Zam teklifi 3 + 3

Kodla Büyü
Adamın oğlu, kızı, damadı, torunu, tosunu ihya oldu iktidarı boyunca, bizimkiler de hala hamdolsun, çoh şükür diyo. Adam akaryakıt, doğalgaz, elektrik demedi kırdı geçirdi, hala önceki hükümetlerle kıyaslayıp iktidarı övmeye çalışanlar var. Beyler bu arkadaşlar ağır fanatik aman uzak durun...

Politikaya girmeye gerek yok beyler her şey ortada. Madem kişi başına düşen milli gelir muazzam şekilde arttı O zaman şu gelir deki payımızı alalım bir zahmet. Madem dünyanın ekonomik açıdan en hızlı yeni gelişen ülkesiyiz o zaman görelim şu refah seviyesini.Öyle eski den de verilmiyordu şimdi ne bekliyorsunuz ayaklarına girmeyin. Benzin olmuş 5 tl doğalgaza yüzde 20 zam elektriğe yüzde 10 zam.Bu arada hatırlatayım dolar yeniden fırladı.

Bence bu dakikadan sonra tüm sendikalar çekişmeyi bırakıp, ya Ankara'da büyük bir eylem ya da iş bırakma gibi ses getirecek bir eylem yapmalı.

Olay zam meselesi değil...
Kibirli olma kendini herşeyin üstünde görme meselesi...
Herkesi kendi emrinde çalışan, bana muhtaç, ben ne dersem yapma mecburiyetinde, ben ne verirsem razı olmalıdır zihniyeti...
Kim hala akp halkın partisidir diyebilirki artık...
İşine gelince hukuk bağımsızdır de....
İşine gelmeyince ağzındaki salyaları saça saça hakimlere savcılara bağır...
Sinemadan, tiyatrodan, sanattan, spordan, hukuktan ve herşeyden sadece ben anlarım ben bilirim zihniyeti...
Sen ben biz onlar sonuç ülkenin %50 si bunlara oy verdi... Bubları bu hale getirenler bizleriz...Belki hala gözü kapalı bunlara oy verecekler var...
Sözün bittiği yer....

computing' Alıntı:
üretim yok, sadece vergiyle dönen ülke ancak bu kadar olur.

Niye hocam ihracatta durum gayet iyiydi, ülkede boşunamı büyüme rekorları kırıyor. Sorun adaletli paylaşımda olmasın, hep bana hep bana mantığı problem yaratıyor olmasın. Milyarlarca dolarlık projeler havada uçuşuyor memura gelincemi ülke vergiyle dönmüş oluyor. Öyle bile olsa bunun sorumluları kim memurlarmı?

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekon ... mik-motoru

inanakyol' Alıntı:
computing' Alıntı:
üretim yok, sadece vergiyle dönen ülke ancak bu kadar olur.

Niye hocam ihracatta durum gayet iyiydi, ülkede boşunamı büyüme rekorları kırıyor. Sorun adaletli paylaşımda olmasın, hep bana hep bana mantığı problem yaratıyor olmasın. Milyarlarca dolarlık projeler havada uçuşuyor memura gelincemi ülke vergiyle dönmüş oluyor. Öyle bile olsa bunun sorumluları kim memurlarmı?

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekon ... mik-motoru
TEKEL ÖZELLEŞTİ
ŞEKER FABRİKALARI ÖZELLEŞTİ
ÇOCUKLUĞUMDA UNUTAMADIĞIM SÜMER MAĞAZASINI ÖZELLEŞTİRDİLER
TÜRK TELEKOM YABANCILARIN ELİNDE-BİR ÜLKENİN EN ÖNEMLİ UNSURU HABERLEŞMENİN ULUSAL OLMASI
SEKA ÖZELLEŞTİ
PETKİM
TÜPRAŞ
.
.
.

