Zam teklifi 3 + 3

Kodla Büyü
Sözde ekonomimiz süperdi... Çok hızlı büyüyorduk... Taaaa ki memurlara zam verilene kadar...

yuca' Alıntı:
Bu senenin yarısına geldik zaten, bu vereceklerini de hiç vermesinler daha iyi, hiç olmazsa milletin ağzına sakız olmayız.
Bu zam oranı şaşırtıcı değilde, konuştukları zaman, "memurumuzu emeklimizi ezdirmiycez, hep onları düşündük... vs. vs,.." derken dikkat ediyorum yüzleri bile kızarmıyor,

evet kimseye ezdirmiyorlar bizzat kendileri eziyor

Badem Ezmesi :D

dün maliye bakanı öyle bir kıvırıyorki yok memura 3+3 ün üzerinde zam verirsek şöyle frikik pardon açık veririzde yok bütçe dengeleri altüst olurda ama konu kendilerine zamma gelince hemde %70 o zaman bir şey olmuyor demi vicdansızlar bu nasıl adalet ve hak anlayışı

başbakan bir yandan yaptıkları "***hizmetler***"
ile fatih sultan mehmetten bile önde olduklarını ima ederken diğer taraftan memur zammında %1lik fark
türkiyeyi yunanistana çevirir diye açıklama yapıyor hangisi gerçek Türkiye
bazen kendimi matrix de gibi hissediyorum

BAŞBAKAN : Verdiğimiz zamları da her zaman enflasyonun üzerinde vermişizdir. Türkiye'yi bir bütün olarak ele almak zorundayız ve bu ülke eğer bir zaafa uğrarsa, bizim akıbetimiz de Yunanistan, İspanya'nın akıbetine uğrar. Biz Türkiye'yi, böyle bir akıbete düçar bırakamayız. Şu anda bir mali disiplin içinde yürüyorsak, eğer ekonomik büyümemiz şu anda başarılı bir şekilde sürdürülüyorsa, bu, hesaplar iyi yapıldığı içindir. Yoksa sendikalar, anlar olmuştur ki, yüzde 30, yüzde 50, yüzde 100 zam istemiştir. Şu anda bu işin ekonomik sorumluluğunu, yükünü kendileri hissetmesi lazım. Eğer bunu hissetmezlerse, bu ülkeye de yanlış yaparlar. Onun için burada aklı selimi öne çıkarmak suretiyle, karşılıklı görüşmelerle 9.5 seneyi nasıl yönettiysek, bundan sonrasını da böyle yöneteceğiz.''

SENDİKALAR NE ZAMAN %30,40,100 ZAM İSTEMİŞ. EN FAZLA İSTEYEN DES ti ODA %20 DEMİŞTİ.
HÜKÜMET AĞIZ BİRLİĞİ ETMİŞ.

yuca' Alıntı:
BAŞBAKAN : Verdiğimiz zamları da her zaman enflasyonun üzerinde vermişizdir. Türkiye'yi bir bütün olarak ele almak zorundayız ve bu ülke eğer bir zaafa uğrarsa, bizim akıbetimiz de Yunanistan, İspanya'nın akıbetine uğrar. Biz Türkiye'yi, böyle bir akıbete düçar bırakamayız. Şu anda bir mali disiplin içinde yürüyorsak, eğer ekonomik büyümemiz şu anda başarılı bir şekilde sürdürülüyorsa, bu, hesaplar iyi yapıldığı içindir. Yoksa sendikalar, anlar olmuştur ki, yüzde 30, yüzde 50, yüzde 100 zam istemiştir. Şu anda bu işin ekonomik sorumluluğunu, yükünü kendileri hissetmesi lazım. Eğer bunu hissetmezlerse, bu ülkeye de yanlış yaparlar. Onun için burada aklı selimi öne çıkarmak suretiyle, karşılıklı görüşmelerle 9.5 seneyi nasıl yönettiysek, bundan sonrasını da böyle yöneteceğiz.''

