TTKB- Yeni Kararları ; Bir Sorunumuz Olabilir

Kodla Büyü
Ben şimdi üniversiteyi aradım ama böyle bir olaydan haberleri yok. Bence sizlerde arayıp bir farkındalık yaratın.
TTKB'yi de aradım oradakiler zaten aradaki farkın (Bilişimciler arasındaki) ne olduğuna dair bir fikirleri yok. Bence üye olduğunuz sendika yetkililerine de bu olayı anlatmalı ve olayı düzelttirmeliyiz.

Muhtemel bir yazım hatasının bizleri mağdur etmesinin önüne geçmeliyiz.

rtyucel' Alıntı:
Ben şimdi üniversiteyi aradım ama böyle bir olaydan haberleri yok. Bence sizlerde arayıp bir farkındalık yaratın.
TTKB'yi de aradım oradakiler zaten aradaki farkın (Bilişimciler arasındaki) ne olduğuna dair bir fikirleri yok. Bence üye olduğunuz sendika yetkililerine de bu olayı anlatmalı ve olayı düzelttirmeliyiz.

Muhtemel bir yazım hatasının bizleri mağdur etmesinin önüne geçmeliyiz.

Hocam yazım hatası olduğundan emin olalım da önce :)

Mantık hatası çıkarsa M.E.B. e bunu anlatmak yıllar sürebilir..

mygold' Alıntı:
hocam fakülte ile irtibatı olan arkadaşlar durumun düzeltilmesi için hocalarla irtibata geçebilir mi. bu durum marmara tef ile ilgili ve üniversite bunun yanlışlığını içeren bir yazı ile ttkb'na düzeltilmesi için girişimde bulunmalı. yoksa bireysel çabayla bu iş düzelmez.
hocam bu söylediğim yöntemle hallolur. üniversiteyi aramak yerine orada olup giderek durumu yetkili bir hocaya anlatırsak sorunun çözülmesi kolaylaşır. istanbulda görev yapan bölüm mezunu arkadaş varsa durumu iyice kavrayıp fakültenin bakanlığa müracaatını sağlayabilir. diğerleri de o arada arayarak farkındalık yaratabilir.

Böyle saçma bir şey olabilir mi arkadaşlar ya?
Eğitim içeriği olarak meslek liseleri ile en örtüşen bölüm belkide Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ama meslek liselerine atanamazlar diyorlar.
Biryerlerde bir yanlışlık var...
Birşeyler yapmalı...
Bu arada 2005 Marmara Tef Bilgisayar ve Kontrol Öğrt. mezunuyum

m17h41r' Alıntı:
Böyle saçma bir şey olabilir mi arkadaşlar ya?
Eğitim içeriği olarak meslek liseleri ile en örtüşen bölüm belkide Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ama meslek liselerine atanamazlar diyorlar.
Biryerlerde bir yanlışlık var...
Birşeyler yapmalı...
Bu arada 2005 Marmara Tef Bilgisayar ve Kontrol Öğrt. mezunuyum

Hocam senin diplomanın program kısmında "bilgisayar ve kontrol öğretmenliği" mi yazıyor

muğla üniversitesini aradım elektronik ve bilgisayar eğitimi bölümü için okuldan dilekçe ile bilgisayar öğretmneliği bölümünün derslerinin okutulduğu yazısını isteyin dendi...TTKB dağıtıldığı için kiminle görüşüleceği hakkunda bilgileri olmadığını söyedi taner hoca...bakanlıkla ilgili birimlerle siz görüşün dedi.. bakanlıkla ttkb yi öğretmen yetiştirmeyi aradım fakat kimseye ulaşamadım sizde denerseniz iyi olur...

Muğla üniversitesi için Bilgisayar Öğretmenliği derslerinin okutulduğu aşikar da bu bölümü bitirip aynı zamanda elektronik de görev yapan arkadaşlarda var. Gerçekten saçma sapan bir karar olmuş. Tayin durumunda meslek lisesinden meslek lisesine geçemiyoruz görünüşe göre bence büyük bir yanlış söz konusu bir an önce çözüme kavuşması gerekir.