by_rebel' Alıntı:
Bu kepazeliğe de ses çıkarmayıp hükümeti savunanlar en büyük adaletsizdir, maliye bakanı çıkıyor milli gelir 3 kat arttı diyor, libyaya, suriyeliye, bilmem nereliye hibeler veriliyor, kendilerine, sekreter, danışman ve şoförlerine %50-100 zam veriyor, milyonlarca tablet pc, çılgın proje, konut projesi, bilmem ne projesine para buluyorlar, sonra kalkıp dalga geçermiş gibi emrinde çalışan memura %3 zam, seneye %2. Aramızdaki siyasi rantçıları bir kenara bırakırsak referandumda ülke iyiliği için oy veren milyonlarca kişi de kandırılmıştır. Ben ticaretle uğraşıyorum, zamma mamma ihtiyacım yok, hükümetin iyi icraatlerini de desteklemişimdir ama adaletsizliğe de destek verecek değiliz, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

çok güzel söylemişsin hocam

kosgeb aracılığıyla dağıtılan hibenin 10 da 1 ini verseler %3 ü geçer

keske hic vermeseler, hatta magaslarda eksiltmeye gitseler... belki bazilari anca anlar :p

aliu_71' Alıntı:
by_rebel' Alıntı:
Bu kepazeliğe de ses çıkarmayıp hükümeti savunanlar en büyük adaletsizdir, maliye bakanı çıkıyor milli gelir 3 kat arttı diyor, libyaya, suriyeliye, bilmem nereliye hibeler veriliyor, kendilerine, sekreter, danışman ve şoförlerine %50-100 zam veriyor, milyonlarca tablet pc, çılgın proje, konut projesi, bilmem ne projesine para buluyorlar, sonra kalkıp dalga geçermiş gibi emrinde çalışan memura %3 zam, seneye %2. Aramızdaki siyasi rantçıları bir kenara bırakırsak referandumda ülke iyiliği için oy veren milyonlarca kişi de kandırılmıştır. Ben ticaretle uğraşıyorum, zamma mamma ihtiyacım yok, hükümetin iyi icraatlerini de desteklemişimdir ama adaletsizliğe de destek verecek değiliz, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

çok güzel söylemişsin hocam

esesim26' Alıntı:
Olay zam meselesi değil...
Kibirli olma kendini herşeyin üstünde görme meselesi...
Herkesi kendi emrinde çalışan, bana muhtaç, ben ne dersem yapma mecburiyetinde, ben ne verirsem razı olmalıdır zihniyeti...
Kim hala akp halkın partisidir diyebilirki artık...
İşine gelince hukuk bağımsızdır de....
İşine gelmeyince ağzındaki salyaları saça saça hakimlere savcılara bağır...
Sinemadan, tiyatrodan, sanattan, spordan, hukuktan ve herşeyden sadece ben anlarım ben bilirim zihniyeti...
Sen ben biz onlar sonuç ülkenin %50 si bunlara oy verdi... Bubları bu hale getirenler bizleriz...Belki hala gözü kapalı bunlara oy verecekler var...
Sözün bittiği yer....
En çok ta bu söyledikleriniz zoruma gidiyor. Sanki 18 sene onlar okumuş benimle sanki onlar KPSS den 90 almışlar. Ki hepsini soksan 50 den fazla alamazlar. Benden aldığı vergiyle benim maaşımı ödüyor, ama onlara göre sanki kendi ceplerinden maaş veriyorlar. Bide bu savunanlar yok mu yemin ediyorum bir roman büyüklüğünde hakaret ederimde kendime yakıştıramıyorum.

seasun' Alıntı:
keske hic vermeseler, hatta maaşlarda eksiltmeye gitseler... belki bazilari anca anlar :p
Anlarlarsa namerdim. Ne zaman ki ATM ye giderler bakarlar maaş yatmamış o zaman belki anlaşılır oda belki. Öğretmen milleti aklını başına alsın eğer aklını başına almazsa maaşının 2-3 sene içindeki karşılığı günümüzün 1000 TL sine karşılık gelecek, yani asgari ücretten biraz fazla.

Daima evet

Ekli dosyalar

• penguen_kapak340.jpg
    penguen_kapak340.jpg
    39.1 KB · Görüntüleme: 349
"hem devletten maaş alacaksın, hemde bu maaşı öyle parmak sallayarak eleştireceksin. Özelleştiriyorum tüm memurları. Buyrun çalışın."

Yarın birgün böyle bir açıklama yapılsın, iddia ediyorum bunu şöyle destekleyenler olacaktır.

"tabi özelleştirilsin. devlete sırtını dayayarak çalışmak olmaz."
"geç bile kalındı ben yıllar önce söylemiştim."
"devletin parasıyla vatandaşa eziyet ediyorlardı. iyi olmuş."

