Eğitek'ten Formatör Anketi .Herkes Baksın!!!

Kodla Büyü
Re: EĞİTİCİ BT FOR.ÖĞRETMENLERİ VE OKUL BT FOR. ÖĞRET. ANKETİ

Arkadaşlar bu stratejik planın gereği paydaşlara (eğitici formatör,şube müdürü,okul müdürü,okul formatörü) yönelik yapılan bir ankettir, değişik anlamlar yüklemeye gerek yok.

Bence de bu anket plan gereği yapılıyor, sonuçlandırmak için fazla uğraştırmasın diye internet üzerinden yapmayı düşünmüşler. bilgisayardan anketin sonuçlarının çıktısını alacaklar dosyalarına güzelce koyup bu iş te tamam sırada ne var diyecekler. pardon çok çalıştık şimdi bikaç hafta dinlenmeyi hakettik diyecekler.
formatörü kim sallar...

bu arada ben aynı bilgisayardan sürekli dolduruyorum uyarı vermiyor aynı ip diye

Anketin etkililiği nedir bilmiyorum ama eklemek istediğim şeyler oldu bir anket daha doldurup gönderdim. Anket kaydedildi.
bunu ekledim
Formatör öğretmenlerin görev tanımlamasının ve mesai saatlerinin tekrar gözden geçirilerek yoruma açık olmayacak net ifadeler içerecek şekilde duzenlenmesi kanaatindeyim

güncel tutalım sayın hocalarım. her bilişimci bu ankete katılsın lütfen

wertyu6' Alıntı:
Bence de bu anket plan gereği yapılıyor, sonuçlandırmak için fazla uğraştırmasın diye internet üzerinden yapmayı düşünmüşler. bilgisayardan anketin sonuçlarının çıktısını alacaklar dosyalarına güzelce koyup bu iş te tamam sırada ne var diyecekler. pardon çok çalıştık şimdi bikaç hafta dinlenmeyi hakettik diyecekler.
formatörü kim sallar...

Bizim eksik yanımız maalesef bu. Yıllarca kimse sorunumuzla ilgilenmiyor diye bağırırız. Sonra birileri bu işi nasıl çözeriz diye uğraşır. Ama biz yine oturduğumuz yerden "çok çalıştık bir kaç hafta dinlenmeyi hakkettik, formatörü kim sallar" diye bilmeden vebal alırız. Aynı camia içindeyiz, yapılacak yada yapılan yanlış hepimize zarar veriyor, yolunuz düşerse uğrayın en azından bir çay içeriz, yattığımız yeri de görürsünüz.

Arkadaşlar stratejik plan gereği falan yapmadık. Dosyaya koyup kaldırmayacağız, gerçekten bu iş kördüğüm olmuş durumda. Sorunu herkes, hepimiz biliyoruz çözüm konusunda katkı sağlanması faydalı olacaktır.

Anketi doldurdum, sonuçları değerlendirirler umarım.

Formatörlük zorunlu olmamalı,idareci gibi okuldan 5 te çıkmak istemiyorum artık
saatleri düzenlenmeli (9.00-15.00)
yarıyıl ve yaz tatili hakları verilmeli.

Hayırlısı bakalım...

BİZLER İÇİN ANKET, ÖNEMLİ!!!!(MEB)

ebfo45' Alıntı:
Sayın Yetkili,
İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli eğitici bilişim teknolojileri formatör öğretmenleri ve okullarımızda görevli bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerine yönelik olarak Genel Müdürlüğümüzce bir anket çalışması yapılacaktır. Anket ile ilgili duyurunun tüm il, ilçe Milli Eğitim ve Okul müdürlüklerine yapılması, ankete Eğitici Bilişim Teknolojileri formatör öğretmenlerinden sorumlu şube müdürü, eğitici BT formatörü, okul müdürleri ve okullarda görevli BT formatör öğretmenlerinin mutlak suretle aşağıda belirtilen kurallar çevresinde katılmalarının sağlanması gerekli görülmektedir.
Anket ile ilgili açıklamalar
- Anket aynı IP üzerinden bir defa doldurulabilir.
- Ankete MEBBİS duyurular bölümünden giriş yapılacaktır.
- Anket 29/06/2010 - 09/07/2010 Cuma gününe kadar http://www.egitek.meb.gov.tr duyurular bölümünde yayında kalacaktır.
Anket bağlantı adresi:
http://egitek.meb.gov.tr/anket_formator ... t_amac.php

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Strateji Geliştirme Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı
İnsan Kaynakları Eğitimi Şubesi

Arkadaşlar lütfen herkes doldursun...
Anketle ilgili haberleri anasayfa ya sabitlersek süper olur.
İyi çalışmalar...

