Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
Bu formatörlük işi o kadar sıktı ki ben bu formatörlük işini ilk olarak kim icat ettiyse kesinlikle o kişiyi vicdanıyla başbaşa bırakıyorum ve hakkımı helal etmiyorum.Bundan önceki okullarımda bu formatörlük hiç sorun olmamıştı ama şu anda atandığım okulda müdürüm formatör olmak istemediğimi duyunca beni normdan düşürmeye çalışıyor.Bakın bizi düşürdükleri hali. Ama ben her şeye rağmen formatör olmayacağım hatta kadrolu bile yapsalar kesinlikle sonuna kadar hakkımı arayacağım bu işin sonu kesinlikle normal değil..Şu andaki okulumdaki idareyi görünce buna karar verdim..Burada söz konusu olan ben de değilim yanlış anlaşılmasın ben giderim yerime başka biri gelir..Önemli olan bizim TEKNİSYEN değil ÖĞRETMEN olarak atandığımızın unutulmamasıdır..Düşünün şu anda öğrenciler bilgisayar kullanmayı biliyorlarmış diye bu duruma düşürüyorlar peki idareciler ve öğretmenler bilgisayarı iyi şekilde bildiklerinde bizi ne yapacaklar?

Bir de Eğitekten bazı arkadaşlar vardı bize bu konuda hakkında biraz bilgi versinler de az çok ne olacağımızı bilelim.

fa.ruk44' Alıntı:
Bu formatörlük işi o kadar sıktı ki ben bu formatörlük işini ilk olarak kim icat ettiyse kesinlikle o kişiyi vicdanıyla başbaşa bırakıyorum ve hakkımı helal etmiyorum.Bundan önceki okullarımda bu formatörlük hiç sorun olmamıştı ama şu anda atandığım okulda müdürüm formatör olmak istemediğimi duyunca beni normdan düşürmeye çalışıyor.Bakın bizi düşürdükleri hali. Ama ben her şeye rağmen formatör olmayacağım hatta kadrolu bile yapsalar kesinlikle sonuna kadar hakkımı arayacağım bu işin sonu kesinlikle normal değil..Şu andaki okulumdaki idareyi görünce buna karar verdim..Burada söz konusu olan ben de değilim yanlış anlaşılmasın ben giderim yerime başka biri gelir..Önemli olan bizim TEKNİSYEN değil ÖĞRETMEN olarak atandığımızın unutulmamasıdır..Düşünün şu anda öğrenciler bilgisayar kullanmayı biliyorlarmış diye bu duruma düşürüyorlar peki idareciler ve öğretmenler bilgisayarı iyi şekilde bildiklerinde bizi ne yapacaklar?

Bir de Eğitekten bazı arkadaşlar vardı bize bu konuda hakkında biraz bilgi versinler de az çok ne olacağımızı bilelim.

o arkadaş bir göründü sonra yokuldu. Cevapsız sorularda ortalıkta kaldı.

angel_33' Alıntı:
normal bilişim teknolojileri öğretmeni bu anketi yapabiliyormu?

normal bilişim teknolojisi öğretmeni nasıl oluyor? anormal bilişim teknolojisi öğretmeni nasıl oluyor?

Gerçi bu sitede alanı bilişim olan herkes BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ ÖĞRETMENİ veya BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ olarak isimlendiriliyor başka bir isim var mı ben bilmiyorum.

Bence bt dersi zorunlu olmalı, haftada 2 saat olmalı vede notu olmalıdır................................

Yok biz bt dersini kaldıracağız formatör yapacağız sizi derlerse bizlere başka branşa geçmek için hak verilmelidir....(Matematik , fen vb... gibi)

yani o soruyu bu şekilde anlamak büyük bir başarı tebrik ederim!!
İlla formatör bilişim tekn. öğretmenlerimi ankete katılabiliyor ?sormak istediğim buydu daha da açayımmı soruyu

karinca_52' Alıntı:
Bence bt dersi zorunlu olmalı, haftada 2 saat olmalı vede notu olmalıdır................................

Yok biz bt dersini kaldıracağız formatör yapacağız sizi derlerse bizlere başka branşa geçmek için hak verilmelidir....(Matematik , fen vb... gibi)

en büyük dileğim bu..Matematik öğretmeni olmayı o kadar çok isterim ki bu bölümü yazarken bitirdiğim üniversitenin puanından 12 puan daha düşüktü ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü ama işte bilgisayar diye burayı yazdık malesef...

Angel hocam anladım ne demek istediğinizi ben de iğneleme adına yazdım zaten formatör bilişim öğretmeni diye bir şey yok. Bilişim Teknolojisi Öğretmeni var sadece ve görevlendirme ile formatör olunabiliyor yoksa formatörlük diye ayrı bir branş yok..Bu şekilde ayrım yapmak hoşuma gitmiyor o yüzden tepki gösterdim. Zaten bizleri 10 a bölmüşler yok tefli böteli elektronik okuyanlar falan filan diye....şimdi de bu şekilde ayrım olmasın...Anlayacağınız tepkim size değil bizleri bu duruma düşürenlere...Kusura bakmayın.

arkadaşlar her dönem görevlendirme bekleyeceğimize kadro isteyelim .İstekli olanlar BT sınıfını okula faydalı hale getirenler bence kadrolu olmalı .

