Zam teklifi 3 + 3

Kodla Büyü
Bu senenin yarısına geldik zaten, bu vereceklerini de hiç vermesinler daha iyi, hiç olmazsa milletin ağzına sakız olmayız.
Bu zam oranı şaşırtıcı değilde, konuştukları zaman, "memurumuzu emeklimizi ezdirmiycez, hep onları düşündük... vs. vs,.." derken dikkat ediyorum yüzleri bile kızarmıyor,
hiç bişey yokmuş gibi konuşmaya devam ediyorlar. :verymad: Siyasetçilik zor zanaat.

her şey bi tarafa memur sen in şaşırması bi tarafa. ben şahsım adına bu tiyatrocu arkadaşları tebrik ediyorum. hükümetin zam teklifine şaşırmış gibi yapıp bide üyelerini alanlara çağırıyorlar. sanki daha önceden bilmiyolardı bu kadar komik teklif geleceğini!!!!
"daha önce nerelerdeydiniz?" demezlermi adama!!!
inşallah zam değilde maaşımızdan indirim yaparlar. beeellllllki ozaman bazılarımız uyanabilir.
yeni uyananlara da yaa uyanmış numarası yapanlara da GÜNAYDIN!!!

Bu senenin yarısına geldik zaten, bu vereceklerini de hiç vermesinler daha iyi, hiç olmazsa milletin ağzına sakız olmayız.
Bu zam oranı şaşırtıcı değilde, konuştukları zaman, "memurumuzu emeklimizi ezdirmiycez, hep onları düşündük... vs. vs,.." derken dikkat ediyorum yüzleri bile kızarmıyor,

evet kimseye ezdirmiyorlar bizzat kendileri eziyor

Bence de şükretmek gerek, adam hiç vermiyorum dese sesimi çıkacak sanki koyun sürüsünün, lütfetmiş %3 vermiş.

Tam manasıyla netice alınsında tatmin edici değerler olmassa hem sendikacılık hem hükümet bitmiştir. bu zammı reva görenler kendilerine %40 yapanlar kıyak emeklilik yapanlarlada öteki tarafta hesaplaşmak üzere..

Bakalım sendikalar bu teklif karşısında ne yapabilecekler merakla bekliyorum.

Öğlen eve gidip haberlere bakayım dedim.

Bakan açıklama yapıyordu gayet normal bir şekilde neden bu şekilde zam oranı verebileceklerini söyledi.

Sendika başkanlarının gözlerini görecektiniz nasılda ateş püskürüyordu.

To be Sendika Or not Sendika

zam oranı dalga geçer gibi.

ama
hocam eleştiriken terbiyesizleşmeyin.(badem bıyık falan filan)
toplu sözleşmede yetkili sendikayı referandumda seçmedik.
referandumla yetkili sendikayı karıştıracak kadar basitleşmeyin.
ben şimdiye kadar hiçbir sendikaya üye olmadım.
sen eğer karşı sendikayı sevmiyorsan üye sayını arttır yetkili sen ol.
ben referandumda evet diyerek darbelerin yargılanmasını sağladım. 28 şubatın yargılanmasını sağladım.

Zam Diyologları
normal memura %3 zam....................Yuh artık.Oy falan yok
eğitim bir : zam yok ..........................Çok şükür
Bademlere ,,badem yağı.....................Yetmez ama evet
:p

YuLiaN' Alıntı:
Tam manasıyla netice alınsında tatmin edici değerler olmassa hem sendikacılık hem hükümet bitmiştir. bu zammı reva görenler kendilerine %40 yapanlar kıyak emeklilik yapanlarlada öteki tarafta hesaplaşmak üzere..

Hocam katılmıyorum, ne sendika biter, ne hükümet. Söylenmeyen sözler bugün bağırılıyorsa, devletin en büyük insanları içerdeyse, ve bu şükürcülükle toplu sözleşme masasına hala oturuluyorsa, ve bunlara rağmen oyları her geçen gün artan bir parti ve üye sayısı da her geçen gün artan bir sendika varsa, kusura bakma ne hükümet biter, ne sendikacılık biter.

Bizim camianın yüzde 70i bunlardan zaten. Adam biliyo gıkımızın çıkmayacağını. En iyisini yapıyo. Atmiş bizimkileri yan cebine keyfine bakıyo.

by_katliam' Alıntı:
en az %5 + %5 + öğretmene ek ödeme olmalı!!
zaten %5 verecekler amaç "ölümü gösterip sıtmaya razı etmek"
şimdi %5 deseler tepki alacaklar ama %3 deyip %5 verdik bütçeyi zorlamamıza rağmen diyecekler
6 aylık enflasyon bile %3 ün üzerindeyken %3 teklif etmek bunun ispatıdır

:++:
inanakyol' Alıntı:
Son dakika haberi: Yapılan açıklamada aritmetik bir hata saptanmış teklif 3 + 3 değil 3 - 3 = 0 olarak açıklanmış hatanın basın yayın organları tarafından biran önce düzeltilmesi istenmiş. Memurlarımız boş hayallere kapılmamaları konusunda uyarılmış.

