evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
o işi üniversitede halletmek lazımdı hocam ne demişler , 1 de bulaşma 4 e bırakma :)
bekar arkadaşlarımıza Allah hayırlı eşler nasip etsin..

"Evlenince zorlananlar" ne yapıyorsunuz diye soran yok :puhaha: bir elimiz yağda diğeri balda sankiiiii

ben bir kere sevdim o beni istemedi.Sonrada dedim zaten onun gibisi yoksa hiç yok geldik 38 yaşına halen ne flört ne evlenme niyeti var anne baba biraz üzülüyordu.Ben de memlekete geldim ev aldım araba aldım evi güzel bir döşedim.Sonra annemlerin 1.kat bir evi vardı onu da sattık onlara da bir sıfır ev aldık kiraya verdik.Evin borcu bittiğinde tekrar doğduğum İstanbul topraklarına döneceğim orada erken emekliye ayrılıp yurtdışında yaşamayı düşünüyorum.
Sonra hacca gider bir huzurevinde ölürüm.Benim A planı böyle B,C de var onu Allah bilir

Ana sayfada başlıktan daha değişik anlamlar çıkartılabilir ben çıkardım şahsen kalbimmi kötü ne. Bu arada bende müzmin bekarım evlenmeyede niyetim yok:D

aslına bakarsan dünya hayatı çok kısa...artık maalesef ülkemizin hayat şartları da ağırlaştı çocuğunu korumak,okutup doktor edip muayehane yada fizik profesörü veya Amerikada okutup orada kalma işi zorlaştı.Çocuk olduktan sonra artık çocuğun için ailen için yaşamak zorundasın.Hayatta başına ne gelecek o da belli değil.
Eskiden sıcak bir yemeğin ütülü pantolonun olsun diye evlenilirdi.Şimdi bir eşyalı aprt ev tutar akşam yemeklerini anlaştığın yerden yer arabayla işe gidersin.Ben önceden hep böyle yaptım.Bilmiyorum hep tek başıma hep mutlu oldum hiç üzülmedim.Deprem oldu arabada yattım sokakta yattım köyde elektrik kesilirdi 1 hafta mum ışıgında anı yazdım kitap okudum.Bilmiyorum aradığım özel biri değil ben de çok özel biri değilim ama küçükken okuduğum o güliverin seyahatleri define adası arzın merkezine seyahat işte bunlar başıma bela açtı.halen de yurtdışında gröndland afrika farketmez başka bir ülkede yaşamak istiyorum.
Ömrümü 60yaşına bir öğretmen olarak ASLA

birde benim çevremde bütün arkadaşlarım genç yaşta ve evli galiba bilişimciler olarak bu konuda da mağduruz. bunun sonu belli değil diyerekten kaçıyolar

evliyim ama konu güzel kafa dağıtıcı........... ben evlilikten kaçarken evlendim... bir oğlum var mutluyum.. tek tavsiyem.bekarlara
evliliği akışına bırakmak........ takıntı haline gelirse önce evleneceğin kısmet kaçar erkek içinde kızlar içinde geçerli bu......... evlilik peşinde koşanlardan herkes kaçar bunda kesin bir sorun var diye düşünülür.............

ronn' Alıntı:
yaklaşıyorum kaçıyor, arıyorum havaya giriyor, uzaklaşınca şöle oluyo böle oluyo, vs vs...hocam evlenmeyi düşünen ciddi bakan kız bu tip şeylerin peşine düşmez. Hı evlenmek isteyen cidi düşünen kızlar ne düşünür, ne ister, nasıl buluruz? bilen varsa bana da söylesin :)

Valla ben umudu kestim.Evlenmekten vazgeçtim.Bu zamane kızlarına söz geçirmek zor.Hepsinin aklı bi karış havada.Eğer ben herşeyimden tamamen vazgeçerim diyorsanız evlenin.Yoksa bu zamanda yaş iş.Benim için evlilik olayı bitmiştir ve de uzaktır.

bu işler böyle hocam nasibiniz bir yerlerde sizi bekler merak etmeyin. Allah hayırlısıyla karşılaştırsın gerisi önemli değil.

permanganat' Alıntı:
evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)
sadece kapıyı açık tutmaktan ve Allah'a dua etmekten başka yapacak bişey yok...
(bayanlar böyle ama erkeklerin yapabileceği de kapıyı çalma cesaretinde bulunmak ve tabiki de Allah'a dua etmek...)

ve yılmamak gerek..
bir söz duymuştum bu konuda ki çok anlamlı:
"umut kalacağına emek kalsın.."

evlenmek zor işmiş demek ki.
uzadıkça süreç, insan karar vermekte iyice zorlanıyor.
biraz çaba göstermekte fayda var diye düşünüyorum.
şans biraz da, zamanı vakti geldiğinde, mutlu huzur dolu yuvalarınız olsun inşallah:)
bir de çocuk, dünyanın en güzel varlıkları :lol:

Gerçekten bilişimcilerde sorun var heralde.kızlarda erkeklerde aynı dertten muzdarip.Erkeklerde tuhaf,konuşuyorsun hoppa diyorlar,konuşmuyorsun asık surat oluyorsun.ne yapacağımızı şaşırdık.Hadi tanışalım desek siteyi evlenme programına çevirdiniz dersiniz.Ne yapalım sizce ?

Halk arasında cuma vakti evin dış kapısını açıp kapatırlar kısmet açılması için :D

solomonte' Alıntı:
Artık günümüzde insanlar aileyi manevi değerlerden çok maddiyat üzerine kuruyorlar... İllaki çalışan olacak iki taraf da. O zaman bu beklentilerle eş adayı aranırken çoğu şey görmezlikten geliniyor. Evlendikten sonra da sorunlar başlıyor ve kimisinde boşanmaya gidiyor. Kimisinin de anlaşmalı evlilik gibi oluyor. Maddi şeyler rahatça giderildiği için manievi kısım sorun edilmiyor ve evlilik yürüyor. Bir de bunların dışında kalanlar var; maddi-manevi huzuru,mutluluğu bulanlar ki en şanslı olanlar. :)
üniversitede bunun planını yapanlar vardı meslek lisesine atansam 2kusur benım maaş bide ordan bi bilgisayarcı ayarlasam 2 kusurde onun 5 senede ev araba tamam :)

can babanın dediği gibi yapıyorum ben..
Hani bazen durakta belli bir otobüsü beklersiniz ya on dakika,onbeş dakika,yirmi dakika beklersiniz gelmez.
Bu arada başka alternatiflerde geçer ama binmezsiniz.
Nede olsa "beklemişsinizdir o kadar" ...boşa gitsin istemezsiniz.Sormayın artık bana! Herhangi biriyle değil, beklediğime “değecek” olanla devam etmeliyim bu yola! Durakta yaşlanmak olsada işin ucunda...

Can YüceL

Geri