USB Multiboot Toolkit - AdemHoca2015

Kodla Büyü
Afilli ,Dosyanın kaynağı benim çok guvendigim tnctr den köylü üstat. Lisanslı nod32 var bende bi sıkıntı yok indirebilirsiniz

Cyln, doğrudur :)

hocam sizden allah razı olsun.size güven konusunda bir sıkıntım yok allaha şükürler olsun.
eset virüs proğ.kullanıyorum.devre dışı bıraktım olmadı .proğ.komple kaldırdım sildim. ama yine indiremedim.

Ekli dosyalar

• xp.jpg
    xp.jpg
    34.5 KB · Görüntüleme: 951
adem hocam bu XP_KUR.7Z bildiğimiz xp işletim sistemi mi bunun yerine biz kendi istediğimiz bir xp yi kurabiliyor muyuz

birde adem hocam ben win 7 32 ve 64 aynı iso kalıbında olan sistemi yüklemek istiyorum ama setup bulunamadı diye uyarı veriyor baktım iso da setup yok bir kaç tane indirdim hiçbirinde setup dosyası yoktur. nasıl yapacağım

buda bellek görüntüsü xp için sanırım böyle olacak

birde adem hocam xp için iso dosyası atıyorum belleğe ama önyükleme başarısız diyor xp isodan kurmak için başka ne yapmalıyız

Ekli dosyalar

• win 7 32-64.jpg
    win 7 32-64.jpg
    85.5 KB · Görüntüleme: 926
  • bellek görüntüsü.jpg
    bellek görüntüsü.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 925
Windows xp ekim 2013 Easy sysprep satırı ne yapıyor tam anlamadım xp yi yüklüyor gibi ama sürücüler bölümünde sadece flash belleği görüyor hdd yi görmüyor.. birde xp iso dan kurmak için ne yapmam gerekli

alpi' Alıntı:
birde adem hocam ben win 7 32 ve 64 aynı iso kalıbında olan sistemi yüklemek istiyorum ama setup bulunamadı diye uyarı veriyor baktım iso da setup yok bir kaç tane indirdim hiçbirinde setup dosyası yoktur. nasıl yapacağım

hocam menüden Windows x86 32bit Kurulumu - ISO yu seçerek girin.
iso bulunamadı nerede diye sorduğunda siz elinizdeki o isoyu gösterin ardından otomatik setup kur başlaması lazım, başlamazsa o ekranda altta küçük programcıklar var onlardan biri windows kur setup olması lazım

hocam ben bunu indirdim eski konulara da baktım ama nasıl kullanacağımı anlamadım ya :(

ademola' Alıntı:
vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz usbmenu klasörü altındaki usbmenu.lst dosyasını notdefteri ile açıp
aşağıdaki satırları ekleyin.

# =========================================================================

title Clonezilla (vestel)
kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
initrd /live/initrd.img

hocam clonezilla ile alınan imajların tamamı için geçerli mi bu kod, elimde farkmı bir clonezilla imajı var.

serkan42' Alıntı:
hocam ben bunu indirdim eski konulara da baktım ama nasıl kullanacağımı anlamadım ya :(
hocama katılıyorum adem hocam 2015 e göre tekrar neler yapacağımızı anlatırsanız cok iyi olur birde daha önce yazmıştım 32-64 bir olan işletim sistemini dediğinizi yaptım alttaki küçük butona tıkladım ama win 8 kurulumu geliyor ve bu seferde diskleri görmüyor tam istediklerimi bir türlü yapamadım... birde bu stonexp yi klasör olarak mı atacağız yoksa içerikteki dosyaları ana dizine mi atacağız hocam bence siz adım adım yazsanız iyi olacak

serkan42' Alıntı:
hocam ademhoca2015.exe yi masaüstüne indirdin mi yönetici olarak çalıştır, çaıkarma işlemi başlayacaktır,
o bitince mb_usb.exe programı otomatik olarak açılacak (bu arada usb belleği bilgisayara tak)
bu küçük programda kurulum yapmak istediğin flash belleği seç ve başlata bas. bukadar.
işlem bitince test sayfası açılacak karşında bi menü var ise sonuç başarılı demektir.

alios6161' Alıntı:
ademola' Alıntı:
vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz usbmenu klasörü altındaki usbmenu.lst dosyasını notdefteri ile açıp
aşağıdaki satırları ekleyin.

title Clonezilla (vestel)
kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
initrd /live/initrd.img

hocam clonezilla ile alınan imajların tamamı için geçerli mi bu kod, elimde farkmı bir clonezilla imajı var.

hocam vestel imajı için gecerli bu komutların içinde " restoredisk 65 sda " satırı bu diskin geri yuklemesini yapıyor....
ama sen elindeki imajı winrar ile aç syslinux.cfg dosyasını bana gönder bakalım sana göre uyarlayabiliriz komutu.

alpi' Alıntı:
serkan42' Alıntı:
hocama katılıyorum adem hocam 2015 e göre tekrar neler yapacağımızı anlatırsanız cok iyi olur birde daha önce yazmıştım 32-64 bir olan işletim sistemini dediğinizi yaptım alttaki küçük butona tıkladım ama win 8 kurulumu geliyor ve bu seferde diskleri görmüyor tam istediklerimi bir türlü yapamadım... birde bu stonexp yi klasör olarak mı atacağız yoksa içerikteki dosyaları ana dizine mi atacağız hocam bence siz adım adım yazsanız iyi olacak

hocam stonexp içindekileri usb ana dizine atarsanız da çalışır, eger klasör olarak atarsanız, klasor içindeki menu lst yi not defteri ile açın içindeki komutları kopyalayıp kendi usbmenu.lst nize yapıştırın .

