TTKB- Yeni Kararları ; Bir Sorunumuz Olabilir

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben de Muğla Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi mezunuyum. Bu durum benim düşüncem bu sadece yeni atananları etkilemez, pdf başlığında "ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARI " diyor. Mebbiste okullar ders okutma esaslarına göre açılıyor bence. Bu anlamda mağduruz. Düzeltilmezse eğer bu bir arkadaşın dediği gibi bir yazım hatasıysa inşallah çözülür, ancak bir iş bilmezin inadıysa bu iş çok başımızı ağrıtır. Benim düşüncem yazım hatası olmadı, bir mantık hatası ya da bu anlamda bir sıkıntı var. Umutsuzum bu tayin dönemi de yattı diyorum ben. İnşallah yanılıyorumdur.

Ayrıca Geçiçi madde açık. Göreve devam eder. Ancak sonraki atamalarda bu evrağa bağlı atanır anlamı çıkıyor bence burda.

Geçici Madde 1 - (1) Bu Esasların yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, daha önceki Kurul
kararlarıkapsamında atandıklarıalan/kurum öğretmenliği görevlerine devam ederler.

Tabloda (**) ile 'atanamaz' ibaresi ile belirtilen ve tartışılan kısım dışında (*) ile ilgili bir açıklama göremedim. (*) ile belirtilen okul türü mezunları için öngörülen nedir?

Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği/Eğitimi mezunu olarak bu kararı doğru bulmuyorum.

TEF'inde verilen elektronik bilgisayar eğitimi, yıllardır meslek liselerinde vermiş olduğumuz eğitim sonunda bizleri paint'e,klavye kullanımını anlatmaya mahkum etmemeleri gerekir !

Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği/Eğitimi alırken 4'üncü sınıfta MESLEK LİSESİ'nde STAJ YAPTIRANLAR neden ilk öğretime göndermediler o zaman? Nedeni çok açık !

Verilen eğitim ve müfredat ilk öğretim müfredatı değil Meslek Lisesi müfredatı olduğu için tabiki.

rtyucel' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
hocam başka bir konuda daha yazmıştım. bence de bir hata var veya üniversiteler bölüm isimlerini ttkbye gönderirken eksik gönderdiler. marmara tef mezunuyum. bu Teknolojisi kelimesi biz 2. sınıftayken (2006-2007 falan) bölümün adına eklendi. diplomalarımızda da Teknolojisi olarak yazıyor. fakat bizden önceki mezunlarda yazmıyordu bildiğim kadarıyla. ama müfredat vs herşey aynıydı. şimdi ne oldu da iki farklı bölümmüş gibi ele aldılar? öyle bile olsa sonuçta TEF bünyesindeki bir bölüm meslek lisesine atanamaz yazması çok trajikomik olmuş

İşte bizim diplomalarımızda o teknolojisi ibaresi yok :(
Bir kez daha baktım varmış

Hocam ben marmara tef 2011 mezunuyum ama benim diplomamda "Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi/Öğretmenliği Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği" ifadesi yazıyor.

Hocam ben marmara tef 2011 mezunuyum ama benim diplomamda "Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi/Öğretmenliği Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği" ifadesi yazıyor.[/quote]
hocam sen yeni mezunsun, hocalara ulaşman kolay olabilir, üniversiteyi harekete geçirebilirseniz iyi olur. bir de bu durum süleyman demirel üniversitesinde varmış her halde. onlar da hocaları kanalıyla üniversite ile talim terbiyeyi irtibata geçirebilirse bu sorun çözülür diye düşünüyorum.

Arkadaşlar ben kendi sendikamı ve teknik eğitim vakfı'nı bu konu hakkında bilgilendirdim cidden bir maduriyet ve büyük bir hata söz konusu bu konuda bence sizde kendi ilinizdeki sendika ve konuyla ilgili teknik eğitim vakfı olabilir teknik öğretmenlerin hakkını koruyan başka bir vakıf olabilir konu hakkında bilgi verirseniz iyi olur. Ben Bilgisayar Öğretmenliği mezunuyum benim için sorun yok ama duyarsız kalmamak lazım yarın öbür gün hepimizin başına gelebilir bu vaka.

