Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
akin79' Alıntı:
vatan' Alıntı:
arkadaşlar Anladığım kadarıyla Bu İşin sonunun nereye gittiğini bir çok arkadaş görmüyor. Bilgisayar dersleri zaman içinde azalmakta ve eninde sonunda kalkacaktır. Bu Neden dolayı Bakanlığın Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcıları kadrosu açması ve bu kadrolara atamaların yapılması en uygun yöntem olacaktır. Sakın Unutmayın Kimse sizi bankamatik öğretmeni olarak çalıştırmyacaktır. Ankete cevap dolduran arkadaşların bu gerçekler doğrultusunda cevap vermeleri önemlidir.

Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcısı Olmak En doğru yol gözükmektedir. İyi Çalışmalar.

Zaten kimsenin bankamatik memuru olma gibi bir derdi yok sözlerine dikkat ederek konuş. Nasıl beden müzik matematik ingilizce dersleri varsa bilişim teknolojileri dersininde olması gereklidir. Bu gerekliliği görmeyenler kusura bakmasınlar cahilce konuşup ileriyi görmeyenlerdir. Hiçbirşey zorla yapılmamalıdır. Formatörlükte isteğe bağlı olmalı formatörlük aşkıyla yanan arkadaşlarda formatörlüğü istekleri doğrultusunda seçmelidir. Bunun dışında öğretmenlik yapmak isteyenlerinde derslerine girip öğretmenliklerini yapmaları en doğrusudur.

:+1: :+1:

akin79' Alıntı:
vatan' Alıntı:
arkadaşlar Anladığım kadarıyla Bu İşin sonunun nereye gittiğini bir çok arkadaş görmüyor. Bilgisayar dersleri zaman içinde azalmakta ve eninde sonunda kalkacaktır. Bu Neden dolayı Bakanlığın Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcıları kadrosu açması ve bu kadrolara atamaların yapılması en uygun yöntem olacaktır. Sakın Unutmayın Kimse sizi bankamatik öğretmeni olarak çalıştırmyacaktır. Ankete cevap dolduran arkadaşların bu gerçekler doğrultusunda cevap vermeleri önemlidir.

Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcısı Olmak En doğru yol gözükmektedir. İyi Çalışmalar.

Zaten kimsenin bankamatik memuru olma gibi bir derdi yok sözlerine dikkat ederek konuş. Nasıl beden müzik matematik ingilizce dersleri varsa bilişim teknolojileri dersininde olması gereklidir. Bu gerekliliği görmeyenler kusura bakmasınlar cahilce konuşup ileriyi görmeyenlerdir. Hiçbirşey zorla yapılmamalıdır. Formatörlükte isteğe bağlı olmalı formatörlük aşkıyla yanan arkadaşlarda formatörlüğü istekleri doğrultusunda seçmelidir. Bunun dışında öğretmenlik yapmak isteyenlerinde derslerine girip öğretmenliklerini yapmaları en doğrusudur.

Benim 3 yaşındaki çocuğum bilgisayar kullanıyor. 1. sınıftaki oğlan ise bilgisayarda hertürlü işlemi yapıyor(Photosop word excel ...) daha bu öğrenciye bilgisayar kullanma adına ne öğretmeyi d :| üşünüyorsunuz.

Benim 3 yaşındaki çocuğum bilgisayar kullanıyor. 1. sınıftaki oğlan ise bilgisayarda hertürlü işlemi yapıyor(Photosop word excel ...) daha bu öğrenciye bilgisayar kullanma adına ne öğretmeyi d :| üşünüyorsunuz.

çocuk futbol oynamayı basketbol oynamayı volaybol oynamayı biliyor beden eğitime ne gerek var ozaman değilmi.

trueandfalse' Alıntı:

çocuk futbol oynamayı basketbol oynamayı volaybol oynamayı biliyor beden eğitime ne gerek var ozaman değilmi.
çooooooooooook mantıklı :++: :++: :++:

RoboTek' Alıntı:
var bir işler arkadaşlar az önce eski görev yerindeki il koordinatörü aradı beni il mem sitesinde resmi yazı yayınlamış formatörlük başvurularını alıyorlar bu sefer daha seçici davranıyorlar ilgi a-b gereği diyor altını çizmişler formatörlük belgesi olsa bile sınıf öğretmenleri başvurmayacaktır demiş yazıda eski il müdürüm.
Hocam sitede yayımlanan resmi yazıyı paylaşabilir misiniz?

