2012 Ağustos Dönemi Celbi(Asker Öğretmenlik )

Kodla Büyü
aktasankara' Alıntı:
Hocam yüksek lisans öğrencisi isek tecilimizi ne zaman yaptırcaz niye haziran da mı yapılması gerekiyor

Eğer hala öğrenci isen bölgendeki askerlik şubesine üniversitenin yazı göndermesi gerekir. Yani sen öncelikle üniversiteye gidip durumu anlatacaksın. Dondurmak istediğini ve askere gitmek istediğini daha sonra üniversite senin bölgendeki sorumlu şubeye yazı gönderecek ve sende tecilini bozduracaksın.Ben böyle biliyorum...

mülakat için bi önerim var!!

sınavdan sonra yapılan mulakat yedek subay yada kısa dönem adına ordunun işine yarayacak personeli seçme amaçlı yapılıyor

ben mulakata girdiğimde 85 li olduğumu görünce nerde kaldın koçum dediler iş güç eş çocuk dedim güldüler

necisin dediler. gariban bilgisayar öğretmeniyim nasipse asker öğretmenlik bekliyorum dedim

niye dediler. coluk cocuk muşta asker öğretmenlik olursa evimden ayrılmamış olurum dedim

iyi sen bize yaramazsın dediler ve güldüler.

benden önceki de başladı övünmeye ben proje uzmanıyım ajanslarda özel görevler yapıyorum falan gibi mühendis miydi neydi bilmiyom sanırım ona yedek subaylık çıktı.

tabi ilgisi var mı o mulakatın kura ile bilmiyorum ama benim hadise böyle

AMA BEN %20 DEN DAHA FAZLA GÖRÜYORUM ŞANSI. BİZİM MANDAGA 43 KİŞİDEN 7 Sİ BİLGİSAYARCIYDI Bİ 10 TANE FALAN DA MÜZİKÇİ VARDI

kily' Alıntı:
mülakat için bi önerim var!!

sınavdan sonra yapılan mulakat yedek subay yada kısa dönem adına ordunun işine yarayacak personeli seçme amaçlı yapılıyor

ben mulakata girdiğimde 85 li olduğumu görünce nerde kaldın koçum dediler iş güç eş çocuk dedim güldüler

necisin dediler. gariban bilgisayar öğretmeniyim nasipse asker öğretmenlik bekliyorum dedim

niye dediler. coluk cocuk muşta asker öğretmenlik olursa evimden ayrılmamış olurum dedim

iyi sen bize yaramazsın dediler ve güldüler.

benden önceki de başladı övünmeye ben proje uzmanıyım ajanslarda özel görevler yapıyorum falan gibi mühendis miydi neydi bilmiyom sanırım ona yedek subaylık çıktı.

tabi ilgisi var mı o mulakatın kura ile bilmiyorum ama benim hadise böyle

AMA BEN %20 DEN DAHA FAZLA GÖRÜYORUM ŞANSI. BİZİM MANDAGA 43 KİŞİDEN 7 Sİ BİLGİSAYARCIYDI Bİ 10 TANE FALAN DA MÜZİKÇİ VARDI

Bende 85 liyim desene banada nerde kaldın diyecekler. Yüksek lisans ve doktora yapanlara farklı bir işlem var mı hocam?

bende mülakatın önemli olduğunu düşünüyorum. sınavı herkes yapıyor ancak mülakatta askeriyenin işine yarayıp yaramayacağınız belli oluyor:)) bende Kars'tayım
görev yerim sıkıntılı bir nevi askerlik yaptığım demiştim :lol: :lol: asker öğretmenlik çıkmıştı...

zannetmiyorum ama bence dile getirmek ters te tepebilir. kısa dönem yapan öğretmenleri ekseri mehmetcik dersaneleri ve subayların çocukları için ders vermede kullanıyorlar.

ve bu sadece dinlenme zamanlarında yani adamın cocuğu için verdiğin ders nöbetlerine engel olmuyor :) çok beğendirmemek lazım kendini. sessizce tereyağından kıl çeker gibi..
şansınız bol olsun da asker öğretmenlik çıksın. hele biz müthiş şanslıydık bu yıl sadece 14.5 gün askerlik yaptık bayram dolayısı ile 1 hafta erken saldılar:)

----
bu arada almancılar da gelmiyor burdura bu sene asker öğretmenler yandı. teğmen takımı tüm hırsını öğretmenlerden çıkaracak işiniz var :p

