Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
Re: EĞİTİCİ BT FOR.ÖĞRETMENLERİ VE OKUL BT FOR. ÖĞRET. ANKETİ

ya bu ankete aynı kişi istediği kadar katılabiliriyor.Nasıl sağlıklı bir ssonuç çıkacak bundan anlamadım.Aynı IP den bir kez girliyor ama istediğin kadar ankaeti doldurma şansın var.Ayrıca niye o ilk baştaki 4 seçenek onu da anlamış değilim.

Ankete sorunlar bölümüne ben bunları yazdım arkadaşlar:
09.00-12.00 13.00-16.00 çalışma saatleri olsun
Zaten acil bir durum olduğunda cepten arayıp çağırıyorlar saat 5ten sonra da olsa

Bizim okulda 6 saat bilgisayar dersine giriyorum kendine ait bir odam da olmayınca
İdareci desen idareci değiliz tam bir öğretmen gözüyle de bakılmıyoruz.
İş olmadığında İdare odasında da dursak öğretmenler odasında da dursak misafir! konumundayız. Okullarda küçük de olsa bir formatör odası ya da memurların olduğu odada çalışır şeklinde bir yazı ile BT Rehber öğretmenlere de bir masa atma imkanı yazıya bağlansın. Aksi takdirde iş olmadığı zamanlarda nöbet falan da tutmayınca, diğer öğretmenler bize gıcık oluyor kimisi öğretmenler odasında.. Görevimizin birçok ağır tarafı olmasına rağmen, çalışmadan para alıyorlar gözüyle bakıyorlar, dışarıdan öyle gözüküyor, bazen bazılarına.

BT Rehber öğretmen olsun
Okul içinde başka herhangi bir görev verilmesin yine formatörlükteki gibi
görevlendirmeler 12 aylık olsun Eylül de başvurular alınsın ama yaz dönemini 1 temmuz 1 eylül dönemini kapsamasın yeterince radyasyon alıyoruz zaten 10 ay bırakın da 2 ay stres atalım! o iki aylık dönemde siz formatörlük başvurusu yapmazsanız haziranın sonunda sizin okulunuza başka formatör atama riskleri oluyor ikilik oluşuyor en iyisi isteyen, istemeyen herkes iki ay tatil yapsın, dinlensin. Bu konuda da ayrı gayrılık olmasın.

Formatörlük bitiyor değil mi şimdi? Bazı arkadaşlar formatörlüğe kadro geliyor gibi birşey çıkartmışlar buradan, umarım öyle birşey değildir. BT Rehber Öğretmenliği statüsü verilecekse yalnızca BT öğretmenlerine verilmelidir. Her laboratuvarı olan okula bir tane atamaya kalkarlarsa yazık olur...

@Olcay hocama : Hocam 1 Temmuz itibari ile eğiticiliği bıraktım. Yeni sezonda okulumda olacağım ya da yurt dışında . Eşim Yurt dışı öğretmenlik sınavını kazandı ve görevlendirildi ben de ücretsiz izin alıp gideceğim. Yurt dışı işi olmasa da eğiticiliği bırakacaktım, 3 kuruş değeri olmayan eğiticilik için 5 kuruşluk adamlarla muhatap olmaktan bıktım. Kimse üstüne alınmasın onlar kendini biliyor. Neyse...
Bu arada Necdet hocam eğitekteki görevin hayırlı olsun; anketi üstlendin madem planlanan şeyleri de söyle ki millet ona göre pozisyon alsın boşuna ümit beslemesin.
Bence ilköğretimde BT dersi kalkacak ki geçende Ziya SELÇUK Habertürkte söyledi. Yerine ne getirelecek tabi hala belli değil. Bence rehber öğretmen benzeri bir konum getirilmeli. Eğiticilik tümden kalkmalı, (bıraktım diye söylemiyorum) bıranşı BT olanlar arasında (Objektif bir sınavla seçilecek))ve okullarda BT rehber öğretmen gibi görevlendirilenlerden yine okullarında kalma şartı ile eğiticiler görevlendirilmeli.

