Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Bilim aşağı bilim yukarı konuşanlar, iş onam formundaki "Bu aşının uzun süreli etkilerinin ve verimliliğinin şu an bilinmediği yine aşının henüz bilinmeyen olumsuz etkilerinin de olabileceği" maddesine gelince havalara bakıyor. Bu da bilim değil mi, bir bilinmezliğe gitmek istemeyen insanları da aşı karşıtı diye yaftalıyor bu fanatik arkadaşlar.

Bir de önemli nokta, yeri gelince hükümetin, Cumhurbaşkanının açıklamalarına, oluşturdukları kurullara, ekiplere, kadrolara demediğini bırakmayan insanlar ne hikmetse salgın konusunda gözü kapalı dinleyeceği tutuyor hiç sorgulamıyor. Tam bir akıl tutulması. Her şey bir "pardon"a bakar.

Bilim aşağı bilim yukarı konuşanlar, iş onam formundaki "Bu aşının uzun süreli etkilerinin ve verimliliğinin şu an bilinmediği yine aşının henüz bilinmeyen olumsuz etkilerinin de olabileceği" maddesine gelince havalara bakıyor. Bu da bilim değil mi, bir bilinmezliğe gitmek istemeyen insanları da aşı karşıtı diye yaftalıyor bu fanatik arkadaşlar.

Bir de önemli nokta, yeri gelince hükümetin, Cumhurbaşkanının açıklamalarına, oluşturdukları kurullara, ekiplere, kadrolara demediğini bırakmayan insanlar ne hikmetse salgın konusunda gözü kapalı dinleyeceği tutuyor hiç sorgulamıyor. Tam bir akıl tutulması. Her şey bir "pardon"a bakar.
Sinovack ta imza gerekli değil.

Pcr testi ne kadar zamanda sonuçlanıyor bunun için ücret isteniyor mu sizden ya da bulunduğu yerde devlet hastanesi olmayanlar ne yapiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hastanede çalışan bir tanıdığım şunu demişti bundan 3 ay önce: İnsanların çoğu aşılanınca, aşı olmak istemeyen insanları virüsün kaynağıymış gibi suçlayacaklar, virüsün bitmemesini aşı olmayanlara bağlayacaklar ve onlardan nefret edecekler. Bugün gelinen nokta bu.
Bir de bu kadar nefret dolu insanlara kötü bir haberim var. Aşı olmayanlar da covidi atlatıyor ve yaşıyorlar. Hatta daha kötü haber bazıları hem aşı olmamış hem hiç covid olmamış, hem de hiç pcr yaptırmamış. Hatta daha ilerisi evde covidli hasta varken bile maske mesafe dikkat etmediği halde hasta olmamış.

Ülkece akıl tutulması yaşıyoruz. Kimin ne dediği belli değil. yapılan uygulamaların neresinden tutarsan tut elinde kalıyor. Yazın 3 ay her yer açık kimse ses çıkarmıyor. 6 Eylül'de yeni tedbirler alınmış sanki yıllardır uygulanan kural gibi savunuyor. Hastalık Çinde çıktığında yollarda pat küt düşenler vardı. Türkiye'de rastlayan var mı? Baştan şunu diyorum bulaşıcılık bu kadar çok aşırı olsa idi inanın sağlık çalışanlarımız isyan edip sorgusuz süalsiz istifa eder giderlerdi. Sistem tıkanırdı. Neden çünkü sürekli hastalar ile onlar karşı karşıya. 2020 yılı yaz tatili iğne yoktu, sayılar az idi. Belki tedbir daha dikkatli uygulanıyordu. 2021 yaz tatili sayılar yirmibin altına inmedi. Neden? İğneye karşı değilim ama neden özellkle bir sayfa bilgi yazılmış ve onam formu imzalatılıyor. Ve açıklamada açıkça yazıyor 3.Faz çalışması diye. hadi kabul ettim bir doz, hadi ikinciyi de aldım kabul ettim. Akıl tutulması sonucu 3 ne 4 ne 5 ne 6 ne dur diyen yok... Haberlerde çıktı 4doz Türkiye'de 2 doz Almanya!da olmuş amca. Artık çelik gibi olmuştur. Malum hastalık vız gelir tırıs gider ona karşı.

PCR vermediği için okula alınmayan var mı? Duyum değilde bizzat şahit oldunuz mu?

Bugün müdür bana diyor ki tutanak tutuyormusun :) düşün kendi tutanağımı kendim tutacağım :) Kimsenin de salladığını sanmıyorum. Sümen altı ediliyor gibi. İktidardan çok muhalefet bastırıyor, dün CHP'li vekil aşısız kimse okullara alınmasın dedi.

PCR vermediği için okula alınmayan var mı? Duyum değilde bizzat şahit oldunuz mu?

Bugün müdür bana diyor ki tutanak tutuyormusun :) düşün kendi tutanağımı kendim tutacağım :) Kimsenin de salladığını sanmıyorum. Sümen altı ediliyor gibi. İktidardan çok muhalefet bastırıyor, dün CHP'li vekil aşısız kimse okullara alınmasın dedi.
onlarda işi siyaset tarafından değerlendiriyorlar malesef meselenin sağlık olmadığının farkına çoktan varanlardan

eşimin durumundan dolayı aşı olmam gerekiyor.sinovac en azından eski yöntemi kullanıyor biontech ise ilerde sorun çıkarır mı belli değil

Çinlilerin karantinası böyle işin başında evinden çıkanların kapısına kaynak vurup kilitliyorlardı. Biontech vesaire alacak değiller. 1 milyar insanı böyle sert karantina ile koruyorlar. Ellerinde deltaya karşı işe yarar bir aşı olsa herkesi zorla aşılarlardı.

