USB Multiboot Toolkit - AdemHoca2015

Kodla Büyü
Adem hocam Paylaşımınız için teşekkürler.
Usb Format Win7-8-8.1-xp- paylaşımını da bu paylaşımınız gibi okuldan indirebileceğimiz bir linkten paylaşsaydınız tam süper olurdu:) Bu meb öldürdü yandexi hocam.

can61' Alıntı:
Usb Format Win7-8-8.1-xp- paylaşımını da bu paylaşımınız gibi okuldan indirebileceğimiz bir linkten paylaşsaydınız tam süper olurdu:) Bu meb öldürdü yandexi hocam.
mail.ru meb de açılıyor mu :) tamam onlarıda buraya upload edelim ;)

vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz usbmenu klasörü altındaki usbmenu.lst dosyasını notdefteri ile açıp
aşağıdaki satırları ekleyin.

# =========================================================================

title Clonezilla (vestel)
kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
initrd /live/initrd.img

ademola' Alıntı:
Değerli arkadaşlar daha önceki çalışmalarımı takip edenler bilirler, bu çalışma öncekilerin güncellenmiş halleridir.
Bu program Usb diskinizi bios tan açılış yapabilecek şekilde düzenler ve birçok iso dvd kalıplarını tekbir usb cihazdan boot edebilmenizi sağlar,

İçinde neler var :
1. Clonezilla : Akıllı tahta imajlarında clone zillayı tercih edenler için
2. Acronis True Image 2014 : Bana göre en pratik disk imajı alma disk klonlama aracı
3. Acronis Disk Director 2011: Disk bölümlendirme dışında en çok kullandığım özelliği; diski formatlamadan bölümlerin büyüklüğünü değiştirebilmesi
4. Usb den çalışan mini işletim sistemi win8.1 PE x64 ;daha önce hasari hocam da paylaşmıştı windows-isletim-sistemi-f84/windows-8-1-portable-super-birsey-t122591.html
5. Hirens boot cd : dos programları: içinde onlarca faydalı araç var, kullananlar bilir
6. Active Password Changer, windows parolalarını sıfırlamak için birebir ;) active password changer kullanımı için tıklayınız
7. Emektar ghost :)
8. Hdd Regenerator : diskinizde bad sector oluşmuşsa çok işinize yarayacaktır.
9. daha bir çok komutun bulunduğu 2.menü; bu menüde windows kurulumu yapmak için gereken kodlar hazır bulunuyor ;)

Kurulumu basitleştirmek için winrar sfx ile sıkıştırdım, arşivi açınca direk mb_usb.exe programı çalışacak
diski biçimlendirip dosyalarıda otomatik kopyalayacak başka bir işleme gerek kalmayacak.

https://cloud.mail.ru/public/652d4a9586bd/usbboot

dosya bozuk inerse;
yuzde 3 kurtarma kaydı var, dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "

vestelin verdiği clonezilla imajını bu menü altında kullanmak isteyenler için :
clonezilla.iso yu winrar yardımıyla usb ana dizinine açın;
ardından flash belleğimizde oluşturduğumuz usbmenu klasörü altındaki usbmenu.lst dosyasını notdefteri ile açıp
aşağıdaki satırları ekleyin.

title Clonezilla (vestel)
kernel /live/vmlinuz boot=live hostname=oneiric config quiet noswap nolocales edd=on nomodeset noprompt ocs_live_run="ocs-live-restore" ocs_live_extra_param="-g auto -e1 auto -e2 -r -j2 -p poweroff restoredisk 65 sda" ocs_live_keymap="NONE" ocs_live_batch="YES" ocs_lang="en_US.UTF-8" video=uvesafb:mode_option=800x600-16 ip=frommedia nosplash
initrd /live/initrd.img

Eski çalışmalarım:
windows-isletim-sistemi-f84/win7-xp-hbcd-acronis-multiboot-usb-dvd-2012-t88747.html
windows-isletim-sistemi-f84/usb-format-win7-8-8-1-xp-hirens-acronis-ademhoca2014-t119044.html
:++:

ademola' Alıntı:
pieycpi' Alıntı:
Hocam şu disk programlarını kullanan var mı ? Tama anlamıyla neler yapılıyor?

Mesela veri kurtarma var mı ?
diski klonlamak için bölümleri büyültüp küçültmek için, farklı formatlara dönüştürmek için kullanıyoruz hocam
:+1:
Teşekkürler hocam, sağolasın... (Biraz geç oldu ama )

ademola' Alıntı:
can61' Alıntı:
açıyor hocam.

can61' Alıntı:
ademola' Alıntı:
can61' Alıntı:
açıyor hocam.

yeni indirme bağlantısı
https://cloud.mail.ru/public/0aa37747eb37/2014

sayın hocam çok teşekür ederim.eline sağlık.
küçük bir ayrıntı ama vaktin olursa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
ilk açılan QEMU de başlık olarak AdemHoca Multiboot 2015 geliyor.
9. ve 10.satırdan 2.QEMU ye geçince GRUB4DOS diye bir başlık geliyor.çok uğraştım bunu nerden aldığını bulamadım.

USBMENU deki üst başlığı kopyalayp USBMENU2 de üst tarafa yapıştırdım.
bu seferde biraz donarak geliyor.
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    73.8 KB · Görüntüleme: 2,003
  • 1.jpg
    1.jpg
    96.4 KB · Görüntüleme: 2,003
afilli' Alıntı:
sayın hocam çok teşekür ederim.eline sağlık.
küçük bir ayrıntı ama vaktin olursa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
ilk açılan QEMU de başlık olarak AdemHoca Multiboot 2015 geliyor.
9. ve 10.satırdan 2.QEMU ye geçince GRUB4DOS diye bir başlık geliyor.çok uğraştım bunu nerden aldığını bulamadım.