Haklısın kily..:) terste tepebilir.
Aklıma bir hikaye geldi askerlikle ilgili Bir tanıdık anlatmıştı banada
"Askerlere sormuşlar:
-İçinizde bilgisayarı bilen varmı varsa bir adım öne geçsin.
Birkaç kişi bir adım öne çıkmış..
Sonra tekrar öne çıkanlara sormuşlar içinizde windowsu iyi bilen var mı diye?
Sonra yine birkaç kişi öne çıkmış..Sonra öne çıkanları alıp götürmüşler.Diğer askerler de içlerinden kıskanarak bugün biz çalışıcaz onlar gidecek yatacak havasındalar.
Nitekim akşam windowsu bilenler gelmiş.
Gitmeyenlerden biri:Oh bugün de yırttınız biz çalıştık siz bilgisayar başında oturdunuz.
Diğer Asker demişki vallahi bütün gün WİNDOWS'U pencereleri temizledik demiş... :D "

Peki yüksek lisans yapıp ta tecili bozdurmak icin yüksek lisans yaptigimiz üniversiteye mi yoksa o ildeki askerlik subesine mi dilekce göndermemiz gerekiyor. Ve nasıl bir dilekce göndermemiz gerekiyor bu dilekcenin elinde örnegi olan var mı _??

Peki yüksek lisans yapıp ta tecili bozdurmak icin yüksek lisans yaptigimiz üniversiteye mi yoksa o ildeki askerlik subesine mi dilekce göndermemiz gerekiyor. Ve nasıl bir dilekce göndermemiz gerekiyor bu dilekcenin elinde örnegi olan var mı _??
hocam herhangi bir askerlik şubesine gitmeniz yeterli

"Askerlere sormuşlar:
Sonra yine birkaç kişi öne çıkmış..Sonra öne çıkanları alıp götürmüşler.Diğer askerler de içlerinden kıskanarak bugün biz çalışıcaz onlar gidecek yatacak havasındalar.
Gitmeyenlerden biri:Oh bugün de yırttınız biz çalıştık siz bilgisayar başında oturdunuz.
Diğer Asker demişki vallahi bütün gün WİNDOWS'U pencereleri temizledik demiş..
:lol: :lol:
askeri mantık

Bizimde askerliğimizin ikinci gününde çavuşun biri geldi araba kullanmayı bilen var mı diye 2 sazan atladı bizim ehliyetimiz var dediler. Giden elemanlara el arabası le kömür taşıtmışlar duyunca çok gülmüştüm...

yuca' Alıntı:

Hocam yüksek lisans öğrenciliğiniz devam ediyorsa mevcut tecilinizi üniversitenizin bozdurması gerekiyor diye biliyorum.

fahrican' Alıntı:
yuca' Alıntı:

Hocam yüksek lisans öğrenciliğiniz devam ediyorsa mevcut tecilinizi üniversitenizin bozdurması gerekiyor diye biliyorum.

Şu şekilde yüksek lisansa başlayıp dersleri geçip tez aşamasında bırakmak zorunda kaldım gerek danısman gerekse baska ile atanmam sebebiyle ama yüksek lisansa baslarken 3 yıl tecil edilmişti askerlik. Bulundugum ildeki askerlik subeye gittim de ben tecili yapan yerin bozması gerekiyor dedi. Şimdi ben yüksek lisans yaptigim fakülteye mi dilekce yazmam gerekiyor tecili bozdurmak icin ?

cucko' Alıntı:
Haklısın kily..:) terste tepebilir.
"Askerlere sormuşlar:
Diğer Asker demişki vallahi bütün gün WİNDOWS'U pencereleri temizledik demiş... :D "

tam olarak bunu katetmiştim. dalgıçlık yapabilecek var mı diye keklemişler. komutanın odasındaki akvaryumu temizletmişler

bir soru da benden olsun o zaman asker öğretmen iken ya da asker iken ağustos ayından özür atamasına başvurabiliyor muyuz ? böyle bir hakkımız var mı

firtuna61' Alıntı:
bir soru da benden olsun o zaman asker öğretmen iken ya da asker iken ağustos ayından özür atamasına başvurabiliyor muyuz ? böyle bir hakkımız var mı
Hiçbir şekilde atama, görevlendirme yok hocam. Çivi gibi oraya çakılısın 1 yıl boyunca.

mistikowski' Alıntı:
Şu şekilde yüksek lisansa başlayıp dersleri geçip tez aşamasında bırakmak zorunda kaldım gerek danısman gerekse baska ile atanmam sebebiyle ama yüksek lisansa baslarken 3 yıl tecil edilmişti askerlik. Bulundugum ildeki askerlik subeye gittim de ben tecili yapan yerin bozması gerekiyor dedi. Şimdi ben yüksek lisans yaptigim fakülteye mi dilekce yazmam gerekiyor tecili bozdurmak icin ?