SENDİKALAR NE ZAMAN %30,40,100 ZAM İSTEMİŞ. EN FAZLA İSTEYEN DES ti ODA %20 DEMİŞTİ.
HÜKÜMET AĞIZ BİRLİĞİ ETMİŞ.

ferman yazılmış haberimiz yokmuş.

:puhaha: ya arkadaş eflasyon o kadar düştü hani kriz yoktu dünyanın hızla gelişen ülkesiydi kriz olur seferberlik büyük bir sorun olur maaşımı 3-5 almadanda feda ederim ama bu koşullarda kendilerine yaverlerine aynı gecede zam biz memura reva görülen adelet bumu....istifa etmeli yetkilide sendikalıda madem alamıyorlar hakkımızı istifa etsinle üyelerde istifa etmeli

Benim şahsi kanaatım devlete ait işletmeler satışa çıkarılınca ve satılınca da ekonomi biraz nefes aldı...
Bunda Kemal Dervişin ekonomi politikasının da etkisi var...hükümet bunu aynen devam ettirdi...
Ama şimdi satılacak birşey kalmayınca balon misali ekonomi şişmeye başladı...
gördüğüm ve duyduğum kadarıyla çoğu kesim kredi kartıyla yaşıyor ve sadece asgari borcunu ödeyebiliyor...
bu arada halkın büyük bir çoğunluğunun ya ihtiyaç kredisi ya da ev kredisi var....
halkın diğer kesmini sormaya gerek yok...asgari ücretle yaşayanlardan bahsediyorum...
onlar sadece yaşıyorlar o kadar...yani bi nevi aç kalmıyorlar o kadar....gerisi yok
Son olarak şöyle bir mantık sorusu sorabiliriz?
madem dünyanın büyüyen ekonomilerinden biriyiz neden memura yapılan yüzde 1 zam bile yunanistan gibi olmamıza neden oluyor?
ve bir soru daha
bu ülkenin asıl kaymağını yiyen 1.sınıf insanlarına yani milletvekilleri,subaylar,danışmanlar,emniyet amirleri nerdeyse yüzde 100'e varan
zamlar yapılırken bütçe neden zorlanmıyor....hadi zorlanmıyor diyelim peki adalet bunun neresinde....memur:%3...milletvekili : %60

only61' Alıntı:
Benim şahsi kanaatım devlete ait işletmeler satışa çıkarılınca ve satılınca da ekonomi biraz nefes aldı...
Bunda Kemal Dervişin ekonomi politikasının da etkisi var...hükümet bunu aynen devam ettirdi...
gördüğüm ve duyduğum kadarıyla çoğu kesim kredi kartıyla yaşıyor ve sadece asgari borcunu ödeyebiliyor...
bu arada halkın büyük bir çoğunluğunun ya ihtiyaç kredisi ya da ev kredisi var....
halkın diğer kesmini sormaya gerek yok...asgari ücretle yaşayanlardan bahsediyorum...
onlar sadece yaşıyorlar o kadar...yani bi nevi aç kalmıyorlar o kadar....gerisi yok
madem dünyanın büyüyen ekonomilerinden biriyiz neden memura yapılan yüzde 1 zam bile yunanistan gibi olmamıza neden oluyor?
ve bir soru daha
bu ülkenin asıl kaymağını yiyen 1.sınıf insanlarına yani milletvekilleri,subaylar,danışmanlar,emniyet amirleri nerdeyse yüzde 100'e varan
zamlar yapılırken bütçe neden zorlanmıyor....hadi zorlanmıyor diyelim peki adalet bunun neresinde....memur:%3...milletvekili : %60

doğru yazmışsın şimdiye kadar bu hükümet diyer hükümetlerden farklı olarak özlleştirme ile yaklaşık 100 milyar lık özelleştirme yaptı bunun 15 milyarını yollara harcadı gerisini nerde? memur mu aldı

kısacası kimse umutlanmasın hükümetten memura adam gibi zam yok. ama öğretmene hiç yok. hele ebs millete 314 tl ek ödeme veriyoz diye gazı verince ortalık dahada hüsrana dönüştü. kuyruk sallayanlar devam etsin

