SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
bu mesajınız da goygoy. seçim güvenliğinin üzerinde muhalefet durmayacak ta kim duracak.
sandık görevlilerinin gönüllük esasına göre değilde kura ile belirlenmesinden muzdarip olanların attığı mesajlar ile dolu konu. herkes görevi nasıl devredebileceğinin hesabını yapıyor çünkü istekli olanlara değil istemeyenlere görev çıkıyor çoğunlukla bu sistemde. talepte bulunurken mantıksız olmanın sonuçlarını biz öğretmenler çekiyoruz ve bunun sorumlusuda muhalefet.

sandık görevlilerinin gönüllük esasına göre değilde kura ile belirlenmesinden muzdarip olanların attığı mesajlar ile dolu konu. herkes görevi nasıl devredebileceğinin hesabını yapıyor çünkü istekli olanlara değil istemeyenlere görev çıkıyor çoğunlukla bu sistemde. talepte bulunurken mantıksız olmanın sonuçlarını biz öğretmenler çekiyoruz ve bunun sorumlusuda muhalefet.
Zaten her şeyin sorumlusu muhalefet. Başka sorumlu olan kimse yok bizim ülkemizde. Muhalefet olmasa uzaydaydık.

muhalefetin sandık güvenliği, seçim güvenliği gibi goygoylarından dolayı bu iş bu hale geldi. kimsenin kafasında soru işareti kalmasın diye iş, seçimlerden sorumlu ysk-yargıya bırakıldı. sebebini merak edenler için bilgi.

Öyle görünmüyor:

AK Parti ve MHP'nin, siyasi partilerin seçim ittifakına ilişkin düzenlemeyi de içeren 26 maddelik ortak kanun teklifi, Meclis Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Sandık kurulu başkanının belirlenmesi
Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanunu'nun "Sandık kurulu başkanının seçimi" başlıklı maddesinin başlığı, "Sandık kurulu başkanının belirlenmesi" olarak değiştiriliyor.

Buna göre, ilçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin listesi, mülki amir tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilecek. İlçe seçim kurulu başkanı, bu kamu görevlileri arasından ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisini ad çekmeyle tespit edecek ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanları sandık kurulu başkanı olarak belirleyecek.

Sandık kurulu başkanının seçimi:

Madde 22 – (17/5/1979 tarihli ve 2234 sayılı Kanunun hükmüdür.) İlçe seçim kurulu başkanı, ilçe seçim kuruluna siyasi partiler dışından getirilen asıl üyelerle görüşerek sandığın kurulacağı seçim bölgesi içindeki veya dışındaki seçmenler arasından iyi ün sahibi olmakla tanınmış, okur - yazar kimselerden, kurula bağlı seçim bölgelerindeki sandıklardan her biri için birer kişi olmak üzere bir liste düzenler. Kurulun, siyasi partilerden seçilmiş asıl üyelerinden her biri de, ilçe seçim kurulu başkanınca belirlenecek süre içinde, yukarıdaki fıkrada gösterilen nitelikte birer liste düzenleyerek başkanlığa verir. Belirlenen süre içinde liste vermeyen parti temsilcisi, bu hakkından vazgeçmiş sayılır. Yukarıdaki fıkralar gereğince düzenlenen listelerde her sandık için adı önerilen başkan adayları arasında ad çekilerek sandık kurulu başkanları belirlenir. Şu kadar ki, 648 sayılı Siyasi Partiler Kanununa göre partilere üye olamayacak kimseler ile köy muhtarları, görev yaptıkları köylerde sandık kurulu başkanı olamazlar. Sandık kurulu başkanının görevi başına gelmemesi halinde, yerine kurul üyelerinden en yaşlısı başkanlık eder.

Sandık kurulu başkanının belirlenmesi(1)

Madde 22 - (Değişik: 13/3/2018-7102/3 md.) İlçede görev yapan tüm kamu görevlilerinin listesi, mülki idare amiri tarafından yerleşim yeri adresleri esas alınmak suretiyle ilgili ilçe seçim kurulu başkanlıklarına gönderilir. İlçe seçim kurulu başkanı, bu kamu görevlileri arasından ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisini ad çekme suretiyle tespit eder ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanları sandık kurulu başkanı olarak belirler. Sandık kurulu başkanının göreve gelmemesi halinde, kamu görevlileri arasından belirlenen üye, bu üyenin de bulunmaması durumunda en yaşlı üye kurula başkanlık eder.

