Zam teklifi 3 + 3

Kodla Büyü
Mr.Spermata' Alıntı:
yetkili sendika memur-sen le %3,5 ta anlaşırlar heralde

memur sen üyesi olmaya koşa koşa giden arkadaşlara sadece gülüyorum ve ekliyorum bu sendika hükümetle gelip hükümetle giden tek sendika olarak tarihe geçecektir.
(memurlar.netten alıntıdır)

Başka bir yorum:
"ayın 14 derken hani bi heyecanlanmadık değil. ama böylesini de beklemiyorduk. memuru ile alay eden bir devlet olur mu? hiç yakıştıramadık. daha ne diyelim. zam konusunda çekintisiz % 15 leri yapıverenler ücretlere zam deyince % 6 ları bi aşamadılar. ama bu böyle gider mi?

yıllar önce ekonomik olarak çok zor şartlar altında olan türkiyede % 55+55 zam verebilenler ülkeyi batırdılar mı?

şimdi gelinen nokta olarak övünenler bi % 15 zam verince ülke mi batacak. yazık, yazık...

bir memur olarak böyle düşünüyorum vesselam."

hükümet tabiki az teklifle gelecek arkadaşlar,
önemli olan sendikaları temsilen yetki alan sendikanın görüşmelerdeki performansıdır.
hükümetin %3'lük teklifini kendi teklifleri olan %16'ya çekebilme yeteneğini göreceğiz.umarım kuvvetli verilerle bu görüşmelerde bulunurlar.umudum bu görüşmelerden başarılı bir sonuçla ayrılmaları,ayrılamazlar ise umudum bu sendikaya çalışanlar tarafından bir daha böyle bir yetkinin verilmemesi.

En fazla %4+%4 olacak orandır.

nitekim hükümetin teklifi: %3+%3 olarak gerçekleşmiştir.
uzlaştırma kurulu ki, kurulun hükümet temsilcilerinden oluştuğunu hepimiz biliyoruz, en fazla %4+%4 ile teklifle toplu sözleşme sürecini kapatacak, memur sendikalarını da evlerine yollayacaktır. ha bunu ben aylar önce de söylemiştim.

türkiye adam gibi bir ülke olsa, 6 aydır hakkı olan zammı neden alamadığını sorgulayan binlerce memur sokaklara dökülür,
böyle bir skandala imza atan hükümet istifa eder veya istifaya zorlanır. gerçi memur sen gibi sarı sendikalardan, badem bıyıktan gayrı bir şey beklememek lazım.
son bir sene içinde doğalgaza, benzine, elektriğe, suya, ete yapılan zamlar ortada (hepsine nerdeyse %30 zam yapıldı), siz bakmayın şu an tüik'in hesaplamış olduğı enflasyonun %12 civarında olduğuna, asıl dar gelirli vatandaşın enflasyonu %30'dan az değil.

hadi tüik'i baz alalım, diyelim ki enflasyon %12, ee baba nedir bu %3+%3 yani kümülatif 6,1 zam oranı, senin hesabına göre bile oldukça saçma, diyeceksin ki biz yıl sonu enflasyonunu %6 tutturacaz. ne kadar çakallık yapsan, ne kadar tüik maniplasyonu yapsan, ne kadar merkez bankası çakallığı yapsan yine en az senin rakamlarınla %10 bize göre en az %30 enflasyon olacak.

gelelim diğer acı bir yöne, yüce başbakanımız değil mi, her ortamda uçuyoruz, kaçıyoruz, dünyanın en büyük 17. ekonomisiyiz, 2020'de 2 trilyon dolar gsmh'ımız olacak diyen? o değil mi s&p'yi haşlayan bizim notumuzu düşük gösteriyon biz aslında çok daha iyiyiz diyen? ekonomi kurmayları değil mi bizden çok büyüyen tek ülke çin diyen? onlar değil mi kendilerine %30-40 zam yapan?

e baba o zaman madem bu kadar iyiyiz bu kadar büyüyoz fazla değil milletvekili kadar zam istiyor memurun işçin, hem bu gariban işçinin, memurun maaşı çok düşük olduğu için istersen %50 zam yap senin %5'in kadar meblağ yapmıyor.

bu nasıl bir ilüzyon ben anlamadım. bu nasıl gelir dağılımı adaleti? bu nasıl yoksullaştıran büyüme?

