Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
PCR testi olmak için geçen haftadan beridir hastaneye gittim. hastanede virüsü kaptım. sistem üzerinden geçen sene virüse yakalanan abimden virüsü kapmışım gibi göstermişler. ne kadar iğrenç bir dönemden geçiyoruz yaa. arkadaşlar hiç gidip de test felan vermeyin. boşuna riske girmeyin. 15 gün evde hapismi kalacağıma yanayım. sağlığımın tehlikeye girmesine mi yanayım.
Öncelikle geçmiş olsun.

Sağlığınız niye tehlikeye girdi hocam. Aşı olmamakta direndiginize göre, ya pandemiye inanmıyorsunuz, ya hastalığın ölümcül olduğuna inanmıyorsunuz. Bu durumda sağlığınız zaten tehlikede değil.

Ya da aşının koruyucu olduğuna inanmiyor, "deneysel sıvı" olduğunu düşünüyorsunuz, yine bu durumda asılı olmaktansa hastalığa yakalanmayı tercih etmiş görünüyorsunuz.

Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Umarım, sizden etkilenip asinolmayan kimseye de hastalık bulastirmazsiniz.

Geçtiğimiz hafta yüz yüze eğitime geçilmesiyle yeni bir dönem başladı. Yüz yüze eğitim süreciyle ilgili CHP'li Yıldırım Kaya'dan tartışma yaratan bir öneri geldi. Kaya, koronavirüs aşısını yaptırmayan hiç kimsenin okula alınmaması gerektiğini söyledi.

Henüz hiçbir etki ve yetkileri yokken böyleler, Allah korusun yetkiyi alırlarsa PCR bile olmam diyenler(ben dahil) kapı dışarı edilir.

https://www.haber7.com/siyaset/haber/3140154-chpden-okullarla-ilgili-tartisilacak-cikis

Son düzenleme:
PCR testi olmak için geçen haftadan beridir hastaneye gittim. hastanede virüsü kaptım. sistem üzerinden geçen sene virüse yakalanan abimden virüsü kapmışım gibi göstermişler. ne kadar iğrenç bir dönemden geçiyoruz yaa. arkadaşlar hiç gidip de test felan vermeyin. boşuna riske girmeyin. 15 gün evde hapismi kalacağıma yanayım. sağlığımın tehlikeye girmesine mi yanayım.

Geçmiş olsun Hocam.
Konu tam da bunun için açılmıştı, kesinlikle teste gitmemeliydiniz. Dersinize girmeye engel olan varsa polis çağırıp tutanak tutturup şikayetçi olmalıydınız.

Al işte, zihniyet bu değişmez. Neden turkovac diyorum, Dünyada faz3 çalışması biten başka aşı varmı? Yok. Ona rağmen ayak diretirseniz maksat başkadır diyorum, kalkıp fetocu ilan edecek diyor, size başka adamların idaresi müstehak zaten, o zaman görürdüm eyleminizi nazınızı tuzunuzu. Gidip tıpış tıpış aşı olurdunuz.
sayin forumdas, bir sey yaziyorsaniz biraz arastirin lutfen. Bilim kurulu uyesi Ates Kara ne dedi aylar once? normal bir virus asisinin kullanima girmesi 2 ila 5 yili bulur. simdiki gibi mutasyon geciren virus icin kac yil gerekir, siz hesaplayin. Ugur efendi ne demisti, asiyi saatler icinde tasarladim!

Bakin Esin Senol ne diyor, butun hastaliklari pandemi suresince covid olarak yazilmasi notu dusuldu...
https://twitter.com/uguraktemur_/status/1428744495450005508?s=20

ozetle, tedavisi olan-ulkemizde dso nun yanlis tedavi protokolu uygulaniyor- grip turevi hastalik icin tum testleri bitmemis, yan etkileri henuz bilinmeyen bir siviyi vurunmak kumardan farksizdir.

Öncelikle geçmiş olsun.

Sağlığınız niye tehlikeye girdi hocam. Aşı olmamakta direndiginize göre, ya pandemiye inanmıyorsunuz, ya hastalığın ölümcül olduğuna inanmıyorsunuz. Bu durumda sağlığınız zaten tehlikede değil.

Ya da aşının koruyucu olduğuna inanmiyor, "deneysel sıvı" olduğunu düşünüyorsunuz, yine bu durumda asılı olmaktansa hastalığa yakalanmayı tercih etmiş görünüyorsunuz.

Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Umarım, sizden etkilenip asinolmayan kimseye de hastalık bulastirmazsiniz.

inanilir gibi degil.
asinin koruyucu olmadigini, asililarin da virusu kapabileceklerini dunya alem biliyor artik. siz hangi dunyada yasiyorsunuz? Asilarin icinde meyve suyu mu var, bal gibi virus veriliyor vucuda. bunu mantikli her insan rahatlikla anlayabilir.
Bakin, M.Ceyhan ne diyor?
goz gore gore insanlara yanlis bilgi vermeyin. Daha onceki sayfalarda onlarca video paylastim. biraz onlara bakin.varsa bilginiz, kaynak, video vs ile gosterin, arkadaslarimizin kafasi bulanmasin...

isin ozeti bu gorselde cok guzel anlatilmis. anlayana cok sey ifade ediyor...

Ekli dosyalar

• korku 2.png
    korku 2.png
    211.9 KB · Görüntüleme: 51
sayin forumdas, bir sey yaziyorsaniz biraz arastirin lutfen. Bilim kurulu uyesi Ates Kara ne dedi aylar once? normal bir virus asisinin kullanima girmesi 2 ila 5 yili bulur. simdiki gibi mutasyon geciren virus icin kac yil gerekir, siz hesaplayin. Ugur efendi ne demisti, asiyi saatler icinde tasarladim!

Bakin Esin Senol ne diyor, butun hastaliklari pandemi suresince covid olarak yazilmasi notu dusuldu...
https://twitter.com/uguraktemur_/status/1428744495450005508?s=20

ozetle, tedavisi olan-ulkemizde dso nun yanlis tedavi protokolu uygulaniyor- grip turevi hastalik icin tum testleri bitmemis, yan etkileri henuz bilinmeyen bir siviyi vurunmak kumardan farksizdir.

Aynı şeyleri düşünüyoruz, ben türk aşısının faz3 çalışması biteceği için güvenilir bulurum. Bende sizin gibi aşı olmadım :)

Hangi haber kanalı veya hangi siteden olduğu farketmez eğer birgün gerçekten tarafısz haber yaparlarsa ciddiye alırım

Birgün 3 doz aşılıydı öldü, 2 doz aşılıydı covidden öldü haberlerini de gördüğüm gün eyvallah aşısızdı öldü haberlerini dikkate alırım. Öbür türlü propaganda dır. Basın dediğin tarafsız olur.

aşı karşıtlarına güvendiğim için bu haldeyim haberine ilave olarak
aşı olmayanlar daha kötü atlatıyor diye gidip aşı olupta kalp krizi geçirip ölenlerdende yakınları anlatıyor aşı baskılarına dayanamadı onlara güvenip oldu ve kalp kirizi geçirdi vefat etti diyende var burada kişi kendi kararını kendisi vermelidir gerekirse istihare yapsın Rabbine münacaat etsin hayırlısı neyse gösterir aşı kötüdür veya iyidir deme lüksü kimsenin yoktur iyi dersiniz arkadaşınız komşunuz aşı olur ölür bir ömür vicdan azabı duyarsınız kötü dersiniz olmaz yine ölür yine aynı durum kimse kimseyi bir şeye zorlamıyor zorlamamalıdır da herkes kendi hür iradesiyle aşı olur veya olmaz denek olur veya olmaz onam imzalar veya imzalamaz bu kişilere kalmış kimse zorlamamalıdır kimse kimseye aşı olmuş veya olmamış diyede saçma sapan yakıştırmalardan yapmamalıdır unutmayın bu süreç biter ama kırdığınız kalpler yerinde kalır ileride en samimi dostlarınızdan kardeşten öte olmuş veya olacak tanıdıklarınızdan olmayın hastalıktır biter geçer yarın bir gün Hap'ı vs çıkar hastalıktan eser kalmaz onun için fazla takılıp kalmayın büyük kocabaşların istediği kardeşi kardeşe can derdinde uydurma üretme bir hastalıkla düşürme çabasından başka birşey göremiyorum ben nüfusumuzun nerdeyse %90 ı en az tek doz aşılanmış artık AŞI haberlerinin bile bitirilmesi lazım geriye kalan %10 bir kısmı olamayan bir kısmı garanti alerji sebebiyle olmaması gereken bir kısmı süreç sonunda kesin karar verecek olan bir kısmıda assanda aşı olmaz taraf yani artık AŞILIMA işi bitti aslında son demlerini toplum nezdinde de yaşıyor gittikçe dünya bile aşıya olan güveni yitiriyor malesef ülkemiz dünyada ki olumlu şeyleri en az 9 ay geriden takip ediyoruz ama zararımıza olan şeyler en geri kalmış ülkeden bile önce ülkemizde vücut buluyor nasıl oluyor anlamıyorum.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle geçmiş olsun.

kıymetli hocam annem avusturya da 2 doz biontech oldu. orda hergün aktivistler hoparlörden aşı olmayın diye ilan yapıyorlar dedi. her neyse yazın izne yanıma geldiler ve izinde tekrar 2 doz aşı olmasına rağmen virüs oldular hemde ciddi ciddi. normalde olacaktım bir türlü zaman olmadı. idarecilik felan derken hep aksadı onlarıda görünce olsak bişey değişmiyorsa neden olayım dedim. hiç birşeye karşıt değilim. sadece o kadar yalan söylenen bir düzende ne yapacağımızı şaştık.

