Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
Gidip tıpış tıpış pcr ı veriyorum. Tek başına olmuyor. samimi arkadaşım bile oslondo bo ası olmoyonlordon 50 tolo olocokson pcr için deyince. Daha kime mücadele verecez.

Korona geçiren kişi 3 ay filan bu aşı ve pcr derdinden kurtulabiliyor mu

Gidip tıpış tıpış pcr ı veriyorum. Tek başına olmuyor. samimi arkadaşım bile oslondo bo ası olmoyonlordon 50 tolo olocokson pcr için deyince. Daha kime mücadele verecez.
Hepimiz tek başınayız hocam benim eşim baştan beridir tek, biz iki kişiydik diğer arkadaş yolculuk için pcr verdi pozitif çıktı hiçbir şekilde belirti yok adam sapasağlam şimdi o 6 ay muaf ben yalnızım ama sonuna kadar bu hukuksuzluğa direneceğim, benimde okulda en samimi olduğum iki arkadaşım kendileri karı-koca müdürün test için bana tuttuğu tutanağa nöbetçi öğretmeniz mecburuz diye imza attı ama bu kişiler okulda idareye en fazla karşı çıkan insanlar yönetmelikte olmayan hiç bir işi yapmayan insanlar, biz anlayacağınız hem arkadaşlarımız hem idarecilerimiz tarafından yalnız bırakıldık

Hepimiz tek başınayız hocam benim eşim baştan beridir tek, biz iki kişiydik diğer arkadaş yolculuk için pcr verdi pozitif çıktı hiçbir şekilde belirti yok adam sapasağlam şimdi o 6 ay muaf ben yalnızım ama sonuna kadar bu hukuksuzluğa direneceğim, benimde okulda en samimi olduğum iki arkadaşım kendileri karı-koca müdürün test için bana tuttuğu tutanağa nöbetçi öğretmeniz mecburuz diye imza attı ama bu kişiler okulda idareye en fazla karşı çıkan insanlar yönetmelikte olmayan hiç bir işi yapmayan insanlar, biz anlayacağınız hem arkadaşlarımız hem idarecilerimiz tarafından yalnız bırakıldık
Hocam adam ne yemiş ne içmiş sorsaydın

Vaka : eşi pozitif olan öğretmen arkadaşımın eşi ve çocukları evde karantina da ancak kendisi aşılı olduğu için her gün okula gelip ders anlatıyor..... Ne kadar mantıklı değil mi ?

Sokakta maskesiz yakalananlar bu 3000leri ödedi mi acaba? Zannetmiyorum yoktur. Bizim adres belli ama maaştan keserler artıko_O
Gerekçe olarak gösterilen 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu “ Sağlıklı kişiler için tarama testi ve aşı yükümlülüğünü düzenlemiyor.

Herhangi bir hastalık somut olarak tespit edildiğinde uyulacak kurallara ait bir kanundur.

Adam aptala anlatır gibi anlatmış. Pcr testinden başka şey yok, doğruluk oranı düşük olsa da yapmamız gerekiyor diyor.

Aşıya oncelik verelim diyor. Ama bizim aklı evveller, pcr konusundaki aciklmlamasini itibar edip, aşı ile ilgili konuyu ise görmezden geliyor.

Gerçekten bu aşı karşıtı, pcr karşıtı kitlenin aklı melekelerinde sorun var.

Yuzbinlerce kişiyle araştırma yapılıyor, aşı olmanın ölüm oranını %90' dan fazla engellediği ispatlaniyor, ama bu aşı karşıtı kitle bunu görmek istemiyor.

Geçen hafta dedem vefat etti. Aşı olmamisti. Bir ay önce dayım vefat etti. Yine aşı olmamisti.
Büyük ihtimalle, en yakındaki kişiler aşı karşıtı görüşleri destekleyen aptal akrabalarımdi. Bunların bir önceki nesli de aşı kısır yapıyormuş diyen kişilerdi.
sayın hocam ben aşı karışıtı değilim ama covid 19 aşısı ile ilgili çekincelerim var ve bir özel durumdan ötürü olmak istemiyorum.

Şimdi sen bize sürekli aptal deyince daha mı çok bilgili oluyorsun? Şimdi sen küçük çevrenden 1-2 örnek verdin diye bu aşılar süper mi?

Bak güzel hocam nerden bakmak istersen ordan görürsün. Örnek vermek çok basit hiç bir hastalığı olmayan dedem virüs kaptı 8-8 haplardan kullanmak suretiyle hastanede yattı akşam konuştuğum dedem sabah vefat etti aniden. Aynı dedemin eşi ananem virüsü kaptı hastaneye götürmedik kalp şeker tansiyon her şey var ilaçları içirmedik 3-5 gün sonra düzeldi o da pozitifti.

