2012 Ağustos Dönemi Celbi(Asker Öğretmenlik )

Kodla Büyü
loperselim' Alıntı:
aak' Alıntı:
Arkadaşlar benim temmuzda tecil bitiyor ağustos celbinde gitmem gerekiyordu ama ben gitmak istemiyordum o yüzden bi işlem yaptırmadım ama kararımdan vazgeçip ağustosda gideyim desem şimdi gerekli işlmleri yaptırabilir miyim yoksa vakit geçti mi?

sorum günceliiğini koruyor arkadaşlar

Hocam sen ağustosda askere gitmekle yükümlüsün bence. gidip zarfını al şubenden.

Peki hocam öncesinde memde, okulda falan bir işlem yapmam gerekiyor mu?

aak' Alıntı:
loperselim' Alıntı:
aak' Alıntı:
Arkadaşlar benim temmuzda tecil bitiyor ağustos celbinde gitmem gerekiyordu ama ben gitmak istemiyordum o yüzden bi işlem yaptırmadım ama kararımdan vazgeçip ağustosda gideyim desem şimdi gerekli işlmleri yaptırabilir miyim yoksa vakit geçti mi?

Hocam sen ağustosda askere gitmekle yükümlüsün bence. gidip zarfını al şubenden.

Ek A düzenleyip Mem'e imzalattır şubeye gitmeden hocam birde izin dilekçesi ve yarım maaş dilekçesi (sitede örnekleri mevcut) veriyorsun mem'e hatırladıklarım bu kadar..

hbasdereli' Alıntı:
aak' Alıntı:
loperselim' Alıntı:
aak' Alıntı:

Ek A düzenleyip Mem'e imzalattır şubeye gitmeden hocam birde izin dilekçesi ve yarım maaş dilekçesi (sitede örnekleri mevcut) veriyorsun mem'e hatırladıklarım bu kadar..

Teşekkürler hocam

loperselim' Alıntı:
böte5578' Alıntı:
Arkadaşlar Samsun askerlik şubesine gittim sevk evraklarını almak için,görevli test ve mülakat kalkacakmış emrini bekliyoruz ayın 15'inden sonra gel dedi.Diğer şubelerde durum ne, bu konudan haberi olan var mı ?

yanlışınız olmasın hocam, bir arkadaşımla gittik aldık biz zarflarımızı ilkadım askerlik şubesinden.

Selim ben Serdar :) 2 Temmuzda gitmiştim şubeye öyle dediler.Sen ne zaman aldın, yarın ben de gidip alayım öyleyse.

böte5578' Alıntı:
loperselim' Alıntı:
böte5578' Alıntı:
Arkadaşlar Samsun askerlik şubesine gittim sevk evraklarını almak için,görevli test ve mülakat kalkacakmış emrini bekliyoruz ayın 15'inden sonra gel dedi.Diğer şubelerde durum ne, bu konudan haberi olan var mı ?

yanlışınız olmasın hocam, bir arkadaşımla gittik aldık biz zarflarımızı ilkadım askerlik şubesinden.

Selim ben Serdar :) 2 Temmuzda gitmiştim şubeye öyle dediler.Sen ne zaman aldın, yarın ben de gidip alayım öyleyse.

oo serdarcım sen miydin :mrgreen: yanlış olmasın da salı ya da çarşamba gittik diye hatırlıyorum, hafta içiydi yani. bizim çağlarla gittik hallettik. :mrgreen: onun haricinde haziran son haftası da uğramıştık yapmamız gereken herhangi bir şey var mı diye, o zaman da bir şey dememişlerdi zaten, temmuzun ilk haftası gelip alırsınız demişlerdi. seninki gibi bir şey söyleyen olmamıştı.

loperselim' Alıntı:
böte5578' Alıntı:
loperselim' Alıntı:
böte5578' Alıntı:

oo serdarcım sen miydin :mrgreen: yanlış olmasın da salı ya da çarşamba gittik diye hatırlıyorum, hafta içiydi yani. bizim çağlarla gittik hallettik. :mrgreen: onun haricinde haziran son haftası da uğramıştık yapmamız gereken herhangi bir şey var mı diye, o zaman da bir şey dememişlerdi zaten, temmuzun ilk haftası gelip alırsınız demişlerdi. seninki gibi bir şey söyleyen olmamıştı.

Sağol selim bende gittim aldım bugün zarfımı,bana söyledikleri iptal olmuş 2013 te uygulanacakmış öyle söyledi görevli.

