TTKB- Yeni Kararları ; Bir Sorunumuz Olabilir

Kodla Büyü

mutefli

Site Gezgini
Arkadaşlar Merhaba;

Bugün http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretmenlik-alanlari/icerik/201 adresinde
Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları isimli bir dosya yayınlandı. Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği ile ilgili bazı değişiklikler var...
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği ve Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Öğretmenliği gibi mezuniyeti olanlarda

** - Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanamazlar yazıyor,

bakan inceleyen var mı acaba.....

bunda bir yanlışlık olmalı. bilgisayar ve kontrol öğretmenliği bilgisayar alanına öğretmen yetiştiren ana bölümlerden biridir. teknik eğitim fakültesinin bu ana bölümünü meslek lisesine atamamak yanlışlık değilse şaka olmalı. ama durum ciddiye binmez umarım.

yine teknik eğitim fakültesinin elektronik ve bilgisayar öğretmenliği bölümünün meslek liselerine atanamaması mantığa aykırı. elektronik ve bilgisayar bölümü mezunu ve teknik öğretmen ünvanlı bir öğretmeni meslek lisesine atamamak akıl alır şey değil.

Hocam okuyunca şaşırdım kaldım, fakat geçici madde var diyor ki

Geçici Madde 1 - (1) Bu Esasların yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, daha önceki Kurul
kararları kapsamında atandıkları alan/kurum öğretmenliği görevlerine devam ederler.

Bu arada;

3. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği için ** - Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanamazlar yazıyor,
15. Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği için böyle bi durum yok..

Adamlar kafayı yemiş.Eskiden yeterince alan mezunu atanıyordu şimdi bu sayı 19 çıkmış gülmemek elde değil..

bt_ogretmeni' Alıntı:
Hocam okuyunca şaşırdım kaldım, fakat geçici madde var diyor ki

Geçici Madde 1 - (1) Bu Esasların yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, daha önceki Kurul
kararları kapsamında atandıkları alan/kurum öğretmenliği görevlerine devam ederler.

Bu arada;

3. Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği için ** - Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarına atanamazlar yazıyor,
15. Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği için böyle bi durum yok..
haklısın hocam. mantıksız bir durum. sanki yanlışlık yapmışlar gibi. bu konuda bilgisayar ve kontrol öğrt. mezunu veren üniversitelerin ve fakültelerin bakanlığa görüş bildirmesi gerekecek gibi geliyor bana. bu konuda bölüm mezunlarının üniversite hocalarına ve bölümlerine bilgilendirme yapması gerekir.

tamam meslek lisesinde devam edilecek ama tayin durumunda ne olacak.....

Muhtemelen yazım yanlışlığı olduğunu düşünüyorum. Ne değişti de Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği bölümünden mezun olan bir kişi artık meslek liselerinde derse giremez oldu ben de merak içerisindeyim.

hocam başka bir konuda daha yazmıştım. bence de bir hata var veya üniversiteler bölüm isimlerini ttkbye gönderirken eksik gönderdiler. marmara tef mezunuyum. bu Teknolojisi kelimesi biz 2. sınıftayken (2006-2007 falan) bölümün adına eklendi. diplomalarımızda da Teknolojisi olarak yazıyor. fakat bizden önceki mezunlarda yazmıyordu bildiğim kadarıyla. ama müfredat vs herşey aynıydı. şimdi ne oldu da iki farklı bölümmüş gibi ele aldılar? öyle bile olsa sonuçta TEF bünyesindeki bir bölüm meslek lisesine atanamaz yazması çok trajikomik olmuş

MARMARA TEF 2005 mart mezunuyum ve diplomamda Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi Öğretmenliği yazıyormus

rtyucel' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
hocam başka bir konuda daha yazmıştım. bence de bir hata var veya üniversiteler bölüm isimlerini ttkbye gönderirken eksik gönderdiler. marmara tef mezunuyum. bu Teknolojisi kelimesi biz 2. sınıftayken (2006-2007 falan) bölümün adına eklendi. diplomalarımızda da Teknolojisi olarak yazıyor. fakat bizden önceki mezunlarda yazmıyordu bildiğim kadarıyla. ama müfredat vs herşey aynıydı. şimdi ne oldu da iki farklı bölümmüş gibi ele aldılar? öyle bile olsa sonuçta TEF bünyesindeki bir bölüm meslek lisesine atanamaz yazması çok trajikomik olmuş