Millet olarak durumumuz budur. bizde yoksa kimsede olmasın zihniyetine sahibiz.

eskisehir' Alıntı:
"hem devletten maaş alacaksın, hemde bu maaşı öyle parmak sallayarak eleştireceksin. Özelleştiriyorum tüm memurları. Buyrun çalışın."

Yarın birgün böyle bir açıklama yapılsın, iddia ediyorum bunu şöyle destekleyenler olacaktır.

Sonra çocugunu okutmak için tonla para verecek ama iş işten geçmiş olcak...

eskisehir' Alıntı:

"O maaşı sen mi veriyorsun bana, millet mi?" diye sormazlar mı adama. " kendi paramın hesabını sorarım" demezler mi?" Benim malımı özelleştirip özelleştirmemeye ben karar veririm." diye söylemezler mi?

Haydan gelen Huya gider( forumda daha önce paylaşılmıştı. Arayın... )! İllaki bu hükümetin de sonu gelecek!

%3 + %3 vereceklermiş, ne diyelim daha? Zaten verecekleri ikinci altı aylık zam, %15 olan şu anki vergi diliminin %20 olmasıyla eriyecek, üstüne maaştan da götürecek! Buna şükür diyenler olacak ama bu kadarına da pes ya hu!

#easytr hocam, bu arada sizin görüşünüz nedir?

kapalı kapılar arkası sarı sendika ve kamu işveren...

kamu işveren : bu sene 4+4 yeter.

sarı sendika: uygundur memnun oluruz.

kamu işveren: pazarlıklara 2,5+2,5 başlayalım kamuoyu oluşturalım.

sarı sendika: evet kamuoyu oluşturalım bizde meydanlara inecez diye göz boyarız.

kamuişveren: toplantıda 3+3 ile başlıyoruz.

sarı sendika: uygundur bizde dag fare bile dogurmadı deriz. hemen meydanlara ineriz istifalar olmasın yetkiyi kaybetmeyelim.

kamuişveren:en makul seviyede (4+4 ) masadan kalkarız.

sarı sendika: uygundur hakem heyetine gideriz nede olsa orada bizim

kamu işveren: oradanda yüzde 1 alır 5+4 ile kapanır.

sarı sendika :nasıl olsa 2 sene sonra tekrar görüşme var yetkiyi bi şekilde gene alırızı kaybetsek bile gerçekden iyi bi zam aldık milletin gözünü boyadık istifaların önünü durdurup yeni üyeler kazandık..

(Memurlar.netten alıntıdır)

BTFormator' Alıntı:

sarı sendika: evet kamuoyu oluşturalım bizde meydanlara inecez diye göz boyarız.

sarı sendika: uygundur bizde dag fare bile dogurmadı deriz. hemen meydanlara ineriz istifalar olmasın yetkiyi kaybetmeyelim.

sarı sendika :nasıl olsa 2 sene sonra tekrar görüşme var yetkiyi bi şekilde gene alırızı kaybetsek bile gerçekden iyi bi zam aldık milletin gözünü boyadık istifaların önünü durdurup yeni üyeler kazandık..

Başka türlüsünü inanın şu an düşünemiyorum! :verymad:

:alkis: :alkis:

yuca' Alıntı:

:alkis: :alkis:

memur sen üyesi olmaya koşa koşa giden arkadaşlara sadece gülüyorum ve ekliyorum bu sendika hükümetle gelip hükümetle giden tek sendika olarak tarihe geçecektir.
(memurlar.netten alıntıdır)

:+1:

BTFormator' Alıntı:

Allah'ına kurban bire bir özetlemişsin.

barthez' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:

Allah'ına kurban bire bir özetlemişsin.
:alkis:

memurlar.net yorumu:

"Ne oldu çok bilmiş köle evetçiler aldınızmı toplu sözleşmeyi şimdi kim haklı şimdi söyleyin evetmi hayırmı toplu sözleşmeymiş de efendim memurlar artık bilmem ne alacakmış aldı memur gördünüz değil mi 3/1 aldı"

Neredesiniz EVETçiler? Neden susuyorsunuz? O zamanlar sesiniz çok çıkıyordu, şimdi bu suskunluk niye?

Geri