki hakkı
http://www.youtube.com/watch?v=pDKO6Nwv ... ure=fvwrel

Konuyu daha fazla dağıtmayayım, tencere kapağını bulsun herkes nasıl mutluysa yaşasın öyle, artık işin içindekiler düşünsün bize göre hava hoş nasılsa...

ebfo45' Alıntı:

Helal Hocam Müslüman dediğin böyle olur. Dinin kurallarını kendi çıkarına göre değiştirmeye kalkmaz, böyle dosdoğru yaşar. :+1:

Ben iki yıl görüştüm biriyle. O evlenmek istedi. Ben panik yaptım. Erkekler işler ciddiye binince yan çizer derlerdi. Ben yan çizdim. Cesaret edemedim. O da terketti beni. Şimdi yine biriyle görüşüyorum ama evlenme konusunu açmaya yine cesaret edemiyorum.

Su anda parktayim karsimda 5 tane guzel bayan var.sen de al bunlardan bir tane diyor icim.diger elimde kitabin arka kapaginda ISK ESK VE ASK.I ibadet, S sukur, K kanaat demekmis ilk defa duydum.bos dunya bos

the_korsan' Alıntı:
Aman hocam gezsinler tozsunlar eksik kalmasınlar ama mesele bu değil, mesele ayarsızlık, siz başka bir tarafa çeksenizde benim ifadelerim açık ve net, dediğiniz gibi herkes Efendimizin (sav), hz.haticenin, hz.ayşenin hayatını, tam anlamıyla gerçekten bilse öğrense ne güzel olurdu... Bu gezerek tozarak dinlenme olayına sizinde örnek verdiğiniz açıdan Efedimizin hayatından bakarsanız sonuç ne olur? Eşinin rızası olmadan rahat rahat gezip tozabilir kafa dağıtıp dinlenebilir mi? Uzun konular bunlar hocam, burda yazmakla da çözülecek türden değil...

erkeğin kadın üstündeki hakkı
http://www.youtube.com/watch?v=TuwZuh-G ... re=related

kadının erkek üstündeki hakkı
http://www.youtube.com/watch?v=pDKO6Nwv ... ure=fvwrel

Konuyu daha fazla dağıtmayayım, tencere kapağını bulsun herkes nasıl mutluysa yaşasın öyle, artık işin içindekiler düşünsün bize göre hava hoş nasılsa...
:+1:

nereye gidiyor bu topic :puhaha: bence konuyu tadında bırakalım bir haftadır top 5 ten düşmüyor yawww :)

nie tadında bırakıyoz yaaa alala belki hayırlara vesle olur başlık??? nie bu kadar korkuyosunuz bi kaç çift çıkar buralardanda die! Biraz yardım sever olun.tanışmalara vesile olun.olamıyosanızda engel olmayın çekilin şöle kenarada millet dilediğince başlıktan faidelensin :mrgreen:
"Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız! " olayını hatırlayın bekarlar toplanın :D (bu arada ben evliyim.yalnızlığı çok iyi bilirim sadece.Kimse yalnız kalmasın inşaAllahhhhhhhh)

zümre yapmak daha kolay böylelikle :) ama bi yandan düşündümde aynı dertler aynı sorunlar sıkıcı olabilir :)

Evlilik tarif edilemeyecek ancak ve ancak yaşayarak anlaşılabilecek bir durum.Bekarlığın güzel yanları var ,evliliğin de güzel yanları.Ama bekarın parasını it ,yakasını bit yermiş demişler bu da doğru.Allah herkese hayırlı birini nasip etsin .

biseydicemm' Alıntı:
nie tadında bırakıyoz yaaa alala belki hayırlara vesle olur başlık??? nie bu kadar korkuyosunuz bi kaç çift çıkar buralardanda die! Biraz yardım sever olun.tanışmalara vesile olun.olamıyosanızda engel olmayın çekilin şöle kenarada millet dilediğince başlıktan faidelensin :mrgreen:
hakkaten biseydicemm hocam herkes korkuyor.. laf var icraat yok.. :)

biseydicemm' Alıntı:
"Bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız! "
evet hocam güzel söz bende buna şaşırıyorum. Hepimiz yalnızız ama kesişmiyor doğrular tepe noktasında.
Şunu da çok sinir oluyorum: Bekar olarak bir bayanla 5 dk konuşsak bi sürü laf eden oluyo etraftan. Evliler konuşunca kimse bişey demiyo. EE ben senle evleneyim laf eden kardeşim. Senin tuzun kuru, hergün kapkaranlık bir evi açmıyorsun anahtarınla. Duvarlarla sohbet etmiyor, bugün yine ne yicem diye karar kara düşünmüyorsun. Bekarlara yardımcı olmayan evli hemcins arkadaşlarıma çok sitemkarım

Bu konuyuda mı görecektik :) Herşey var bu forumda spor din evlilik vs vs :) Aslında haklısın okyanus :(

ilon' Alıntı:
Bu konuyuda mı görecektik :) Herşey var bu forumda spor din evlilik vs vs :) Aslında haklısın okyanus :(
Forumdaki eksen kaymasının nedeni durumumuzla alakalı. Okulda saçma sapan işlerle uğraştığımız için forumda da saçma sapan(forumun amacına uymayan) işlerle uğraşmaya başladık son senelerde. Dersimiz olsa, deli gibi döküman paylaşımı olur, deli gibi öğrenci üzerine konuşmalar, eğitim üzerine tartışmalar olur. Hadi diyelim bu formatör denilen saçmalığı getirdiler, doğrudüzgün teknolojik bir yapıda olabilsek hep onunla ilgili tartışmalar paylaşımlar çıkar. Okullardaki verimsizliğimiz foruma yansıyor bence.Din,Siyaset ve Kişisel tartışmaların artmasının nedeni bu.

Evlilik konusuna gelince, forumda 25-35 yaş arası insan çok. Biliimcilerden fazla yaşlı olmadığı gibi son senelerde atama sıkıntısından 22-25 yaş arası da az. 25-35 yaş arası da tam evlilik, çocuk falan işlerinin yoğunlaştığı dönem olduğundan bu tür "ayrıldım, boşandım, evleniyorum, evlenemiyorum" gibi konuların artması normal bence.

evlenmekte zorlananlar ne yapıyorsunuz?

ne yapalım artık evlen diyenlere kısmet diyoruz
bul birini diyenlere marketten alınmadığını açıklıyoruz
çok sıkıştırınca bekarlık sultanlık diyoruz

Ne zaman yalnızlıktan bunalsam.Çoluk çocuğa karışmış mutlu insanları görüp iç geçirsem, üzerime üzerime gelse hayat hemen aşağıdaki yazıya sarılırım:
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=1187568&keyfield=
"Bu dünya, evlilerin de bekârların da öldüğü bir dünyadır. Evliler bu dünyada sonsuza dek evli kalmadığı gibi bekârlar da öte dünyada sonsuza kadar yalnız kalacak değillerdir"
Ancak böyle teselli bulabiliyoruz yalnızlığımıza...

Geri