Olası Aşı veya PCR Zorunluluğuna Karşı Verilecek Hukuki Mücadele

Kodla Büyü
bir de şunu gözden kaçırıyoruz pcr testi verilen kabinden bile virüs kapılabilir, başkalarına dağıtılabilir.

Pazar günü rahatsızlanınca pazartesi okula uğrayıp haber verip doğru test vermeye gittim. Test verilen yerde a4 kağıdına liste yapmışlar, bir de kalem yanında kağıdın, sordum, test verilmeye başlanmamış o listeye göre alacaklarmış. Ben kendi kalemimle listeye adımı yazdım ama oradakilerin çoğu kendi kalemini değil oradaki ortak kalemi kullandı. Virüsün dağılması için birinci yol bu. İkincisi millet sıraya geçmiş, ben arabama geçtim bekledim, güvenlik memuru çağırdı isim listesine göre, fiziki mesafe hak getire. Sigara içenler vardı tek tük, sıranın oluştuğunu görünce arabadan indim, gruba yaklaştım, polis benim adımı okuyunca, herkes birbirine yakın ben bu sıraya geçmem, sıramı öğrendim dedim, dün gece uyumadım, rahatsızdım, pozitif olabilirim, millete bulaştırmayım dedim, sonra sosyal mesafe uyarısı yapacağını söyledi güvenlikçi ve uyarısını yapınca millet biraz ayrıldı. ben yine gruptan ayrı bekledim, sıram gelince bilgilerimi verdim, test kabinine girdim. 2 tane kabin var, e doğal olarak maskeni indiriyorsun ve nefes alıyorsun, bu virüs bir miktar havada asılı kalıyorsa benden sonrakilere bulaşma ihtimali çok yüksek.
hocam bir an aynı hastanede miyiz diye kendime sordum.

Tek fark biz de güvenlik kendi yazıyor. Arkadaş bana bu eziyeti edenlerin allah her türlü belasını versin. Ben artık hiç isyan etmiyorum sadece beddua ediiyorum. girdiğim yerde öksüren aksıran sürünen zorla hasta edecekler bizi

Ankara'daki aşı karşıtlığı gösterisi devlet ve hükümet aleyhtarı bir gösteriye evrilmiş. Bir siyasi parti temsilcisi çok yakışıksız isnatlarda bulunmuş. Bunların ipiyle kuyuya inilmeyeceğini söylemiştim. Hala bunlarla irtibatlı olan arkadaşlar varsa dikkat etsinler, olay maksadını çoktan aştı.

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Kovid-19'la mücadele kapsamında yetkili kurumlar ve işverenlerin aşı ve PCR test sonucu bilgisini işlemesinin kanuna aykırı olmadığına karar verdi.

CNN Türk

Artan vakalar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derslere alınmaması için tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat gönderdiği belirtiliyor.

Dün gece itibariyle illere gönderilen talimat, WhatsApp mesajlaşma uygulamasıyla tüm okul müdürlerine iletildi.

Öğretmenlere bugün son kez uyarı yapılacak. İki doz aşı olmayanlardan haftada iki kez PCR testi yaptırmayan öğretmenler yarından itibaren (30 Eylül) derslere alınmayacak.

https://www.memurlar.net/haber/993139/pcr-testi-yapmayan-ogretmen-derse-alinmayacak.html

Artan vakalar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı PCR testi yaptırmayan öğretmenlerin derslere alınmaması için tüm il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat gönderdiği belirtiliyor.

Dün gece itibariyle illere gönderilen talimat, WhatsApp mesajlaşma uygulamasıyla tüm okul müdürlerine iletildi.

Öğretmenlere bugün son kez uyarı yapılacak. İki doz aşı olmayanlardan haftada iki kez PCR testi yaptırmayan öğretmenler yarından itibaren (30 Eylül) derslere alınmayacak.

https://www.memurlar.net/haber/993139/pcr-testi-yapmayan-ogretmen-derse-alinmayacak.html
Bakanlık WhatsAppla okulları yönettiğini sanıyor, whatsapp'ın yasal bir hükmü yoktur, okul idaresi bana resmi olarak yani yazı ile "sen aşı olmadın pcr testi olman gerekiyor genelgeye göre" diye bildirmedi, ama ben yine de gittim testimi yaptırdım, 3. de pozitif çıktım, virüsü aldığımı düşündüğüm yani şüphelendiğim yerlerden birisi de test alınan kabin. Neyse, beni bile muhalif yaptılar ya hükümet ayağına sıktığının farkında değil, muhalefet milletvekili maaşı dışında sana ne zaman destek olmuş, bunu bile akıl edemiyorlar! Neyse, söz söyleyeceğim zaman gelecek. Bu arada herkesi tekrar, %1 üyeliği geçen kafasına uygun bir sendikaya üye olmaya davet ediyorum.