Bu şekilde örnekler çok basit verilir.

Burada olay şu lütfen düşün sadece düşün ön yargıların olmadan millete aptal saptal demeden düşün sana hakaret etmiyoruz kötü söz söylemiyoruz sadece düşünmeni istiyoruz.

Virüs çıktığında çin de titreyerek ayılan bayılanlardan gördün mü etrafında.2 milyon vaka görüldü ülkede 1 tane gördün mü

Aşıya ruhsat verillirken kaç fazdan geçmesi gerekiyor tahmini süreleri kaçar yıl hiç araştırıp sorguladın mı?

Bu hastalık yaşlıları vuruyor mahvediyor dediler şimdi kundaktaki çocuğa kadar geldi bunu sorguladın mı?

Maske tak, maske çıkar bir faydalı bir faydasız acaba hangisi doğru bu adamlar niye bir öyle bir böyle konusuyor düşündün mü hiç

aşı yokken ölüm sayıları 50 civarı iken, aynı tarih 1 yıl sonra toplumun yüzde 70 e yakını çift doz olmusken neden ölüm fazla( sakın geçen seneki sayılar yalandı deme, yalan dersen suc işlersin, yalan değildi dersen aşı bir halta yaramıyor o zaman, ha illa yalan diyorsan da sana yalan söyleyenlerin ısrarla aşı ol dedikleri için yalancının peşinden gitmiş olursun)

Sayın hocam tarihte örnekleri görülmüş biz hamilelere çocuklara, sonradan etkisini, üreten firmanın bile bilmediği bir aşıyı neden yapalım sen neden bu kadar ısrarcısın. Hocam ya sonradan yeni doğan bebeklerde bir sıkıntı olursa? olmaz deme net konusan bir kişi söyle hocam olmayacak diye kimse bilmiyor. çünkü hastalık çıkalı bile 1.5 yıl oldu ne ara aşıyı araştıracaksın

Demişsin ki aşı ölümden yüzde 90 koruyor. Tamam katılıyorum ama benim yaşımda hayatta kalma ihtimalim yüzde 99.98 sayın hocam. 15-25 yaş arasın yüz binde 1 hocam.

Hocam çin aşısı geldiğinde koruma yüzde 97 değil miydi ah hocam. Şimdi 2 doz çin yetmiyor hocam. Aşısız sayılıyor nerdeyse. Hocam düşün aç izle. Ateş kara nın yukarda arkadaş paylaşmış videosunu izle hocam sabit olmayan sürekli insan vücudunda değişime uğrayan virüslere aşı fayda etmez diyor adam. nitekim mu delta beta üretin bakalım.

Hiç yorum izleme hocam sadece aynı kişilerin 1 sene önceki konusmalarına bak bir de şimdiki konusmalarına bak kendi konusmalarındaki tutarsızlıkları zihin süzgecinden geçir ölç tart hocam.

Belki virüsü kapıp ölürüm belli olmaz ama bu tutarsızlıkların peşinden gidip millete salak aptal gerizekalı gibi laflar söyleyip nobranlık yapmam. Baskı kurmam

Aşı seni koruyor mu hocam sana göre yüzde 90. O zaman biz salakları bırak hocam kendi halimize bir korunmak istemiyoruz. Sen de yiğitsen aşını da olduysan çıkar maskeyi gez ortalarda serbestsin biz sana karışmıyoruz

Adam aptala anlatır gibi anlatmış. Pcr testinden başka şey yok, doğruluk oranı düşük olsa da yapmamız gerekiyor diyor.

Aşıya oncelik verelim diyor. Ama bizim aklı evveller, pcr konusundaki aciklmlamasini itibar edip, aşı ile ilgili konuyu ise görmezden geliyor.

Gerçekten bu aşı karşıtı, pcr karşıtı kitlenin aklı melekelerinde sorun var.

Yuzbinlerce kişiyle araştırma yapılıyor, aşı olmanın ölüm oranını %90' dan fazla engellediği ispatlaniyor, ama bu aşı karşıtı kitle bunu görmek istemiyor.

Geçen hafta dedem vefat etti. Aşı olmamisti. Bir ay önce dayım vefat etti. Yine aşı olmamisti.
Büyük ihtimalle, en yakındaki kişiler aşı karşıtı görüşleri destekleyen aptal akrabalarımdi. Bunların bir önceki nesli de aşı kısır yapıyormuş diyen kişilerdi.

Yap diyorlar yapıyorsun, ol diyorlar oluyorsun.
1-2 ay sonra dedikleri değişiyor sap gibi ortada kalıyorsun.
Ama sorarlarsa en zeki sensin.
Bi bitmediniz gerçekten.
Her 5 sayfada bir geliyor böyle akıl veren sağolsun. Günlük dozumuzu aldık!