Yani şöyle bir geçmiş sayfalarda yazılanlara baktım.

6-7 kişi(!) dışında aşı olmayı şu an için tercih etmeyişimize genel itibariyle saygı duyanlar çoğunlukta. Bu sevindirici.

Biz(en azından ben), aşı olanlar için tedirginken(sonuçta birçok yakınım aşılı), aşısızlara "doktorlar bunlara bakmasın, vergilerim bunlara gitmesin, aşısızlar okula alınmasın, sadece bunlar yayıyor, her şeyin sebebi aşısızlar " vs vs diyenler emin olun çok çok azınlıkta.

Dile, dine, cinsiyete, ırka saygı kadar farklı fikirlere de saygının önemini farkettiğimiz bugünlerde, aşıya değil dayatmaya karşı olduğumuzu anlayan tüm hocalarıma teşekkür etmek istedim.

Geçmiş olsun Hocam.
Konu tam da bunun için açılmıştı, kesinlikle teste gitmemeliydiniz. Dersinize girmeye engel olan varsa polis çağırıp tutanak tutturup şikayetçi olmalıydınız.

çalıştığım müdürüm, bende yardımcısı olarak çalışıyorum. çok karaktersiz. ona güvenmediğim için oyunu kuralına göre oynamak istedim.

çalıştığım müdürüm, bende yardımcısı olarak çalışıyorum. çok karaktersiz. ona güvenmediğim için oyunu kuralına göre oynamak istedim.
müdür veya müdür yardımcılarının %10 bilemedin %15 lik kısmı hariç gerisi hepten y.vşak ikiyüzlü siz arkanızı döndüğünüz gibi sizin aleyhinizde meslekteşlarınıza emniyete her yere yalan dolan iftira sizin hakkınızda atabilecek kadar ağırlıkları var çok ciddiye almayın idarecilerinizi onları ciddiye almak istediğiniz zaman onlarla il ve ilçe memlere arasıra beraber gidin şube müdürleriyle il ilçe mem veya müdür yardımcılarıyla konuştukları şeylere biraz kulak misafiri olun fikriniz hemen düzelecektir

Hocam ben önceki mesajımda haberlere aldırış etmediğimi söyledim. Herkes aşı karşıtı haberler yapıyor diye ben de yayınlayım dedim madem haberler sizin için daha etkili... Kinayeli şekilde bilimsel yazmanıza gerek yoktu. Haa makaleye gelince yüzbinlerce bilim insanının söylediklerini makalelerini araştırmalarını hiçe sayıp sırf sizi destekliyor diye beş on tane makale bulup bunu yayınlamak ne kadar bilimsel ! size bırakıyorum... Yüzbinlerce bilim insanı aptal çeteci örgüt ama beş on tane makaleler doğru aydınlamacı öyle mi? Makale yarışına girersek kaybedersiniz hocam. Yüzbinlerce bu iş için dirsek çürütmüş insanlara çete örgüt demeden önce ben kendime "ben kimim ? Tıp alanında ne bilgim var? Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ne biliyorum? " derdim açıkcası.. Yine tekrarlıyorum aşınızı olmamanızı anlamaya çalışıyorum ama halen daha yok somut ikna edici bir delil yok ortada.. Saygılar

Son düzenleme:
Neyse toplu taşımayı bize kapatan sayın bakanımıza ve sağyık bakanına selam olsun.

Aşı olun ölmeyin.

Aşı olunca ölünmediğini düşünen dünyada insan kaldı mı ? Kalmış...

Onca bilim insanı bunu tavsiye ediyor, onca doktor bunu söylüyor

Onca bilim insanı açıklamalarını paylaştık, bilim kurulu üyelerinden de, aşıyı bulan insandan da, ama nato kafa nato mermer.

Sayın Cumhurbaşkanı ve kabinesi de bunu söylüyor.

Haberleri kulağınızla dinlemelisiniz. Cumhurbaşkanı aşıda gönüllülük esastır diyor.

Bilimsel düşünceden nasibini almamış, neden sonuç ilişkisi kuramayan, okuduğunu anlamaktan bile muzdarip, istatistik nedir bilmeyen, SAÇMA SAPAN argümanlarını çürütsek bile her seferinde yeni bir saçmalıkla çıkagelen aşı karşıtlarına ne diyelim.

