SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
Yoksay butonunu dün kullandığım iyi olmuş, aynı havayı bile solumak istemiyorum bazılarıyla. Tavsiye ederim...

Arkadaşlar eşim doğum izninde 24 Mayıs'ta bitiyor izin seçim görevi vermişler. İptal olma durumları nedir baktım biraz ama bulamadım iptal olma durumları diye bir şey var mı onu da bilmiyorum.
Yaaa şimdi sinirlenmemek elde değil eşinizin adını oraya gönderen okul idaresi acaba ne işle meşguldü. Herşeyin tarihi saati belli izin bitiş tarihi belli hey Allahım sen aklıma mukayyet ol.
Siz il ilçe neyse seçim kuruluna gidin devrederler birisine sorun olmaz

Arkadaşlar eşim doğum izninde 24 Mayıs'ta bitiyor izin seçim görevi vermişler. İptal olma durumları nedir baktım biraz ama bulamadım iptal olma durumları diye bir şey var mı onu da bilmiyorum.

Hemen yarın gidin ilçe seçim kuruluna gidin bence

Bu gibi özel durumlar için YEDEK kuraları da çekildi hocam. Doğum Raporu ve Doğum İzni Belgesi ile beraber başvurursanız sorun çıkacağını sanmıyorum.

Seçim takvimine göre cumartesi pazar da işlemler devam ediyor hocam. Bence yarın gidip bir görüşün derim.
Bir de merak ettim bu durum Ankara da mi oldu. Kurum idaresi nasıl yollamış izinde olan kişinin adını seçim kuruluna
Tekirdağ Çerkezköy ilçesinde oldu olay WhatsApp gruplarında ilçe seçim kurulundakilerin öğretmenlere çok fena şeyler söylediklerini de duyuyoruz bayağı çocuk azarlar gibi azarladıklarını vs yarın gidip bakacağız artık bizde nedir ne değildir durum

Tekirdağ Çerkezköy ilçesinde oldu olay WhatsApp gruplarında ilçe seçim kurulundakilerin öğretmenlere çok fena şeyler söylediklerini de duyuyoruz bayağı çocuk azarlar gibi azarladıklarını vs yarın gidip bakacağız artık bizde nedir ne değildir durum
Umarım çözülür hocam. Kolaylıklar diliyorum. Umarım olumsuz bir tavırla karşılaşmadan halledersiniz.

ses görüntü kaydı mesajların ekran görüntüsü şahit vs toplayın seçimden sonra güzel bir tazminat davası açarsınız ama kanıt şart.

Siz mazeretinizi bildiren belgeyi görev iptali dilekçenize ekleyip verin. Çünkü haklı bir sebebiniz var. Seçim kurulu kimseye fena şeyler diyemez, derlerse de dava edersiniz sonuçlarına katlanırlar.. Burada önemli olan sakin bir tavırla mazeretinizi bildirmeniz. Onların stresine, fena sözlerine aldanıp hata yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: omd
yazdığım mesajlardan alıntı yapıp beni gömen epeyce arkadaşımız olmuş, sadece tek bir kelimem cımbızlanıp eleştiri haline getirilmiş, değerli arkadaşlar, tekrar söylüyorum iktidar yada muhalefet, her kimin fikriyse bu yöntem yanlış, ki bir arkadaşımız değişikliğin iktidar tarafından yapıldığının bilgisini paylaşmış. bir görevi en iyi o göreve istekli olanlar, gönüllü olanlar yapar, yazılan mesajların çoğunluğu, "umarım görev çıkmaz", "görev çıkarsa nasıl iptal ederim", "rapor mu alsam" gibi durumdan hoşnut olmayanların yorumlarıyla dolu, neden; çünkü eski sistemde yazı gelir, istekli olanlar görev alır istemeyenler almazdı, kura işi hem bizi hem seçim kurullarını zora soktu, şimdi onlarda iadeleri kabul edip etmemenin sorunuyla uğraşacaklar, öğretmen camiasının itibarını diğer memurlar gözünde etkileyen bir iş bu, bakın öğretmenleri azarlıyorlar yazmış bir arkadaşımız yorumlarda. daha siz seçim akşamı tutulan tutanaklardaki maddi hataları görün, çok gördüm o tutanağı defalarca silip, daksilleyip düzeltenleri, çünkü bu işte tecrübesi olmayan, gönüllü olmayan arkadaşlar çok hata yapacaklar, asıl bu durum kafalarda soru işareti oluşturacak acaba tutanaklar değiştiriliyormu diye. bu duruma dikkat çeken mesajım farklı yerlere çekildi. özetle ha iktidar ha muhalefet, kimin fikriyse bu kura teklifi bana göre yanlış.

Son düzenleme:
bizde 9mayis denmiş egitim icin.
bu arada dilekce ile iptal isteyenlerin yüzde 80 90 red olur diyordu gorevli arkadas
devir icinse mantikli sebebi olanlar harici etmezler diyordu. mantikli sebep derken misal kari koca gorev cikmis evde bakicisiz kücük cocugu varsa o zaman birinin gorevini devrini onayliyorlar gibi.

bizde 9mayis denmiş egitim icin.
bu arada dilekce ile iptal isteyenlerin yüzde 80 90 red olur diyordu gorevli arkadas
devir icinse mantikli sebebi olanlar harici etmezler diyordu. mantikli sebep derken misal kari koca gorev cikmis evde bakicisiz kücük cocugu varsa o zaman birinin gorevini devrini onayliyorlar gibi.
Nasıl tebliğ oluyor okula yazı mı geliyor e devlette mi çıkıyor

Şu görev çıktı mı çıkmadı mı stresi görev stresini bile geçti. Büyük bir devletiz. Seçim görevleri belli bir gün aynı anda sms olarak gönderilse veya e-Devlet e işlense çok mu zor? Asilse asil, yedekse yedek yazsın. Kesinleşince de tebliğ yaparlar. Olur biter.

Hala daha sandık görevlilerini açıklamayan iller:
1- Burdur
2-...

Geri