Hocam; Üniversitenizin ilgili Enstitüsüne gidin onlarda matbu dilekçe örnekleri vardır. Uzakta iseniz faksla da gönderebilirsiniz. Öğrenci işlerine telefon açarak da süreç hakkında bilgi alabilirsiniz . Dilekçenize istinaden nüfus kaydınızın olduğu ilin askerlik dairesine tecil iptal yazısı gönderecekler. Ağustos celbine gitmek istediğinizi özellikle belirtin ve evrakların tarih/sayılarını alarak telefonla takip edin. Yanlış hatırlamıyorsam Haziran sonuna doğru bir tarihe kadar tecili bozulmayanlar Aralık celbine kalıyor. Memurlar iş yoğunluğuna göre evrakları biriktirip topluca göndermeyi tercih edebilirler.Üniversitelerde yazılar haftanın belli günlerinde postaya verilir ve adi posta kullanılır.

fahrican' Alıntı:
mistikowski' Alıntı:

Hocam; Üniversitenizin ilgili Enstitüsüne gidin onlarda matbu dilekçe örnekleri vardır. Uzakta iseniz faksla da gönderebilirsiniz. Öğrenci işlerine telefon açarak da süreç hakkında bilgi alabilirsiniz . Dilekçenize istinaden nüfus kaydınızın olduğu ilin askerlik dairesine tecil iptal yazısı gönderecekler. Ağustos celbine gitmek istediğinizi özellikle belirtin ve evrakların tarih/sayılarını alarak telefonla takip edin. Yanlış hatırlamıyorsam Haziran sonuna doğru bir tarihe kadar tecili bozulmayanlar Aralık celbine kalıyor. Memurlar iş yoğunluğuna göre evrakları biriktirip topluca göndermeyi tercih edebilirler.Üniversitelerde yazılar haftanın belli günlerinde postaya verilir ve adi posta kullanılır.

Çok teşekkür ederim hocam.. İlimdeki askerlik subesi Haziran sonuna kadar tecili bozdurmanız lazım dedi. Dediğiniz gibi en iyisi ben öğrenci işlerine telefon açarak süreç hakkında bilgi alsam en iyisi olacak. Tekrar teşekkür ederimm..

ben de bu ağustosta askerlik yolcusuyum içimdeki his kısa dönem diyor :) uzun dönem çıkmasında gerisine kabulüm artık.. bu işte torpil falan olmuyor mu acaba?

pawofeagle' Alıntı:
ben de bu ağustosta askerlik yolcusuyum içimdeki his kısa dönem diyor :) uzun dönem çıkmasında gerisine kabulüm artık.. bu işte torpil falan olmuyor mu acaba?
Bu işlerde son dönemlerde torpilin olduğuna ihtimal vermiyorum..

Öncelikle çok sağolun.. Ben muş bulanık ilçesinde fen ve teknoloji öğrt olarak çalışıyorum ve tecilim aralık 2012 de bitiyor. Ağustos ayında başvursam adaylığım kalkmadığı için bir sorun olur mu? Ya da asker öğretmen çıkmadı diyelim uzun dönem çıkma ihtimali nedir ? Bilgi verirseniz sevinirim.

Bu 1 nolu işlem ağustos ayındaki sınavda mı yapılıyor yoksa askerlik şubesinden sevk alırken mi yapılıyor?

kaya794' Alıntı:
Öncelikle çok sağolun.. Ben muş bulanık ilçesinde fen ve teknoloji öğrt olarak çalışıyorum ve tecilim aralık 2012 de bitiyor. Ağustos ayında başvursam adaylığım kalkmadığı için bir sorun olur mu? Ya da asker öğretmen çıkmadı diyelim uzun dönem çıkma ihtimali nedir ? Bilgi verirseniz sevinirim.

Hocam Ağustos ayında başvurursan Asker öğretmenlikten yararlanamazsın. Sen celp dönemlerine bakacaksın öncelikle.Adaylığında ise net bir bilgim yok.Okulundaki idareye sorabilirsin. Yada bu durumda olup gidenler mutlaka vardır.

