TTKB- Yeni Kararları ; Bir Sorunumuz Olabilir

Kodla Büyü
Bu durumda kendimiz için belki atama zamanında üzüleceğiz ancak ben bugün bu verilen cevaptan sonra bizim okullardan mezun olup da bir şekilde atanamamış, sınavlara hazırlanan arkadaşlara çok üzülüyorum. Bu kadar gündemin yoğun olduğu zamanda kimse onları dinlemez şu vakitte. Allah kolaylık versin. Dua edelim ki zorla bizi farklı branşa falan geçirmediler. O da olabilirdi. Artık zaman zaman o kadar polyanacılık oynayası geliyor ki insanın bu ülkede anlatamam. Hayattamıyız, binlerce şükürler olsun. Ama keşke böyle bir ülkede, böyle uygulamaların olduğu kurumlarda böyle sıkıntılar yaşamasak. Hayırlısı olsun.

Hacker' Alıntı:
elektronikçi arkadaşlar kızmasın lütfen.

öncelikle bende elektronik ve bilgisayar eğitimi mezunuyum. aslında elektronik okuduk gibi ama adımız bilgisayar sistemleri olduğu için bilgisayara atandım.

branş değişikliğinde beni de elektroniğe almadılar oda ayrı bir sıkıntıydı.

Meslek liselerindeki bilişim alanlarının 4 dalından birisi olan sadece teknik servis dalının dersleri ile alakadar olan elektronik öğretmenleri şimdiye kadar meslek liselerine atanıyorken,

bilişim bölümlerinin 4 dalından web, veritabanı ve sanırsam birazda ağ dalı ile alakadar olan BÖTE mezunları sadece Teknik servis dalında okutulan derslerle alakadar olmadıkları için atanamıyorlar.

oysaki türkiye geneline baksanız meslek liselerinde bilişim alanlarında en az okutulan dal ın teknik servis dalı olduğunu da görürsünüz. buna rağmen BÖTE liler atanamazken elektronik mezunları atanıyordu.

elektronik çıkışlı arkadaşlar aşağı yukarı her sene buna benzer sorunlar yaşıyorsunuz. branş değişikliği dönemlerinde asıl branşınız olan elektroniğe geçin bence. eninde sonunda sıknıtı olacak sizlere. beni elektroniğe almıyorlar malesef :( alsalar 1 dk bile durmam bilişimde :)

amacım böte tef elektronik tartışması değil;

yanlış anlaşılmasın!

elektronikçi arkadaşları tebrik ediyorum. sayıları çok az olmasına rağmen çok iyi organize oluyorlar.

BÖTE mezunu arkadaşlar ise bir türlü kendilerine gelemiyorlar ne hikmetse...

bilişim elektronik böte tef neden ayırır dururlar anlamıyorum. herkes heryere atansın sıknıtı nerede onuda anlamış değilim...

Arkadaşım iyi güzel demişsin senin herkes her yere atansın sözüne katılıyorum ve neden bu şekilde bir ayrıma gidilmek zorunda kalındığını anlamıyorum.. Gazi eğitim enstitüsünden mezun abi ve ablalarımızla görev yapıyoruz, o zman bırakın asp'yi php'yi doğru dürüst bilgisayar bile yoktu, aynı üniversitede aynı dersleri aldık, biri bilgisayar öğrt oldu biri elektronik.. ve hatta programlama derslerinden dönem uzatanlar bile vardı.. elektronik öğretmenlerine de zamanında böyle bir hak verildi, şimdi neden geri alınmak isteniyor anlamış değilim..

Arkadaşlar ben Siirt'te görev yapıyorum. Dolaysısyla Ankara ve İstanbul'a uzak. Daha önceden de yazdığım gibi Ankara'daki arkadaşlara çok iş düşüyor

görüyonuz mu bedencileri adamların dersi gitmişti adamlar nasıl beceriyorsa 2 haftada geri aldılar...

Valla benim hiç umudum yok istemeden katsayı zoruyla okuttular teknik öğretmenliği şimdi de teknik öğretmen değilsin diyorlar. Ben bu ülkeden zaten 1999'da ümidi kesmiştim. 1999'da olayın imam hatiplerin önünü kesme ile falan da ilgisi yoktu galiba, ırkımızda zihinsel faaliyetlerde bir problem olabilir ne yazıkki.

Merhaba, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği/Eğitimi Bölümü , Elektronik Öğretmenliği mezunu olarak 8 yıldır Meslek liselerinde Bilgisayar Öğretmeni sıfatıyla (B.T öğretmeni) çalışıyorum.

Maddeleri herkes farklı yorumluyor ve benim de artık kafam karıştı :)

MEzun olduğum Bölümüm itibariyle tayin döneminde meslek liselerinde çalışabilecek miyim/miyiz ?

Teşekkür ederim.

Marmara bilgisayar ve kontrol öğretmenliğinde okuyan arkadaşın dilekçesine talim terbiye kurulundan bizim için güzel bir cevap gelmiş.