faruk hocam rica ederim.forum bu ara bayağı gergin sanırım.o yazıda formatör olanlar anketi dolrurabilir diyor da o açıdan kafam karıştı sanırım ben yapamıyorum o anketi:D ?? şimdi de böyle bir ikilem çıkarıyorlar..
Aklıma takılan diğer şey;
mesela ben şimdiye kadar hiç formatörlük yapmadım Ankara'da formatörlük yapanlara çalışma süreleri sorulmuş..rehber formatör öğretmenlik çıkarsa daha önce yapmadığım için o kadroyu alamayacakmıyım.. bu nasıl bir iş bu branşı ne hale getirdiler.Nasıl canım sıkılıyor..Şimdiki aklım olsa asla seçmem bu mesleği:(

lütfen son giren anketi doldurup bu konuya "güncel" yazsın, ankette özellikle ders ssatinin azlığını ve çalışma saatlerimizin 09.00-15.00 arası olması gerektiğini yazmayı unutmayalım...

lütfen soruma cevap formatör olmayan bilişim tekno. öpretmenleri anketi doldurabiliyormu?

angel_33' Alıntı:
lütfen soruma cevap formatör olmayan bilişim tekno. öpretmenleri anketi doldurabiliyormu?
Doldurulabiliyor. Eğitek'in yaptığı her iş gibi bu anket de yarım yamalak hazırlandığından, hiçbir kontrol yok. Öğretmen değilseniz bile doldurabilirsiniz.

herkes doldurabilir...Herkes kendine göre dolduracaktır mutlaka ama Rehberlik öğretmenleriyle aynı statüde olmak istediğimiz ve aynı zamanda derslere de girmek istediğimiz belirtilirse iyi olur...Bugün dersi kaldıran yarın bizi de kaldırır....

kazuo' Alıntı:
angel_33' Alıntı:
lütfen soruma cevap formatör olmayan bilişim tekno. öpretmenleri anketi doldurabiliyormu?Yarım
Doldurulabiliyor. Eğitek'in yaptığı her iş gibi bu anket de yarım yamalak hazırlandığından, hiçbir kontrol yok. Öğretmen değilseniz bile doldurabilirsiniz.

Yarım yada yamalak olduğu için değil. Objektif olsun diye. Yoksa Tc ile kontrol, mebbis şifresi ile kontrol yada sadece kendi okulundan anketi doldurabilme mecburiyeti yapılabilirdi. Bunlar zor şeyler, yada sadece yazan arkadaşın aklına gelen kontrol noktaları değil. "O zamanda bu anket ne kadar objektif" denirdi. Şu yaz sıcağında öğretmenler tatile girmişken formatör olmayan biri ankete girmiş hatta öğretmen olmayan biri girmiş doldurmuş ne olur. 9000 oyda oranı kaç kişidir ki? O da fikri ile katkı vermiş olur. Belki okuldaki formatör arkadaştan fayda gören biridir olumlu görüş verir belki tam tersidir olumsuz görüş verir. Kaldı ki BT den fayadalanan öğrenci, veli, halkta birer taraftır. Anketi duydu gördü üşenmedi doldurdu ise o da bir görüştür. Kontrol yok diye ankete girerken ben formatörüm, ben eğiticiyim ben okul müdürüyüm diye yalan beyan verenin biz görüşünü değerlendiririz, yalan beyanın hesabını da öbür tarafta verir. :) :)

nsari' Alıntı:
Yarım yada yamalak olduğu için değil. Objektif olsun diye.
Ne yani, Meb'in okul kıyafetleri ile ilgili anketinde Tc kontrolü yapıldığı için o anket objektif olmuyor da, kafasına göre herkesin oy kullanabildiği bu anket mi objektif oluyor? Anket sisteminin nasıl suistimal edilebileceği ile ilgili gerçek örnekler varken hem de.

kazuo' Alıntı:
nsari' Alıntı:
Yarım yada yamalak olduğu için değil. Objektif olsun diye.
Ne yani, Meb'in okul kıyafetleri ile ilgili anketinde Tc kontrolü yapıldığı için o anket objektif olmuyor da, kafasına göre herkesin oy kullanabildiği bu anket mi objektif oluyor? Anket sisteminin nasıl suistimal edilebileceği ile ilgili gerçek örnekler varken hem de.

Hikaye süpermiş hocam :mrgreen: Anketin bende hiçbir faydası olmayacağını düşünenlerdenim.

Arkaşlar bu anket bizim durumumuzu belirlemeye yönelik bir anket.

Bu süreci iyi yönetmeliyiz.
Mutlaka ama mutlaka bu anketi oylamalıyız.
Gerekiyorsa tekrar tekrar oylayın.

Objektiflikten bahseden arkadaşlara da gerçekten gönlüm kırıldı. Bakanlığın yaptığı görevlendirmeler adil, eğiticilerden kesilen ücretler adil, süre konusunda fazladan okulda durmalar adil, fazladan derse girmeler adil, İSTEĞİNE bakmaksızın yapılan görevlendirmeler ADİL DE bizim yaptığımız mı adil değil.

Oylayın ve oylayın.

sisyphem' Alıntı:
etg_ike@meb.gov.tr adresine e-mail gönderdim mesai saatleri ile ilgili olarak. Daha önce farklı bir mesele için EGİTEK' e yazmıştım. Bu adresten tatmin edici bir cevap gelmişti. Denemekte fayda var.

evet bence daha önce yazmıştım cevap gelmişti...BT Rehber Öğretmenliği için bastıralım...

Bilgisayar derslerini de kaldırsınlar. Bilgisayar öğretmenlerini de kapı önüne koyuversinler bu ne ya

oku oku sonra ye ...
niyse bu mubarek gunde hakkımızda hayırlısı diyelim...

bence artık hepimizin bi seçim yapması ve isteyen öğretmenlere de formatör kadrosu verilmesi gerekir
bence eninde sonunda Bilgisayar dersi müfredattan kalkacak

Geri