evlenmekte zorlananlar napıyosunuz:)

Kodla Büyü
Konuyu yeni gördüm ama görmez olaydım keşke. Çok kötü fade edersenizimardan girdiniz gene. Karşı tarafa bütün duygularınızı ifade ederseniz, ne hissettiğinizi açıkça anlatırsanız kaybediyorsunuz... Bu işlerde biraz gizemli olmak gerekiyor bence.

Öğrencilerime ibretle bakıyorum bazen. Hayatın anlamını çözmüşler. İkili ilişkiler konusunda onlardan ders alacam utanmasam...

:puhaha:

27 yaşımda evlendim 33 yaşındayım 1 çocuğum var. Eşimle tanışmamız ile evlilik tarihi arasında tam bir yıl var. Evlenmeye karar vermek önemli sonrası geliyor... :wink:

Aşk bir masal gibi başlar, yaşandıkça roman olur, anlattıkça fıkra, sonuç mu? Hepsi hikaye...
Şimdi dağılın :p

Bakanlık; Bekar öğretmenlerin evlenebilmesi için bekarların tanışıp evlenmelerini sağlayacak seminerler düzenlemeli... Bekarlar ise reesen alınmalı bu kurslara...

evli birisi olarak benden size tavsiye : atama dönemlerini iyi takip edin hocalarım :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Hoş Bir konu.
Şöyle düşünelim.19 Yaşında üniversiteye girdik.23 -24 yaşında üniversiteyi bitirdik.24 Yaşında hemen atandık.25 Yaş en erken gibi duruyor.Yani eskiden üniversiteye gitmeden 19 yaşında iş hayatına atılıp 20 yaşında evlenme devri bitti artık.Yeni çağın olumsuz yanları işte.
Önemli olan mutlu yaşamaktır.Keşkelerin az oldğu bir yaşam olmasıdır asıl olan.25 yaşındayım artık zamanı geldi diyorum fakat nasip diyorlarya karşımıza çıktı mı çıkar mı bilemiyoruz.Hakkımızda hayırlısı demekten başka bişey diyemiyoruz.

Beklentileri yüksek tutunca evliliğe karar vermekte zorlaşıyor ne yazık ki...Bence maddi veya fiziksel beklentiler asgariye indirilmeli.Karşıdan beklenmesi gereken en önemli özellik maneviyat(inanç,kişilik,davranış vs.) ve uyum bence. Tabi hoşlanmak da önemli ama bence karşısındakine kalp gözünü açarak bakmalı insan ondan sonra hoşlanırsın veya hoşlanmazsın sana kalmış.

boşverin evlenmeyin :) Şaka bir yana Allahu teala herkese hayırlısını versin. Ne istediğimizi bir bilsek gerisi gelecek zaten. Ben 30 a girdim. Herkes istiyor güzel olsun,çalışan olsun,kendi kültürümden olsun, aynı şeylerden hoşlanalım, maddiyatı olsun diye. Ben de maneviyatı yüksek olan namaz kılan bana denk olan biri olsun istedim. Zaten bu devirde de imkansız. Bunların dışında denklik de çok önemli birbirini anlayabilmek de. Furkan suresi 74.ayeti okumak ve hayırlısını istemek. Belki de hayırlısı evlenmemektir.
Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrete a’yunin vec’alnâ lil muttekîne imâmâ.
(Ve o kullar): Rabbimiz! Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takvâ sahiplerine önder kıl! derler.

gokcen01' Alıntı:
Beklentileri yüksek tutunca evliliğe karar vermekte zorlaşıyor ne yazık ki...Bence maddi veya fiziksel beklentiler asgariye indirilmeli.Karşıdan beklenmesi gereken en önemli özellik maneviyat(inanç,kişilik,davranış vs.) ve uyum bence. Tabi hoşlanmak da önemli ama bence karşısındakine kalp gözünü açarak bakmalı insan ondan sonra hoşlanırsın veya hoşlanmazsın sana kalmış.
:+1: :+1: :+1:

herohamster' Alıntı:
can babanın dediği gibi yapıyorum ben..
Hani bazen durakta belli bir otobüsü beklersiniz ya on dakika,onbeş dakika,yirmi dakika beklersiniz gelmez.
Bu arada başka alternatiflerde geçer ama binmezsiniz.
Nede olsa "beklemişsinizdir o kadar" ...boşa gitsin istemezsiniz.Sormayın artık bana! Herhangi biriyle değil, beklediğime “değecek” olanla devam etmeliyim bu yola! Durakta yaşlanmak olsada işin ucunda...

Can YüceL
:+1:

SerkanF1' Alıntı:
Bakanlık; Bekar öğretmenlerin evlenebilmesi için bekarların tanışıp evlenmelerini sağlayacak seminerler düzenlemeli... Bekarlar ise reesen alınmalı bu kurslara...

:puhaha: :++:

gokcen01' Alıntı:
:alkis: :+1:

konuyu görünce gülmeden edemedim. abiler ablalar, çok da dert etmeyin, yaşınızı da geçirmeyin. :))
eğitim psikolojisine göre 20-30 yaş arasında bu görevi gerçekleştirmek zorundasınız. :D

yuca' Alıntı:
vallaha ben şükür edip bekliyom.
çok girişimde bulunmadıysam da çabalamaktan geri kalmadım.
bir yerlerde bizi bekliyo; ama kısmet bakalım
bu kısmet biraz çabuk çıksın Allah'ım gurbanım sana :)

:++: Tez vakitte cümlemize hayırlı kısmetler Rabbimizden

yorumların hepsini okudum, çok eğlenceli olmuş konu.
En azından insanın kendisi gibi düşünenlerin yada kendi durumunda olanları görmesi pskolojik olarak rahatlattı. :mrgreen:

Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır !

'' Aşk :
Kaçmaktan çok kovalamayı sever
Görmekten çok özlemeyi
Dokunmaktan çok düşlemeyi
-Ve aşk öyle haindir ki nerde imkansız varsa gider onu sever...''

ilknurboteci' Alıntı:
'' Aşk :
Görmekten çok özlemeyi

ooo güzel söz :)

Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçmeyin.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşmamanız dileğiyle..

bekar hayatından da bıktık artık.yemek yap bulaşık yıka vs.herşeyeen ötesi evde yalnız yaşa.evde bekleyenin olmaması ne kadar kötü.evli hocalar dersleri biter bitmez eve koşarken ben eve gidip ne yapacam diye düşünüyorum off oofff.neyse bunada şükür.hiç olmazsa elimizde işimiz var

ilknurboteci' Alıntı:
'' Aşk :
Görmekten çok özlemeyi

gözün körolsun aşk...

Bir çerçeve gibidir hayat.Bazen dışına çıkamayacağın anlar olur;ama önemli olan çerçeveye koyduğumuz resimdir.

ilknurboteci' Alıntı:
Bir çerçeve gibidir hayat.Bazen dışına çıkamayacağın anlar olur;ama önemli olan çerçeveye koyduğumuz resimdir.
takma bu kadar.ucunda ölü-m yok ya ilknur.hayat devam ediyor.

mostwanted' Alıntı:
bekar hayatından da bıktık artık.yemek yap bulaşık yıka vs.

bunu görüştüğünüz insanlar söylemeyin ya da niyetinizi değiştirin. hiç bir bayan bu niyetlerle evlenecek insanla evlenmek istemez
hayat müşterek

Geri