Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
her anketten sonra genellikle birşeyler değişiyor örneğin SBSanletinden sonra sınav kalktı büyük bir ihtimalle bize de yeni bir görev tanımı gelecek

darkles hocam o da olur...bir de tatillerimizi geri istiyoruz...Lisedeyim ortalama yükseltme sınavına gidiyorum formatör olsam 8.00-17.00 orada olacağım ama ortada bir tane rehberlik öğretmeni yok...Ne güzel öğrenci varsa varlar yoksa yoklar...Yanlış anlaşılmasın doğrusu da bu...

gerçekten 8-17 çok uzun bir süre. kısaltılması lazım. ikili öğrenim yapan okulda çalışan formatörün suçu ne? diğer arkadaş tekli öğrenimde çalışıyor ve mesaisi ikili öğrenimden 3 saat daha az. bence bir an önce mesai saatleri yeniden düzenlenmeli.

arkadaşm benm okulm tekli öğretm. okul 2.40 da dağılıyo ama ben de 5 e kadar bekliyorum

Ulaştırma bakanlığı tarafından ihaleye açılan 2250 Okula BT sınıfı kurulmasına yönelik ihale "Bundan sonra okullara BT sınıfı kurulmayacak bunun yerine sınıflara Bilgisayar ve projeksiyon sağlanacak şeklinde alınan kararla" iptal edilmiş. BT sınıflarının eğitime entegrasyonunda sıkıntılar çıkardığı ve sadece bilgisayar derslerinde kullanıldığı şeklinde bir gerekçe de karara eklenmiş. Buradan anlaşılan mevcut BT sınıflarınında sınıflara dağıtılması ve Bilişim Teknolojileri dersinin tarihe karışması... Geçen gün Eski Talim terbiye kurulu başkanı Ziya Selçuk unda bilgisayar dersine gerek yok açıklaması da bu öngörüyü destekler nitelikte... Bir şeyler yapıp kendimizi bu karar sürecinde geleceğimiz açısından en doğru kararı vermelerini sağlamalıyız...

iyi olmuş bence gerksiz bir yatırımdı sınıf kurulması sınıfların kendi içine zaten kurulması gerekirdi. ki biz labaratuarın birini öyle parçaladık her sınıfa ihtiyacı olan parçayı monte ettik.

Ne alakası var. Müfredat güncellenmesse ders te gereksiz olur tabi. Bilgisayar dersinin gereksiz olduğunu düşünenler Hindistan ve ABD örneklerine baksınlar.

nerden yazdım bu bölümü?ne olduğumuz belli değil?birisi ne öğretmenisiniz diye sorduğu zaman inanın ne diyeceğimi şaşırıyorum.yok böyle bişey yaaa

Mr.efe' Alıntı:
birisi ne öğretmenisiniz diye sorduğu zaman inanın ne diyeceğimi şaşırıyorum.yok böyle bişey yaaa

üniversitede okurkken çok defa başıma gelmiştir.

X kişisi: Okuyo musn?
Ben: Ewt. öğrenciyim.
X kişisi: Hangi bölüm?
Ben: Bilgisayar öğretmenliği(ki asıl adı Bilgisayar ve öğretim teknolojileri olan bölümümün adını anlaşılır hale de getiriyorum:))
X kişisi: Kaç yıllık? 2 yıllık mı 4 yıllık mı?
Ben: 4 yıllık:(

her defasında lanet ederdm keşke başka bi bölüme gitseydm diye. biçok bölümden yüksek puanla kazanmış olmamıza rağmen adam yerine bile konmuyoki. zaten o zamana kadar bilgisayar dersine hep 2 yıllktan mezun olanlar ücretli olarak girmiş. kimse özlük haklarını aramamış. ders seçmeli olmş kimsenin sesi çıkmamış. formatörlük denmş kimse olmaz dememiş hatta ek dersle gözleri boyanmş... kimse özlük haklarımızı we geleceğimizi düşünmemiş...

ebfo45' Alıntı:
Sayın Yetkili,
İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenleri ve okullarımızda görevli bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerine yönelik olarak Genel Müdürlüğümüzce bir anket çalışması yapılacaktır. Anket ile ilgili duyurunun tüm il, ilçe Milli Eğitim ve Okul müdürlüklerine yapılması, ankete Eğitici Bilişim Teknolojileri formatör öğretmenlerinden sorumlu şube müdürü, eğitici BT formatörü, okul müdürleri ve okullarda görevli BT formatör öğretmenlerinin mutlak suretle aşağıda belirtilen kurallar çevresinde katılmalarının sağlanması gerekli görülmektedir.
Anket ile ilgili açıklamalar
- Anket aynı IP üzerinden bir defa doldurulabilir.
- Ankete MEBBİS duyurular bölümünden giriş yapılacaktır.
- Anket 29/06/2010 - 09/07/2010 Cuma gününe kadar http://www.egitek.meb.gov.tr duyurular bölümünde yayında kalacaktır.
Anket bağlantı adresi:
http://egitek.meb.gov.tr/anket_formator ... t_amac.php

