Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
lavinia_7' Alıntı:
arkadaşlar ders ortadan kalkabilr zaten haftalk ders saatini 25 e indrip bi yerlerden kırpacaklar. o da öncelikle bilişim olacak. zaten seçmeli olmş baştan dersimiz elden gitmiş kimse ses çıkarmamş bari hakkımızı arayalım. ben eğitim fakültesi mezunuyum. öğretmen olmak için okudum. öğretmenin çalışma saatleri, tatilleri bellidir.

labdan, bilişimden falan sorumlu müdür yardımcısı neden olayım??? ben müdür yardımcısı olmak için sınava mı girdim? sabah 8 akşam 5 çalışmak istiyor muyum?? zaten benm öğretmen olmaktaki amaçlarımdan biri de bayan mesleği diğer mesleklere göre iş dışında daha fazla wakit kalmasıydı. zorunlu formatrlük onu elimizden aldı. geçici bi durum diye katlanıyorum. nerdn çıkıyo müdür yardmcılığı???

bu arada bi dönem müdür yardımcısı olarak da görewlendrildim. kesinlikle tawsiye etmem... bu bilişimden sorumlu müdür yardımcılığınzın yanına artık "bilgisayardan iyi anladığınız için" daha çabuk halledersnz diye sewk yazarsnz öğrencilere, okula gelen yazıları, okuldan giden yazıları falan da siz halledersiniz... artık ondan sonra okuldan 5 te mi çıkarsınz 6 da mı orası meçhulllllllllllllll!!!!!

kkesssiinnlliikkklleeee katıllıyooruummm . :alkis:

Derslerimiz zorunlu olsun. Saat sayısı iki olsun. Bilişim çağı diyoruz çocuklarımız bildikleri sadece oyun, oda yön tuşları ile. Başkada bildikleri birşey yok adam akıllı şu dersi anlatalım. Gelecek Bilişimle Gelecek.... Saygılarımı sunarım.[/quote]
:+1:

fa.ruk44' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
Bence bt dersi zorunlu olmalı, haftada 2 saat olmalı vede notu olmalıdır................................

Yok biz bt dersini kaldıracağız formatör yapacağız sizi derlerse bizlere başka branşa geçmek için hak verilmelidir....(Matematik , fen vb... gibi)

en büyük dileğim bu..Matematik öğretmeni olmayı o kadar çok isterim ki bu bölümü yazarken bitirdiğim üniversitenin puanından 12 puan daha düşüktü ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü ama işte bilgisayar diye burayı yazdık malesef...

Angel hocam anladım ne demek istediğinizi ben de iğneleme adına yazdım zaten formatör bilişim öğretmeni diye bir şey yok. Bilişim Teknolojisi Öğretmeni var sadece ve görevlendirme ile formatör olunabiliyor yoksa formatörlük diye ayrı bir branş yok..Bu şekilde ayrım yapmak hoşuma gitmiyor o yüzden tepki gösterdim. Zaten bizleri 10 a bölmüşler yok tefli böteli elektronik okuyanlar falan filan diye....şimdi de bu şekilde ayrım olmasın...Anlayacağınız tepkim size değil bizleri bu duruma düşürenlere...Kusura bakmayın.

kesinlikle haklısınız :+1:

Allah aşkına arkadaşlar bilgisayar desi niçin gereksiz olsun. biz diyoruz zaten bilgisayar yazılımları ve bilişim teknolojileri gün geçtikçe hızla gelişiyor diye. yani öğrencilere her zaman öğretebileceğimiz bir şeyler vardır. yeni bir program , belki üst düzey bir eğitim verilebilir ama muhakkak yeni ve gerekli bir şeyler vardır öğrencilere öğretilecek. bu nedenle ben hep öğretmen kalınması gerektiğini savunanlardan oldum ve formatörlüğü her seferinde bir şekilde reddettim. hatta bu konu üzerine y.lisans tezi bile yazdım. öğrencielrin her şeyi bildiğni savunanlar, ben görev yaptığım ilde en iyi okullardan birindeyim. öğrenciler neyi biliyor size söyleyeyim. chat yapmayı, oyun oynamayı, facebook ta geyik yapmayı ... ödev verdiğim zaman hocam benim evimdeki bilgisayarda o program yok dyorlar. o program dedikleri office programları. yani en temel programlar. anlayın artık durumun vehametini. ben bir yıldır bu okuldayım. öğrenciler daha ilk kez benimle ders işlemeye word excel nedir öğrenmeye başladılar. varın siz düşünün. bu durumda dersi kaldırmak mı mantıklı yoksa ders saatini artırıp desi zorunlu yapmak ve hatta biraz daha üst düzey bilgi vermek mi?
bir çok kişi BT rehber öğretmeni olalaım diyor. siz bunun bir adımsonrasını tahmin edebiliyor musunuz? kendi elimizle kendimizi kuyuya atmayalım sonra? BT rehber öğretmeni olunca da başka bir şey çıkaracaklar. o zaman itiraz etmeye bile hakkımız olmayacak. çünkü diyecekler ki siz istediniz bunu. ne cevap vereceğiz o zaman.
benim katıldığım bir sempozyumda bu konu çok tartışıldı ve hocamın dediği gibi hindistan, abd örnekleri verildi. oralarda belki herkes temel bilgisayar kullanımını biliyor ama üst düzey bilgileri bu ders sayasinde öğreniyorlar. yai hep seviye artırılıyor. bilişim teknolojileri ne kadar ileriye giderse öğrenciye de o kadar çok öğretilecek şey vardır.
sesizinizi duyurmak istediğiniz yerlere mail atarken lütfen bu yazdıklerımı dikkate alınız.

arkadaşlar sizin bu dediklerinizi çoktan beri sölüyorum.ama kaale alan olmadı.şunu kafanıza sokun ilk başta bizim ders zorunlu olmaz olamaz.çünki okullardaki lablar dağıtılacak.yeni lab kurulmucak.bizim için en mantıklı karar bt rehber öğretmen olmaktır.formatörlükten kurtulmanın tek yolu budur.kadro verilmelidir.sabah 9 akşam 3 yada 4 olmalıdır mesai saatlerimiz.kendimize ait odamız olmalıdır.bders yoksa normunuz düşer ydeu işin tamircilikle ne alakası var.takmışsınız tamirciliğe.sonuçta bilişim teknoloji öğretmeni olarak bazı şeyleride yapmak zorundayız.olmazsa isteyene bt rehber öğretmenliği versinler istemeyenler kalsın.istemeyen arkadaşlarda şunu unutmasın en az 3 okul gezersiniz.eğer dersiniz yoksa normunuz düşer ve tayin istemek zorunda kalırsınız.benden sölemesi

dağıtsnlar şu lanet labları. zaten sabahtan akşama onlar için beklemiyo muyuz? formatörlük neymiş? okul kapanana kadar okulun çewresindeki halk bilgisayar we internetten yararlanacakmış. onun için akşam 5 e kadar bekliomuşuz okulda. hem ayrıca okuldaki diğer öğretmenler de 2000 yılından kalma pcleri görsünler de biraz da senelerdir bizm neler çektiğimizi anlasnlar. artık gerisi meb e kalmş!!!

Eylül ayı geldi, öğretmen arkadaşlarımız okullarında göreve başladı ama formatörlüğün son durumu ile ilgili bir bilgi hala yayımlanmadı. :?: :?: :?:

angel_33' Alıntı:
anket sonucunu nerden öğrenebiliriz??
Hocam anketin sonucunu bizimle paylaşılacağını zannetmiyorum, ordan alınan bilgilerle yapılacaklar bizlere duyurulacaktır. "Anket 29/06/2010 - 09/07/2010" gerçekleştirileli yaklaşık 2 ay olmak üzere ama netice hala belli değil.

Arkadaşlar Mersin'de hala formatörlük görevlendirmeleri yapılmadı. Sebep olarakta İl Milli Eğitim Müdürü sanırım Eğitek ile konuşmuş, onlarda anket sonuçlarına göre yeni bir genelge yayımlayacaz BT Formatörlüğü ile ilgili, görevlendirme yapmak için yeni genelgeyi bekleyin demişler. Yani söylediklerine göre bayrama kadar yeni genelge çıkacakmış.

Ne kadar doğru bilmiyorum artık...