Bugün askerlik şubesine gittim.Yüksek lisans yapıyorum ikinci dönem harcı yatırmadığım için tecilim kalkmış.neyse oradaki görevli temmuzun 10 ile 30 arası gelip sevk kağıdını alacaksın şuan yapılacak başka bir işlem yok dedi.Şimdi ilk sayfada yazılanlar ile bir bağlantı kuramadığımdan nasıl bir yol izlemem gerekir? Bir bilen cevaplayabilir mi?

yasarsahbaz' Alıntı:
Asker öğretmenliğinin bitmesine 1 ay kalmış biri olarak izleyeceğiniz sırayı söyleyeyim;

1) Haziran ayının hemen başında (en geç 5'inde) herhangi bir askerlik şubesine gidip tecilinizi bozdurup ağustos celbine katılmak istediğinizi belirteceksiniz. Halihazırda ağustos ayında tecili bitenler de bu işlemi yaptırmak zorundadır.

2) Temmuz ayının başında sizden tekrar askerlik şubesine gelip kocaman sarı zarfı almanızı ve saklamanızı isteyecekler.

3) Sarı zarfın üzerinde 1-2-3 ağustos 2012 tarihinde gidip mülakat yapacağınız askeri birimin adresi yazacak. Oraya 1-2-3 ağustos tarihlerinden herhangi birinde gidip mülakatınızı yapacaksınız.

4) 3 nolu işlem sabahtan akşama kadar sürecektir, işlem bitince size 10 günlük izin kağıdı verilecek. Eğer asker öğretmen olmuşsanız 13 ağustosta burdur'a 3 hafta acemiliğinizi yapmaya gideceksiniz.

Not 1: Asker öğretmen olabilmek tamamen şans işi olup 1 ağustosta mülakata gidenlerin şansı daha yüksek.

Not 2: Asker öğretmen olup olmadığınız 10 ağustos 2012 gece yarısı http://www.tsk.gov.tr'den belli olacak.

Not 3: Asker öğretmen olarak hangi ile hangi okula atandığınız, siz askerliğinizin birinci haftasını bitirdiğinizde koğuşlarınıza asılır.(Eğer doğuda(kalkınmada öncelikli iller) görev yapıyorsanız yüzde 98.5 kendi okulunuza asker öğretmen olacaksınız.

Not 4: Askerliğiniz resmen 1 Ağustos 2012'de başlayıp 31 Temmuz 2013'te bitmektedir.

Not 5: Acemiliğiniz 13 Ağustos 2012'te başlar, 31 Ağustos Cuma 2012'de biter.

Not 6: 1 nolu işlemi yaparken doldurduğunuz formda 3 haneli seçeneklerden(kısa, uzun, askeri öğretmen) askeri öğretmeni seçmelisiniz.

Not 7: 1 nolu işlemi yapmak için ilçe mem'den aldığınız Ek-A belgesini(onlar hazırlayıp veriyorlar), mezuniyet belgenizin aslını, bol sayıda kimlik fotokopinizi yanınızda götürünüz.

Not 8: Temmuz başında okulunuzun memur'unun yanına gidip bana 1 yıllık aylıksız izin yaz deyiniz ve hemen orada ayak üstü aylıksız izin dilekçesi doldurunuz. Dilekçenin konusu "1 Ağustos 2012'de askerliğim başlamaktadır ve 31 Temmuz 2013'e kadar aylıksız izne ayrılmak istemekteyim. Milli Eğitim Müdürlüğünden alınmış Ek-A belgesi ektedir." deyip Ek-A belgenizin fotokopisini verin. 31 Temmuzdan sonra mebbis'e girip bakın bakalım aylıksız izinde görülüyor musunuz.

Not 9: 8 nolu nottaki işlemi yaptırıp kısa dönem askerliğiniz çıkarsa şubat 2013'te döndüğünüzde hemen ayak üstü aylıksız izninizi bitiriyorlar. 1 yıldan uzun sürelerde bayağı onay falan bekliyorsunuz fakat 1 yıl ve daha kısa sürelerde okul müdürleriniz "aylıksız izinden dönmüştür" deyip hemen başlatabiliyorlar.