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Strateji Geliştirme Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı
İnsan Kaynakları Eğitimi Şubesi
Arkadaşlar Anketin uygulanalı bugün itibari ile 1 ay oldu keşke sonuçlar artık belli olsaydı :?:

sonuçlar açıklanmalı ve artık bizim pozisyonumuz belli olmalıdır.Dersin zorunlu dersler statüsünde olması ve 2 saate çıkarılması gerekiyor ama bakanlığın bu noktadan sonra bunu yapacağını maalesef pek sanmıyorum:( Uzun zamandır dersin kalkacağıyla ilgili söylentiler dolaşıyordu zaten.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali:( Dersimizi zorunlu yapmayacaklarsa eğer rehber öğretmen özlük haklarında bt rehber öğretmenliği en doğru seçim olabilir görüşündeyim. Bu konuda isteklerimizi belirtmeliyiz.Bt rehber öğretmenliği çıkardıklarında da aynı özlük haklarına sahip olmazsak o zaman can sıkıcı bir tablo ortaya çıkar.O sebeple özlük hakları konusunda yorumlar yapıp ilgileri çekmeliyiz

Re: EĞİTİCİ BT FOR.ÖĞRETMENLERİ VE OKUL BT FOR. ÖĞRET. ANKETİ

kazuo' Alıntı:
Bu anketten Eğitek'in formatörlük olayını eline yüzüne bulaştırdığını kabul ettiğini(nihayet) çıkardım ben. Alternatif arıyorlar. Bu kadar kursa, alınan onca eğitime, formatörlük için bozulan düzenlere yazık. Hem de çok yazık...
:alkis:

lavinia_7' Alıntı:
arkadaşm sen böte mezunu musun?? ben bir böte mezunu olarak kesinlikle formatör olmak üzere eğitim aldığımızı düşünmüyorum. Çünkü derslerimiz ağırlıklı olarak eğitim üzerineydi. hatta yan branş olayı wardı we biz fizik kimya biyoloji falan da aldk ekstradan. ancak bizden 2 3 sene sonra yan branş uygulaması kaldırıldı yerine bilgisayarla ilgili mezun olduktan sonra bizim işimize yarayacak dersler getirldi ama biz ziyan olan taraf oldk malesef.... şimdi zorunlu formatörlük diolar biz okulda bilgisayar tamir etmeye milletin pclerinin sorunlarını çözmeye çalışıorz. aslında benm bildiğim en iyi şey bilgisayarın nasıl kullanıldığını anlatmak ama bu sistemle onu da unutturuyolar...
:++: kesinlikle katılıyorum. biz teknik elemanlık yapmak için yetiştirilmediikkkkkkk :verymad:

Bilişim Teknolojileri dersinin seçmeli ders olmasıyla dersimiz 2. hatta 3. sınıf ders olarak görülmekte; formatörlük görevi sebebiyle, derslerimiz aksamaktadır.
:+1:

caylakcekirge' Alıntı:
Arkadaşlar çoğu ilin MEM sitelerine baktığımda bu anket ile ilgili bir duyurunun bulunmadığını gördüm, bir de öğretmen arkadaşların kendi memleketlerine tatile gittiği düşünülürse; inşallah anket yeteri kadar öğretmen arkadaşlarımız tarafından doldurulur...ben yine arkadaşlarımın çoğuna mail atarak konu ile bilgilendirme yaptım.
doğru söylüyorsunuz. ben tatilden geldikten sonra duydum ve süresi dolmuştu anketin. bence bir çok öğretmen de aynı durumdadir. bu anketi neden seminer döneminde filan yapmadılar. zorunlu olarak bütün öğretmenlerin girip doldurmalarını sağlayabilirlerdi bence.
hayır hayır bunlar bizimle oynuyorlar resmen :verymad: ne yök ne meb sahip çıkıyor bize. durum vahim. Allah sonumuzu hayretsin. adı bilgisayar diye havası var diye seçtim bu bölümü. al sana hava! :scared: havamızı alıcaz bu gidişle zaten :cry: ıııhhhhhh sinir oldumm yyaaaaaaaaa :verymad: mantıklı düşünemiyorummmm

Geri