İnsanların bıyıklarından tutun herşeyine laf etmeyi, tercihleri sorgulamayı ve aşağılamayı bırakıpta kim bir işi yoluna koymak için gayret ediyorsa ona şu zamanda destek olunsun, birbirimizi yemeyle hiçbir şey düzelmediği gibi kutuplaşma artıyor git gide.
işte başbakanın konuşması http://videonuz.ensonhaber.com/izle/erd ... kotu-haber
Muhalefet sessiz suskun izliyor... Bize fayda yok oradan.
Sendikalar kendi aralarında çekişiyordu bugüne kadar, inş. şu saçma ve edepsiz teklif sonrası ortak eylem işini gerçekleştirirler hep beraber, bizde ineriz meydanlara hakkımızı alana kadar yakıp yıkmadan edebi ve usuluyla hakkımızı alana kadar çabalarız, kendi göbeğimizi kendimiz kesecez mecburen.. hangi sendika ismi yaparsa yapsın üyesi olmayanlar bile bu kez pas geçmeyecektir.
Bizim birkaç günlük eylem ve iş bırakmamızla bu ülke batmaz ne de olsa...

muhalefet'in liderleri bugün bir kaç kelime söylediler ancak ben olsam hakkaten hiç ses çıkamazdım çünkü başka konularda ne söyledilerse bozguncu muamelesi gördüler bu zümreden...

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin memur zammı önerisini eleştirdi ve Memur-Sen kahraman kesiliyor ama 3 gün sonra imza atacak dedi

Aldatıcı olmuştur. 3+3 ile oyalamakla daha fazla talep elde edebilmeleri için memurları kendilerinin etrafında yaşamaya mecbur bırakmayı tercih etmektedir, bu iktidarın sonu demektir"

only61' Alıntı:
ve bir soru daha
:alkis: :alkis: :alkis:

yüzde 3 olmuş 6 olmuş bişey farketmez önemli olan öğretmenlere ek ödeme verilmesi. yoksa diğer memurlarla aramızdaki fark gittikçe artacak.

Aynen Levent Kırcanın dediği gibi bu yapılan zamın küçüğü
3+3 =6
Temmuzda çoğu memurun gelir vergisi kesintisi %15 ten %20 ye çıkacak. %5 eksi hanesine yazılacak
6-5 = 1
Yılbaşı gelene kadar vermeyi teklif ettikleri zam sadece ve sadece %1 :verymad:
only61 yazdı:
ve bir soru daha
Başbakan memurların sayesinde aldığı %58 ve %49 a güveniyor. Kendisi gelecek dönemde başbakanlığa aday değil. 2015 e kadar yeni milletvekili seçimi de olmayacağı için bir kaygısı da yok.
Yeni gelecek sistemde de devlet başkanı seçilmesi için memurların oyuna ihtiyacı yok.

Halkın çoğu halinden memnun 9-10 yıl önce asgari ücretle güç bela geçinen insanların çoğu artık hiç çalışmıyor. Bedavadan aldıkları yardımlar asgari ücretin bir kaç katına bedel. Nasıl olsa onlara sağlık hizmeti bedava, herhangi bir prim-sigorta ödemeden istedikleri doktorda muayene olup ilaçlarını alabiliyorlar. Kömür yardımı geliyor, yiyecek , kıyafet yardımı geliyor. Normal çalışan biri evlenip aile kurmaya evlense de çocuk yapmaya çekinirken bu vatandaşların hiç bir çekincesi yok. Çocuk okutmak gibi bir dertleri yok. Okulda her şey bedava nasıl olsa. Her yıl 18 yaşını doldurup oy verme yaşına gelen nüfus bir kaç milyon artıyor. Başbakanın artık memurların oyuna ihtiyacı yok. Karnı tok, sırtı pek olup hayattan başka bir beklentisi olmayanların yerinde kim olsa şimdiki başbakanı seçer.

