2012 Ağustos Dönemi Celbi(Asker Öğretmenlik )

Kodla Büyü
Arkadaşlar bende tecilliyim Nisan 2014' e kadar yüksek lisanstan dolayı. Ama dondurup gitmek istiyorum. Buna bugün karar verdim...

Tecili bozdursam Ağustos celbinde mi gidiyorum bilginiz var mı?
Bildiğim kadarıyla Temmuz girmeden tecili bozdurursam Ağustos celbi oluyorum...

Bİlgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Hemen yarın gidip tecili bozarım :)

Arkadaşlar İlçe mem'e yarım maaş dilekçesini sordum.Bana Temmuzda maaş yapılmasını istemiyorum yazacaksın dedi bi memur.
Bende yarım maaş almayacak mıyım dedim.
Kızarak temmuz maaşımın yapılmasını istemıyorum yazacaksın dedi.
Üslubu çok sertti,15 günlük ne zaman yatar dedim.
O da kalmaz verirler elbet diyerek geçiştirdi.
Müdür yetkilimize agustosta yatar heralde demiş mem deki baska bi memur.
Ben bu olaydan sonra tam maaş alsam geldiğimde ne gibi zorluklarla karsılasırım,yarım maaşın faizi ne kadar olur?
ve de temmuz maaşım yapılmasın diye yazacağım dilekçe ne kadar mantıklı ?
Acil cevap verirseniz sevinirim...

Hocam eğer çekindiğin bir nokta varsa alırsın tam maaşı sonrada gider birkaç gün içinde yarsını tekrar yatırırsın. Ben öyle yapmıştım. Askerden döndükten sonraya bırakırsan faiz işliyor. Yatırdığın faturayıda saklamayı unutma sonra sorun çıkarsa onu gösterirsin.

Birde yatırdığına dair faturayla ilçe mem'e gidip sisteme işlettirirsiniz. Faturanın birini onlar alır biri sizde kalır.

Hocam yine bu sitede okuğuma göre 300-400 tl arası faiz ödeniyormuş geri ödemede.Ben hiç bi yer de temmuz maaşımın yapılmamasını istiyorum diye bi dilekçe görmedim.Bi de bilginiz varsa mem deki bi memuru şikayet etme yetkimiz var mı ?

maras_li : yarım maaş dilekçesi ver senin çalışma sürene göre işlem yapmak zorunda. senin maaşını o mu veriyor ki.Memur arkadaş kendini ne zannediyor lütfen kendimizi ezdirmeyelim.bizler öğretmeniz yeter artık her yerde aşağılandığımız.

Haklısın aaronox kardeşim bende yapacak birşey bulamadım mecburen müdür yetkilimize 2 türlü de dilekçe verdim mem hangisini kabul ederse onu verecek Canımı sıkan nokta öğretmenin hakkını savunan yok , adam ben konustukca karsımda dişlerini sıkıyo Çok sinirliydim de en azından okul bitti de memleketime geldim onu düşünerek tatilimi heba etmek istemiyorum :)

ben pazartesi sabah gittim sarı zarfımı aldım 25.25 tl de yolluk verdiler :D izmitten tuzla ya :) yarım maaş için okuldaki memuru sıkıştırıyorum bakalım...

ağustos dönemi asker öğretmen adayıyım. Bugun zarfımı aldım ve 1 ağustosta Çorlu'da olacağım. Branş ingilizce. Şansım ne kadar bilmiyorum asker öğretmen çıkması konusunda ama herkese kolay gelsin diyorum.

arkadaşlar sarı zarfı almak için neler gerekli :) birde izmirde alan var mı kalabalık mı acaba şube ?

O yüzden de Mayısın ortalarında gidip kontrol edeceğim..
g.gif

Herkesin için hayırlısı benim bitiyor inşallah 1 Ağus.
Öğretmenlikte bir nimet bu asker öğretmenlik

Selamun aleyküm bugün askerlik şubesine gidip sarı zarfı aldım geldim. Ama okulum için ayrı bir sevk belgesi alacaktım dolmuşa bindiğimde aklıma geldi geri dönemedim akşam 17.30 gibiydi. Sorum şu değerli kardeşler yarın tekrar gidip okula vermek için o kağıttan alabilir miyim? Müdür getirmen lazım dedi hocam ondan soruyorum teşekkürler.

ilişki kesmek için gerekli hocam. Verdiğin dilekçede ücretsiz izne ayrilmak istiyorum diyorsun . EKte göstermen gerek sevk belgesini. İlk başta ben de vermiştim dilekçeyi sevksiz kabul etmedi ilçe mem.

bilogrt38' Alıntı:
Arkadaşlar bende tecilliyim Nisan 2014' e kadar yüksek lisanstan dolayı. Ama dondurup gitmek istiyorum. Buna bugün karar verdim...

