2012 Ağustos Dönemi Celbi(Asker Öğretmenlik )

Kodla Büyü
Öncelikle herkes için hayırlı olsun arkadaşlar. İlk olarak asker öğretmen çıkanlar gidip geldikten sonra zaten 18-20 gün fırsatını bulduğu ilk anda bi şükür kurbanını kessin. onlar için başka söyleyecek birşeyim yok.
gelelim kısa dönem çıkan arkadaşlara. 2 yıl önce bugün kısa dönem olarak afyona çıktı askerliğim. o ilk öğrendiğim anın şoku hala üstümde.
çünkü eşim hamile çocuğumun olmasına 2 hafta kalmış sadece. madii durumlar umurumda bile değil yani. neyse kısa dönem çıkan arkadaşlara en büyük tavisyem olayı kabullenmeleri.
bana neden asker öğretmen çıkmadı cümlesini unutun. kabullenin. ben 1 eylül e kadar askerde terler içinde uyanıyordum. şimdi asker öğretmen çıksa bitmişti gibi cümleler yedi bitirdi beni.
o yüzden o 6 ayı eğlenerek geçirmeye çalışın. 6 ay sonra işiniz hazır kafanız rahat olacak bunu düşünün. vakit çabuk geçiyor kafa rahat olunca. gittiğinizde karşılacağınız o kadar farklı insan olacak ki. işsiz güçsüz askerliğin bitmesini istemeyecek durumda olanlar olacak. ama siz unutmayın çalışıyorsunuz ve öğretmensiniz.
ne tam asker oldum havasına girin ne de ben öğretmendim diye kasılmayın. orada 6 ay boyunca askersiniz sadece.
vatanın bir karış toprağına canım feda ama siz vatana hizmetten ziyade rütbelilere hizmete gidiyorsunuz. doğuda askerlik yapanlara sözüm yok.
Allah kolaylık versin tez zamanda gidip gelin inşallah. Bu da gelip geçer.
Gelince düzgün bir MEB bulacakmısınız bilmem ama :)

mu_korkmaz' Alıntı:
Öncelikle herkes için hayırlı olsun arkadaşlar. İlk olarak asker öğretmen çıkanlar gidip geldikten sonra zaten 18-20 gün fırsatını bulduğu ilk anda bi şükür kurbanını kessin. onlar için başka söyleyecek birşeyim yok.
gelelim kısa dönem çıkan arkadaşlara. 2 yıl önce bugün kısa dönem olarak afyona çıktı askerliğim. o ilk öğrendiğim anın şoku hala üstümde.
çünkü eşim hamile çocuğumun olmasına 2 hafta kalmış sadece. madii durumlar umurumda bile değil yani. neyse kısa dönem çıkan arkadaşlara en büyük tavisyem olayı kabullenmeleri.
bana neden asker öğretmen çıkmadı cümlesini unutun. kabullenin. ben 1 eylül e kadar askerde terler içinde uyanıyordum. şimdi asker öğretmen çıksa bitmişti gibi cümleler yedi bitirdi beni.
o yüzden o 6 ayı eğlenerek geçirmeye çalışın. 6 ay sonra işiniz hazır kafanız rahat olacak bunu düşünün. vakit çabuk geçiyor kafa rahat olunca. gittiğinizde karşılacağınız o kadar farklı insan olacak ki. işsiz güçsüz askerliğin bitmesini istemeyecek durumda olanlar olacak. ama siz unutmayın çalışıyorsunuz ve öğretmensiniz.
ne tam asker oldum havasına girin ne de ben öğretmendim diye kasılmayın. orada 6 ay boyunca askersiniz sadece.
vatanın bir karış toprağına canım feda ama siz vatana hizmetten ziyade rütbelilere hizmete gidiyorsunuz. doğuda askerlik yapanlara sözüm yok.
Allah kolaylık versin tez zamanda gidip gelin inşallah. Bu da gelip geçer.
Gelince düzgün bir MEB bulacakmısınız bilmem ama :)

Güzel anlatmışsınız hocam. Ama asker öğretmenler acemilikten sonra birer birer askerliği bitirirken kötü oluyor insan..

TEŞEKKÜRLER HOCAM. BANA İç Güv. Eğt. ve Tatb. Mrk. 40'ıncı P. Eğt. A. 1'inci P. Eğt. Tb. 3'üncü P. Eğt. Bl. K.lığı
ISPARTA CIKTI hiç bilgin var mı buası hakkında

Statüsü MEB Emrine Öğretmen
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 58'İNCİ P. EĞT.A.K.LIĞI
- BURDUR
Arkadaşlar

öncelikle hayırlı uğurlu olsun herkese. Bana da asker öğretmenlik çıktı.
Bu 18-19 gün için yanımıza ne almalıyız. Bize neleri verecekler orada biz neler götürücez.
Daha önce askerliğini yapanlar bizi Burdur'da neler bekliyor anlatırlarsa merakla bekliyoruz. :)

Edit: Gerçi sorduklarım için burada güzel bir başlık varmış. Yorumlarınızı bu başlık altında bekliyoruz :)

sanalkomutan' Alıntı:
Statüsü MEB Emrine Öğretmen
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 58'İNCİ P. EĞT.A.K.LIĞI
- BURDUR
Arkadaşlar

öncelikle hayırlı uğurlu olsun herkese. Bana da asker öğretmenlik çıktı.
Bu 18-19 gün için yanımıza ne almalıyız. Bize neleri verecekler orada biz neler götürücez.
Daha önce askerliğini yapanlar bizi Burdur'da neler bekliyor anlatırlarsa merakla bekliyoruz. :)

Edit: Gerçi sorduklarım için burada güzel bir başlık varmış. Yorumlarınızı bu başlık altında bekliyoruz :)
diğer konuda cevap verdim ama muzüplik olsun die unuttuğum birşeyide yazıyım ilk gün
sağ ve sol kollarınıza aynı anda 4 tane aşı vurulacak kollarınızdan akan kanlarla gidin kamuflj giyeceksiniz ve sıcakta daha bir yanacak. :mrgreen:

Kısa Dönem İzmir Gazi Emir Ulaştırma birimi usta birlikte aynı yer cıkmıs arkadaslar ne iş yapar bu ulaştırma ?

Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum. 15 ay askerlik yapanlarda var mı 12 sinde teslim olacaklar içinde. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Arkadaşlar birşeyi merak ediyorum. 15 ay askerlik yapanlarda var mı 12 sinde teslim olacaklar içinde. Bu konuda bilgisi olan var mı?
Onların zamanları, acemilik süreleri vs. farklı..

Öncelikle arkadaşlar hepinize hayırlı tezkereler diliyorum.. Umarım her şey yolunda gider.. Konuyu açan olarak ben de bu dönem de askere gidecektim ama doktorayı kazandığım için bu dönem de gidemeyeceğim. Allah yolunuzu açık etsin.

Geri