(1) Bu madde başlığı “Sandık kurulu başkanının seçimi” iken, 13/3/2018 tarihli ve 7102 sayılı Kanunun 3 üncü maddesiyle metne işlendiği şekilde değiştirilmiştir.

muhalefetin sandık güvenliği, seçim güvenliği gibi goygoylarından dolayı bu iş bu hale geldi. kimsenin kafasında soru işareti kalmasın diye iş, seçimlerden sorumlu ysk-yargıya bırakıldı. sebebini merak edenler için bilgi.
Hele şunun söylediğine bakın. Bunu da muhalefete yüklemiş. Muhalefet seçim güvenliğini tabiki de her zaman dile getirecek ki oylar çalınmasın, kediler trafolara girmesin senin gibiler görevini iyi yapsın diye!!!

ne alakası var yaa. Ben görev istemiyorum ve muhalefete haber mi verdim şimdi ben görev istemiyorum diye. İstemiyorum arkadaş. Gerçekten dürüst ve istekli yapacak kişiler varsa berlirlersin ve verirsin görevi.

Hatay da bugün okul müdürümüz okulumuzdaki sandık görevlilerini resmi yazıyla paylaştı. Bu şekilde öğrendim. E-devlete henüz işlenmemiş görevim az önce baktım.

İlçe seçim kurulunda da görevlendirilebiliyorsun Hakan hocam. Oradaki ücretler farklı oluyormuş. Bir arkadaştan biliyorum.
onun için sağlam torpil gerekiyor bizim burada (veri girişi yada seyyar sandık olayı çok rahat diye sanırım)
ayrica görevler icin
ilce secim kurulu baskani iptalleri kesin kabul etmiyor yerine adam bulanlari da 10 kisi gelirse 3-4ünü anca kabul ediyor ilginc isler dönüyor malesef

onun için sağlam torpil gerekiyor bizim burada (veri girişi yada seyyar sandık olayı çok rahat diye sanırım)
ayrica görevler icin
ilce secim kurulu baskani iptalleri kesin kabul etmiyor yerine adam bulanlari da 10 kisi gelirse 3-4ünü anca kabul ediyor ilginc isler dönüyor malesef
aslında ucunda en az 5-10 bin tl para olacaktı istemeyenlere sıra bile gelmezdi çok uzun süren ve çok yorucu bir görev ücretide gerçekten çok az.

aslında ucunda en az 5-10 bin tl para olacaktı istemeyenlere sıra bile gelmezdi çok uzun süren ve çok yorucu bir görev ücretide gerçekten çok az.
Aynen. e-sınav taş çatlasın 1 buçuk saatini alıyor. Sandık görevi ücretinin hemen hemen yarısını alıyorsun. Stresine, hazırlığına, iş yoğunluğuna, sorumluluğuna ve çalışma saatine göre ücreti çok çok düşük.

para malesef kapilari aciyor isin ucunda 3-4bin olsa ilce mem vs deki memurlar bize birakmaz hepsini kendilerine almak isterlerdi ama iste hem parasi az hem sorumlulugu ve is yükü cok.

hala takım tutar gibi parti tutmaya devam. aferin. aynen devam.

Aslında siyasi yorum hiç yapmıyorum ama @isikayhan 'ın cevabında belirttiği ilgili kanun maddesini okuduktan sonra sizin ne düşündüğünüzü çok merak ediyorum.

aynen böyle devam hocam, her şey muhaleftin suçu,evet evet muhalefet suçlu...

Kıyamet muhalefet yüzünden gopacak.israfille yakın akrabaliklari var😁😁😁hele iktidara muhalefete evlere şenlik Türk usulü tam.fazla söze gerek yok bana cikmadi

Ankara'da yurtdışı görevi olan arkadaşlara görev tebliğ edildi, onun dışında bir gelişme yok şimdilik

telefonum çaldı.
Dedim: İyi günler nasıl yardımcı olabilirim?
(Müşteri arıyor sandım.)

Dedi emniyetten arıyoruz.

Dedi : seçim görevin var kağıdını emniyetten almalısın?
(Şaşırdım) dedim : tamam yarın alırım, yarın bugün.

- bana bile seçim görevi çıktıysa bu seçimi baya ciddiye alıyorlar. Şimdiye kadar hiçbir seçim görevi almadım. İstemedim de.

Görevi merkezde büyük okula vermişler.
Keşke köy olsaydı geze toza giderdim.

hangi il hocam?

Takvime göre 2 Mayısı bekleyecekler galiba.
Seçim.PNG

aynen öyle, şu konudaki şikayetlere bile sebep olmaları en büyük örnek aslında

Arkadaşlar gerekli açıklamayı yapmışlar. Daha diyecek bir şey yok. Lakin sormak lazım gelir;
Hakkı, hukuku, adaleti, güvenliğin sağlanmasını istemek ne zamandır suç-günah-goygoy oldu? Yazıklar olsun.

Arkadaşlar eşim doğum izninde 24 Mayıs'ta bitiyor izin seçim görevi vermişler. İptal olma durumları nedir baktım biraz ama bulamadım iptal olma durumları diye bir şey var mı onu da bilmiyorum.

Geri