çalışma saatleri 9-15 olmalı ve yaztatili ve sömestr tatili yapma hakkımız olmalı bunu dile getirmeliyiz.

sinan36' Alıntı:
akin79' Alıntı:
vatan' Alıntı:

:lol: :lol: Senin basit mantığınla hareket edersek çocuğun muhtemelen türkçe biliyordur bu saatten sonra türkçe adına birşeyde öğrenemez. Zaten matematikte toplama çıkarmayıda öğrendiyse tamam daha 1. sınıfta çözmüş sayılır herşeyi. Cem Yılmazında dediği gibi senin çocuk zirvedeyken bıraksın okulu en kralı 1. sınıf değilmi ne gerek var 2 ye 3 e gidip seviyeyi düşürmeye. Akşam akşam güldürdün beni öğretmenmisin sen.

akın hocam tam ben yazıyordum...Ben de bir şey ekleyeyim sinan hocama cevap olarak sen şu anda bu sitede bulunduğuna göre az çok bilgisayarla ilgilisindir ee senin çocuğunun da bilgisayarla ilgili olması gayet doğaldır aynı şekilde benim çocuğumunda ama düşünür müsün senin kadar bilgisayara ilgisi olmayan bir polisin hemşirenin avukatın çocuğu senin çocuğun gibi bilgisayar kullanabilir mi? Bak dikkat et ben sadece daha iyi işe sahip olanlara örnek verdim bir de bunun iş sahibi olmayanları var asgari ücretlileri var...

kendimizi kandırmayalım. biz bir makinanın öğretmeniyiz. bundan on beş yıl önce böyle bi makina yoktu dolayısıyla biz de yoktuk. makina miyadını doldurmaya başladı. kaldı ki zaten üniversitede de (en azından bizde öyleydi) yetiştirilme amacımız bilgisayar kullanmayı cocuklara öğretmekten cok eğitimde bilgisayarın kullanılmasını sağlamaktı.
dersin ortadan kalkacağı açık.

arkadaşlar ders ortadan kalkabilr zaten haftalk ders saatini 25 e indrip bi yerlerden kırpacaklar. o da öncelikle bilişim olacak. zaten seçmeli olmş baştan dersimiz elden gitmiş kimse ses çıkarmamş bari hakkımızı arayalım. ben eğitim fakültesi mezunuyum. öğretmen olmak için okudum. öğretmenin çalışma saatleri, tatilleri bellidir.

labdan, bilişimden falan sorumlu müdür yardımcısı neden olayım??? ben müdür yardımcısı olmak için sınava mı girdim? sabah 8 akşam 5 çalışmak istiyor muyum?? zaten benm öğretmen olmaktaki amaçlarımdan biri de bayan mesleği diğer mesleklere göre iş dışında daha fazla wakit kalmasıydı. zorunlu formatrlük onu elimizden aldı. geçici bi durum diye katlanıyorum. nerdn çıkıyo müdür yardmcılığı???

bu arada bi dönem müdür yardımcısı olarak da görewlendrildim. kesinlikle tawsiye etmem... bu bilişimden sorumlu müdür yardımcılığınzın yanına artık "bilgisayardan iyi anladığınız için" daha çabuk halledersnz diye sewk yazarsnz öğrencilere, okula gelen yazıları, okuldan giden yazıları falan da siz halledersiniz... artık ondan sonra okuldan 5 te mi çıkarsınz 6 da mı orası meçhulllllllllllllll!!!!!

En iyisi BT rehber öğretmenliği.(Tabi Normal Rehber Öğretmenlerin Çalışma Şartlarına Göre Olursa)
Hem 9-3 olur, hem yaz tatilimiz olur, hem ders sorunumuz olmaz, hem de full ek ders nasıl????

arkadaşlar ders saati 25 düşecek ama yine günde 6 ders saati olacak. yani 6. dersi sosyal etkinlik beden müzik vs verecekler diye duydum. bence dersin kalkması gibi bir durum olamayabilir. hem dersi kaldırmak için geniş bir çalışma yapmak gerek. birçok üniversitede BÖTE leri ne yapacaksın. eğer dersi kapatacaksa bize de branş değişikliği hakkı vermelidir. Öyle üçbeş çocuk fare tıklamayı biliyor diye binlerce insanın geleceğiyle oynanmaz.Umarım bu öğrenciye okulu sevdirme işinde bizim de ders saatimiz artacaktır. Birçok okulda en sevilen derstir Bilişim teknolojileri.Ben üniversiteyi kazandığımda Foramtörlük kavramı yoktu. Bilseydim hiç gitmezdim.Sonuçta bir çoğumuzun puanı çok daha farklı öğretmenliklere yetiyordu.Bu arada formatörlük görevlendirmesini tayin için süreden saymayan bakanlığında kaldırıp bizleri müdür yardımcısı yapacağını sanmak komik.BEN KİMSENİN YANINDA DERSE GİRMEK İSTEMİYORUM. KENDİ DERSİMİN ÖNEMİNİ BİLİYOR VE SONUNA KADAR GEREKLİLİĞİNE İNANIYORUM.o zaman teknoloji tasarımıda kaldırsınlar. neden mi. kağıt kesip ev yapmayı herkes biliyor yada görsel sanatları kaldırsınlar. aranızda kaç kişi resim dersinde çizim yapmanın inceliklerini öğrendi. hepimiz iyi kötü resim yapıyoruz. bazı arkadaşların yaklaşımları çok garip.Biz formatörlük kaldırılsın demiyoruz(kaldırılırsa sevinirim ama). Zorunluluk olmasın diyoruz. ZORUNLU FORMATÖRLÜĞE SONUNA KADAR HAYIR.DERS SAATİ EN AZ İKİ OLMALI VE ZORUNLU DERSLER ARASINA GİRMELİDİR

Belki söyleyen olmuştur ama benim fikrim şu: isteyen kadrolu bt formatör öğretmenliğine geçer - sınav ile veya isteğe bağlı olarak- isteyen de bilişim tek. öğretmeni olarak görevine devam eder.
Formatör öğretmeni olmayan okullardaki bilgisayar ve web problemlerini çözme işini de, diğer branşlardan formatör olmak isteyen öğretmenleri görevlendirmekle çözebilir. Görevlendirilen öğretmene 2 okul verilir. 3 gün bir okulda 2 gün bir okulda kalır.