Ttbk yı aradım acaba sehven mi yapıldı diye? Hayır gayet bilerek yapıldı dedi adam. İtiraz etmek istiyorsanız mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğüne başvurun dedi. Çünkü bu teklifleri onlar getiriyorlar bize dedi. Müfredat vs evraklarınızla başvurabilirsiniz dedi. Ben böyle sistemin ta

Mesleki ve Teknik eğitim merkezini de aradım. Elektronik ve Bilg Öğretmneliği aslında elektronik bölümüne kaynak olan bi bölüm dedi o yüzden böyle bi sadeleştirmeye gidildi dedi. Zaten siz atanmış ve bilişim teknolojleri öğretmeni olmuşsanız bu karar sizi etkilemez dedi. Tayin isterken meslek lisesine geçebilirsiniz dedi. Ama elektroniğe geçip sonra alan değişikliği ile bilişime geçenler bundan sonra mesleğe atanamazlar dedi. Ama ne kadar doğru söylüyor emin olamadım.

Arkadaşlar bu yazıda 11.madde çok önemli. Bunu nasıl yorumlamalıyız bilmiyorum. Ancak bu durumda alanı daraltılan kategorisine giriyoruz. Biz de yine elektronik alanı ve 5 farklı alan seçilebiliyor. Ancak ben bir liseden bilgisayar bölümü mezunu olarak böyle birşey olabileceği aklıma bile gelmezdi ki, saçmalık adam Elektroniği görüyor Bilgisayarı görmüyor. Değerlendirirken elektroniğe göre değerlendiriyor. Ancak bundan eğer 11 madde uygulanırsa ki yeni atanacaklar için geçerli demişler yazmış bazı arkadaşlar, bu mümkün mü? 11. madde yeni atanacak öğretmenler için olur mu? Bu sonradan atanacaklar için yazılmış. Sıkıntılı günler bizi bekler. Ayrıca binlerce elektronik öğretmeni de bu durumda bilgisayar bölümlerini açılan ekranda göremeyecekler.

Alanı Kaldırılan veya İstihdam Alanı Daralan Öğretmenler
Madde 11 - (1) Alanı kaldırılan veya istihdam alanı daralan öğretmenler, ek çizelgede mezuniyeti itibarıyla atanabileceği alana
ya da öğretmenlerin “Okutacağı Dersler” sütununda belirtilen derslerin öğretmenliğine, istekleri de dikkate alınarak alan
değişikliği yoluyla atanırlar. Bu öğretmenlerin yeni alanlara atanmasında, atanacakları alana uygun eğitim verilir.

Arkadaşlar sınıf arkadaşlarımıza ve bu konuda mağdur olan kişilere ulaşalım. ne kadar kalabalık olursak o kadar etkili oluruz

Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN
Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri
mysahindogan@turkegitimsen.org.tr
Arkadaşlar Türk Eğitim-Sen le görüştüm. buraya şikayetlerinizi mail olarak atınız. Hepsi toplanıp gerekli yerlere iletilecek. Lütfen arkadaşlarınızı da bilgilendiriniz.

Ben de bugün sendika avukatıyla görüştüm ankarayı arayıp. Ancak bu olayı anlatmak o kadar kolay değil. Karşınızdakine son derece detay birşey anlatıyorsunuz ki zaten tam anlamadan bana 11.maddeyi yorumladı. cümlede "mezuniyeti itibariyle" yazdığı için falan dedi ama anlamadım. Yani kayba uğramazsınız dedi ama anlatamazsın. Çok zor.

arkadaşlar selçuk hocayla görüşmüşler..selçuk hoca yıllar önce ben marmara'da göreve başladığımda sizin bölüm yine mesleklere atanamıyordu demiş..daha sonra mebe bir dilekçe yollamış ve bu dilekçeden sonra atamalar başlamış mesleğe..heralde yine bir hataya düşmüşler, demiş.. ben o dilekçeyi tekrar bulup göndericem düzelir rahat olun demiş.. umarım dediği gibi olur..

Ayrıca change.org da kampanya başlatılmış ilgili olanlar destekleyebilir.

http://www.change.org/tr/kampanyalar/ab ... orum#share

mehteran' Alıntı:
arkadaşlar selçuk hocayla görüşmüşler..selçuk hoca yıllar önce ben marmara'da göreve başladığımda sizin bölüm yine mesleklere atanamıyordu demiş..daha sonra mebe bir dilekçe yollamış ve bu dilekçeden sonra atamalar başlamış mesleğe..heralde yine bir hataya düşmüşler, demiş.. ben o dilekçeyi tekrar bulup göndericem düzelir rahat olun demiş.. umarım dediği gibi olur..

Bu konuyu başlatan arkadaş kim bilmiyorum ama sadece kendine müslüman herhalde. Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi için de aynı durum geçerli. Bir cümleyi eklemekten mi kaçınmış yoksa?

kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Bu konuyu başlatan arkadaş kim bilmiyorum ama sadece kendine müslüman herhalde. Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi için de aynı durum geçerli. Bir cümleyi eklemekten mi kaçınmış yoksa?
Aynen Katılıyorum hocam. Sadece bizler de değil bizden sonra atanacakların da hakkını savunmalıyız.