Hocam bu işler sosyal medya grupları ile olmaz. Resmi yazı olacak, müdür neye göre derse almayacak? Umarım yanlış haberdir.

Mesut hocam, arkadaş bir haber görmüş ve paylaşmış, bende haberin doğru olmadığını düşünüyorum lakin üslubunuz biraz kırıcı olmuş. Burada amaç bilgi paylaşımı. “Üslubu beyan aynıyla insan”

İşi gücü burda asılsız haberleri, resmiyete dökülmeyen söylentileri yaymak olan kişilere itibar etmeyin.
Tek amacı korku yaymaya hizmet olan ve insanların meslekten atılmalarını burda memnuniyetle yaymak olan bu zavallıya pirim vermeyin.
Ya da o yazdığına göre kesin YALANDIR deyip geçebilirsiniz.
Ayrıca konu aşı olmayanların hukuki mücadelesi. Diğer konuda yaptığınız gibi @isikayhan işi olmayanlar kaybolsun şimdi!

ateş olmayan yerden duman çıkmaz, ben memurlar.neti takip ediyorum, bu tür konuda da itibar kaybedeceğini bile bile asılsız haber yapacağını sanmıyorum, eğer bu asılsız haberse bundan sonra memurlar.net'e girmem, bu kadar basit, benzer siteler çok.
Ayrıca bakanlığın en tepeden okula kadar whatsapp grupları olduğunu biliyoruz değil mi? Dolayısıyla bu haber büyük ihtimalle doğru. Önemli olan bu yazıyı whataspp grubunda yazan kim, kendine böyle nasıl bir yetki veriyor, okula almayın deme hakkını buluyor. Bakanlık whatsappla yürütülmez, whatapp ya da herhangi bir mesajlaşma uygulaması resmi değildir. Meb dışındaki bazı kurumlar, gereksiz olduğu halde e-imza ile imzalanmış, doğruluğu kontrol edilebilecek belgeye bile ıslak imza, mühür istiyor. Whatsapp duyurularının hiçbir resmi hükmü yoktur, meb için resmi uygulama DYS'dir, güya bu dys kurulduktan ve yaygınlaştıktan sonra tüm öğretmenlere duyurular buradan yapılacaktı, her öğretmen e-imza ile giriş yapacaktı ama kaç yıl oldu halen yok. Neyse, konu fazla uzamasın şimdilik, bu kadar yeter.

Sizin bana sataşmalarınız yüzünden o konu yazmaya kapandı
Yine aynı tavırda olduğunuzu üzülerek görüyorum
Bu konuya yazdığım her şeyi kaynağı ile verdim. Kendi yorumun olan hiçbir şey yazmadım. Anlayana …
Hocam özgür ortam isteyen istediğini paylaşır benimki sadece bir öneri; istediğimiz yöndeki ajans haberlerini biz de paylaşmayı biliyoruz arada paylaşıyoruz da. Ama bunu düzenli hale getirip belli konuları boğmak yaptığımız iş değil. Böyle olacaksa iki postta bir biz de kopyala yapıştır ajans haberi paylaşalım konu kaynaksa linkini de veririz.

Sizin bana sataşmalarınız yüzünden o konu yazmaya kapandı
Yine aynı tavırda olduğunuzu üzülerek görüyorum
Bu konuya yazdığım her şeyi kaynağı ile verdim. Kendi yorumun olan hiçbir şey yazmadım. Anlayana …

30 Eylül'den sonra okula giremezsem sizden özür dileyeceğim tüm forum önünde.
Siz eğer böyle bir yasaklama yoksa, söylentilerle, resmi olmayan, etkileşim amaçlı yapılan haberleri forumda paylaştığınız için özür dileyecek misiniz?
Yoksa işin kolayına kaçıp ben değil site öyle diyor deyip sıyrılmayı mı seçeceksiniz...

