2012 Ağustos Dönemi Celbi(Asker Öğretmenlik )

Kodla Büyü
Arkadaşlar diyarbakırda askerlik şubesine gittim 1 31 temmuz arası ek a belgesi ile gel dediler. mezuniyet belgesi de götürüyoruz sanırım. benim tecil 31 temmuzda doluyor. yasarsahbaz arkadaşımız 1 nolu madde de haziran demiş . Tam olarak anlayamadım şimdi ne yapmam gerekiyo. Şube temmuz da gelin diyo :?

yasarsahbaz arkadaşımızın yazısı

Asker öğretmenliğinin bitmesine 1 ay kalmış biri olarak izleyeceğiniz sırayı söyleyeyim;

1) Haziran ayının hemen başında (en geç 5'inde) herhangi bir askerlik şubesine gidip tecilinizi bozdurup ağustos celbine katılmak istediğinizi belirteceksiniz. Halihazırda ağustos ayında tecili bitenler de bu işlemi yaptırmak zorundadır.

dadaa' Alıntı:
Arkadaşlar diyarbakırda askerlik şubesine gittim 1 31 temmuz arası ek a belgesi ile gel dediler. mezuniyet belgesi de götürüyoruz sanırım. benim tecil bu yaz doluyor. yasarsahbaz arkadaşımız 1 nolu madde de haziran demiş . Tam olarak anlayamadım şimdi ne yapmam gerekiyo. Şube temmuz da gelin diyo :?
Asker öğretmenliğinin bitmesine 1 ay kalmış biri olarak izleyeceğiniz sırayı söyleyeyim;

1) Haziran ayının hemen başında (en geç 5'inde) herhangi bir askerlik şubesine gidip tecilinizi bozdurup ağustos celbine katılmak istediğinizi belirteceksiniz. Halihazırda ağustos ayında tecili bitenler de bu işlemi yaptırmak zorundadır.
Hocam geçende askerlik şubesine gittim. Aynen banada söylediler temmuz ayında(10-17 Temmuz) gel diye. Ben de araştırdım yeniden gittim ve işin aslı ortaya çıktı.Ben bu yıl Ocak ayında yüksek lisans bitirdim ve mezun oldum. Fakat askerlik şubesine gidip mezun olduğumu ve tecilimi uzatmayı istemedim.(Yüksek lisansın bittiği hafta) Daha doğrusu bilmiyordum.Bu sebeple de bakaya kaldım. Ben şu an bakaya kaldığım için tecilimin bozulduğunu söylediler. Bu sebeple normalde Nisan celbine katılmadığım için cezalı duruma düşmüş oldum. O yüzden de Ağustos celbine katılmak için temmuzda gelmem gerektiğini söylediler. Senin mezuniyet ne zaman ve sende yüksek lisans yada farklı bir şey var mı?Saygılarımla...

dadaa' Alıntı:
Arkadaşlar diyarbakırda askerlik şubesine gittim 1 31 temmuz arası ek a belgesi ile gel dediler. mezuniyet belgesi de götürüyoruz sanırım. benim tecil 31 temmuzda doluyor. yasarsahbaz arkadaşımız 1 nolu madde de haziran demiş . Tam olarak anlayamadım şimdi ne yapmam gerekiyo. Şube temmuz da gelin diyo :?

yasarsahbaz arkadaşımızın yazısı

Hocam benim tecilim 2012'de bitiyorken geçen yıl haziran'ın 9'unda ankara asal'a gittim ve "geç bile kaldın, bakalım ağustos'a yetişebiliyor musun" dedi görevli. Önce tecili bozdurdum, tecil bozdurunca "aralık'a bile kalabilirsin, geciktin birkaç gün" dedi. Ben de "kısmet artık napalım" dedim ve baktı ki ağustos'ta gidebiliyorum. "Hadi yine iyisin" dedi. Ben 1 temmuz'un tecil bozdurmak için halen çok geç bir tarih olduğunu düşünüyorum.

hocam olay su zaten benim tecil zaten 31 temmuzda bitiyor yani ağustos ta tecilli değilim o yüzden bozdurmam gerekmiyomuş anlayamadım gerçekten ankarada yenimahallede öylesine bir şubeyi aradım sorayım bakalım onlar ne diyecek diye kadının dediği daha da komik oldu. bozdurabilirsin dedi. ama bozdurmayadabilirsin dedigarantiye almak için bozdur dedi ben şimdi kalkıp şubeye gidip garantiye mi almak istiyorum deyim. Saçma sapan bir durum aldı. Bu arada yüksek lisansım yok.