Aldığımız mesleki derslere baktığımızda

1-İş Sağlığı ve Güvenliği
2-Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı
3-Teknik Resim
4-Elektronik Teknolojisine giriş
5-Nesne Yönelimli Programlamaya Giriş
6-Bilgisayar Donanımı
7-Bilgisayar programlama Dili 1
8-Devre Analizi
9-Mantık Devreleri 1
10-Bilgisayar programlama Dili 2
11-Mantık Devreleri 2
12-Meslek Matematiği
13-Mesleki Yabancı Dil 1
14-Mesleki Yazılım Uygulamaları
15-Migrobilgisayar Mimarisi ve Programlama
16-Veri Yapıları ve Algoritmalar
17-Denetim Sistemleri
18-İşletim sistemleri
19-Veri Tabanı Yönetim Sistemleri
20-Bilgisayar Organizasyonu
21-Çoklu Ortam Uygulamaları ve Web Tasarımı
22-İş Hayatı İçin Yabancı Dil
23-Migrobilgisayarlı Sistem Tasarımı
24-Bilgisayar ağları 1
25-Teknik İletişim
26-Yazılım Mühendisliği
27-Yapay Zekaya Giriş
28-Denetim sistemleri 2
29-Bilgisayar Ağları 2
30-Web Programlama
31-Programlanabilir Mantık Denetleyicileri
32-Robotik

gibi dersleri alıyoruz ve kısaca Mesleki Kurumlara atanamıyoruz. Bu nasıl bir mantıktır. Niye Teknik Eğitim okudum ben o zaman. Uygulamamnın tutulacak bir tarafı yok... Pazartesi İdare Mahkemesine ya da Bölge İdare Mahkemesine başvurucam. (Elektronik ve Bilgisayar Öğretmeni)

kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Hocam konuyu ben açtım;

açılış mesajındaki

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları isimli bir dosya yayınlandı. Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği ile ilgili bazı değişiklikler var...
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ve Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Öğretmenliği gibi mezuniyeti olanlarda

kısmı sizde görünmüyor mu acaba :)

bt_ogretmeni' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Hocam konuyu ben açtım;

açılış mesajındaki

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları isimli bir dosya yayınlandı. Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği ile ilgili bazı değişiklikler var...
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ve Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Öğretmenliği gibi mezuniyeti olanlarda

:+1:
kısmi değilde mağdur olacak herkesi kapsamalı çözüm arayışları. Anketlerde hak aramalarda ona göre olursa katılım artar bence.

mehmetersin' Alıntı:
bt_ogretmeni' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Hocam konuyu ben açtım;

açılış mesajındaki

kısmi değilde mağdur olacak herkesi kapsamalı çözüm arayışları. Anketlerde hak aramalarda ona göre olursa katılım artar bence.

kısmi demedim hocam kısmı dedim :);yani kırmızı olarak yazdığım yerde elektronik ve bilgisayar var ; yazmışım; onu söylüyorum...

bt_ogretmeni' Alıntı:
mehmetersin' Alıntı:
bt_ogretmeni' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Hocam konuyu ben açtım;

açılış mesajındaki

kısmi demedim hocam kısmı dedim :);yani kırmızı olarak yazdığım yerde elektronik ve bilgisayar var ; yazmışım; onu söylüyorum...

sizi kastetmemiştim :)

ferdi' Alıntı:
arkadaşlar bu karar yeni atamalar için,eski atananlar aynen devam edecek...
Hocam bunu neye istinaden soyluyorsunuz. Simdiye kadar hep mevcut ogretmenlere de uygulandi bu konudaki degisikliker.

bu durum daha önceden elektronik mezunu olup bilişim alanında çalışan öğretmen arkadaşların başına gelmişti. bir takım görüşmeler sonrasında yapılan yanlışlıktan vazgeçildi. bunun üzerine eski atanan öğretmenler, atandıkları andaki mevcut ttkb kararları ne ise bundan sonraki süreç dede o kararlara göre devam edileceği kararı alınmıştı yanılmıyorsam. yani atanmış olan öğretmen arkadaş ister elektronik mezunu olsun ister elektronik ve bilgisayar mezunu olsun isterse kontrol mezunu olsun meslek liselerinde çalışmaya devam edecek bence. tabi bu benim düşüncem.

bt_ogretmeni' Alıntı:
kaanrevan' Alıntı:
mehteran' Alıntı:

Hocam konuyu ben açtım;

açılış mesajındaki

Sayın Hocam, forumdaki konudan bahsetmedim. Change.org daki açtıkları başlıktan bahsettim. Sizinle alakalı değil.

Geri