şimdiye kadar hep böyle oldu. eczacıyı karşılarına aldıklarında bunlar çok kazanıyor dediler. doktoru karşılarına aldıklarında bunlar tam gün çalışmıyor dediler. kimi karşılarına aldılarsa hep diğer tarafa oynadılar. bundan sonra birşey çıkmaz alın 3+3 halinize şükredin kafası atarsa devletin eğitimde işine der özelleştirir. örnek tiyatrocular.... üstüne 16 nisanda çıkan özelleştirme kanununa göre mahkeme iptal ederse bakanlar kurulunun dediği oluyor. şimdiden 12 eylül'ünüz hayırlı olsun nede olsa kenan paşa yargılanıyor.

Allaaaah ben bu habere 3,5 buçuk atarım beeeeee... Aslan hükümet yaptı yine babalığını :D :D :puhaha:
Güleriz ağlanacak halimize. Biz eşek olduktan sonra semer vuran çok oluuuuuur.

refleto' Alıntı:
muhalefet'in liderleri bugün bir kaç kelime söylediler ancak ben olsam hakkaten hiç ses çıkamazdım çünkü başka konularda ne söyledilerse bozguncu muamelesi gördüler bu zümreden...

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin memur zammı önerisini eleştirdi ve Memur-Sen kahraman kesiliyor ama 3 gün sonra imza atacak dedi

Aldatıcı olmuştur. 3+3 ile oyalamakla daha fazla talep elde edebilmeleri için memurları kendilerinin etrafında yaşamaya mecbur bırakmayı tercih etmektedir, bu iktidarın sonu demektir"

Aynen hocam yarın seçim olsa yine memurlar aç karnına bakmadan başka şeyler yüzünden yine mevcut iktidara destek verecektir. Bırakın bize herşey müstehak.

Türkiye, 51 yıldan beri borçlu olduğu IMF ile bir dönemi kapatıyor. Gelecek yıl nisanda IMF’ye olan 2.3 milyar $’lık borcun biteceğini söyleyen Başbakan Erdoğan “İstesek onu şu anda öderiz. Ancak çok düşük faizli” dedi.

bize gelince ülke yunanistan oluyor. şimdi konuştuğu lafa bak
http://www.samanyoluhaber.com/ekonomi/E ... di/762880/

bize vermediği zamlarla (hakkımızı vermeyerekte denebilir) IMF borcunu bitirecek herhalde

aramızda para toplayıp borcu kapatalım onun yerine bize zam versin... sendikalar bu teklifide sunsunlar...

Google amcaya "durmak yok yola devam yazın" görsellerde aratın çıkan ikinci resim bu durumu .NET olarak açıklamaktadır.Saygılarımla

gakgoskentli' Alıntı:
Google amcaya "durmak yok yola devam yazın" görsellerde aratın çıkan ikinci resim bu durumu .NET olarak açıklamaktadır.Saygılarımla
4 ve 5. resimlerde gayet güzel açıklıyor hocam. ayrıca 5. resme koptum çok güzel gülmüş tayyip bey :puhaha:

http://www.kamudanhaber.com/ozel-haber/ ... 91192.html

güzel yazı valla kimin ne olduğu belli. ayrıca şu metinde alkışlanır

"Ancak Hükümetin her zaman yaptığı iyi polis kötü polis rolünü de unutmayalım. Hakem Heyetinin +1 ve bazı özlük haklardaki iyileşmelerden sonra Başbakanın her zaman ki gibi iyi polis rolüyle devresi girmesi ve +1 puan daha yükselebilir ya da 10 TL gibi komik bir artış yaptırabilir."

Geri