bende anketi doldurdum.en mantıklısı bilişim rehber öğretrmenlik.ve bu durumda kadro verilmesidir.eğer bu şartlarsa sağlanırsa gerçekten rahat edicemizi umuyorum.yoksa daha çok çile çekicez bu kesin.

efo45 hocam inşallah hakkında hayırlısı olur. Eğiticilik kaldırılmalı ve bu arkadaşlara okullarda görev verilmeli hizmetiçi faaliyetlerdeki mağduriyetleri böylelikle giderilebilir. Ayrıca il ve ilçe memlere bilgi işlem birimleri kurulmalı buralarda görevlendirilecek kişiler şayet öğretmenlerden seçilecek ise ihtiyaca binaen Branşlaşma sınavları ve tekamül eğitimleri yapılmalı bu kişilere kadro verilmeli.

[quote="ebfo45Bu arada Necdet hocam eğitekteki görevin hayırlı olsun; anketi üstlendin madem planlanan şeyleri de söyle ki millet ona göre pozisyon alsın boşuna ümit beslemesin.
[/quote]

Çok doğru bir yaklaşım. Önümüzü görmek istiyoruz , bizi ne bekliyor? Lütfen açıklar mısınız?

arkadaşlar bu bizim geleceğimi için gerekli olan bişey..herkes anketi doldrusun...en azından kadro verilsin yada görev tanımı belli olsun...9-3 gibi müdür yardımcısı kadrosu gib....

Özellikle mesai saatlerinin 9-3 olması, sömestr ve yaz tatili haklarımızın olmasını belirtelim. Branşımız ne olursa olsun biz de öğretmeniz. Şimdi okulun memuruymuşuz gibi sabahtan akşama kadar olması adaletsizlik değil mi. Şartlar düzenlenmediği sürece formatörlük çekilecek çile değil zaten, bir de zorunlu kurtaramıyoruz kendimizi bu işkenceden. eğitek lütfen öğretmenine sahip çıksın. kaç yıllık öğretmenleriz ki hepimiz canımızdan bezdik meslekten soğuduk. Okula girdiğim de ayaklarım geri geri gidiyor. Eğitek yetkilileri eğer bunları okuyorsa lütfen bizi okulun, idarecilerin kölesi durumundan kurtarmak için bişeyler yapın. Haklarımız olsun. Öğretmeniz ama azarlanıyoruz çocuk gibi. Tüm öğretmenler erkenden evlerine giderken biz neden akşama kadar okuldayız. Lütfen buna bir düzenleme getirin. Tüm Bt öğretmenleri mutsuz bir şekilde okullarına gidiyor her gün. Bu şekilde verim alınabilir mi

ebfo45' Alıntı:
Eğiticilik tümden kalkmalı, (bıraktım diye söylemiyorum) bıranşı BT olanlar arasında (Objektif bir sınavla seçilecek))ve okullarda BT rehber öğretmen gibi görevlendirilenlerden yine okullarında kalma şartı ile eğiticiler görevlendirilmeli.
Hocam branşınız BT olmamasına rağmen, BT branşı dışında bu işe en çok emek verenlerden biri de olmanıza rağmen; gerçekleri söylebilme cesaretiniz için sizi takdir ediyorum.

Bazı arkadaşlar derslerine girmek istiyorum diye yazmış tmm gbüzel de hangi derslere girilecek daha ders saatini bile dolduramıyoruz çoğumuz. okul okul gezmekte hiç te güzel olmuyor. Rehber öğretmen gibi bir statüye kavuşsak daha güzel olmaz mı? diye düşünüyorum benim şahsen 15 saat dersim var formatörlük olmasa ekders bile alamicam ben rehber öğretmenler gibi statü istiyorum kusura bakmayın ama ilköğretimdeki dersler hava civa. Benim nacizane düşüncem bu. Böyle bir fırsat gelmişken ki belki anketi dikkate alırlar isteklerimizi dikkate aldıralım ama hepimiz aynı düşüncelerde yoğunlaşmaya çalışalım.

