Zam teklifi 3 + 3

Kodla Büyü
serkanholep' Alıntı:
ebs li olarak memura %100 zam verilse de öğretmene ek ödeme verilmediğinde istifa edeceğim

Atın alan üsküdarı geçiyor sen ne istifasından bahsediyorsun adamlar boşuna mı sendika seçimiyle aynı zamana koydular maaş zammını?? Gerçi ben söyleyeceklerimi haftaya saklıyorum :mrgreen:

Ekli dosyalar

• 26832124294.jpg
    26832124294.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 348
devletin memuru babasından harçlık ister
memur :devlet baba bana 20 milyon verirmisin
devlet : 10 milyon mu? napacan olum 5 milyonu 3 milyon neyine yetmiyo al sana 2 milyon der ve
1 milyon uzatır.

Mr.Spermata' Alıntı:
hükümet tabiki az teklifle gelecek arkadaşlar,
önemli olan sendikaları temsilen yetki alan sendikanın görüşmelerdeki performansıdır.
hükümetin %3'lük teklifini kendi teklifleri olan %16'ya çekebilme yeteneğini göreceğiz.umarım kuvvetli verilerle bu görüşmelerde bulunurlar.umudum bu görüşmelerden başarılı bir sonuçla ayrılmaları,ayrılamazlar ise umudum bu sendikaya çalışanlar tarafından bir daha böyle bir yetkinin verilmemesi.
Çok hayalperestsiniz hocam en fazla 4+4 fazlasını hiç beklemedim beklemeyeceğim de. ben kaç ay önceden dedim sendika üyeleri sayılmadan zam mam açıklanmaz diye. ne ek ödeme ne de 4+4 den fazla bir zam alırız ve koyun gibi çok güderler bizi çokkk. kendi aklını kullanmayanlar olduktan sonra çok güderler bizi.

Toplamda %10dan aşağı bir zam gelirse hakikaten bulunduğum sendikadan an itibariyle istifa edeceğim

namikc' Alıntı:
Toplamda %10dan aşağı bir zam gelirse hakikaten bulunduğum sendikadan an itibariyle istifa edeceğim

hala etmediniz mi ?
mayıs ayı itibari ile sendika sayıları hesaplanıyor geç istifa ederseniz bulunduğunuz sendikanın sayısından sayısından sayılıyorsunuz. hazirana kadar istifa ettiniz ettiniz yoksa bu seçimlerdede malum sendikalı sayılırsınız.

blackrose' Alıntı:
namikc' Alıntı:

hala etmediniz mi ?
mayıs ayı itibari ile sendika sayıları hesaplanıyor geç istifa ederseniz bulunduğunuz sendikanın sayısından sayısından sayılıyorsunuz. hazirana kadar istifa ettiniz ettiniz yoksa bu seçimlerdede malum sendikalı sayılırsınız.

Haklısın hocam bugün yarın belli olacak bu iş.Yoksa dediğin gibi hazirana kalmadan istifayı basacağım

pazarlığı uzatacaklar. okullar kapandıktan sonra da öğretmen istediği kadar iş bırakma eylemi yapsın.

karekedi' Alıntı:
pazarlığı uzatacaklar. okullar kapandıktan sonra da öğretmen istediği kadar iş bırakma eylemi yapsın.

aynen katılıyorum,
ayrıca okul kapanmasına ek olarak vergi dilimi 60 TL ohhh, ne verdin ne aldın ?

serdemir' Alıntı:
devletin memuru babasından harçlık ister
memur :devlet baba bana 20 milyon verirmisin
devlet : 10 milyon mu? napacan olum 5 milyonu 3 milyon neyine yetmiyo al sana 2 milyon der ve
1 milyon uzatır.
"bu devirde babana bile güvenmeyeceksin" diyen boşuna dememiş.