Arkadaşlar ben şahsen TV de haber izlemiyorum, Tv kanallarının belli süzgeçlerden geçmiş haberleri sunduğu aşikar. Filtrelenen, yanlı, birileri tarafından servis edilen ve propaganda aracı olarak kullanılan ortamlardan hızla uzaklaşırım. Memurlar.net sitesinden de uzaklaşalı çok oldu.
Yaşasın Sansürsüz, özgür internet, çünkü gerçeğe ulaşabilmek için elimizde sadece o kaldı.

Arka sokakların internet versiyonu...

30 eylülse o yazının gelmesi biz oe 4 beşini bulur.. İlk yaptırımdan sonra Aylıksız iznimi alır keyfime bakarım.. İzin alınca zann altında kalmasın kimse diye bilgilerimi paylaşırım. 2 ay maaş almamak koymaz heralde zaten bahçe etrafına taş duvar öerecektim amelelik yaparım
Yalnız işin algoritması nasıl olacak..
Yazıyı imzaladık
1 tutanakla okula almadı sonra...
Maaş verip almamaya devam mı edecek
Ceza mı kesecek hangi kanunlara göre

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben şahsen TV de haber izlemiyorum, Tv kanallarının belli süzgeçlerden geçmiş haberleri sunduğu aşikar. Filtrelenen, yanlı, birileri tarafından servis edilen ve propaganda aracı olarak kullanılan ortamlardan hızla uzaklaşırım. Memurlar.net sitesinden de uzaklaşalı çok oldu.
Yaşasın Sansürsüz, özgür internet, çünkü gerçeğe ulaşabilmek için elimizde sadece o kaldı.

öyle bir ortam yok, özgür dediğiniz her ortam mutlaka bir yere hizmet ediyor, neyse konumuz bu değil. Eğer pcr olmayanı okula almazlarsa telafisi mümkün olmayan hata yaparlar.

Bugün okula gelen ve bana tebliğ edilen resmi yazı(özetle):

İl umumi hıfzıssıha kurulunca alınan karar gereği, kurallara(!) uymayarak(aşı yaptırmamış ve test yaptırmayan) toplum sağlığını tehlikeye düşürenler hakkında adli makamlarca suç duyurusunda bulunulmasına

diyordu.

“Toplum sağlığını tehlikeye düşürmek”

İhale bize kaldı

İl umumi hıfzıssıha kurulunca alınan karar gereği, kurallara(!) uymayarak(aşı yaptırmamış ve test yaptırmayan) toplum sağlığını tehlikeye düşürenler hakkında adli makamlarca suç duyurusunda bulunulmasına

diyordu.

İhale bize kaldı
Son covid aşısını olan kişinin üzerinden 3 ay geçince de istenmeli. Çünkü aşıların etkinliği 3 ay sonra ciddi oranda düşüyor ki sonraki dozları yapıyorlar. Ayrıca toplum sağlığını en başta sağlık çalışanları tehlikeye düşürüyor, kimse kusura bakmasın, çünkü sağlık çalışanlarından da ciddi sayıda aşı olmayanlar var. Örneğin bir bilim kurulu üyesi antikor oranının yüksek olduğunu söyleyip aşı olmadığını belirtmişti. Bu gibi sağlık çalışanlarına da aynı uygulama yapılmalı. Bu arada aşı zorunlu değil, aşı olmayanların kendince çekinceleri, korkuları var, endişeleri var. Zorunlu olmayan bir şeyde ısrar etmek mobinge girer. Hatırlatayım dedim.

Mesut hocam, arkadaş bir haber görmüş ve paylaşmış, bende haberin doğru olmadığını düşünüyorum lakin üslubunuz biraz kırıcı olmuş. Burada amaç bilgi paylaşımı. “Üslubu beyan aynıyla insan”

Nabza göre şerbet diyoruz hocam buna. Kısacası hak edene layıkıyla muamele.
Aşıyla alakalı fikir paylaştık diye "bu başlık sana uymuyor, yazma, git" diyen biri bu. Saygı gösterdiği kadar görür herkes.
Sitede zaten bu anlayışta 8-9 kişi var. Fazla değil. Onlara da tavrım nettir.
Gün gelecek bu topuzunu kaçırdıkları kantar onları da tartacak. Ama ben o gün de yanlışa yanlış diyeceğim.

diyordu.