Slm arkadaşlar ben de 2012 Ağustosta askere gidecem, burda sadece bilgisayar öğretmenleri mi var bilmiyorum ama benim branşım Coğrafya öğretmenliği, G antep te çalışıyorum Adanada mülakata girecem, inşallah hepimize öğretmenlik ve çalıştığımız yerler çıkar

adanada sınava girecekler 1 gün önceden sıra verdikleri söyleniyor donanımhaber de bunun gerçeklik payı var mı arkadaşlar ?

firtuna61' Alıntı:
adanada sınava girecekler 1 gün önceden sıra verdikleri söyleniyor donanımhaber de bunun gerçeklik payı var mı arkadaşlar ?

evet ben de donanımhaber de okudum. sanırım var böyle bişey

marfan' Alıntı:
firtuna61' Alıntı:

evet ben de donanımhaber de okudum. sanırım var böyle bişey

gündüz gidersem sıra gelmez o zaman ertesi güne kalır yakı değil ki git gel yapsak..

gece gitsem sıra alabilir miyim acaba

Arkadaşlar asker öğretmenliği kazananlar askeriyedeki 18 günlük eğitimi tamamladıktan sonra çalışacagı okulda nezaman göreve başlıyor

peki ben biyerde duymustum 10 güne kadar izin hakları oluyormus o duoğru mu çünkü benim evlilik durumu var eger izin hakkı varsa kullanmak istiyorum

neyse aradığım cevabı yönetmelikte buldum arkadaslar teşekkür ederim
Millî Eğitim Bakanlığı emrine sevk ve katılışları

Madde 10- 1111 ve 1076 sayılı Kanunlara tâbi yükümlülerden, temel askerlik eğitimlerini müteakip geri kalan hizmetlerini Millî Eğitim Bakanlığı emrinde öğretmen olarak tamamlayacak olanların görev yerlerine sevkleri ve katılışları aşağıdaki şekilde yapılır;

a) Temel askerlik eğitimini tamamlayanlara istekleri halinde, yol dahil on güne kadar izin verilir ve izinleri sonunda görevlendirildikleri İl Millî Eğitim Müdürlüğü emrine katılırlar. Bu yükümlülere, Millî Eğitim Bakanlığınca görevlendirildikleri yere kadar olan yol masrafları 1111 sayılı Kanuna tâbi erlerde olduğu gibi sınıf okulu ve eğitim merkezi komutanlıklarınca tahakkuk ettirilir. Ancak izinli bırakılanlara yol masrafı verilmez.

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben İngilizce öğretmeniyim ve bu Ağustos celbinde askere gitmem gerekiyordu fakat evlilik sebepleriyle Aralık celbinde gitmek istiyorum. Burada askerlik şubesindeki memura durumu izah ettim, hocam 31 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında rapor al otomatik olarak Aralık ayına kalırsın dedi. Benim sormak istediğim;

1) Ben asker öğretmenlik ya da uzun dönem yapmak istemiyorum eşim hasebiyle, kısa dönem yapmak istiyorum. Ağustosta asker öğretmen alımı fazla, diğer celb dönemlerinde az diyebilir miyiz?
2) Aldığın raporu 6 Ağustos'ta bize getir dediler, sınava doğal olarak giremeyeceğim. Herhangi bir problem olur mu?
3) İl Milli Eğitim'e bu konu ile ilgili şu anda bildirmem gereken bir durum var mı?
4) Kısa dönem yapabilmek için yapılması gerekenler hakkında bilgilerinizi rica edebilir miyim?
5) Sizce hangi celb dönemi daha iyi?

NOT: Stajyer öğretmenliğim kalktı.

hocam elımden geldıgı kadar sorularına cvp vereyım...

1)asker ogretmen olayı sadece agustos celbınde var. dıger donemlerde boyle bır ıhtımal yok.
2) raporlu oldugun ıcın sıkıntı olmaz.
3) mıllı egıtımlık bır ısın yok.
4)kısa donem ya da uzun donem olması tamamen sans ısı dıyorlar. kasım ayında gıdersenız yuzde 90 kısa donem olur.
5) kasım en ıyısı dıye bır soylentı var .

Hayirli olsun hocam, bildigim kadariyla sinava girdikten sonra ayin 11 inin gecesinde askerligi ogretmen olarak yapip yapmayacagimiz da belli olacak

Subede zarfin icindeki kagitlara gorevli memur kirmizi renk bir istampayla ogretmen yazisini basti, ben Ek A belgesi verdim ama sonra gelen baska biri isletme mezunuydu acik ogretimden onun da kkagitlarina ogretmen damgasi vurdu, cocuga sordum o da anlamadi bir yalnislik olabilir dedi acaba tum 4 yillik fakulte mezunlarina mi ogretmen yazisi basiyorlar

rcelik21' Alıntı:
Subede zarfin icindeki kagitlara gorevli memur kirmizi renk bir istampayla ogretmen yazisini basti, ben Ek A belgesi verdim ama sonra gelen baska biri isletme mezunuydu acik ogretimden onun da kkagitlarina ogretmen damgasi vurdu, cocuga sordum o da anlamadi bir yalnislik olabilir dedi acaba tum 4 yillik fakulte mezunlarina mi ogretmen yazisi basiyorlar

öğretmen olanların hepsine vuruyorlar dört yıllık olanların hepsine değil...duyduğuma göre eğer kırmız istampayla ogretmen yazisini basmazsa askeri öğretmenlik çıkma ihtimali yokmuş diyorlar bilgin olsun...

Geri