SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
Defalarca görev almak zorunda kaldım. İlki hariç hepsinde başkandım. Geçen seçimde sanırım ilk defa isteyip istemediğimizi sordular. Bir arkadaştan istemeyince ya vermiyorlar yada memur üye yapıyorlar deyince hemen istemem dedim. Sonuç: hem zorlu bir köyde hemde başkan...

Birde kapanmış bir okulda görev yaptım, önceden gittiğimde elektrikleri kontrol etmek aklıma gelmedi. Madem mem kapalı oldupu için aboneliği iptal etmiş. Tuvalet tam bir kabus Allah'tan cami vardı. Güneş batmadan bitirene kadar canımız çıktı.

Yaw arkadaş ne stresli bekleyiş ya. Büyük şehirler açıklamış bu küçükler niye sessiz onu anlamadım

Belli olmuş diyorlar bizim ilçede de. Seçim kurulu idarecileri çağırmış tebliğ için. Birkaç saate öğreniriz sanırım.

Görev çıkanlara SMS geliyor demişti hocamız. Başka SMS ile haber gelen var mı acaba. Genel bir uygulama mi yoksa ilçe den ilçeye değişiyor mu SMS olayı onu merak ettim.

Ücret konusunda kesin ve net bilgisi olan var mı arkadaşlar. Başkan ve memur üye kaç para alır.

Bu seçimde görev isteme mevzusu yokmuş. Yeni öğrendim.
Nasıl olsa bana çıkmaz diye rahat rahat takılıyodum. Meğersem kazın ayağı öyle değilmiş, gerildim :D

Şikayet değil de durum tespiti: bu ülkede ulusal bayramlar öğretmenlerin, seçimlerde öğretmenler ve adli personelinmiş.. başkalarının değil...

• Beğen
Tepkiler: omd
Belli olmuş diyorlar bizim ilçede de. Seçim kurulu idarecileri çağırmış tebliğ için. Birkaç saate öğreniriz sanırım.
Bizde görev kağıtlarını dağıttılar. Uzun bir zaman sonra ilk kez bir seçimde görev çıkmadı. Sabah açılışta oyumu kullanır keyif yaparım tüm gün :D

Bana da görev çıkmamış şükür, güzel bir kahvaltı sonrası gezerek gider oyu veririm ve sonrasında Twitter da goygoy:)
Yanına bir de bir buçuk litre gazoz + 150 gr tuzlu fıstık (öğretmen maaşıyla bu kadar 😊) , bir elinde kumanda bir elinde telefon değmen keyfime. Darısı başımıza inşallah.

Son düzenleme:
Yaklaşık 2 saat önce yurt dışı sandık görevlisi memur üye olduğumu öğrendim. Istememistim bende çoğu kişi gibi. Resen görev dayatılması ayrı bir saçmalık zaten. İstekli birçok memur çıkacağına eminim illa öğretmen dayatması haksızlık.

Geri