Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Fahrettin kocayı gönderip bilim kurulunu lav etmek lazım. O zaman her şey eskisi gibi olacak. Hayır artık normal grip bile covid oldu, yazık.

Benim şaşırdığım hükümet hadi yanlış yapıyor, esas muhalefet en çok aşı ve kapanma taraftarı tabi işlerine geliyor vatandaşı düşünen yine yok. Tabi kışın kapanın diyenlerin yazın sesi çıkmıyor, tatil güzel, şimdi zırlarlar kapanalım diye.

Mitinge katıldınız mı aşı ve bilim karşıtı "öğretmen!" arkadaşlar. Dilipak'ı dinliyorsunuz yılların bilim insanlarını kaale almıyorsunuz, tebrikler!!!
İnsan işine geleni görüyor malesef hocam aklınızca bizi rezil ettiniz tühhh ya :)

Bilim sizin gibi düşünen bilim adamlarının tekelinde mi acaba

O mitinge katılan ve ya katılamayıp destek veren bir sürü bilim adamı ve doktor var.

Mitinge katıldınız mı aşı ve bilim karşıtı "öğretmen!" arkadaşlar. Dilipak'ı dinliyorsunuz yılların bilim insanlarını kaale almıyorsunuz, tebrikler!!!
isimler cok mu onemli, insana akil nicin verilmis? sorgulamak icin degil mi? biraz sorgula kardesim. aylardan beri defalarca u donusu yapanlari herkes goruyor.

Aşı ve bilim karşıtı yakıştırmanızı doğru bulmuyorum hocam. Siz "size anlatılanlar doğrultusunda" aşıyı çare bulup vuruldunuz, benim aklımda hala cevaplanamamış çok soru var ve bunun karşısında covid aşısını hala vurulmayı düşünmüyorum. Dilipak, ne konuşmasını ne yazılarını takip ettiğim biri değildir hatta çok farklı saflardayız. Dünyada covid aşısı vurulmayan sadece Dilipak yok. Bu konuyu bu kadar dar bir alan ve bir kaç isme sığdıran cümlenizi kabul etmiyorum. Devlet PCR istedi , her hafta veriyorum negatif sonucumu. Bu hafta aşılı bir arkadaşımız ve öğrencimiz hastalandı, sınıf kapatıldı. Sence sorumlusu aşı olmayan ben miyim? Muhtemelen velisinden kapılmış virüs sınıfı ve öğretmeni etkiledi. Kısaca sadece aşı olmamış öğretmen üzerindeki bu baskı anlamsızdır. Veli, aşı veya pcr vermemişse öğretmen ve çocuk ne yapsın? 40 öğrenci karşısında bir öğretmen. Biz öğretmen üzerinde yoğunlaşıyoruz sürekli. Öğretmenler teker teker hasta olmaya başlarsa okul ders yapılamaz bir hale gelecek. Bunun yaşanmasını istemiyorlar ancak aşılılar da virüs kapıp hastalanabiliyor. Karantinaya alınıyor ve dersler yine boş geçiyor, hatta belki sınıf karantinaya alınıyor. Aşı olmayanlara karşı etiketleme gücümüzü keşke 40-50 kişilik sınıflar ve "açık pencere tedbirleri" karşısında da gösterebilsek.

Dilipak ın ipiyle kuyuya inilmez, daha geçen yıllarda fetoyu affedin diyordu, bugün 15 temmuz ruhuyla mitinge diyor, çok yanar döner birisi.

Ayrıca aşı ve bilim karşıtı değiliz ama siz köle olmuşsunuz o ayrı mesele. Bilimsel olarak; faz3 çalışması bitmemiş ve sıvıyı vururken imzalattıkları kağıtta aşı sahipleri bile sorumluluğu almayıp her şeyi size yıkıyorlar, siz buna bilim diyorsanız zaten problem yok. Türk aşısı çıkarsa aşı oluruz olur biter. Çünkü faz3 çalışması yapılmış olacak.

Mitinge katılmadım. Bu tarz mitinglere de katılmayı asla düşünmüyorum.
Her aşı olmak istemeyenin görüşleri aynı değildir. Tıpkı aşılıların da görüşleri aynı olmadığı gibi. Bilim ve aşı karşıtı da değilim. Bu aşıya zorlamalarına karşıyım. Aşıyla kendini iyi hissedecekse, korunacağını düşünüyorsa aşı olmalı, bunun psikolojik etkisi de var. Aşı olup belki daha güvende hissediyor kendini. Ben de aşı olmadan daha güvende hissediyorum kendimi.