İlaç devi Pfizer, sigaranın bırakılması için kullanılan “Chantix” isimli ilaç için kararını açıkladı.
Pfizer, sigara bağımlılığına karşı kullanılan “Chantix” isimli ilacı “nitrozamin” adı verilen ve kansere yol açan madde nedeniyle toplatma kararı aldı. ABD İlaç ve Gıda Dairesi'nden (FDA) yapılan açıklamada, ülke çapında Chantix'in 0.5 mg ve 1 mg olarak satılan tüm versiyonlarının toplatılacağı belirtildi.

FDA tarafından ilacın, “insanlarda kanser riskinin potansiyel olarak artmasına yol açabileceği ama bu ilacı kullanan hastalar için acil bir risk bulunmadığı” açıklandı.

FDA aynı açıklamada, “eczacıların ilacın yenisini sağlayana veya doktorları farklı bir tedavi reçete edene kadar mevcut ilaçlarını almaya devam etmeleri gerektiğini” söyledi.

Elektronik sigaraların hayati önemdeki bağışıklık sistemi hücrelerine zarar verdiğini ve bu sigaraların daha önce düşünüldüğünden daha zararlı olduğunu sanırım biliyorsunuz. Bunu geçiyorum. Bir de "sigarayı bıraktırma hapları" var!

"Vareniklin" (Chantix-Champix) ...

Sigara-nikotin bağımlılığı tedavisinde kullanılan ilaç 2006 yılında pazara verildi. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi FDA on iki hafta boyunca "Vareniklin" kullanımını onayladı. Sigarayı bırakma başarılmamışsa, on iki hafta daha devam edilebilirdi ...

İlaç, Pfizer şirketi ürünüydü. Yan etkiler bulantı, baş ağrısı, uyku güçlüğü ve kabuslardı. Nadir görülen yan etkiler ise tat değişikliği, kusma, karın ağrısı, şişkinlik ve kabızlıktı.

Ancak ...

Yıl, 2007. FDA, sigara bırakma için "Vareniklin" kullanan kişiler arasında intihar ve ara sıra intihar davranışı, düzensiz davranış ve uyuşukluk ile ilgili bildirimler almaya başladı.

İddiaya göre, insan çalışmalarından elde edilen veriler mevcut olmadan onay verildi.

Yıl, 2014. FDA sistematik bir gözden geçirme sonucu ilacın, intihar riskini artırdığına dair kanıt bulamadığını açıkladı. Diğer yandan Avrupa İlaç Ajansı şikayetler -raporlar sonucu ilaç hakkında şüpheler uyandırdığını açıkladı.

Sonuçta ... Pfizer, intihar-kalp krizi ve diğer zararlı yan etkileri için açılan davalarda anlaşma karşılığı 273 milyon dolar ödemeyi kabul etti. 17 bin 900 şikayet vardı.

Pfizer aleyhine açılan dava sayısı 2 bin 700 idi.

Davayı ilk başlatan Avustralyalı emekli öğretmen Phoebe Morwood-Oldham oldu. 22 yaşındaki oğlu Timothy John (ve 25 kişinin) ilaca başladıktan sonra intihar ettiğini belirtti.

İlacın "kara kutu" kapsamına alınması ve uyarı konmasını isteyen kampanyasına binlerce destekçi buldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI BU "İLACI" ÜCRETSİZ OLARAK HALKA DAĞITTI!

Öyle bir mesaj veriyorlar ki, "bilim" dokunulmazdır!

Tek örnek vereyim yapılan "bilim" çalışmasına: Pasif sigara içiciliği, tütün endüstrisiyle bağı bulunan bilim insanlarının yayınlarında yüzde 74 oranında zararsız bulundu. Bu oran, tütün endüstrisiyle bağı bulunmayan bilim insanlarının yayınlarında ise yalnızca yüzde 13'tü!

Bu sorunlu "Champix" 99 ülkede reçete ediliyor. Bunlardan biri de Türkiye...

Ülkemizde ortaya çıkardığı zarar pek bilinmiyor! Bilinen: Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz yıllarda bu "ilacı" ücretsiz olarak halka dağıttı! SGK tarafından reddedilen bir ilacın, Sağlık Bakanlığı tarafından parası ödenerek nasıl alındığı araştırma konusu bile yapılmadı. Hatta 2019 yılı başında sigarayı bırakma tedavisi alan hastalara, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı'nca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz yararlanma imkanı getirildi!

Sorsanız "zararlı değil" derler!

Şimdi bunu aşı için düşünün ?

Geri