USB Multiboot Toolkit - AdemHoca2015

Kodla Büyü

ademola

Süper Üye
Süper Üye
Değerli arkadaşlar daha önceki çalışmalarımı takip edenler bilirler, bu çalışma öncekilerin güncellenmiş halleridir.
Bu program Usb diskinizi bios tan açılış yapabilecek şekilde düzenler ve birçok iso dvd kalıplarını tekbir usb cihazdan boot edebilmenizi sağlar,

İçinde neler var :
1. Clonezilla : Akıllı tahta imajlarında clone zillayı tercih edenler için
2. Acronis True Image 2014 : Bana göre en pratik disk imajı alma disk klonlama aracı
3. Acronis Disk Director 2011: Disk bölümlendirme dışında en çok kullandığım özelliği; diski formatlamadan bölümlerin büyüklüğünü değiştirebilmesi
4. Usb den çalışan mini işletim sistemi win8.1 PE x64 ;daha önce hasari hocam da paylaşmıştı windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-1-portable-super-birsey-t122591.html
5. Hirens boot cd : dos programları: içinde onlarca faydalı araç var, kullananlar bilir
6. Active Password Changer, windows parolalarını sıfırlamak için birebir ;) active password changer kullanımı için tıklayınız
7. Emektar ghost :)
8. Hdd Regenerator : diskinizde bad sector oluşmuşsa çok işinize yarayacaktır.
9. daha bir çok komutun bulunduğu 2.menü; bu menüde windows kurulumu yapmak için gereken kodlar hazır bulunuyor ;)

Kurulumu basitleştirmek için winrar sfx ile sıkıştırdım, arşivi açınca direk mb_usb.exe programı çalışacak
diski biçimlendirip dosyalarıda otomatik kopyalayacak başka bir işleme gerek kalmayacak.

http://link.tl/SnR1

dosya bozuk inerse;
yuzde 3 kurtarma kaydı var, dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "

vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz usbmenu klasörü altındaki usbmenu.lst dosyasını notdefteri ile açıp
aşağıdaki satırları ekleyin.

# =========================================================================

title Clonezilla (vestel)
kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
initrd /live/initrd.img

# =========================================================================

sadece menü oluşturmaya yarayan lite sürüm ekledim tasarımı biraz değiştirdim :)
file.php

xp hakkında NOT:
xp nt5 tabanlı oldugu için win7 gibi olmuyor maalesef
ama elinizdeki xp yi sisteme entegre etmeniz mümkün...

usb den xpnin çalışması için 2dosyaya ihtiyac var, xp_kur.iso ve boot.gz
elinizdeki xp ile aşağıdaki program ı kullanarak ona uygun boot.gz dosyası oluşturmanız lazım.

https://www.dropbox.com/sh/xj5fvdup3mz5 ... P_FROM_ISO

nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgiyi daha önce verdiğim linkte bulabilirsiniz
http://www.tnctr.com/topic/173188-iso-d ... m-projesi/

Usb Format - AdemHoca Multiboot Usb hazırlama videolu anlatım: http://link.tl/u0cz
acronis kullanımı detaylı video anlatımım : http://link.tl/AAT3

Eski çalışmalarım:
windows-isletim-sistemi-f84/win7-xp-hbcd-acronis-multiboot-usb-dvd-2012-t88747.html
windows-isletim-sistemi-f84/usb-format-win7-8-8-1-xp-hirens-acronis-ademhoca2014-t119044.html

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    39.4 KB · Görüntüleme: 16,761
  • 2.PNG
    2.PNG
    39.1 KB · Görüntüleme: 16,762
  • 3.PNG
    3.PNG
    42.1 KB · Görüntüleme: 16,738
İnmeye başladı bile. Teşekkür ederim şimdiden Adem Hocam.

1- Flashta geboş kalan kısımları kullanabilir miyiz yine?
2- 1.5 gb'lık indirdiğimiz kısıma koruma mevcut mu bu haliyle?
3- "9. daha bir çok komutun bulunduğu 2.menü; bu menüde windows kurulumu yapmak için gereken kodlar hazır bulunuyo" demişsin. İndirdiğimiz exe'de xpden başka iso da var mıa tam anlayamadım. Yoksa yine flashın içine isoları atıp yolu göstererek mı kurulum yapacağız?

subversaa' Alıntı:
İnmeye başladı bile. Teşekkür ederim şimdiden Adem Hocam.

1- Flashta geboş kalan kısımları kullanabilir miyiz yine?
2- 1.5 gb'lık indirdiğimiz kısıma koruma mevcut mu bu haliyle?
3- "9. daha bir çok komutun bulunduğu 2.menü; bu menüde windows kurulumu yapmak için gereken kodlar hazır bulunuyo" demişsin. İndirdiğimiz exe'de xpden başka iso da var mıa tam anlayamadım. Yoksa yine flashın içine isoları atıp yolu göstererek mı kurulum yapacağız?
1.evet boş kısımlar kullanılabilir.
2.koruma için program arşivin içinde var
3. Sadece komutlar var iso vs önceki çalışmalardan alabilirsiniz

kalelibilişim' Alıntı:
Adem hocam araç firmaları gibi 2015 yılına girmeden 2015 modelleri piyasaya sürmüşsünüz.
:) :)
hocam clonezilla sitesinden indirdiğim guncel iso yu diske açtım çalıştırdım da, acaba vestelin clonezilla isosu bu şekilde çalışır mı, elinizde varsa dener misiniz, vestelinki bende yok da

2 sefer indirdim; eksik dosya hatası verdi...

1.541.796 KB ... olarak indirilmiştir..

asp-php' Alıntı:
2 sefer indirdim; eksik dosya hatası verdi...

1.541.796 KB ... olarak indirilmiştir..

hocam yuzde 3 kurtarma kaydı var, dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "

Geri