Arkadaşlar MTEGM ile şimdi görüştüm ve bu yayınlanan listenin mevcut öğretmenleri kapsamadığını yeni göreve başlayacak olanları kapsadığını söylediler.

"Laf torbaya girmez" derler ama ne derece doğrudur bilmem ama bu bile büyük bir saçmalıktır.

İlgili birim http://mtegm.meb.gov.tr/www/izleme-ve-d ... /icerik/13 burası

University of Ox-Fırat Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü / Elektronik Öğretmenliği mezunu ortaokulda görev yapan bir kişi şu anda göre Meslek Lisesi - ÇPL'ye atanabiliyor mu?

Suleyman Demirel Universitesi Bilgisayar ve Kontrol Ogretmenligi mezunuyum henuz atanamadim, bu durumda meslek liselerine atanma hakkim elimden alinmis mi oluyor ? tercih yaparken ozellikle teknik egitim fakultelerini tercih eden ben aptallik mi yapmis oluyorum ? kesinlikle bi yanlislik olmali. diplomada koskocaman TEKNIK EGITIM FAKULTESI yaziyo..

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
University of Ox-Fırat Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümü / Elektronik Öğretmenliği mezunu ortaokulda görev yapan bir kişi şu anda göre Meslek Lisesi - ÇPL'ye atanabiliyor mu?
tabi hocam sizle aynı üniversite aynı bölüm mezunuyuz. ve meslek lisesindeyim yaklaşık yıldır

rtyucel' Alıntı:
Arkadaşlar MTEGM ile şimdi görüştüm ve bu yayınlanan listenin mevcut öğretmenleri kapsamadığını yeni göreve başlayacak olanları kapsadığını söylediler.

"Laf torbaya girmez" derler ama ne derece doğrudur bilmem ama bu bile büyük bir saçmalıktır.

az da olsa içimize su serpti ama ne olacağı belli olmaz. bence sendikalı arkadaşların özellikle yetkili sendikadan olan arkadaşların bu işin peşini bırakmamaları lazım. ben 10 yıldır harranlıyım.

bilisimci44' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:

az da olsa içimize su serpti ama ne olacağı belli olmaz. bence sendikalı arkadaşların özellikle yetkili sendikadan olan arkadaşların bu işin peşini bırakmamaları lazım. ben 10 yıldır harranlıyım.

Yinede çözmek lazım;
Bilgisayar ve kontrol öğretmeni atölye öğretmeni olamıyor; hiç network, mikroişlemci, elektronik, teknik resim görmemiş bölümler oluyor nasıl iş anlamadım,
müfredat uygun değil desem, bizimkinden daha uygunu yoktur herhalde, başka ne olabilir aklıma gelmiyor :)
Bu arada Bilgisayar ve kontrol öğretmenleri sadece Bilişim Teknolojileri alanına atanıyor, endüstriyel kontrol raylı sitemler vs. gibi alanlara da kaynaklık etmiyor, çok tuhaf geldi.

Bi kez de işi bilenler yapsa şu çizelgeleri...

bt_ogretmeni' Alıntı:
bilisimci44' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:

Yinede çözmek lazım;
Bilgisayar ve kontrol öğretmeni atölye öğretmeni olamıyor; hiç network, mikroişlemci, elektronik, teknik resim görmemiş bölümler oluyor nasıl iş anlamadım,
müfredat uygun değil desem, bizimkinden daha uygunu yoktur herhalde, başka ne olabilir aklıma gelmiyor :)
Bu arada Bilgisayar ve kontrol öğretmenleri sadece Bilişim Teknolojileri alanına atanıyor, endüstriyel kontrol raylı sitemler vs. gibi alanlara da kaynaklık etmiyor, çok tuhaf geldi.

Bi kez de işi bilenler yapsa şu çizelgeleri...

aynen katlıyorum hocam

Neme lazımcılık yapmayalım, bundan birkaç yıl önce aynı şey Elektronik mezunu arkadaşların başına da gelmişti. Sessiz kalmayalım. Bugün bizim için bişeyler geçici olarak değişse bile yarın aynı fakültelerden mezun olan kardeşlerimiz mağdur olmasın.