Tecili bozdursam Ağustos celbinde mi gidiyorum bilginiz var mı?
Bildiğim kadarıyla Temmuz girmeden tecili bozdurursam Ağustos celbi oluyorum...

Bİlgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. Hemen yarın gidip tecili bozarım :)
hocam Ağustos celbinde gidebilmek için Haziran sonuna kadar tecili bozdurmanız gerekiyor diye biliyorum.

Arkadaşlar benim temmuzda tecil bitiyor ağustos celbinde gitmem gerekiyordu ama ben gitmak istemiyordum o yüzden bi işlem yaptırmadım ama kararımdan vazgeçip ağustosda gideyim desem şimdi gerekli işlmleri yaptırabilir miyim yoksa vakit geçti mi?

Arkadaşlar Samsun askerlik şubesine gittim sevk evraklarını almak için,görevli test ve mülakat kalkacakmış emrini bekliyoruz ayın 15'inden sonra gel dedi.Diğer şubelerde durum ne, bu konudan haberi olan var mı ?

Hocam bende havza şubesinde aynı durumla karşılaştım.. Temmuz 10 dediler..

böte5578' Alıntı:
Arkadaşlar Samsun askerlik şubesine gittim sevk evraklarını almak için,görevli test ve mülakat kalkacakmış emrini bekliyoruz ayın 15'inden sonra gel dedi.Diğer şubelerde durum ne, bu konudan haberi olan var mı ?

yanlışınız olmasın hocam, bir arkadaşımla gittik aldık biz zarflarımızı ilkadım askerlik şubesinden.

cuma günü bende mersinden evraklarımı aldım size neden oyle birşey demişler anlamadım arkadaslar

Arkadaşlar benim temmuzda tecil bitiyor ağustos celbinde gitmem gerekiyordu ama ben gitmak istemiyordum o yüzden bi işlem yaptırmadım ama kararımdan vazgeçip ağustosda gideyim desem şimdi gerekli işlmleri yaptırabilir miyim yoksa vakit geçti mi?

sorum günceliiğini koruyor arkadaşlar

aak' Alıntı:

30 haziran son gündür tecil bozdurmak için, Ağustos'ta gitme şansınız yok. teciliniz Temmuz'da bittiği için gideceğiniz dönem Aralık celbi... bu dönemde de asker öğretmenlik şansınız yok! Ancak Kasım ayı gibi şubenize MEM den alacağınız Ek-A belgesi ile bir dilekçe (eğitim-öğretim aksamaması için ağustos'ta gitmek istiyorum gibi) yazıp gönderirseniz 2013- Ağustos celbine kalabilirsiniz.

aak' Alıntı:

Sen şubenle konuş kardeşim bence..

wntln' Alıntı:
aak' Alıntı:

30 haziran son gündür tecil bozdurmak için, Ağustos'ta gitme şansınız yok. teciliniz Temmuz'da bittiği için gideceğiniz dönem Aralık celbi... bu dönemde de asker öğretmenlik şansınız yok! Ancak Kasım ayı gibi şubenize MEM den alacağınız Ek-A belgesi ile bir dilekçe (eğitim-öğretim aksamaması için ağustos'ta gitmek istiyorum gibi) yazıp gönderirseniz 2013- Ağustos celbine kalabilirsiniz.

Hocam yanlış anlatmış da olabilirim. muhtemel sevk tarihi 31 temmuz yazıyor

aak' Alıntı:
wntln' Alıntı:
aak' Alıntı:

Hocam yanlış anlatmış da olabilirim. muhtemel sevk tarihi 31 temmuz yazıyor

Benim tecilim 2011 temmuzda bitiyordu tecili bozdurmadan 2011 ağustosta askere gittim..

şubeyle görüşmeniz en sağlıklısı... zaten Ağustos celbinde alacaklarsa askere sarı zarfı düzenleyip verirler, bu işlemler içinde geç kalmış olmuyorsunuz

aak' Alıntı:

Hocam sen ağustosda askere gitmekle yükümlüsün bence. gidip zarfını al şubenden.

temmuzda tecili bitenler ağustosta asker (arkadaşımdan biliyorum)

benim de kasım da bitiyordu aralıkta asker olacağımı demişti askerlik şubesi ben tecili bozdum ağustosta gidiyorum

Geri