çok şükür konunun benimle ilgisi yok @yasarsahbaz hocama teşekkür etmek için yazıyorum çok açıklayıcı olmuş

gideceklere Allah yardım etsin tez zamanda gidip gelinde düğününüzü yapalım :)

MERHABA ARKADASLAR BEN 2012 SUBAT DONEMINDE KADROLU OLARAK URFA SIVEREK E ATANDIM 2012 ARALIKTA TECILIM DOLUYOR AGUSTOS DONEMINDE ASKERE GITMEYI DUSNUYORUM STAJYERLIGIM KALMADI ASKER ÖGRETMEN CIKMA IHTIMALINE BIR ENGELMI ASKER OGRETMEN CIKABILIR MI???

ben rizeliyim fakat izmirde yaşıyorum. temmuz ayında sevk belgemi ve o meşhu sarı zarfı nerden alacağım ? :)

seroz' Alıntı:
MERHABA ARKADASLAR BEN 2012 SUBAT DONEMINDE KADROLU OLARAK URFA SIVEREK E ATANDIM 2012 ARALIKTA TECILIM DOLUYOR AGUSTOS DONEMINDE ASKERE GITMEYI DUSNUYORUM STAJYERLIGIM KALMADI ASKER ÖGRETMEN CIKMA IHTIMALINE BIR ENGELMI ASKER OGRETMEN CIKABILIR MI???
hocam asker öğretmenlerin çoğu aday öğretmen bende şu an asker öğretmenim adaylığım kalkmadı henüz

pawofeagle' Alıntı:
ben rizeliyim fakat izmirde yaşıyorum. temmuz ayında sevk belgemi ve o meşhu sarı zarfı nerden alacağım ? :)

hocam izmirden işlemlerini yaptırabilirsin zarfı nerden alırsan sınava o bölgede girersin

kaybil' Alıntı:
seroz' Alıntı:
hocam asker öğretmenlerin çoğu aday öğretmen bende şu an asker öğretmenim adaylığım kalkmadı henüz

pawofeagle' Alıntı:

hocam izmirden işlemlerini yaptırabilirsin zarfı nerden alırsan sınava o bölgede girersin

izmirde herhangi bir subeden yaptırabilir miyim yoksa izmirli olmayanların gideceği şube falan deniliyo öyle bir şey var mı biliyor musunuz?

ben 2010 mezunuyum ve tecilim 31 temmuzda bitiyor. askerlik durum belgesi celp dönemi: ağustos 2012 diye yazıyor. askerlik şubesini aradım sordum. haziranda yapacak bişey yokmuş.tecil bozacam mı dedim gerek yok dediler. temmuzda gitmem gerektiğini söylediler.

arkadaşlar haziranda yapılması gerektiğini söylüyor ama şubedeki adam gerek yok dedi. temmuzda gelirsin dedi. kafam karıştı. arkadaşlar haziran diyor da.

hepinize şimdiden hayırlı teskereler ben asker öğretmen olarak yaptım bu konular çok zor konular kimse ne olduğunu bilmiyor malesef

askerlik tecilim 2013 mart ayında bitiyor bende mart ayında gitmek istemiyorum 2013 ağustosta gitmek istiyorum nasıl uzatabilirim raporlarla. kaç günlük rapor alacağım yardım ederseniz sevinrim......

cucko' Alıntı:
Arkadaşlar 2012 Ağustos dönemi celbine katılacak olanlar varmı? Ben bu dönemde gitmeyi düşünüyosum..Herhangi bir işlem yapan var mı?

askerlik tecilim 2013 mart ayında bitiyor bende mart ayında gitmek istemiyorum 2013 ağustosta gitmek istiyorum nasıl uzatabilirim raporlarla. kaç günlük rapor alacağım raporu nasıl alacağım.yardım ederseniz sevinrim......

www.suleymannazifilk.meb.k12.tr

askerlik tecilim 2013 mart ayında bitiyor bende mart ayında gitmek istemiyorum 2013 ağustosta gitmek istiyorum nasıl uzatabilirim raporlarla. kaç günlük rapor alacağım raporu nasıl alacağım.yardım ederseniz sevinrim......

www.suleymannazifilk.meb.k12.tr

teknobilisim' Alıntı:
ben 2010 mezunuyum ve tecilim 31 temmuzda bitiyor. askerlik durum belgesi celp dönemi: ağustos 2012 diye yazıyor. askerlik şubesini aradım sordum. haziranda yapacak bişey yokmuş.tecil bozacam mı dedim gerek yok dediler. temmuzda gitmem gerektiğini söylediler.