kaan2334' Alıntı:

ama
ben referandumda evet diyerek darbelerin yargılanmasını sağladım. 28 şubatın yargılanmasını sağladım.
badem bıyık terbiyesiz bir kelime mi? yaran var gocunuyosun demekki, bırakın bu darbeleri uyduruktan yargılama muhabbetlerini filan gözünüzü açın referandumun amacı yargıyı ele geçirmekti bunu yaparken de gözümüzü boyamak için darbe salatası yapıp önümüze koydular sizde yediniz ve hala olanları savunuyosunuz

vergi dilimine girecek öğretmenlerin %5 daha fazla kesintisi olacak. %3 zam alırsanız %3-%5 =-%2 zam alırsınız. ama fazla isterseniz yunanistan gibi olursunuz. şimdilik şükredin(!) EBS ye tam desteğe devam. (durmak yok)

memoras' Alıntı:
kaan2334' Alıntı:

ama
badem bıyık terbiyesiz bir kelime mi? yaran var gocunuyosun demekki, bırakın bu darbeleri uyduruktan yargılama muhabbetlerini filan gözünüzü açın referandumun amacı yargıyı ele geçirmekti bunu yaparken de gözümüzü boyamak için darbe salatası yapıp önümüze koydular sizde yediniz ve hala olanları savunuyosunuz

Çok haklısın hocam bravo :alkis:

kaan2334' Alıntı:

ama

yine diyorum badem bıyık.
şimdi ben terbiyeiz oldum. tabi badem bıyıklılar gibi (hepsi değil) birilerinin elini ayağını öpmüyorum.
sen referandumda evet diyerek sadece ve sadece kendini kandırdın. sen zannediyormusun o darbeleri yaptıranlar bu günkülerden farklı. hepsinin arkasında malum ülke var. bu gün bunu yargılatanlar o gün o darbeyi yaptırdılar. ama siz bunu anlayamazsınız. çünkü kendiniz düşünmüyorsunuz nasılsa sizin yerinize bir düşünen var. bu darbe edebiyatını bırakın da gerçeklere yüzünüzü dönün.

Ben şunu anlamıyorum;

Akp ye oy verenlere ve badem bıyıklılara laf atanlar; diğer hükümetler zamanında %20 ler 30 lar mı vardı sanki. Biz her hale şükür ederiz. Ancak bu farklı durum.

Öğretmenlere bariz haksızlık var burada. Sizde bu kafa varken oy verdiğiniz partiler asla başa gelemeyeceklerdir.Bunu da aklınızdan çıkarmayın. İşiniz gücünüz akp ve cemaate dil uzatmak.

Sapla samanı her zaman karıştırdınız yine karıştırıyorsunuz. Böyle devam edin.

YuLiaN' Alıntı:
Biz hep hesabımızı öbür tarafa ertelemekten bu hale geldik sayın hocam. Gideceksin ve alacaksın hakkını ,vermeyecek kimse sana sen alacaksın.

bu hükümet burada ise cemaat ve badem bıyıklıları sayesindedir. dolayısı ile yapılan her haksızlıktan onlarda sorumludur. hükümete kayıtsız şartsız teslim olan badem bıyıklıların sendikası yüzünden hükümet bu kadar rahat davrana bilmektedir. yazıklar olsun şahsiyetlerine ( şayet varsa.. )

hayat böyle işte siz burada 5-10 bilgisayar öğretmeni bir konuda tartışırken bile hemen sorunlar çıkıyor sonra meclisdekiler neden böyle neden şöyle...

bir bağıntıdan çıkan genellemeler insanlara dokunabilir buda çok dogal bir durum, belki birisi evet derken sizin düşündüğünüz zihniyetten dolayı evet dememiş olabilir, tüm evet diyenleri belirli bir düşüncenin bireyleri gibi görürseniz bu sizin yanlışınızdır. her iki kişiden biri farklı farklı nedenlerden dolayı evet demiş olabilirler bu onların tüm sonuçların sorumlusu olduğu anlamına gelmez. zaten belirli bir zümrenin bireyleri şuan kendi içerisinde sorgulamasını yapıyorlardır sonuç olarak ise ya buna şükür diyecekler yada eleştirmeye onlarda başlıyacaklar, ama bu benzetmeler kişileri kutuplaştırmaktan öteye varamaz...

Teklif resmen şaka gibi...Elektriğe %10 zam doğal gaza %20 zam...maaşlara gelince hiç bir şey yok...

Bu kepazeliğe de ses çıkarmayıp hükümeti savunanlar en büyük adaletsizdir, maliye bakanı çıkıyor milli gelir 3 kat arttı diyor, libyaya, suriyeliye, bilmem nereliye hibeler veriliyor, kendilerine, sekreter, danışman ve şoförlerine %50-100 zam veriyor, milyonlarca tablet pc, çılgın proje, konut projesi, bilmem ne projesine para buluyorlar, sonra kalkıp dalga geçermiş gibi emrinde çalışan memura %3 zam, seneye %2. Aramızdaki siyasi rantçıları bir kenara bırakırsak referandumda ülke iyiliği için oy veren milyonlarca kişi de kandırılmıştır. Ben ticaretle uğraşıyorum, zamma mamma ihtiyacım yok, hükümetin iyi icraatlerini de desteklemişimdir ama adaletsizliğe de destek verecek değiliz, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Bu zam teklifi asla kabul edilmemeli, sonucu bekleyelim bakalım ne olacak. Hiç bir parti ve sendika vazgeçilmez değildir.

Geri