KöfteHoRr' Alıntı:
Arkadaşlar Mersin'de hala formatörlük görevlendirmeleri yapılmadı. Sebep olarakta İl Milli Eğitim Müdürü sanırım Eğitek ile konuşmuş, onlarda anket sonuçlarına göre yeni bir genelge yayımlayacaz BT Formatörlüğü ile ilgili, görevlendirme yapmak için yeni genelgeyi bekleyin demişler. Yani söylediklerine göre bayrama kadar yeni genelge çıkacakmış.

Birçok ilde formatörler Temmuzda ve Eylülde görevlendirildi ve görevlendirilmeye devam ediyor, Eğitek'in öyle bir planı olsa çoktan bir genelge yayınlarlardı. Bence bu anket sonucu başka bahara kaldı :D

by_rebel' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

Birçok ilde formatörler Temmuzda ve Eylülde görevlendirildi ve görevlendirilmeye devam ediyor, Eğitek'in öyle bir planı olsa çoktan bir genelge yayınlarlardı. Bence bu anket sonucu başka bahara kaldı :D
Valla hocam Mersin Milli Eğitim Müdürü'nün dediği bu şekilde. Güya Genel Müdürlükle görüşmüş ve yeni genelge yayınlayacaz, onu bekleyin demişler.

ben bu yaz çalıştım. Zonguldak ta görevlendirmeler 1 Temmuz itibariyle yapıldı ve isteğe bağlı olarak yazın çalışıldı. İstemeyen çalışmadı.

"29/06/2010 - 09/07/2010" Anketin üzerinden bugün itibari ile 2 ay geçti; inşallah Pazartesi artık anketten çıkarılan sonuçlar açıklanır.

Mr.efe' Alıntı:
arkadaşlar sizin bu dediklerinizi çoktan beri sölüyorum.ama kaale alan olmadı.şunu kafanıza sokun ilk başta bizim ders zorunlu olmaz olamaz.çünki okullardaki lablar dağıtılacak.yeni lab kurulmucak.bizim için en mantıklı karar bt rehber öğretmen olmaktır.formatörlükten kurtulmanın tek yolu budur.kadro verilmelidir.sabah 9 akşam 3 yada 4 olmalıdır mesai saatlerimiz.kendimize ait odamız olmalıdır.bders yoksa normunuz düşer ydeu işin tamircilikle ne alakası var.takmışsınız tamirciliğe.sonuçta bilişim teknoloji öğretmeni olarak bazı şeyleride yapmak zorundayız.olmazsa isteyene bt rehber öğretmenliği versinler istemeyenler kalsın.istemeyen arkadaşlarda şunu unutmasın en az 3 okul gezersiniz.eğer dersiniz yoksa normunuz düşer ve tayin istemek zorunda kalırsınız.benden sölemesi

%100 seninle aynı fikirdeyim kardeş.

bu formatörlük olayını ellerine yüzlerine bulaştırdıklarının kanıtı olmuş arkadaşlar...

Van ili formatör görevlendirmeleride yapıldı. Anketin sonucunuda paylaşacaklarını zannetmiyorum hocam.

KöfteHoRr' Alıntı:

En iyisi genelgenin yayınlanmasını beklemek. Yoksa telefon görüşmelerinin sonuçları ve yapıldığı iddia edilen telefon görüşmeleri üzerinden oynanan oyunlar ortada... somut adımlar gerekli

bir zamanlar bir anket vardı ?? ne oldu bu işin sonu? bilgi edinmeye sorsak değerlendirme aşamasında en kısa zamanda kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır der.. bekle bir 1 yıl daha..

eğitek, personel genel müdürlüğü ve ilköğretim genel müdürlüğü bu üçgen içinde boğuluyoruz.

bu da yetmiyormuş gibi bu 3 kurum bilişim teknolojileri alanında halen anlaşamamakta..

Bir Bakanlığın alt birimlerinin birbirlerine ters düşen biribirleriyle avukatları aracığıyla görüşen ,,dünyada başka bir kurum yoktur.

üstünden tam 1 yıl geçmiş, belki bir şeyler değişir diye bizlerde ümitlenmişiz.
ne değişti durum hala aynı ?
Bu konu başlığını şimdi gördüm, ama mesajın tarihine bakınca gerçekten üzüldüm

geçen yıl bu zamanlar içimde en azından bi ümit vardı. hayal kırıklığından başka bişe kalmadı bu seneye

Geri