USB Multiboot Toolkit - AdemHoca2015

Kodla Büyü
alios6161' Alıntı:
Checksum error in USB_ROOT\W8PE64.ISO hocam exe'yi çalıştırınca bu hatayı alıyorum.
hocam arşivi açarken mi bu hatayı alıyorsunuz?
nete yuklerken bozuk mu yuklendi acaba şuan kendimde yuklediğim dosyayı indiriyorum.
indirdiğiniz dosyayı onarabilirsiniz:
hocam yuzde 3 kurtarma kaydı var, dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "

dün gece yuklemiştim yuklerken veri kaybı olmuş olabilir,

yeniden upload edelim ozaman ;)

ya önceki konuyu ben takip edemedim birazda kafam karıştı yorumlara bakınca şimdi flash bellekten win 7.8 xp yükleyebilmek için kısaca ne yapacağız...

birde diğer başlıklarda bir suru dosya indirilip flash a atılması gerekiyor acaba bunda da onları yapmak gerekiyor mu

2014te isteyen istediği kısmı indirsin fazladan download yapmasın diye öyle parça parça idi dosyalar.

2015te ise hepsi bir arada olsun tek tek indirip eklemek gerekmesin deyince 1.5gb oldu.

ademola' Alıntı:
hocam clonezilla sitesinden indirdiğim guncel iso yu diske açtım çalıştırdım da, acaba vestelin clonezilla isosu bu şekilde çalışır mı, elinizde varsa dener misiniz, vestelinki bende yok da
Vestel alttaki bağlantıdaki "clonezilla-live-20120620-precise.iso" dosyasını kullanmış.
http://sourceforge.net/projects/clonezi ... 0-precise/
Dosyaları karşılaştırdığında yalnızca syslinux/syslinux.cfg ve syslinux/vestel.png dosyalarının farklı olduğunu gördüm.
ve fazladan olarak home/partimag/65 dizininde yedek dosyası.
Çalışma olayına gelince grub4dos a syslinux/syslinux.cfg dosyasına git gibi bir komut verebilirsek veya
grub4dos kodlarını syslinux/syslinux.cfg dosyasındaki kodlara benzer şekilde düzenleyip extra parametreleri eklersek çalışması lazım.
Bahsettiğim farklı olan iki dosyayı ekliyorum.
syslinux/syslinux.cfg : download/file.php?id=40323

syslinux/vestel.png
file.php

Adem hocam öncelikle Allah razı olsun, geçen seneden beridir yaptığınız 2014 versiyonunu kullanıyordum. bu versiyona ilişkin birkaç sorum olacak:

1-) diğer seçeneklerdeki XP root kurulumu için önceki versiyondaki XP_KUR.7z dosyasını dosyasını yine ana klasöre atmamız yeterli mi?
2-) yine diğer seçeneklerdeki win7/win8 root kurulumu için isonun içindeki herşeyi flashın ana klasörüne mi atmamız lazım?

xapex' Alıntı:
Adem hocam öncelikle Allah razı olsun, geçen seneden beridir yaptığınız 2014 versiyonunu kullanıyordum. bu versiyona ilişkin birkaç sorum olacak:

1-) diğer seçeneklerdeki XP root kurulumu için önceki versiyondaki XP_KUR.7z dosyasını dosyasını yine ana klasöre atmamız yeterli mi?
2-) yine diğer seçeneklerdeki win7/win8 root kurulumu için isonun içindeki herşeyi flashın ana klasörüne mi atmamız lazım?
1. xp_kur.7z ve boot.gz bu iki dosyayı usb ana dizinine kopyalamalisiniz
2. Evet hocam

şimdi win 7,8 ve xp iso dosyalarını belleğe atsak çalışır mı yada şimdi win 7,8 ve xp flasdan yükleyebilmek için ne yapmam lazım dosyaları indirdin flash a yükledi...

ntboot32.iso ,ntboot64.iso dosyalarını indirdim ve ana dizine attım sonra win 7,8 iso dosylarınıda ana dizine attım flstan başlatıp 9. maddenin 2. sini uygulayınca Windows bayrağı gelip kalıyo.....

alpi' Alıntı:
ntboot32.iso ,ntboot64.iso dosyalarını indirdim ve ana dizine attım sonra win 7,8 iso dosylarınıda ana dizine attım flstan başlatıp 9. maddenin 2. sini uygulayınca Windows bayrağı gelip kalıyo.....
hocam doğru yapmışsınız windows 8 logosu çıktığına göre, ntboot32 200mb kadar bi dosya ram a yuklenmesi zaman alabilir 3-5 dk bekleseniz açılması lazım.

windows kurulum isolarının nerede olduğu önemli değil ;) bulamadığında nerede diye soruyor, sormasın derseniz, Dosya adını WINDOWSKUR.ISO olarak değiştirip usb ana dizinine koymalısınız. bence sorması daha iyi..

diğer bir yöntem windows isosunu usb ana dizinine açmak, o zaman 1. seçenek olan Windows Win7/Win8 Kurulumu - ROOT u seçmeniz gerekir.

bir yöntem windows isosunu usb ana dizinine açma yaparken olduğu gibi kopyala yapıştır yapmak yeterli mi yani win 7,8 leri aynı yere kopyalama mı yapacağız...bir de xp için de mi aynısını yapacagız

alpi' Alıntı:
bir yöntem windows isosunu usb ana dizinine açma yaparken olduğu gibi kopyala yapıştır yapmak yeterli mi yani win 7,8 leri aynı yere kopyalama mı yapacağız...bir de xp için de mi aynısını yapacagız
elinizdeki windows isosunu winrar ile açın ve çıkart deyin, yer olarak usb ana dizin olsun F:\ G:\ gibi
tabi böyle yaparsanız sadece win7 yada win8 den birini seçmeniz gerek. ikisi aynı anda olmaz. ikisi aynı anda olması için iso yöntemini kullanmalısınız.

Hocam şu disk programlarını kullanan var mı ? Tama anlamıyla neler yapılıyor?

Mesela veri kurtarma var mı ?

pieycpi' Alıntı:
Hocam şu disk programlarını kullanan var mı ? Tama anlamıyla neler yapılıyor?

Mesela veri kurtarma var mı ?
diski klonlamak için bölümleri büyültüp küçültmek için, farklı formatlara dönüştürmek için kullanıyoruz hocam

alpi' Alıntı:

HOCAM YAPTIĞIN İŞLEMLERİ BİRAZ DAHA AÇIK YAZAR MISINIZ
TEŞEKKÜRLER...

yadigartbaykal' Alıntı:
@ademola hocam, ben de geçen sene pendrive yumi ile win 7, xp, live cd, acronis gibi bir karışım yapıp flash bellek hazırlamıştım. Geçenlerde bir güncelleme yapayım dedim fakat yeni hazırladığım flashda maalesef file not found hatası alıp duruyorum. Bununla ilgili bir fikriniz var mı?
Bir fikrim yok hocam

Geri