İhale bize kaldı
Korkutmanın yazılı hali. Bi m.k çıkmaz hocam yüzlerine sıvadılar.

Bugün 30 eylül ve bize tebliğ edilen bir şey yok, memurlar.net nasıl böyle yalan haber yapar anlamıyorum. Geçen bir arkadaş yazdı ya özgür internet basın, hepsi hikaye muhalif-yandaş alayı göbeklerinden bağlı.

Yeni öğrendim üzüldüm...

Her pcr testinde 19.6 tl ücret kesiliyormuş. İçimden geçenleri yazamıyorum siz tahmin edersiniz artık.

Ben ve eşim haftada 80, ayda 320 temmuz ayında zam verdiler maaşım 100 lira eksildi bir de onu düş.

Ayda 420 lira daha az alıyorum. Teşekkürler...

Eşimin okul grubunda az önce paylaştı müdürü. Bakalım neler olacak. Bu arada il mersin Toroslar

Değerli arkadaşlar, (İlgili genelge ve il Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği) yarından itibaren aşı olmamış ve PCR testi yaptırmamış olan öğretmen arkadaşlarımız derse alınmayacaktır. PCR testi yaptırmamak ta kararlı olan öğretmen arkadaşlarımızın olması durumunda ilgili birimlerimize bilgi verilmesini rica ederim.

Eşimin okul grubunda az önce paylaştı müdürü. Bakalım neler olacak. Bu arada il mersin Toroslar

Değerli arkadaşlar, (İlgili genelge ve il Hıfzıssıhha Kurulu kararları gereği) yarından itibaren aşı olmamış ve PCR testi yaptırmamış olan öğretmen arkadaşlarımız derse alınmayacaktır. PCR testi yaptırmamak ta kararlı olan öğretmen arkadaşlarımızın olması durumunda ilgili birimlerimize bilgi verilmesini rica ederim.

Ekran paylaşır mısınız? Çünkü bu duyum değil direkt size gelen bir mesaj.

Yeni öğrendim üzüldüm...

Her pcr testinde 19.6 tl ücret kesiliyormuş. İçimden geçenleri yazamıyorum siz tahmin edersiniz artık.

Ben ve eşim haftada 80, ayda 320 temmuz ayında zam verdiler maaşım 100 lira eksildi bir de onu düş.

Ayda 420 lira daha az alıyorum. Teşekkürler...
nereden öğrendiniz hocam

Ekran paylaşır mısınız? Çünkü bu duyum değil direkt size gelen bir mesaj.

Akşam paylaşım yaparım. Kendi okulumda müdürüm evet böyle bir yazı bizlere gönderildi WhatsApp tan dedi. Ama yasal bir dayanağı yok yapacağım birşeyde yok dedi.
Ancak eşimin okulunda sabah müdür yardımcısı ya aşı ya pcr yoksa derse almayacağız fln demiş. Hanım aşı yaptıracağım deyince iyi derse girin demiş.
Ben olacaktım ....

Akşam paylaşım yaparım. Kendi okulumda müdürüm evet böyle bir yazı bizlere gönderildi WhatsApp tan dedi. Ama yasal bir dayanağı yok yapacağım birşeyde yok dedi.
Ancak eşimin okulunda sabah müdür yardımcısı ya aşı ya pcr yoksa derse almayacağız fln demiş. Hanım aşı yaptıracağım deyince iyi derse girin demiş.
Ben olacaktım ....
Aynı mesaj bize de geldi. İlçe mem den müdürlere göndermişler. Müdür de öğretmen grubunda paylaştı. Ama ortalıkta resmi yazı yok..

Zaten resmi yazı olsa kesinlikle derse almazlar. Resmi yazı olmadığı için alttan alıyorlar, bazı illerde tutanakları bile sümen altı edin dendiğini biliyorum. Resmi yazı gelmeden problem yok ki aşı ve enfekte olmayan öğretmen sayısı %2-3 lerde.

Geri