arkadaslar bence bilgisayar dersi zorunlu olup ders saati arttırılmalı baska bir dersi secmeli yapsınlar bakalım herkes ayaga kalkar biz ise önümüze gelen herseyi kabul ediyoruz sizi bilmem ben öğretmenliği seviyorum ve öyle kalmak istiyorum umarım formatörlük kalkar tek dileğim bu

gencayk' Alıntı:
arkadaslar bence bilgisayar dersi zorunlu olup ders saati arttırılmalı baska bir dersi secmeli yapsınlar bakalım herkes ayaga kalkar biz ise önümüze gelen herseyi kabul ediyoruz sizi bilmem ben öğretmenliği seviyorum ve öyle kalmak istiyorum umarım formatörlük kalkar tek dileğim bu

hocam emin ol birçoğumuzun düşüncesi bu...Forumdaki mesajlarımı okursan ben okulumda 15 saat ders olmasına rağmen formatörlüğe başvurmadım...Bu şekilde olduğu sürece de başvurmayacağım...Ama madem bir yola girildi bari o yolda bizim istediğimiz gibi ilerlensin istiyoruz..Çoğunluğun isteği de sanırım REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ gibi olmak...
Yani;
Kendimize ait bir oda
Diğer öğretmenlerle aynı mesai saatleri içinde çalışma
Yaz tatilini ve diğer tatilleri istediğimiz gibi kullanma

Keşke BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ dersi zorunlu olsa hatta 2 saate çıkarılsa ama kimsenin böyle bir düşüncesi yok herkes diyor ki zaten bütün çocuklar bilgisayar biliyor bunu bizim aramızdan bile diyenler var...

Ağlayanacak halimize gülüyoruz.....

İleride hepiniz düz memur oldunuz ek ders de vermiyoruz size derler .....

O zaman bilişim dersini istemeyenlerin yüzünü görmek isterim

doğru söylüyosunarkadasım bizim ne eksiğimiz var müzikçi ve resimcilerden her seyi hak ediyoruzzz ben öğretmenlik için okudunm bu bölümü bi bayan için en uygun meslek die su hale bak

Bu sene Kralım Kral Kendi Memleketime Tainim Çıktı Kira Derdim Yok 22 saat derse girerim paşalar gibi dersim bittimi giderim şuan atandığım okulumda Matematik öğretmeni formatörlük yapıyor düzeni bozmadan devam etsin :)

fa.ruk44' Alıntı:
Keşke BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ dersi zorunlu olsa hatta 2 saate çıkarılsa ama kimsenin böyle bir düşüncesi yok herkes diyor ki zaten bütün çocuklar bilgisayar biliyor bunu bizim aramızdan bile diyenler var...
Aslında bütün öğretmenler öğrencilere rehberlik yapıyor ama nedense kimse rehber öğretmen görevlendirilmesin demiyor. Garip biraz bizim branş.

marbled' Alıntı:
Özellikle mesai saatlerinin 9-3 olması, sömestr ve yaz tatili haklarımızın olmasını belirtelim. Branşımız ne olursa olsun biz de öğretmeniz. Şimdi okulun memuruymuşuz gibi sabahtan akşama kadar olması adaletsizlik değil mi. Şartlar düzenlenmediği sürece formatörlük çekilecek çile değil zaten, bir de zorunlu kurtaramıyoruz kendimizi bu işkenceden. eğitek lütfen öğretmenine sahip çıksın. kaç yıllık öğretmenleriz ki hepimiz canımızdan bezdik meslekten soğuduk. Okula girdiğim de ayaklarım geri geri gidiyor. Eğitek yetkilileri eğer bunları okuyorsa lütfen bizi okulun, idarecilerin kölesi durumundan kurtarmak için bişeyler yapın. Haklarımız olsun. Öğretmeniz ama azarlanıyoruz çocuk gibi. Tüm öğretmenler erkenden evlerine giderken biz neden akşama kadar okuldayız. Lütfen buna bir düzenleme getirin. Tüm Bt öğretmenleri mutsuz bir şekilde okullarına gidiyor her gün. Bu şekilde verim alınabilir mi
:+1:

Şurda kaç yıllık öğretmeniz. Meslekten soğuttular...
"BT formatör öğretmeni GÖREVLENDİRİLMEMESİ durumunda okullarda bilişim faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda alternatif çözüm önerilerinizi belirtiniz? (Birden çok işaretleme yapabilirsiniz.) " Soruya bak, soru yanlış bi kere. Bunlar tüm öğretmenlere "zorunlu" olarak 'Eğitimde Bilişim Teknolojilerini Kullanma semineri' vermediler mi???
Madem zorunlu olarak böyle bir seminer veriyorsunuz o zaman okullarda BT formatörüne ne gerek var, bunların derdi Bilişim Teknolojileri dersini kaldırıp, hepimizi formatör yapmak...

hocam ben sahsen hayır dedim... formatörlüğe hayır... biz öğretmeniz arkadaşlar, okullarda öğretmen dışında başka bir kişi gibi kötü davranışlara maruz kalıyoruz...

biz öğretmen olmak için okuduk arkadaşlar yapmayın.Mesleğimizle oynatmayalım kimseyi.

Analamkta zorluk çekiyorum. Bizlerde rehber öğretmen gibi olsak, odamız olsa, 9-3 mesaimiz olsa, sadece millete rehberlik etsek kötü mü olur? Ders konusunda arkadaşlarımı anlıyorum ama malesef dersi kaldıracaklar gibi gözüküyor o halde bizde iyi bir statü isteyelim.Bu statü ankette belirtildiği gibi:

-Bilişim işlerinden sorumlu bir müdür yardımcısı(Koordinatör)
-Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni gibi..

Kendi aramızda anlaşamıyoruz. Ya da kaygılarımızı anlatamıyoruz. Neyse. En iyisi bence Okul formatörlüğü kaldırılıp yerine BT Rehber Öğretmeni branşı getirilmeli ve sadece BT branşına sahip olanlardan alınmalı. BT Öğretmenliğinde kalmak isteyenler aynen devam etmeli. Bir daha branş değişikliği yapılmamalı. Müdür yar. vs. bunlar uçuk durumlar. Açık söylemek gerekirse çok fazla şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Anketinde sadece basit bir ön çalışma için istatistiksel bilgi olacağını düşünüyorum. Anketin güvenirliği yok. Dilediğiniz kadar doldurun bir sorun olmuyor. 2002 de göreve başladım. İlçede tek bt öğretmeniydim. 22 saat ders için 22 sınıfa derse giriyordum(28 ayrı sınıfa giren arkadaşlarımda var). Bu sınıfların en az mevcutlu olanı 30 en fazla 60 kişiydi. Bu dönemde okula for. öğretmen geldi bizler 2005 - 2006 yılının 2. dönemine kadar for. öğrt. olamıyorduk. formatör full ücret alıyor derse girmiyor. bilgisayarları kuramıyordu. Yine tüm işleri ben yapıyordum. Yıl 2010 bulunduğum ilçede 2 tane bt öğretmeni kaldık. okulda 7 saat ders var. yan okulda 7 saat var yani bt formatörü olmasam maaş karşılığını 2 okuldada dolduramayacağım. Ayrıca yine işler bana bakacak. Çok tuzu kuru arkadaşlar var forumda. En temizi ayırsınlar bt branşını. Bt Öğretmenleri ve BT Rehber Öğrt. diye yarın BT Rehber Öğrt. sıkıntı çıkarsa hiç yok yere ağlamayalım. Ya da BT dersi kaldırılır veya azalırsa sadece derse girmek istiyorum diyenlar ağlamasın. Bu ne ya ele güne maskara olduk.