Bence de formatörlük kaldırılsın, gerektiği yerde teknolojik anlamdaki bilgiyi okul Bilgisayar Öğretmenleriyle karşılasın...:p

inşallah ilköğretimdeki veya liselerdeki tef ve esef mezunları bu formatörlükten dolayı mağdur olmazlar kadro falan verirlerse yani.

Çoğu BTci arkadaş olayın farkında değil ne yazık ki ama bu forumda defalarca dile getirdim bazı arkadaşlar anlamak istemiyor. Ankette de bu var ve Ankara' da eğitici olarak gittiğim kurs sonunda da buna benzer bir açıklama vardı. Tam net değildi o zaman. Şu anda Btciler için en önemli sorunu dile getirmek istiyorum. "BT formatör öğretmenlerine kadro verilmesi (Bilişim Teknolojisi Öğretmenliği) " Burası ilereye dönük çok problemli bir madde. Genel düşüncenin bu olduğunu ve bu şekilde de formatör görev tanımı sorununu aşmayı planladıklarını düşünüyorum. Daha önceki yıllarda örnekleri var. Sınıf öğretmenliğinden Rehber Öğretmenliğe veya Alt Özel Sınıf öğretmenliğine geçenler mevcut. Saygılarımla...

En uygun çözüm rehber öğretmenler gibi çalışmamızdır. 9-15 görev yapılır. Derse girilmez. Neden 6 saat ders olsun diyorsunuz ki. Eğer bir iyileştirme olacaksa, bununla birlikte deslerde kaldırılacaktır ve derse girmek diye birşeyde kalmayacaktır.

nsari' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
formatörü kim sallar...

Bizim eksik yanımız maalesef bu. Yıllarca kimse sorunumuzla ilgilenmiyor diye bağırırız. Sonra birileri bu işi nasıl çözeriz diye uğraşır. Ama biz yine oturduğumuz yerden "çok çalıştık bir kaç hafta dinlenmeyi hakkettik, formatörü kim sallar" diye bilmeden vebal alırız. Aynı camia içindeyiz, yapılacak yada yapılan yanlış hepimize zarar veriyor, yolunuz düşerse uğrayın en azından bir çay içeriz, yattığımız yeri de görürsünüz.

Arkadaşlar stratejik plan gereği falan yapmadık. Dosyaya koyup kaldırmayacağız, gerçekten bu iş kördüğüm olmuş durumda. Sorunu herkes, hepimiz biliyoruz çözüm konusunda katkı sağlanması faydalı olacaktır.

hocam siz eğitekte mi görevlisiniz?

fa.ruk44' Alıntı:
nsari' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:
formatörü kim sallar...

hocam siz eğitekte mi görevlisiniz?
:+1:

siz fikirlerinizi söyleseydiniz güzel olurdu..

Bu anket sonucunda planlanan bir şeyler var mı?
Tahmin ettiğimiz gibi bu bakanlığın isteği mi yani BT dersi kaldırılacak ve BT öğretmenleri de anket sonucunda mı şekillenecek?
Bir de bu şekilde bir şey yapılırsa bizlere kurum değişikliği hakkı verilmesi gibi bir durum olabilir mi?

bt rehber öğretmeni olmak istiyorum 9-15 çalışmak umarım faydası olur şu anketin.idareciler işimiz olmasa bile 5e kadar tutmak istiyorlar bende bekliyorum o da beklesin.şu seminer döneminde bile zor dayandım

inşallah ilköğretimdeki ve meslek liseleri hariç diğer liselerde görev yapan teknik öğretmenler bu durumdan mağdur olmazlar yoksa iş mahkemelik olur
fa.ruk44' Alıntı:

Tahmin ettiğimiz gibi bu bakanlığın isteği mi yani BT dersi kaldırılacak ve BT öğretmenleri de anket sonucunda mı şekillenecek?
Bir de bu şekilde bir şey yapılırsa bizlere kurum değişikliği hakkı verilmesi gibi bir durum olabilir mi?