Ders müfredatlarının ciddi bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Yıllardır Bilgisayar & Kontrol Öğretmenliğine Endüstriyel Otomasyon alanını da açtırabilmek için mücadele ederken eldeki Bilişimden de olduk

arkadaşlar sayenizde haberim oldu böyle saçmalık olamaz bence bu işte büyük bir saçmalık var! gereken yerler aranıp gereken bilgiler alınarak hareket edilmelidir. yarın bir çok kişi telefonla ttkb ve marmara üni. gibi önmli kurumları arayalım

entelektüelaktüalite' Alıntı:
arkadaşlar sayenizde haberim oldu böyle saçmalık olamaz bence bu işte büyük bir saçmalık var! gereken yerler aranıp gereken bilgiler alınarak hareket edilmelidir. yarın bir çok kişi telefonla ttkb ve marmara üni. gibi önmli kurumları arayalım
Evet hocam, Herkes mümkün olduğunca ilgili kurumlara ulaşmaya çalışsın....

entelektüelaktüalite' Alıntı:
Sayın hocam aramakla zor olur. Yüz yüze görüşmeden bu durumuları çözüme kavuşturmak zor.

bilgisayar muhendisleri formasyon alarak teknik okullarda gorev yapabilirken bilgisayar ve kontrol mezunu ogtermenler yapamiyor !!!

sevgili arkadaşlar bir kaç kez yazdım. istanbulda olan arkadaşlar marmara üniversitesi tef ile görüşüp talim terbiye ile irtibata geçirmeye çalışabilirse çok iyi olur. oradan gelecek görüş yazısı ile bu durumun çok büyük bir yanlışlık olduğu bu bölümün mesleki liselerdeki bilişim alanlarının temel bölümü olduğu ve buralara öğretmen yetiştirdiği açıkça anlatılmalı. ama bizim anlatmamız çok anlamlı olmaz. fakülte bu işin içine girmek durumunda. tanıdık hocalarla ikili görüşmelerle bu konuda ilerleme sağlanabilir.

sendikaları harekete geçirin dostlar..Yarin herkes sendikasına durumu bildirsin geçen elektronik olayı böyle halledildi......

Bir arkadaşım uyarınca farkettim. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi; Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği diploması veriyor. Dolayısıyla buradan mezun olanlarda herhangi bir sıkıntı yok.

rtyucel' Alıntı:
Bir arkadaşım uyarınca farkettim. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi; Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği diploması veriyor. Dolayısıyla buradan mezun olanlarda herhangi bir sıkıntı yok.

Ama 2006 da aldığım geçici mezuniyet belgemde "Teknolojisi" ibaresi yok. Halbuki 1 sene sonrakilerde yazıyor. Sıkıntı çıkarırlar kesin yaaaa :cry:

rtyucel' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
hocam başka bir konuda daha yazmıştım. bence de bir hata var veya üniversiteler bölüm isimlerini ttkbye gönderirken eksik gönderdiler. marmara tef mezunuyum. bu Teknolojisi kelimesi biz 2. sınıftayken (2006-2007 falan) bölümün adına eklendi. diplomalarımızda da Teknolojisi olarak yazıyor. fakat bizden önceki mezunlarda yazmıyordu bildiğim kadarıyla. ama müfredat vs herşey aynıydı. şimdi ne oldu da iki farklı bölümmüş gibi ele aldılar? öyle bile olsa sonuçta TEF bünyesindeki bir bölüm meslek lisesine atanamaz yazması çok trajikomik olmuş

İşte bizim diplomalarımızda o teknolojisi ibaresi yok :(
Bir kez daha baktım varmış

fndgngr' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:

Ama 2006 da aldığım geçici mezuniyet belgemde "Teknolojisi" ibaresi yok. Halbuki 1 sene sonrakilerde yazıyor. Sıkıntı çıkarırlar kesin yaaaa :cry:

Funda bizde bile varmış sen bir daha bak

rtyucel' Alıntı:
fndgngr' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:

sabah ilk işim bakmak olucak dünden beri canım sıkıldı yaaaa..

fndgngr' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:
fndgngr' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:

sabah ilk işim bakmak olucak dünden beri canım sıkıldı yaaaa..

Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği diye bir bölüm yokmuş zaten :)

Geri