Bilim sadece sizin tekelinizdeymiş gibi davranmayın, onca makale onca açıklama paylaşıldı bu sayfada, ama görmek isteyene.

İnşallah kimsenin çoluğuna çocuğuna zarar vermeden geberip giderler de biz de kurtuluruz kendiler de kurtulurlar.

Allah çocuğunuzu sizin gibi bir öğretmenle karşılaştırmasın.

Covid olduktan sonra aklınız başınıza gelir inşallah. Başka türlüsü mümkün gözükmüyor.

Olduk atlattık, bilerek konuşuyoruz. Senin gibi korkudan dizleri titreyerek değil !

Arkadaşlar aşılı ve aşısız diye maalesef ikiye ayrıldık. Zamanın sağcı solcu gibi ayrım yapıldı. O günleri yaşayanlar Allahım o günleri bir daha yaşatmazsın diyorlar.
Lütfen birbirimize görüşlerinizi saygı derecesinde söyleyebilirsiniz. Ama kimseye hakaret etmeye hakkımız yok...

Son düzenleme:
Sosyal devlet, halkından topladığı vergilerle sağlık hizmetlerini eşit yurttaş ilkesiyle sunar. Buna bağlı olarak sağlık hizmeti alanlara "neden önlem almadın, almadığın için sana hizmet yok" diyemez. Siz sadece etrafınızdakiler kadar sağlık sorunu ve hizmeti verildiğini sanıyorsunuz sanırım. Çok yüksek Bir bütçe işidir sağlık hizmeti. Aşı olmadın sana sağlık hizmetini ücretli sunacağım mantığı baştan yanlıştır zaten. Ben covid aşısı olmayı hala düşünmüyorum. Kimseye bir şey ispat etmek, birilerini ikna etmek, onun anlayacağı düzeyde argüman sunmak zorunda değilim. Herkes gibi sosyal mesafeye, maske takmaya ve temizlik hijyen uygulamalarına dikkat ediyor ve haftada iki defa devletin gösterdiği yerde covid testimi yaptırıyorum. Negatif sonucumu okula sunuyor, işimi yapmaya devam ediyorum. Hayatımda hiç kimse için "gebersinler, beter olsunlar" demedim. Düne kadar hastanelerde verilen covid ilaçları bugün kullanımdan kaldırıldı. Düne kadar havada saatlerce asılı kalıyor virüs söylemleri bugün asılsız çıktı. Kapı kollarını kolonyalayanlar oldu bu ülkede. Aklın yolu bir. Sık sık, temas arttıkça ellerimizi sabunlayalım veya dezenfektan ile temizleyelim yoluna geldik sonunda. Düne kadar söylenenler ve açıklananlar bugün yanlış veya eksik bulunabiliyor. Covid aşıları özellikle mrna aşıları covid-19 için yeni uygulanıyor. Bu konuya ,zeka seviyesi ne olursa olsun insanların tereddütle yaklaşması ve aşı reddi bence çok normaldir. Ülkenin yarısı değil sonuçta. Bir bölümü aşıyı yaptırmak istemiyor. İkinci dozu olanlar bile önemli bir yüzdeye ulaşmış durumda. Vaka ve ölüm sayılarında azalmayı bırakın maalesef artış var. Tüm dünya insanlarının ortak isteği bu salgının etkisiz bir hale gelmesidir. 4-5.sınıf öğrencilerine en çok ne isterdin diye sorduğumuzda" salgın bitsin" diyorlar. Maske mesafe hijyen sadece covid için değil her türlü sağlık problemleri için gerekli bir önlemdir bence. Maskeyi reddetmeyi doğru bulmuyorum. Hatta (haftada ikiyi çok bulsam da ) pcr testini reddetmeyi de doğru bulmuyorum. Bize iki tane okulda pcr test merkezi kuruldu. Zorunlu testlerimizi orada pratik şekilde yaptırabiliyoruz. Bu rahatlıkla konuşuyor olabilirim. Test için hastaneye gitmek zorunda kalsaydım ne düşünürdüm bilmiyorum. Oradan virüs kapma ihtimali maalesef oldukça yüksek. Her ilde en az bir tane zorunlu pcr test merkezi kurulabilir. Bu hem pcr testine zorladığımız insanlar için hem de salgının seyri için önemli bir adımdır. Merkez dediğime bakmayın. Bir bilgisayar ve iki hemşireden ibaret. Öyle "yok artık" diyeceğiniz bir yük olmasa gerek. Pcr ne kadar güvenli derseniz ben de sağlık bakanlığı
salgın politikasını bu test sonuçları üzerinden yürütüyor diye hatırlatmak isterim. En büyük aptallık,hep başkalarının aptal olduğunu sanmaktır bana göre. Böyle nefret dolu kamplaşmalar kesinlikle doğru değildir

Geri