disklerini görememesi sata sürücülerinden kaynaklanıyor olabilir, win8 kur yada win 7 kur çok önemli değil.
bir başka yöntem olarak isonun içeriğini ana dizine çıkarabilirsiniz bu sefer menuden - ROOT yazan secenekten girmelisiniz

adem hocam aynı isonun içeriğini ana dizine çıkardım bu sefer yükleme yapıyor yani sürücüleri görüyor aynı sistem iso dan kurmak istediğimde sürücüleri görmüyor beni amacım tüm sistemleri tek flaşa yüklemek ... stonexp tamam win 7 ve win 8 leri 32 ve 64 bit iso ları ayrı ayrı flaşa atınca sorun olmuyor çalışıyor ama bir arada olan sistemlerde sorun oluyor biliyorum cok soru sordum ama bu sistemi yapmam lazım....

alpi' Alıntı:
adem hocam aynı isonun içeriğini ana dizine çıkardım bu sefer yükleme yapıyor yani sürücüleri görüyor aynı sistem iso dan kurmak istediğimde sürücüleri görmüyor beni amacım tüm sistemleri tek flaşa yüklemek ... stonexp tamam win 7 ve win 8 leri 32 ve 64 bit iso ları ayrı ayrı flaşa atınca sorun çalışıyor ama bir arada olan sistemlerde sorun oluyor biliyorum cok soru sordum ama bu sistemi yapmam lazım....
hocam tek flashtan hepsini yapmak mümkün...

xp yi direk isodan kuramazsınız boot.gz ile birlikte kullanırsınız. menü boot.gz yi çağırıyor boot.gz de isoyu çağırıyor. xp kurulumu tamam sanırım.
win 7 8 10 bunların hepsi nt6 tabanlı sistemler bu yuzden hepsini ntboot32.iso ile kurabiliyoruz.
32+64 bir arada olan AIO dediğimiz sistemler 32bit tabanlı olduğundan ntboot32.iso ile çalışırlar.

32+64 bir arada olan AIO dediğimiz sistemler 32bit tabanlı olduğundan ntboot32.iso ile çalışırlar. hocam anladım ama söyle bir sorun var 32+64 bir arada olan sistemlerde setup olmadığı için kurulum yapmıyor ve programdaki butonu kullandığım zaman diskteki isodan kurulum yapmıyor yoksa hepsini ayrı isolarda atınca sıkıntı yok ama oylede cok yer kaplıyo ben istiyorum ki (xp tamam) 7 ve 8 leri tek iso olsun tşkler
not: aynı isoyu (64+32) flaş a acınca root dan kurulum yapıyor ama isodan yapmıyor ...

alpi' Alıntı:
32+64 bir arada olan AIO dediğimiz sistemler 32bit tabanlı olduğundan ntboot32.iso ile çalışırlar. hocam anladım ama söyle bir sorun var 32+64 bir arada olan sistemlerde setup olmadığı için kurulum yapmıyor ve programdaki butonu kullandığım zaman diskteki isodan kurulum yapmıyor yoksa hepsini ayrı isolarda atınca sıkıntı yok ama oylede cok yer kaplıyo ben istiyorum ki (xp tamam) 7 ve 8 leri tek iso olsun tşkler
not: aynı isoyu (64+32) flaş a acınca root dan kurulum yapıyor ama isodan yapmıyor ...
şimdi anlaşıldı hocam :) sizin ihtiyacınız olan şey Ultraiso programı.
elinizde iso yöntemiyle çalışan 32bit bir iso var ise bu sorunu çözebiliriz. şöyleki :
1) çalışan isoyu ultraiso ile açın sources klasörü altındaki " ei.cfg " ve install.wim dosyalarını silin
2) kullanmak istediğiniz isonun içindeki ei.cfg ve install.wim i az onceki isonun içine atın.
3) Farklı kaydet deyip yeni bir isimle kaydedin ve deneyin.

sayın hocam
STONEXP klasörünün içindekileri çıkardım.içindeki BOOT.GZ ile CD2014.iso dosyasını usb de ana dizine attım.
önceki menülerden anamenüden 4 sıradaki Windows XP/7zNisan Easysysprep menüsünden mi çalıştırmak gerekiyor.

afilli' Alıntı:
sayın hocam
STONEXP klasörünün içindekileri çıkardım.içindeki BOOT.GZ ile CD2014.iso dosyasını usb de ana dizine attım.
önceki menülerden anamenüden 4 sıradaki Windows XP/7zNisan Easysysprep menüsünden mi çalıştırmak gerekiyor.

doğrudur hocam.

ademola' Alıntı:
afilli' Alıntı:
sayın hocam

doğrudur hocam.

Hocam bu hatayı niye veriyor?

Ekli dosyalar

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    30.3 KB · Görüntüleme: 995
hocam NTFS olarak bicimlendir.verileri dosyaları kopyala yapıştır.birde böyle dene.çalışacakmı

hocam verileri nereye kopyalacağımbu exe usb den mi çalışması lazım
ben direkt hocamın verdiği linkten indirdim extract olunca çalıştırdım

Geri