yeni teklifler de şöyle olur : tamam madem beğenmediniz
1. şık 3+3+3 olsun yani 3. üç seneye :)
2. şık toplam 2012 yılı için %5 olsun

ortalama 4 veya 4.5 la bitirirler sanirim. benim merak ettigim sendikalarin bundan sonraki tutumu ne olur yani oran netlesince yine eskisi gibi emredersiniz efendim modundami olurlar yoksa ogretmenlerin hakkini arayan hic bir sekilde iktidarla samimi olmadan sadece isini yapar moddami

bu teklif 3+3 ten çok 3+1 gibi görünüyor :puhaha: buna bağlı olarak ek ödemeler dil tazminatı çocuk yardımı eş yardımı buna benzer düzenlemelerdende hiç ses yokkkk alacağımız aldık galiba...bide anlamıyorum bu görüşme tüm memur camiasını ilgilendiriyor nedense hep biz öğretmenleri çıkarıyorlar ön plana zam deyince öğretmen görünüyor :puhaha: nereden buluyorsa o resimler bi bay yada bayan elinde bi tebeşir bi biz açız galiba :puhaha:

herohamster' Alıntı:
bu teklif 3+3 ten çok 3+1 gibi görünüyor :puhaha: buna bağlı olarak ek ödemeler dil tazminatı çocuk yardımı eş yardımı buna benzer düzenlemelerdende hiç ses yokkkk alacağımız aldık galiba...bide anlamıyorum bu görüşme tüm memur camiasını ilgilendiriyor nedense hep biz öğretmenleri çıkarıyorlar ön plana zam deyince öğretmen görünüyor :puhaha: nereden buluyorsa o resimler bi bay yada bayan elinde bi tebeşir bi biz açız galiba :puhaha:
valla haklısın.Ne zaman bir zam haberi gösterilse hep öğretmen ve okul videoları dolanıyor.

namikc' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
valla haklısın.Ne zaman bir zam haberi gösterilse hep öğretmen ve okul videoları dolanıyor.
bi yandan gülüyorum bi yandanda utanır oldum şu traji komik halimize...bize bu hale düşürenler arabasının tepesine konan kuş bile aç kalsın :puhaha:

bundara79' Alıntı:
Yetmez ama Evet diyenler (BADEMLER) bozdurun bozdurun harcayın. :D
Çok şükür de sesini çıkarma.
Padişahım çok yaşa
:p

hocam çok şükür diyen öğretmenlerin ek ders geliri fazla olabilir mi acaba.. bıyıklarıyla nerden bağlantı kurdunuz..

genels2010' Alıntı:
bundara79' Alıntı:
Yetmez ama Evet diyenler (BADEMLER) bozdurun bozdurun harcayın. :D
Çok şükür de sesini çıkarma.
Padişahım çok yaşa
:p

hocam çok şükür diyen öğretmenlerin ek ders geliri fazla olabilir mi acaba.. bıyıklarıyla nerden bağlantı kurdunuz..
Şu şükür konusuna nokta koymak istiyorum. Verilen nimetlere şükredilir, zulme değil. Yapılan zalimliklere karşı dimdik durur Allah'ın kulları.

öncelikle milletin sakalıyla bıyığıyla dalga geçmek veya bunu malzeme etmek zihnen acizliktir... dalga geçmeyi bırakıp gerçekleri konuşalım...

ilk yıl %10 ikinci yıl %8 den aşağı zam gelirse verdikleri zam paralarını açlıktan telef olmak üzere olan ve kendilerine bir gecede %45 zam yapan, ülkemizde sadece 550 tane olan ve soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmış milletvekillerine göndereceğim...

onlara yazık. aç kalıyorlar. yemekleri 1 öğünde 10 çeşiti geçmiyor... açlar yani... teklifi verenin zaten yüzü kızarmıyorda muhalafette dut yemiş bülbül mübarek... al birini vur ötekine. hepsi aynı b.....

zammın şu kadarı bu kadarı o konuda ne çıkacağı 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebiliriz.

ANCAK BU EK ÖDEME HİÇ ZİKREDİLMİYOR. BU KONU N'OLACAK

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20558569.asp

"Bütçe, Ocak-Nisan döneminde 5 milyar lira açık verdi.Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Nisan ayı bütçe sonuçlarına göre, Merkezi Yönetim Bütçesi, geçen yıl Ocak-Nisan döneminde 3 milyar 68 milyon lira açık verirken, bu yılın aynı döneminde yüzde 63,6 oranında artışla, 5 milyar 19 milyon lira açık verdi." Alıntıdır

Geri