Sen bakma millete bende gittim uzun uzun konuştum askerlik şubesinde. Banada dediler ki temmuz 10-17 arası gel işlemini yapalım. Ha sen haziranda gidersin tecili bozdurursun bu sana kalmış..

deu_35' Alıntı:

http://www.suleymannazifilk.meb.k12.tr

Valla rapor hakkında net bilgim yok.Ama mazeretin olması lazım yüksek lisans, ciddi sağlık problemi gibi.

cucko' Alıntı:
teknobilisim' Alıntı:

Sen bakma millete bende gittim uzun uzun konuştum askerlik şubesinde. Banada dediler ki temmuz 10-17 arası gel işlemini yapalım. Ha sen haziranda gidersin tecili bozdurursun bu sana kalmış..

hocam zaten tecil temmuzda bitiyor. askerlik durum belgesinde celp: ağustos 2012 yazıyor.şubeyi aradığımda da bozmana gerek yok zaten dediler. zaten bitiyor.

hocam zaten tecil temmuzda bitiyor. askerlik durum belgesinde celp: ağustos 2012 yazıyor.şubeyi aradığımda da bozmana gerek yok zaten dediler. zaten bitiyor.

aynen bugun bende siirt askerlik şubesi ile görüştüm. telefonda tc noyu aldı sorgulama yaptı gelmenize gerek yok dedi. temmuzda ek A ile memleketinizdeki şubeye gidersiniz dedi.

deu_35' Alıntı:
deu_35' Alıntı:
askerlik tecilim 2013 mart ayında bitiyor bende mart ayında gitmek istemiyorum 2013 ağustosta gitmek istiyorum nasıl uzatabilirim raporlarla. kaç günlük rapor alacağım yardım ederseniz sevinrim......

rapora gerek yok hocam şubeye git eğitim öğretim bölünmemesine dair bir dilekçe yazdırırlar. 1 seferlik ağustosa sarkar.
http://www.suleymannazifilk.meb.k12.tr

Bugün şubeyi aradım 1-31 temmuz arası mem den alacağın belgeyle gel dediler.
Bir de tecilliyim bozdurmama gerek yokmuş sizce sıkıntı olur mu bozdurmasam bu hafta..

1)Geçen sene Aralık celbinde(2011) askere gidecekken EkA belgesini vererek seneye ağustos celbinde gidebilmek için bir sene uzattım. Bu sene Ağustos celbinde askere gideceğim. Temmuzun ilk haftası dosyanı almaya gel dediler. Bu dosyayı almaya gittiğimde yanımda tekrardan EkA belgesi, diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf götürmem gerekiyor mu
2)Temmuz ayında okula nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor. Bu yazacağım dilekçeye herhangi bir ek gerekiyor mu yani dilekçenin ekine sevk belgesi veya askerlik çağrı pusulasını iliştirmem gerekiyor mu

XsiR' Alıntı:
1)Geçen sene Aralık celbinde(2011) askere gidecekken EkA belgesini vererek seneye ağustos celbinde gidebilmek için bir sene uzattım. Bu sene Ağustos celbinde askere gideceğim. Temmuzun ilk haftası dosyanı almaya gel dediler. Bu dosyayı almaya gittiğimde yanımda tekrardan EkA belgesi, diploma, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf götürmem gerekiyor mu
2)Temmuz ayında okula nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor. Bu yazacağım dilekçeye herhangi bir ek gerekiyor mu yani dilekçenin ekine sevk belgesi veya askerlik çağrı pusulasını iliştirmem gerekiyor mu
1-Ek-a belgesini tekrar götürmen gerekiyor ama diploma vs.istemiyorlar, ama yinede siz askerlik şubenizi gitmeden önce ararsanız yardımcı olurlar..
2-Okula, askere gideceğinizi ve temmuz maaşını yarım yapılmasını dilekçe ile belirtiyorsunuz, maaşı yaptırmazsanız sonra uğraştırır, çünkü 15 günlük alacaksınız...

Geri