USBMENU deki üst başlığı kopyalayp USBMENU2 de üst tarafa yapıştırdım.
bu seferde biraz donarak geliyor.
iyi çalışmalar

doğru yapmışsınız ama neden olmadı acaba birde bunu deneyin

default 0
timeout 25
color 11 12 8 14
# Clasic Menu AutoNumber
write 0x8274 0x2001
write (md)0x220+1 !BAT\necho -n -P:0000 $[0107] AdemHoca Multiboot 2015 \0 && initscript (md)0x220+1

sayın hocam
usbmenu dekini kopyalayınca oldu fakat donarak geliyor.ilk önce GRUB4DOS geliyor ardından ADEMHOCA geliyor.

üstteki kodu denedim.ademhoca sol üst köşede geldi fakat devamında diğer önceki başlık (rakamlar) geliyor.
birde siz denerseniz çok iyi olur.

afilli' Alıntı:
sayın hocam
usbmenu dekini kopyalayınca oldu fakat donarak geliyor.ilk önce GRUB4DOS geliyor ardından ADEMHOCA geliyor.

üstteki kodu denedim.ademhoca sol üst köşede geldi fakat devamında diğer önceki başlık (rakamlar) geliyor.
birde siz denerseniz çok iyi olur.

1salise görünüyor bende sonra adem hoca 2015 yazıyor
kendi kullandığımı vereyim :)

Ekli dosyalar

• USBMENU.rar
    5.2 KB · Görüntüleme: 57
hocam windowsun kendi default indirme programı ile iniyordu ne güzel...%80 leri geçti sonra bi baktım
"ademhoca... çok sayıda kişi tarafından kullanılan bir özellik değil...." sil eylemler
diye uyarı çıktı... eylemlere tıkladım programı kapat bekle diye seçenek çıktı ve indirme penceresi kapandı...

sizin dediğiniz Alt+R olayın denedim bakayım şuan %74 oldu onarma

yuzde 3 kurtarma kaydı yaklasık 38mb :)
yuzde 80 i kurtarırsa bravo yani :D pek ümidim yok ama bakalım :)

fixed.ademhoca2015.exe md5 değeri : 7cc69312b43981a8a1ccf35aca081071

ahanda md5 değeri: 7CC69312B43981A8A1CCF35ACA081071
:+1:

bu arada deminki problem ekranı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9.6 KB · Görüntüleme: 731
hocam arşiv onarmayı tamamladım MD5 değerleri tuttu iyi tamam... exe uzantılı bir dosya çıktı zaten onarma sonrası...
çift tıklayıp çalıştırınca usb belleği gösterdim flashı çıkartırım diye beklerken tamamlanma sonrası multiusb v2.o programı çalıştı...
usb içine baktım programı kapatmadan içindekiler şöyle:

Qemu deyip test ediyim dedim hata sonrası bu ekran çıktı

programa döndüm başlat dedim bu hata mesajı çıktı

nedir ne değildir anlamadım

Ekli dosyalar

• hata0.PNG
    hata0.PNG
    8.1 KB · Görüntüleme: 730
  • hata1.PNG
    hata1.PNG
    26.8 KB · Görüntüleme: 732
  • hata3.PNG
    hata3.PNG
    45.6 KB · Görüntüleme: 729
sayın hocam,
daha önceki kullanmış olduğum usbboot belleğimdeki xp dosyası bozulmuş galiba .eski xp yeni usbboot belleğime attım denemek istedim çalışmadı.
burdaki dosyaları şimdi yeniden indirmeye başladım.fakat
XP_KUR.7Z dosyası hatalı görünüyor galiba vaktiniz olursa XP dosyalarını yeniden yükleyebilirmisiniz.
iyi çalışmalar

cyln' Alıntı:
oysa daha önceki çalışmanızı kullanmıştım sorun yoktu
Hocam küçük bir hata yapmışsıniz arşivi usb belleğe cikarmissiniz :) içinde bulunduğu diski bicimlendiremiyor. Doğal olarak. Masaüstüne çıkartın ordan çalıştırın

afilli' Alıntı:
sayın hocam,
daha önceki kullanmış olduğum usbboot belleğimdeki xp dosyası bozulmuş galiba .eski xp yeni usbboot belleğime attım denemek istedim çalışmadı.
burdaki dosyaları şimdi yeniden indirmeye başladım.fakat
XP_KUR.7Z dosyası hatalı görünüyor galiba vaktiniz olursa XP dosyalarını yeniden yükleyebilirmisiniz.
iyi çalışmalar
Hocam yeni link ten boot.gz yi de indirin ikisi bir takım onların bu güncel versiyonu

hocam boot.gz yi indirdim.mail.ru da XP_KUR.7Z virüslü diye uyarı vermiş normalmidir.indiriyimmi.bunu söylemeye çalıştım

ademola' Alıntı:
cyln' Alıntı:
oysa daha önceki çalışmanızı kullanmıştım sorun yoktu
Hocam küçük bir hata yapmışsıniz arşivi usb belleğe cikarmissiniz :) içinde bulunduğu diski bicimlendiremiyor. Doğal olarak. Masaüstüne çıkartın ordan çalıştırın
siz basitleştirdim filan deyince herşeyi otomotikleştirmişsiniz sandıydım :))
yanlış anlamıyorsam eğer atıyorum C ye ABC klasörüne çıkartıcam sonra ABC ye girip MS_USB çalıştırıp flash belleği göstericem doğru mu?

Geri