Mitinge katılmadım. Bu tarz mitinglere de katılmayı asla düşünmüyorum.
Her aşı olmak istemeyenin görüşleri aynı değildir. Tıpkı aşılıların da görüşleri aynı olmadığı gibi. Bilim ve aşı karşıtı da değilim. Bu aşıya zorlamalarına karşıyım. Aşıyla kendini iyi hissedecekse, korunacağını düşünüyorsa aşı olmalı, bunun psikolojik etkisi de var. Aşı olup belki daha güvende hissediyor kendini. Ben de aşı olmadan daha güvende hissediyorum kendimi.

cok guzel ifade etmissiniz hocam. toplumu asili-asisiz seklinde kamplara ayirmak ancak dusmanlarin isine gelir. asiya mesafeli yaklasanlarin onlarca hakli nedeni var. asi ile korunacagini dusunen insanlarin da ayni sekilde. asilanmak isteyen arkadasimiz asilansin, asilanmak istemeyenlere de pcr-asi zorlamasi yapilmasin. asisiz arkadasimiz maske ile dersine girsin, olay bu kadar basit.

Bakın mitingi düzenleyenler sinsi sinsi Erdoğan düşmanlığı yapıyor, o yüzden bunların ipiyle kuyuya inilmez diyorum.

Görüntüleri izledim tam bir fecaat, daha istiklal marşı bile doğru düzgün okunamadı. Dün fetoya bağışlanma dileyen Dilipak bugün 15 temmuz ruhu diyor, aklınca çakallık yapıyor ama devekuşu gibi sırıtıyor. Ayrıca devlet aleyhinde ağza alınmayacak ifadeler söylendi, kısaca üslup çok kötüydü ve cellat oldu. Dilipak, Sema Maraşlı vs. sahıslardan Uzak durun, bunların amacı aşı falan değil.

aşı işi baydı bence artık 1 di 2 oldu 2ydi 3 oldu 3tü 4 te olursa fena olmaz dendi 5 . olursan ölmezsiniz bilmem ne yeter yaaaaaaawww

Yine mebimi aradım 4440632. Geçen hafta antikor için bilgi istemiştim. Bugün aradığımda "diğer veli ve öğrencilerimizin yoğun başvuruları olduğu için henüz cevaplayamadık başvurunuz cevaqlandığında takip numarası gelecek onunla tekrar bilgi alabilirsiniz" cevabını aldım.. Bu çorabı kendi başına ördü bakanlık

Okulda 23 öğretmeniz aşısız. Yani tv deki rakamların yüzde 10 artı yönde sallama olduğunu düşünüyorum. Kimse pcr a da gitmiyor bakanlık ise henüzaçıklama yapmıyor. Bu arada 1 sınıfımız kapandı

Aşı kötü bir şey olsaydı Sayın Cumhurbaşkanımız olmazdı. Aşı olmayanlar muhalif sanırım. Cumhurbaşkanımızın olduğu aşıyı olmayan, O'nun yönettiği devlete ve emirlerine kafa tutan biri nasıl akpli olabilir ki?

Aşı kötü bir şey olsaydı Sayın Cumhurbaşkanımız olmazdı. Aşı olmayanlar muhalif sanırım. Cumhurbaşkanımızın olduğu aşıyı olmayan, O'nun yönettiği devlete ve emirlerine kafa tutan biri nasıl akpli olabilir ki?
Bu ironi mi, şaka mı, yoksa gerçek düşünceniz mi ? Ona göre okkalı bir cevabım olacakta...

Biz de okulda yaklaşık 10 kişiyiz. Belki daha fazla da olabiliriz. Pek organize olmayı düşünmedik. Şimdilik pcr da yok aşı da yok. Bekliyoruz. Ancak şunu söyleyebilirim kendi adıma, bu seneye kadar böyle bir başlangıç yapmadım. Tamamen motivasyondan yoksun, plansız, hedefsiz ve bulanık bir seneye başlıyorum. Bu kadar kötü bir başlangıç yapacağımız hiç aklıma gelmezdi. Bazen diyorum "keşke bir kanun çıkartsalar da kanunla net bir şekilde diretseler". Yani bu gönüllülük esası vb. güzellemelerinin hemen ardından getirdikleri bu zorlamalar beni kendime ve çevreme faydasız bir insan haline getirdi. Yazık...