Yönetmeliğin girdiği tarihten önce atanan mezun olan veya o bölümde okuyan öğrenciler için mesleki ortaöğretim kurumlarına atanabilir yazıyor.,

aynı yazıyı tek tek başvurup almalımıyız. Yoksa yeterli midir bizde bu yazıyı kullanabilir miyiz bir sorun olduğunda. genel bir cevap atmışlar sonucta. Bu konuda tecrübeli veya site yöneticisi arkadaşların görüşü var mıdır.

İlgili yazının bulunduğu grup.

https://www.facebook.com/groups/327399637289720/

Cevap bekliyorum sizlerden.

paltan' Alıntı:
Marmara bilgisayar ve kontrol öğretmenliğinde okuyan arkadaşın dilekçesine talim terbiye kurulundan bizim için güzel bir cevap gelmiş.

Yönetmeliğin girdiği tarihten önce atanan mezun olan veya o bölümde okuyan öğrenciler için mesleki ortaöğretim kurumlarına atanabilir yazıyor.,

aynı yazıyı tek tek başvurup almalımıyız. Yoksa yeterli midir bizde bu yazıyı kullanabilir miyiz bir sorun olduğunda. genel bir cevap atmışlar sonucta. Bu konuda tecrübeli veya site yöneticisi arkadaşların görüşü var mıdır.

İlgili yazının bulunduğu grup.

https://www.facebook.com/groups/327399637289720/

Cevap bekliyorum sizlerden.
hocam yazı genel yazılmış. bence herkesi kapsar.başka görüşü olanlar da yazabilir.

haftaya sanırım ilici yer değiştirme işlemleri başlıyor, bakalım bu konuda bir değişiklik olacakmı :roll:

il içi atama şartları açıklanmış, şu madde var:

"Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir."

bilgisayar kontrol öğretmenliğinden bahsetmemiş yani.

emrebayindir' Alıntı:
Şimdi tayin meslek liseleri ne istesekmi yoksa ortaokul mu istesek kılavuz la talim terbiye kararlari celisiyo.
çelişme yok hocam. ttkb kararı öncesi bilgisayar ve kontrol öğrt. mezunu olanların meslek liselerine atanma hakkı bulunmaktadır diye mütalaa yazısı var. dolayısı ile bu yazıya göre bilgisayar kontrol öğrt. mezunları meslek liselerine atanabiliyor.

mygold' Alıntı:
emrebayindir' Alıntı:
Şimdi tayin meslek liseleri ne istesekmi yoksa ortaokul mu istesek kılavuz la talim terbiye kararlari celisiyo.
çelişme yok hocam. ttkb kararı öncesi bilgisayar ve kontrol öğrt. mezunu olanların meslek liselerine atanma hakkı bulunmaktadır diye mütalaa yazısı var. dolayısı ile bu yazıya göre bilgisayar kontrol öğrt. mezunları meslek liselerine atanabiliyor.
Hocam bu mütalaa yazısı nerde bide benim branşım elektronik ve bilgisayar öğretmenliği

emrebayindir' Alıntı:
mygold' Alıntı:
emrebayindir' Alıntı:
Hocam bu mütalaa yazısı nerde bide benim branşım elektronik ve bilgisayar öğretmenliği
hocam şu başlıkta meb'den gelen bilgi edinme cevabı var. orada yazıyor.
mevzuat-yonetmelik-f25/mugla-uni-tef-mezunu-arkadaslar-t128814.html

[="mygold"]
emrebayindir' Alıntı:
mygold' Alıntı:
emrebayindir' Alıntı:
hocam şu başlıkta meb'den gelen bilgi edinme cevabı var. orada yazıyor.
mevzuat-yonetmelik-f25/mugla-uni-tef-mezunu-arkadaslar-t128814.html[/quote]

Teşekkür ederim Sayın hocam

Mutef_bk' Alıntı:

"Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri” mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyecektir."

Ben de buna dayanarak il içi yazdım. Talim terbiye ile insan kaynaklarındaki şartlar birbiriyle uyuşmuyor.

serdemir' Alıntı:
Mutef_bk' Alıntı:

Ben de buna dayanarak il içi yazdım. Talim terbiye ile insan kaynaklarındaki şartlar birbiriyle uyuşmuyor.
hocam uyuşuyor. talim terbiye kararında atanamaz denilen 3 bölüm için (bilgisayar ve kontrol öğrt. , elektronik ve bilgisayar öğrt. ile kontrol ve bilgisayar müh. ile ilgili) ayrıca yayınlanan mütalaa yazısı var ve bu karardan önce bu bölümlerden mezun olanların meslek liselerine atanabileceğini belirtiyor. o yüzden de insan kaynakları bu bölümleri atanamayacaklar listesine almadı.

Danıştay TTK kararını iptal etti arkadaşlar. Dava açmıştık sonuçlandı şükürler olsun... Ayrıntılar gelecek...

Geri