İşte bizim diplomalarımızda o teknolojisi ibaresi yok :(

Siz hangi yıl mezun oldunuz;

Ben 2001Temmuz çıkışlıyım;

Bende Program:Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi yazıyor...

bt_ogretmeni' Alıntı:
rtyucel' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:

İşte bizim diplomalarımızda o teknolojisi ibaresi yok :(

Siz hangi yıl mezun oldunuz;

Ben 2001Temmuz çıkışlıyım;

Bende Program:Bilgisayar ve Kontrol Teknolojisi yazıyor...

2005 Mart mezunuyum ve Lisans/ Elektronik Ve Bilgisayar Eğitimi/Öğretmenliği Bilgisayar Ve Kontrol Öğretmenliği yazıyor MEBBIS'te

cok garip.. hocam bence selcuk varolla irtibata gecmek lazim bi hata var bu iste

hocam fakülte ile irtibatı olan arkadaşlar durumun düzeltilmesi için hocalarla irtibata geçebilir mi. bu durum marmara tef ile ilgili ve üniversite bunun yanlışlığını içeren bir yazı ile ttkb'na düzeltilmesi için girişimde bulunmalı. yoksa bireysel çabayla bu iş düzelmez.

mygold' Alıntı:
hocam fakülte ile irtibatı olan arkadaşlar durumun düzeltilmesi için hocalarla irtibata geçebilir mi. bu durum marmara tef ile ilgili ve üniversite bunun yanlışlığını içeren bir yazı ile ttkb'na düzeltilmesi için girişimde bulunmalı. yoksa bireysel çabayla bu iş düzelmez.
Hocam verdiğim linki incelerseniz ankarda ve yakın çevrede olan arkadaşlar ancak başarabilir. yoksa yer değiştirme döneminde işimiz zor gibi

Sadece meraktan Fatih projesinin uygulanmaya çalışıldığı teknolojinin eğitime adapte edilmeye çalışıldığı bir dönemde TTKB üyelerinin özgeçmişlerine baktım, önelerine getirilen raporlar haricinde ortaokullarda, meslek liselerinde yada üniversitelerde okutulan teknoloji müfredatına hakim olduklarını düşünmüyorum. Böyle kararlar çıkması gayet normal.

bilisimci44' Alıntı:
mygold' Alıntı:
Hocam verdiğim linki incelerseniz ankarda ve yakın çevrede olan arkadaşlar ancak başarabilir. yoksa yer değiştirme döneminde işimiz zor gibi
hocam Ankara'dan ziyade önce marmara tef'in bu konuda ayrıntılı açıklama içeren gerekçeli bir yazıyı hazırlaması ve talim terbiye ile irtibata geçmesi gerekir. üniversitenin girişimiyle çok daha sağlıklı olur bireysel girişimler kalıcı sonuç vermez. üniversite hocaları ve yönetimiyle İstanbul'daki arkadaşlar gidip yüz yüze görüşebilirse iyi olur.

murathan21' Alıntı:
arkdaşlar bu kararda yanlışlık var o ifade değiştirlir bence
ben de yanlışlık olduğunu düşünüyorum ama yanlışlık yoksa dediğim gibi çözülebilir bu konu.

hocam onların durumu farklıydı. onların çizelgede bölüm adı olmadığı için meslek liselerine atanmama olayı olmuştu onu ankaradan çözdüler. çizelgede bölüm adı olmadığı için meslek liselerine atanamaz ibaresi de yoktu. burada durum farklı çizelgede bölüm adı var ve meslek liselerine atanamaz diyor. o yüzden çözüm yöntemi farklı.

Geri