Not 10: Ağustos'ta mülakattayken eğer "aranızda liselerde çalışan var mı?" derlerse parmaklarınızı kendinize saklıyorsunuz. Parmak kaldıranları oradaki küçük bir mülakatla mehmetçik liselerine gönderiyorlar. Mehmetçik lisesinin şartlarını da incelerseniz belki oralar da ikinci bir tercih olabilir sizin için.
hocam gayet güzel açıklamış. bende küçük bir hatırlatma yapayım. Askerlik şubesine 31 Temmuz sabah saat 10-12 arası gidip sıra numarası almanızı tavsiye ederim(Adana'da bu uygulama var. diğer yerler için birşey diyemeyeceğim)

ayrıca Asker Öğretmenlik her ne kadar da şans işi olsa tamamen şansa bağlı olduğunu düşünmüyorum. gireceğiniz sınavdaki başarı sıranız da çok önemli. diyelimki sınavda 5000. oldunuz. sizden önceki 5000 kişi doldurdukları formda ne istemişlerse oraya yerleşiyor. diyelimki bu yıl 4000 Asker öğretmen alınacak ve sizin sıranız 5000 bu durumda sizden öncekilerin enaz 1000 tanesi uzun dönem yada kısa dönem seçmiş olması lazım size asker öğretmenlik çıkabilmesi için. bu nedenle bence sınavda sallamayın yapabildiğiniz kadar iyi yapın.(en azından ben öyle yaptım ve şuan asker öğretmenim :) )

yasarsahbaz' Alıntı:
Asker öğretmenlik şans işi olup işlerin yolunda gideceğine inanırsanız şansınızın yaver gittiğini söyleyebilirim :D Ben Ankara'da kadrolu olup Yozgat'ta 5 yıldızlı kız meslek lisesi'nde asker öğretmenlik yapmaktayım. İnsan dinleniyor buralarda :) Yukarıdaki mesajımda yazdığım "NOT" kısımlarını dikkatle uygularsanız bence şansınızı yükseltiyorsunuz. Ne ÖSS'de üniversiteyi kazanmak, Ne KPSS'de atanmak, kesinlikle en çok asker öğretmenliğe sevinmişimdir.

Hocam ben de Ankaradayım'da bizim arkadaşlar hep buradan çımaz öğretmenlik falan diyodu. Sizin nasıl oldu? Bir de Ankara'nın zorunlu hizmet bölgesinde mi görevlisiniz?

aak' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
Asker öğretmenlik şans işi olup işlerin yolunda gideceğine inanırsanız şansınızın yaver gittiğini söyleyebilirim :D Ben Ankara'da kadrolu olup Yozgat'ta 5 yıldızlı kız meslek lisesi'nde asker öğretmenlik yapmaktayım. İnsan dinleniyor buralarda :) Yukarıdaki mesajımda yazdığım "NOT" kısımlarını dikkatle uygularsanız bence şansınızı yükseltiyorsunuz. Ne ÖSS'de üniversiteyi kazanmak, Ne KPSS'de atanmak, kesinlikle en çok asker öğretmenliğe sevinmişimdir.

Hocam ben de Ankaradayım'da bizim arkadaşlar hep buradan çımaz öğretmenlik falan diyodu. Sizin nasıl oldu? Bir de Ankara'nın zorunlu hizmet bölgesinde mi görevlisiniz?
Ankaradaki kadrom zorunlu hizmet değil hocam.

yasarsahbaz' Alıntı:
aak' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam biz zorunlu hizmetteyiz herkes öğretmenlik çıkmaz derken size bir de yozgat çok iyi çıkmış hakikaten

aak' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
aak' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam biz zorunlu hizmetteyiz herkes öğretmenlik çıkmaz derken size bir de yozgat çok iyi çıkmış hakikaten
Okul acity'e yakın bi yerde hocam. Ben de AOÇ'de oturuyorum. Haziran 15'te topukluyorum yozgat'tan :D Ben burayı sevdim, bura da beni. Güzel anılarım oldu. Başıma gelen en güzel şeylerden biri bu asker öğretmenlik. İnşallah sana da hayırlısı olur hocam.

Arkadaşlar geçen hafta askerlik şubesine gittim. Şubedeki görevliye Ağustos döneminde gitmek istediğimi ve asker öğretmenlikten yararlanmak istediğimi söyledim. Bana 10-17 temmuz arasında gel işlemleri başlatalım dedi. Bu tarih çok geç değil mi?Birçok arkadaşıma sordum bana çok geç olduğunu söylediler.Bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

Geri