SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
Bugün şöyle bir mesaj aldım. "Seçim toplantısına katılan öğretmenlerin ek dersi girmedikleri saatler kesilecekmiş".

hocam deprem bölgesindeyim , evet sordular yazıyla, sevindik ,istemiyorum yazdım, ama o evraka bakan olmamış belli ki ,okulumda isteyen onlarca kişi var ama bana çıkmış onlara çıkmamış, gittik seçim kuruluna, azarlar şekilde memurlar, iş çıktı ya biraz şu zamanda, devretmek yok, iptal yok, dinleyen de yok, en azından devretmek olabilirdi, zaten kimlik no girince siciller çıkıyor ki sıkıntı varsa görsün vermesin diyeceğim, zorla dayatmak olmamalı bence...
2.tura kalırsa otomatik yine aynı kişiler görevliymiş, kağıtta onu da yazmışlar peşinen sağolsunlar!

Kanuna göre seçim görevleri kura ile belirleniyor
Bunu öyle yapmayan yerler varsa haksızlık yapıyorlar

Seçimle ilgili yeni eğitim videosu var mı acaba? İlk defa görev yapacaklar var okulda, sandık başkanı çıkmış.

Bizde görev isteyenlere vermişler. İstemeyenlere verilmemiş. Ama, bazı Başkanlık isteyenlere Memurluk; Memurluk isteyenlere de Başkanlık çıkanlar oldu.

Eşime resen çıkan görevi becayişle devralayım diye ilçe seçim kuruluna gittik fakat milli eğitimin bize gönderdiği listede adınız yok dediler. Evet yok çünkü görev istememiştim isterseniz görev yeri belgesi getireyim dedim ama sistem bu seçimde değişmiş adı olmayana hiçbir şekilde veremiyoruz dediler. Malesef moralimiz çok bozuk

İşin kötü tarafı küçük çocuğu olan öğretmen eşlerin ikisine birden görev verilmesi ve görevi iade gibi bir durumu kabul etmemeleri.
Bana değil ama bir arkadaşıma oldu. 2 çocuğu nereye bıraksın insanlar bütün gün? Herkesin ailesi yanında değil.
Başlı başına angarya ve anayasaya aykırı bu durum.
Sendikalar bu durumlar karşısında ne gibi bir çalışma yapıyor acaba? Ya da çalışma yapan var mı?

elektronik oylama artık gelsin ülkemize zaten herkesin parmak izleri kimlik ayağına alındı hangi kağıtta kimin parmak izi varsa mor ötesi ışında yazılımla eşleştirme de herşey bellidir!
bir dünya kağıt nakliye hamal bütün okullarda klima ısınma elektrik su artı kirlenmesi cabası ayrıca yüzbinlerce görevli ücreti israftan başka birşey değil milli israf, milli zarar kağıtla oylama sistemi.

Bugün şöyle bir mesaj aldım. "Seçim toplantısına katılan öğretmenlerin ek dersi girmedikleri saatler kesilecekmiş".

Maalesef ders saatine geldiyse kesiliyor
2019’da bununla ilgili resmi bir görüş yazısı var:

Ekli dosyalar

• 28032019-06435051.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Eğitim yarım gün ve daha az ise ek ders ödenir yazıyor, tam gün olmaz zaten hiç bir yerde. Eğitim günü de ek ders alır herkes...

görev kağıdının en altında 2. tura kalırsa da bu kağıt geçerli yazıyor. yani 2. tur olursa aynı kişiler aynı görevlerde..

Geri