Arkadaşlar Eğitek'in anketi ve bakanlığın il MEM'lerden istediği formatör öğretmen sayıları, formatör öğretmenlikte geçen süre vb. bilgiler BAKANLIĞIN formatörlerle ilgili öncelikli bir çalışmasının olduğunu gösteriyor. Haydi hakkımıza hayırlısı...
İl MEM'lerden istenen yazı ile ilgili olarak şu adrese bakabilirsiniz arkadaşlar:
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/ankara-formatorlere-gelen-mail-t47711.html

Ekli dosyalar

• sablon.JPG
    sablon.JPG
    18.7 KB · Görüntüleme: 509
bilgisayar öğretmenleri için çözüm aranmalı. ama belli ki formatörler için bir çözüm aranıyor. işimiz zor yine. umarım formatörlüğün şartları değişir.

bt rehber öğretmeni olmamız yönünde ankete oy verdim. çalışma saatlerimizin 09.00-15.00 ve rehberlik öğretmenleri gibi tatillerimizin olmasını belirttim.
ayrıca sorunlarınız kısmına uzun uzun yazdım bu forumda anlatılan ortak problemlerimizi. kısa yazmak mümkün olmadı, problemler çok olunca :)
okurlar mı bilemem tabi.

Arkadaşlar bende doldurdum.Öncelikle hakkımızda hayırlısı ne ise inşallah o olur. Gönül isterki herkes kendine göre bir seçim yapsın. Ama öğle bir şansımız yok en iyisini ve en yararlısını kullanmaklazım. BT Rehber Öğretmeni taraftarıyım. Rehberlikçiler gibi 9-15 arası okulda olalım. Derslerimiz zorunlu olsun. Saat sayısı iki olsun. Bilişim çağı diyoruz çocuklarımız bildikleri sadece oyun, oda yön tuşları ile. Başkada bildikleri birşey yok adam akıllı şu dersi anlatalım. Gelecek Bilişimle Gelecek.... Saygılarımı sunarım.

muhalif33' Alıntı:
En iyisi BT rehber öğretmenliği.(Tabi Normal Rehber Öğretmenlerin Çalışma Şartlarına Göre Olursa)
Hem 9-3 olur, hem yaz tatilimiz olur, hem ders sorunumuz olmaz, hem de full ek ders nasıl????
:+1: :+1: :+1: :+1: :+1:

caylakcekirge' Alıntı:
Arkadaşlar Eğitek'in anketi ve bakanlığın il MEM'lerden istediği formatör öğretmen sayıları, formatör öğretmenlikte geçen süre vb. bilgiler BAKANLIĞIN formatörlerle ilgili öncelikli bir çalışmasının olduğunu gösteriyor. Haydi hakkımıza hayırlısı...
İl MEM'lerden istenen yazı ile ilgili olarak şu adrese bakabilirsiniz arkadaşlar:
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/ankara-formatorlere-gelen-mail-t47711.html
Bu söylediğiniz form istanbul'a da gönderilmiş. Geçen gün okuldan arayarak bazı bilgiler istemişlerdi benden de bu formdaki bilgiler di.

Çalışma saatleri çok sıkıntıydı. Bir de öğrenci notu olmayan derse önem vermiyor. :sleep:

Re: EĞİTİCİ BT FOR.ÖĞRETMENLERİ VE OKUL BT FOR. ÖĞRET. ANKETİ

yaliya' Alıntı:
Eğiticileri mem tamircisi, formatörleri okul tamircisi görmekten vazgeçmedikleri sürece o bt sınıflarını hakkıyla asla kullanamayacaklar, kendi sınıflarımız dışında bakmadığımız bilgisayar kalmıyor. Ben bilgisayarlarıma istediğim bir yazılımı kurup ya Fenci arkadaşım gel sınıfta bi çalıştır bebeleri diyemedikten sonra,gelir mi bilmem ama, Eğitim Teknoloğu deseler nolur demeseler nolur. bu kadar tartışılan, konuşulan bir branşa sahip olduğum için de binlerce kere pişmanım
:alkis: :alkis: :alkis:

dostlar sonunda sesimize kulak verecekler sanırım! lütfen herkes yaşadığı sıkıntıları bu ankete yazsın çekinmeden hakkınızı arayın. en azından isim istemiyorlar. bazı arkadaşlar işten atılırız diye korkuyor ya...

tamirsi ve laboratuar bekçisi olmak istemediğimiz yazdım ben...çalışma saatlerimiz azaltılsın diye yazdım... yazdım da yazdım...

Geri