son olarak ise biz ne dersek diyelim bu %3+%3'lük zam teklifi önümüzdeki seçimlerde akp'ye en az %4+%4 olarak yansıyacaktır, hepimize hayırlı olsun şimdiden.

alıntıdır.

barthez' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:
kapalı kapılar arkası sarı sendika ve kamu işveren...

kamu işveren : bu sene 4+4 yeter.

sarı sendika: uygundur memnun oluruz.

kamu işveren: pazarlıklara 2,5+2,5 başlayalım kamuoyu oluşturalım.

sarı sendika: evet kamuoyu oluşturalım bizde meydanlara inecez diye göz boyarız.

kamuişveren: toplantıda 3+3 ile başlıyoruz.

sarı sendika: uygundur bizde dag fare bile dogurmadı deriz. hemen meydanlara ineriz istifalar olmasın yetkiyi kaybetmeyelim.

kamuişveren:en makul seviyede (4+4 ) masadan kalkarız.

sarı sendika: uygundur hakem heyetine gideriz nede olsa orada bizim

kamu işveren: oradanda yüzde 1 alır 5+4 ile kapanır.

sarı sendika :nasıl olsa 2 sene sonra tekrar görüşme var yetkiyi bi şekilde gene alırızı kaybetsek bile gerçekden iyi bi zam aldık milletin gözünü boyadık istifaların önünü durdurup yeni üyeler kazandık..

(Memurlar.netten alıntıdır)
Allah'ına kurban bire bir özetlemişsin.

:+1:

ben artık etrafta, çok fazla lafta müslümanlıkla dolaşanlar olduğuna inanıyorum. kendini gerçek müslüman olarak hisseden ve inananlar alınmasın arkadaşlar. ama bir ülkede gelir dağılımı adaletli olmassa ve ülkede birileri din iman diyip götürürse biz bitmişizdir. müslümanlara ve islama en büyük zararı bunlar vermişlerdir. hadi eyvallah. Allah'a emanet olun dostlar.

arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun zammımınz. tepkileri hükümet yerine oturduğumuz yerden sendikalara verdiğimiz için hükümet de uyanmış bu memurlar zaten koyun bende dahil. vur boyunlarına al ekmeklerini elinden. sadece oturdukları yerden forum sitelerinde yazı yazabilirler ancak o nu da rumuzlarının arkasına sığınarak. :cry:
biz kendi gücümüzün farkında olmadan harekete geçmediğimiz ve birileri nasıl olsa bir şey alır ve ya alamaz ben de onlara kızarım olur biter dedik ve işte bu duruma geldik. bize bu zam oranı bir teveccüh ben hükümet olsam koyunlara birer kaval çalacak çoban istihdam eder başlarına yollarım. hey memurlar (Koyunlar) uyumaya devam :eek: :eek:

Referandumda %58 EVEEET çıkmasında , hükümetin milletvekili seçiminde %49 almasında 4,2 milyonluk memur ve memur emeklisi camiasının da payı var. Hükümet de gerekeni yapıyor. Vekillere %45 zam kıyak emelilik sağlarken memura %3 zam ve mezarda emekliliği uygun görüyor. Nasıl olsa gelecek seçimde en az %60 la gelecekler ve yine memurlardan oy alacaklar.

Ben hakikaten bu diğer %50 yüzünden hakkımı alamıyorum ya deli oluyorum arkadaş. Okuldada tartışmalardan uzak durmaya çalışıyorum bu adamlara oy veren bir öğretmen arkadaşımın kalbini kıracağım diye. Sonuçta adam birşeyi düşünüp oy veriyor seçiyor doğrudur yanlıştır ama seçtiği adamlar yüzünden bende kazık yiyorum :x

Neden 15 mayısa kadar beklediler?

sebebi 15 mayıstan sonraki EBS den gelecek istifaları engellemek. 15 mayıstan sonra istifa etseniz bile EBS ye üye olarak sayılmış olacaksınız. işni bilen biliyor. göstermelik eylemde yaparlar. çok güzel hareketler bunlar

Birşeyi merak ediyorum.
Bırakın %3 + %3ü.
Farzedin ki -%10 - %10 düşüş yaptılar.
Kim ne diyecekti, diyebilirdi ki?
Sosyal poliyannacılığın ve din afyonun üst düzeyde olduğu bir toplumda hak aramak söz konusu olabilir mi peki sizce?
Yandaşlıktan nemalanan ve cebini bundan dolduran birisi sizce buna niye tepki göstersin? Ya da niye hükümetin sendikasından istifa etsin?
Peki siz dünyanın neresinde, 1 Mayısta hükümetle birlikte eylem yapan bir sendika gördünüz?
Hangi gelişmiş ve medeni bir ülkede en büyük sendika hükümet sendikasıdır?