Arkadaşlar çoğu ilin MEM sitelerine baktığımda bu anket ile ilgili bir duyurunun bulunmadığını gördüm, bir de öğretmen arkadaşların kendi memleketlerine tatile gittiği düşünülürse; inşallah anket yeteri kadar öğretmen arkadaşlarımız tarafından doldurulur...ben yine arkadaşlarımın çoğuna mail atarak konu ile bilgilendirme yaptım.

togius' Alıntı:
Kendi aramızda anlaşamıyoruz. Ya da kaygılarımızı anlatamıyoruz. Neyse. En iyisi bence Okul formatörlüğü kaldırılıp yerine BT Rehber Öğretmeni branşı getirilmeli ve sadece BT branşına sahip olanlardan alınmalı. BT Öğretmenliğinde kalmak isteyenler aynen devam etmeli. Bir daha branş değişikliği yapılmamalı. Müdür yar. vs. bunlar uçuk durumlar. Açık söylemek gerekirse çok fazla şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Anketinde sadece basit bir ön çalışma için istatistiksel bilgi olacağını düşünüyorum. Anketin güvenirliği yok. Dilediğiniz kadar doldurun bir sorun olmuyor. 2002 de göreve başladım. İlçede tek bt öğretmeniydim. 22 saat ders için 22 sınıfa derse giriyordum(28 ayrı sınıfa giren arkadaşlarımda var). Bu sınıfların en az mevcutlu olanı 30 en fazla 60 kişiydi. Bu dönemde okula for. öğretmen geldi bizler 2005 - 2006 yılının 2. dönemine kadar for. öğrt. olamıyorduk. formatör full ücret alıyor derse girmiyor. bilgisayarları kuramıyordu. Yine tüm işleri ben yapıyordum. Yıl 2010 bulunduğum ilçede 2 tane bt öğretmeni kaldık. okulda 7 saat ders var. yan okulda 7 saat var yani bt formatörü olmasam maaş karşılığını 2 okuldada dolduramayacağım. Ayrıca yine işler bana bakacak. Çok tuzu kuru arkadaşlar var forumda. En temizi ayırsınlar bt branşını. Bt Öğretmenleri ve BT Rehber Öğrt. diye yarın BT Rehber Öğrt. sıkıntı çıkarsa hiç yok yere ağlamayalım. Ya da BT dersi kaldırılır veya azalırsa sadece derse girmek istiyorum diyenlar ağlamasın. Bu ne ya ele güne maskara olduk.

:+1:

arkadaşlar Anladığım kadarıyla Bu İşin sonunun nereye gittiğini bir çok arkadaş görmüyor. Bilgisayar dersleri zaman içinde azalmakta ve eninde sonunda kalkacaktır. Bu Neden dolayı Bakanlığın Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcıları kadrosu açması ve bu kadrolara atamaların yapılması en uygun yöntem olacaktır. Sakın Unutmayın Kimse sizi bankamatik öğretmeni olarak çalıştırmyacaktır. Ankete cevap dolduran arkadaşların bu gerçekler doğrultusunda cevap vermeleri önemlidir.

Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcısı Olmak En doğru yol gözükmektedir. İyi Çalışmalar.

vatan' Alıntı:
arkadaşlar Anladığım kadarıyla Bu İşin sonunun nereye gittiğini bir çok arkadaş görmüyor. Bilgisayar dersleri zaman içinde azalmakta ve eninde sonunda kalkacaktır. Bu Neden dolayı Bakanlığın Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcıları kadrosu açması ve bu kadrolara atamaların yapılması en uygun yöntem olacaktır. Sakın Unutmayın Kimse sizi bankamatik öğretmeni olarak çalıştırmyacaktır. Ankete cevap dolduran arkadaşların bu gerçekler doğrultusunda cevap vermeleri önemlidir.

Bilgi İşlemden Sorumlu Müdür Yardımcısı Olmak En doğru yol gözükmektedir. İyi Çalışmalar.

Zaten kimsenin bankamatik memuru olma gibi bir derdi yok sözlerine dikkat ederek konuş. Nasıl beden müzik matematik ingilizce dersleri varsa bilişim teknolojileri dersininde olması gereklidir. Bu gerekliliği görmeyenler kusura bakmasınlar cahilce konuşup ileriyi görmeyenlerdir. Hiçbirşey zorla yapılmamalıdır. Formatörlükte isteğe bağlı olmalı formatörlük aşkıyla yanan arkadaşlarda formatörlüğü istekleri doğrultusunda seçmelidir. Bunun dışında öğretmenlik yapmak isteyenlerinde derslerine girip öğretmenliklerini yapmaları en doğrusudur.

vatan' Alıntı:

:+1: :+1:

Geri