Bu kaynak maynak işlerine inandınız mı cidden? Film fragmanın sahneleriydi onlar. Tıpkı yere düşen insanlar gibi.

dayatma1.jpg

dayatma2.jpg

eşimin durumundan dolayı aşı olmam gerekiyor.sinovac en azından eski yöntemi kullanıyor biontech ise ilerde sorun çıkarır mı belli değil
Ben de sol kapakçık probleminden dolayı eşime aşı yaptıramıyorum o yüzden ben ve ortaokula giden çocuğum maskesiz.. Hastalığı görürsen al gel oğlum diyorum ya bağışıklığımız güçlenir ya ölürüz..

Ben de sol kapakçık probleminden dolayı eşime aşı yaptıramıyorum o yüzden ben ve ortaokula giden çocuğum maskesiz.. Hastalığı görürsen al gel oğlum diyorum ya bağışıklığımız güçlenir ya ölürüz..

Hocam öyle demeyin, insan musibeti çağırmaz, ortada bir vaka var bu net ama bizler önce 1 sonra 2 şimdide 3 doz denen dayatmaya karşıyız. Bu arada dün DSÖ açıklama yapmış, karışık aşı vurulmak tehlikeli diye yani 2 sinovactan sonra 1 biontek zararlıymış. Allah bunların müstehakını versin, dünya ile top gibi oynuyorlar. Bizde de bilim kurulu lağv edilse mesele kalmayacak.

dünya sağlık örgütü aşın olun diyor önemsenmiyor, aynı örgüt 2+1 zararlı diyor önemseniyor. Yani beyhude çabalara girmeye gerek yok, herkesin aklı fikri var ve burdaki yok 2 aşı olan vefat etmiş, yok aşı olmayan şimdi bin pişman şeklinde paylaşımlara gerek yok bence. Zaten konu başlığı bu minvalde değil, aksine hukuki süreçle alakalı. Hepinize ister aşılı ister aşısız sağlıklı, huzurlu, hayırlı günler diliyorum.

Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim kurumları ile barınma hizmeti veren özel öğrenci yurt ve pansiyonlarında da, personelden haftada iki kez PCR talep edilmesini istedi.

Bakanlık ayrıca, 13 Eylül 2021 tarihinden başlamak üzere, aşı olmayan veya PCR testi vermeyen usta öğreticiler dahil tüm personele, özel motorlu taşıt sürücü kurslarının uygulama sınavlarında görev verilmemesini istedi.

Ekli dosyalar

• 16071136-8FDC-4D6C-88B0-BD2443680D66.png
    16071136-8FDC-4D6C-88B0-BD2443680D66.png
    318.6 KB · Görüntüleme: 24
Milli Eğitim Bakanlığı özel eğitim kurumları ile barınma hizmeti veren özel öğrenci yurt ve pansiyonlarında da, personelden haftada iki kez PCR talep edilmesini istedi.

Bakanlık ayrıca, 13 Eylül 2021 tarihinden başlamak üzere, aşı olmayan veya PCR testi vermeyen usta öğreticiler dahil tüm personele, özel motorlu taşıt sürücü kurslarının uygulama sınavlarında görev verilmemesini istedi.

Hukuksuzluğun kitabını yazıyorlar, ahirette hesap verirler ama inşallah dünyada da hesabı sorulur. Zulüm asla payidar kalmaz.

Hocam öyle demeyin, insan musibeti çağırmaz, ortada bir vaka var bu net ama bizler önce 1 sonra 2 şimdide 3 doz denen dayatmaya karşıyız. Bu arada dün DSÖ açıklama yapmış, karışık aşı vurulmak tehlikeli diye yani 2 sinovactan sonra 1 biontek zararlıymış. Allah bunların müstehakını versin, dünya ile top gibi oynuyorlar. Bizde de bilim kurulu lağv edilse mesele kalmayacak.
Yazdıklarınızın birçoğuna katılıyorum. Ama ortada bir vaka olduğunu düşünmüyorum. Bizimkiler iki doza 1 sinovac yaptırın derken batı zaten yan etkileri olabileceğini konuşuyordu.. Artı mehmet ceyhan geçen bomba açıklamalar yaptı şirketlerin arkasınra sponsorlar var ne kadar yatırım yapıp kimlere ne ödedikleri belli diye.

Aşı olmakla pcr testinden kurtulmuyorsunuz. Karantinaya giren sınıfların derslerine girdiğimiz için filasyon ekibi tarafından arandık. Aşı olduğumuz için 5 gün için çalışıyoruz ama 5 gün sonra pcr testi yaptırmamız gerektiğini, aksi takdirde izolasyonda kalacağımızı söylediler. Aşısı tam olmayan hemen izolasyona giriyor bu arada. Durduk yerde bir de bu çıktı. Her karantinada bu durum olursa aşılı da aşısız da olsak hastaneden beriye gelemeyeceğiz gibi görünüyor.

Yazdıklarınızın birçoğuna katılıyorum. Ama ortada bir vaka olduğunu düşünmüyorum. Bizimkiler iki doza 1 sinovac yaptırın derken batı zaten yan etkileri olabileceğini konuşuyordu.. Artı mehmet ceyhan geçen bomba açıklamalar yaptı şirketlerin arkasınra sponsorlar var ne kadar yatırım yapıp kimlere ne ödedikleri belli diye.

Aşı konusunda batı çok daha katı davranıyor.

Bugün müdürumuz idari para cezası geldiğini söyledi. Pcr vermedigimiz için. Bu haksızlığa ne zaman dur diyeceğiz acaba?

Geri