İnsanlarla dalga geçiyorlar hocam. ilk başta toplumun %70 i aşılanınca bitecekti şimdi aşı pandemiyi bitirmez diyorlar..
Bazıları da bunlara Bilim Adamı yaptıklarına da Bilim diyor:D:D:D
aşı bitirmiyorsa ne takacaklar şey ne verecekler (aklıma direk çip geldi ) aşıyla sıvı kristaller yüklendiyse ve hakkaten de doğruysa
dünyada da deney aşılarının sonucu Türkiye'den öğrenilecekmiş gibi çeşitli demeçleri var bazı firmaların bunun sonu hiç iyi yerlere gitmiyor

Biz de okulda yaklaşık 10 kişiyiz. Belki daha fazla da olabiliriz. Pek organize olmayı düşünmedik. Şimdilik pcr da yok aşı da yok. Bekliyoruz. Ancak şunu söyleyebilirim kendi adıma, bu seneye kadar böyle bir başlangıç yapmadım. Tamamen motivasyondan yoksun, plansız, hedefsiz ve bulanık bir seneye başlıyorum. Bu kadar kötü bir başlangıç yapacağımız hiç aklıma gelmezdi. Bazen diyorum "keşke bir kanun çıkartsalar da kanunla net bir şekilde diretseler". Yani bu gönüllülük esası vb. güzellemelerinin hemen ardından getirdikleri bu zorlamalar beni kendime ve çevreme faydasız bir insan haline getirdi. Yazık...
onun yerine öğrencisini özellikle aşılı ve aşısız öğretmen diye ayırmak isteyenler ayırsın kanun çıkacaksa böyle çıksın herkes kendi inanışına anlayışına göre gruplara dahil olsun
Nasıl ruhban okulları bilmem ne bir sürü çeşit var onlar gelip bizim normal düz okullarda okuyorlar mı? bu durumda da bence
aşılı aşısız öğretmen öğrenci tercihine göre gruplara ayrılsın aşılı öğretmen ve öğrencilerle okumak istemeyen veliler ayrılsın , aşılı öğretmen ve öğrencilerle okumak isteyen öğrenciler de ayrılsın , karma olması bizim için sorun değil diyen gruplarda ayrılsın dışarıda zaten (çarşıda pazarda sokakta apartmanda heryerde zaten yine karşılacaklar yüz yüze bakacaklar ) yine tokalaşılar karşılaşırlar maksat laf olsun torba dolsun dostlar alışverişte görsün birde namusuyla şerefiyle gayretiyle çalışan idareler hariç yattığı yerden ek ders alan öğretmeni ve öğrenciyi şeref yoksunu olarak gören idareciliğin aydan aya sisteme ek dersleri girmek-öğretmen olaki yanlışlıkla kendisinden birşey rica ederse ali kıran başkesenci olan idareciler belki totolarını mecburen biraz koltuktan kaldırmak zorunda kalırlar uyuşmuştur bir yerleri ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu ironi mi, şaka mı, yoksa gerçek düşünceniz mi ? Ona göre okkalı bir cevabım olacakta...
"dahi" anlamına gelen -da -da ekleri ayrı yazılır hocam. Ayrı yazıldıklarında da, ek olarak geldikleri kelimenin son harfi sert sessiz olsalar bile, -te -ta şeklinde yazılmazlar. "olacakta" değil, "olacak da" şeklinde yazılır. Lütfen önce Türkçemizi doğru kullanalım. Teşekkürler.

"dahi" anlamına gelen -da -da ekleri ayrı yazılır hocam. Ayrı yazıldıklarında da, ek olarak geldikleri kelimenin son harfi sert sessiz olsalar bile, -te -ta şeklinde yazılmazlar. "olacakta" değil, "olacak da" şeklinde yazılır. Lütfen önce Türkçemizi doğru kullanalım. Teşekkürler.

Cümleye büyük harfle başlamayı bilmeyen biri bazen ders vermeye kalkar. Gel gör ki defosu ortaya çıkmıştır ama haberi yoktur. Komik :)

Son düzenleme:
-da -de yazmışsınız bir de -te -ta onların da arasında virgül olmalıydı madem noktası virgülüne dikkat etmemiz gerekiyor. Güzel Türkçemiz miydi konu? Yine görüyoruz ki beşer şaşar arkadaşlar Yazmışsınız ama sizin de yaptığınız yazım yanlışları olmuş. Tamam eyvallah ama konu bu muydu ki? Öyleyse kendi adıma yaptığım yazım yanlışlarından dolayı güzel türkçemizden özür diliyorum, ne diyeyim :)

Geri