Bu sorulara cevap verebilirsek eminim ki daha iyi sonuçlara varacaz.

dün başbakan trabzonda konuşurken artık IMF ye ihtiyacımız yok onların bize ihtiyacı var. ekonomide şöyle büyüdük böyle büyüdük. 10 yıldır sabredin kemer sıkın diyen memur bunlara aldanıp oy veriyor bunların yalakalarına üye oluyor bu memurada 3,5 fazla bile

durmak yok siz hala yola devam edin malı götüren götürdü memurada bu kaldı hayırlı olsun

Hükümet bu işten yandaş sendikayı nemalandırabilmek adına lütfedip %1 daha ekler bir ihtimal. Yetkili sendikada çıkar Hükümet %3 vermişti biz onu %4 yaptık diye ortada gezinir. Bakana yaptıkları cömert iyileştirme için teşekkür ederler, avantacılar ve şükürcülerde alkışlar....
Her yıl aynı senaryo, en azından bu sefer seneye bu iğrençliği, kepazeliği görmeyeceğiz. 2 yılda bir olması bir işe yaradı.

SoğukRuzgar' Alıntı:
Birşeyi merak ediyorum.
Bırakın %3 + %3ü.
Sosyal poliyannacılığın ve din afyonun üst düzeyde olduğu bir toplumda hak aramak söz konusu olabilir mi peki sizce?
Yandaşlıktan nemalanan ve cebini bundan dolduran birisi sizce buna niye tepki göstersin? Ya da niye hükümetin sendikasından istifa etsin?
Peki siz dünyanın neresinde, 1 Mayısta hükümetle birlikte eylem yapan bir sendika gördünüz?

EBS nin bütün açılışlarına bakan katılıyor konuşma yapıyor eylem tarihi 1 mayıs ve eylme hükümetin bakanı katılıyor. sonrada biz hükümete karşı eylem yapacağız diyorlar. bu sendika memurdan yanamı hükümetten yana mı? masa arkasında görüşmler yapıyorlar mı? yapmıyorlar mı?

lütfen bu yetkili sendika ve hükümet memurla dalga geçmesin. memuru milletin önüne yem ettiğiniz yetmiyor bari bu konuda elinizi vicdanınıza koyun.

28 şubattı yargılıyoruz yetmez mi? diyenlerde olacak ama başbakan onada yeter dalgalar bu ülkeyi batıracak diye önünü kesti. artık ucu kime dayanacaktı onu bilemem. ülkede herşey reklamlarla idare ediliyor

herkes memurlarla ilgili zammın düşüklüğünden bahsetmiş.ek ödeme almayan tek memur kesimi öğretmenlerdi ve öğretmenlerden başka her memur durumunu düzeltti. öğretmen dışındaki memurlar rahat yani.O yüzden bi şey çıkmayacakmış gibime geliyor.

Bu masal burda biter 4 de 5 de olsa tsozlesme bu degildi.artik vakti gelmedi mi 45tlyi geri vermenin atin gitsin.sendika hic birsey ben bunu gordum