Bt Rehber Öğretmeni demekle tam olarak neyi kastediyorlar arkadaşlar . Ben tam anlayamadım. Şartlarımız ne olacak?

anladığım kadarıyla, formatörlük kadrolu olacak yani
eda_tr' Alıntı:
Bt Rehber Öğretmeni demekle tam olarak neyi kastediyorlar arkadaşlar . Ben tam anlayamadım. Şartlarımız ne olacak?

bu anketin sonuçlarını yayınlaycaklar mı?
bu anketin güvenirliliğini nasıl öleçekler?
bu anketten çıkan sonuçlar ciddi anlamda değerlendirilecek mi?
sadece yapılmak için yapılıyorsa brilerini bu işe alet etmeleri ne kaddar etik olacak?

milli eğitim çelik çubuk oyununa döndü sanırsam

Arkadaşlar belliki bilgisayar dersini kaldıracaklar zaten ne zamandır bu söylenti ortada dolaşıyodu ders saatlerinin düşürülmesi olayı da bunu hızlandırdı gördüğüm kadarıyla benim şahsi görüşüm Bt rehber öğretmenliği diye bi kadro oluşturulması ve çalışma şartlarının adamakıllı belirlenmesi belki böylece idarenin bitmek tükenmez isteklerinden kurtulabiliriz.Bazı arkadaşlar dersin kaldırılmaması gerektiğini düşünüyolar ama bence böyle 1 saatlik seçmeli ve öğrencilerinin oyun olarak gördükleri bi ders olacagına hiç olmasın daha iyi :x

walla katılıyorm yaaa kaldrsnlar bu dersi nefret ettm internet cafe işletmeciliği, tamircilik, okul bekçiliği yapmaktan. ders yapmak ne mümkün. zaten millet oyun dersi olarak görüüyo. bizi de bt rehberi yapsnlr.8-3 çalışalm. yazn da tatil yapalm olsn bitsin. meb de rahat etsn biz de..

ne olacak bizim bu halimiz bekleyip göreceğiz..
bir zamanlar en karizmatik bölüm ve dersken şimdi adam yerine konmamak nasıl tuhaf birşey...

anketi göstermelik yapmıyorlarsa önümüzdeki aylarda ciddi değişikliklere gidilecek demek ki. şu "rehber formatör" teklifi benim ilgimi çekti, şöyle ki, branşım olmadığı halde sınıf öğretmenliği kadrosundayım. 15 yıldır memlekete tayin çıkmıyor, bırakın ilçeyi, köye bile. kendi branşıma geçemiyorum, branş değişkiliğinde kapalı. yani benim durum biraz farklı, sırf tayin için o şıkkı işaretledim. biraz değişik bir durum ve düşünce ama dururum ortada.

BİR DEVRİN SONUNA GELDİK... FORMATÖRLÜKTE SON GÜNLER/AYLAR...

Nihayet formatörlük mevzusunda çözüm çalışmalarına başlayabildi MEB...

Üzülerek şunuda belirtmeliyiz ki EĞİTEK "Formatörlük Uygulamasına" ve Formatörlerine sahip çıkamamıştır...

1993 yılında hazırlanan bir yönerge ile yürütülmeye çalışılan, verimliliği tartışılır hale gelen bu mevzu umarım EĞİTİMİN KALİTESİ adına en güzel şekilde çözümlenir ...

EYLÜL'ü BEKLEYELİM...

(Eğitek'teki arkadaşlarımız bilgi paylaşımı yaparlarsa memnun oluruz...)

Ben de doldurdum anketi. İnşallah bu duruma bir çözüm getirilir. Hepimiz mesleğimizden iyice soğuduk. Bu forumda nasıl daha verimli olabiliriz bunları konuşmamız gerekirken içinde bulunduğumuz olumsuz çaşılma şartlarından ve okulda yaşadığımız gerginliklerden dolayı onlara sıra bile gelmiyor. Bu da bir gelişmedir arkadaşlar. Problemlerimizi öğrenmeye çalışmaları ve bizden çözüm istemeleri açıkcası bir umut oldu bende. Lütfen arkadaşlar herkes doldursun bu anketi. İnsallah çözüm olur. Yaşadığım haksızlıklara tahammülüm kalmadı artık.

Bizbilişim öğretmenleri için en ideal yolun BT Rehber öğretmenlik olduğunu düşünüyorum.

nsari hocam bunları cevaplarsan bizi çok mutlu edersin.Teşekkur.

ebfo45' Alıntı:
Öyle düşünüyorum böyle düşünüyorum demeniz güzel arkadaşlar bir de anketi doldursanız. Bu anket bana hala çıkmayan yönerge taslağını hatırlattı. 4 sene önce eğiticiliğe başladığımda şöyle olacak böyle olacak denirdi. Hani hep askerlik kısalacak muhabbeti var ya. Benim tahminim bu anket sonucunda hem okul hem eğitici formtörlük sona erdirilecek. Yerine ne konur bilmem umrumda da değil :)
Cemal hocam hayırdır bu işlerden soğudun heralde
artık fazla umruna takmıyorsun gibi geldi bana

Geri