16 maddelik tekliflerine bakın. öğretmen nerede

Hükümet'in Hizmet Kollarına İlişkin Teklifleri
Yetkili sendikaların hizmet kollarına ilişkin tekliflerini Devlet Personel Başkanlığı'na verdiği hatırlatılarak, söz konusu tekliflerin değerlendirilmesi neticesinde Kamu İşveren Heyeti'nin teklif hazırladığı belirtildi. Buna göre, Kamu İşveren Heyeti'nin hizmet kollarına ilişkin bazı teklifleri şöyle:
-İmam-hatip ve müezzin kayyımlara dini bayram günlerinde çalıştıkları her gün için 2012 ve 2013 yıllarında Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödemesi yapılması.
-Ders görevlerinin çeşitli nedenlerle yerine getirilmemesi veya öğretime değişik nedenlerle ara verilmesi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyenlerin bu sürelerde varsa ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması.
-Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim ve öğretim kurumlarındaki ders dışı eğitim çalışmaları karşılığında ödenebilecek toplam ek ders saatindeki yüzde 5'lik sınırın yüzde 6'ya çıkarılması.
-Akademik jüri üyelikleri için ek ders ücreti ödenmesi.
-Toplu sözleşme döneminden itibaren ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına atanan ve İLKSAN'a zorunlu üye olması gereken öğretmenlerin üyeliğinin isteğe bağlı hale getirilmesi.
-TRT'de verici istasyonu, stüdyo ve haber müdürlüklerinde çalışan personele koruyucu gıda yardımı yapılması.
-Gelir İdaresi Başkanlığı ile SGK Başkanlığı'nda görev yapan personelden denetim, tahsilat, yoklama ve icra işlerinde sürekli olarak fiilen görev yaptığı halde toplu taşıma kartı verilmeyen diğer personele de toplu taşıma kartı verilmesi.
-Orman yangınları ile mücadele eden personele hizmetin gereği olarak giymesi gereken ateşe dayanıklı, standartları kurumca belirlenmiş giyim malzemesinin ayni olarak verilmesi.
-İlbank personelinin sözleşme ücretlerine ilişkin YPK kararının çıkarılması.
-399 sayılı KHK'nın ek 2. maddesinde yer alan ek ödemeye ilişkin YPK kararı çıkarılması.
-Mahalli idarelerde çalışan kamu görevlilerine en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 15'in aşmamak üzere sosyal denge tazminatı ödenmesi.
-Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda yer alan kurumlarda zehirli, gazlı, radyasyonlu ortamlarda çalışan personele süt, yoğurt gibi koruyucu gıda yardımı yapılaması.
-Fabrika, atölye, laboratuvar, yer altı ve açık arazi şartlarında görev yapan kamu görevlilerine standartları kurumca belirlenmiş koruyucu giyim malzemesi ayni olarak verilmesi.
-Kültür ve sanat hizmet kolunda yer alan sanat kurumlarında saat 24.00'ten sonra yaptırılan her 1 saatlik fazla çalışma süresi için fazla çalışma saat ücretinin 3 katı tutarında fazla çalışma ücreti ödemesi yapılması.
-Yatarak tedavi kurumları ile yatılı sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan sözleşmeli personelin de yemek servislerinden ücret ödemeksizin yararlanması.
-Asli görevinin yanında sürekli ambulans şoförlüğü yapan sağlık teknikeri ve sağlık memuru unvanlı personele ilave performans puanı verilmesi.

yuca' Alıntı:
16 maddelik tekliflerine bakın. öğretmen nerede

Hükümet'in Hizmet Kollarına İlişkin Teklifleri
Yetkili sendikaların hizmet kollarına ilişkin tekliflerini Devlet Personel Başkanlığı'na verdiği hatırlatılarak, söz konusu tekliflerin değerlendirilmesi neticesinde Kamu İşveren Heyeti'nin teklif hazırladığı belirtildi. Buna göre, Kamu İşveren Heyeti'nin hizmet kollarına ilişkin bazı teklifleri şöyle:
-İmam-hatip ve müezzin kayyımlara dini bayram günlerinde çalıştıkları her gün için 2012 ve 2013 yıllarında Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 8 saate tekabül eden tutarı kadar fazla çalışma ücreti ödemesi yapılması.
-Ders görevlerinin çeşitli nedenlerle yerine getirilmemesi veya öğretime değişik nedenlerle ara verilmesi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyenlerin bu sürelerde varsa ders ve ek ders görevlerini yapmış sayılması.
-Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim ve öğretim kurumlarındaki ders dışı eğitim çalışmaları karşılığında ödenebilecek toplam ek ders saatindeki yüzde 5'lik sınırın yüzde 6'ya çıkarılması.
-Akademik jüri üyelikleri için ek ders ücreti ödenmesi.
-Toplu sözleşme döneminden itibaren ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına atanan ve İLKSAN'a zorunlu üye olması gereken öğretmenlerin üyeliğinin isteğe bağlı hale getirilmesi.
-TRT'de verici istasyonu, stüdyo ve haber müdürlüklerinde çalışan personele koruyucu gıda yardımı yapılması.
-Gelir İdaresi Başkanlığı ile SGK Başkanlığı'nda görev yapan personelden denetim, tahsilat, yoklama ve icra işlerinde sürekli olarak fiilen görev yaptığı halde toplu taşıma kartı verilmeyen diğer personele de toplu taşıma kartı verilmesi.
-Orman yangınları ile mücadele eden personele hizmetin gereği olarak giymesi gereken ateşe dayanıklı, standartları kurumca belirlenmiş giyim malzemesinin ayni olarak verilmesi.
-İlbank personelinin sözleşme ücretlerine ilişkin YPK kararının çıkarılması.
-399 sayılı KHK'nın ek 2. maddesinde yer alan ek ödemeye ilişkin YPK kararı çıkarılması.
-Mahalli idarelerde çalışan kamu görevlilerine en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 15'in aşmamak üzere sosyal denge tazminatı ödenmesi.
-Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda yer alan kurumlarda zehirli, gazlı, radyasyonlu ortamlarda çalışan personele süt, yoğurt gibi koruyucu gıda yardımı yapılaması.
-Fabrika, atölye, laboratuvar, yer altı ve açık arazi şartlarında görev yapan kamu görevlilerine standartları kurumca belirlenmiş koruyucu giyim malzemesi ayni olarak verilmesi.
-Kültür ve sanat hizmet kolunda yer alan sanat kurumlarında saat 24.00'ten sonra yaptırılan her 1 saatlik fazla çalışma süresi için fazla çalışma saat ücretinin 3 katı tutarında fazla çalışma ücreti ödemesi yapılması.
-Yatarak tedavi kurumları ile yatılı sosyal hizmet kuruluşlarında görev yapan sözleşmeli personelin de yemek servislerinden ücret ödemeksizin yararlanması.
-Asli görevinin yanında sürekli ambulans şoförlüğü yapan sağlık teknikeri ve sağlık memuru unvanlı personele ilave performans puanı verilmesi.
hükümet ile yetkili sendikara arasında çıkan dayanışma maddeleri çok hoşş olmuş özellikle imamların bayram günlerinde 8 saat fazla maaş almalarını çok sevindim (!)

herzaman söylüyorum elimde azıcık imkan olsa bırakırım bu işi. meslekten tamamen soğudum, öğrencisi bile adam yerine koymaz saygı sıfır, itibarımız zaten sıfır, devlet para vermez ama eğitim dışında her aklına gelen angaryayı yükler. buna rağmen dışardan bakan hem yatıp hemde sırtınızı devlete dayamışınız der. her gün eve mutsuz geliyorum. her hafta sayısal oynuyorum sırf para çıksında kendime bir iş kurup öğretmenliği bırakayım diye başka ümidim kalmadı. yeter artık bizde insanız be :x

şükürcülere yeterde artar bile...hizmetli arkadaşla aynı maaşa doğru hedef 2023 aynı maaş :puhaha: :puhaha:

Çokmu vermişler ne. Biraz düşürsünler bari yoksa bu zenginlikte maazallah boğuluruz...

Ilksan 30senelik ogretmene 13bin, oyak askere 70bin veriyor.benden kesileni bireysel emek. yatirsam daha iyi.git de zorunlulugu kaldir

bir sövdüm varya.... ama içimden. kendim bile utandım yani

bu kadar da olmaz ki ya

666 bilmem nesinde niye vermediler ek ödemeyi o halde bize de

mıctımın toplu sözleşmesi... töbe tööbee

OĞUZ KAAN' Alıntı:
SoğukRuzgar' Alıntı:
Birşeyi merak ediyorum.
Bırakın %3 + %3ü.

EBS nin bütün açılışlarına bakan katılıyor konuşma yapıyor eylem tarihi 1 mayıs ve eylme hükümetin bakanı katılıyor. sonrada biz hükümete karşı eylem yapacağız diyorlar. bu sendika memurdan yanamı hükümetten yana mı? masa arkasında görüşmler yapıyorlar mı? yapmıyorlar mı?

lütfen bu yetkili sendika ve hükümet memurla dalga geçmesin. memuru milletin önüne yem ettiğiniz yetmiyor bari bu konuda elinizi vicdanınıza koyun.

28 şubattı yargılıyoruz yetmez mi? diyenlerde olacak ama başbakan onada yeter dalgalar bu ülkeyi batıracak diye önünü kesti. artık ucu kime dayanacaktı onu bilemem. ülkede herşey reklamlarla idare ediliyor

orada EBS ile birlikte Türk-Eğitim-Sen de vardı... aslında EBS ye çanak tutan Türk Eğitim senin ta kendisi

Geri