Okullarda Pardus kullanımı yazısı

Kodla Büyü
Etap 19 görüntü olarak en iyi olanı zaten ama onlarda da bir süre sonra ekranda karıncalanma başlıyor. En azından bendeki sorunlardan biriydi. İşte tahtalarda Etap 5.3 ve 19'a bağımlı kalmasak sorunun pek çoğu çözülecek.
Ben de yeni karşılaştım Faz-I'de karıncalanma ile Etap 19'da. Çözünürlüğü düşürünce geçiyor. 1920x1980'de yapıyor.

Etap 19 görüntü olarak en iyi olanı zaten ama onlarda da bir süre sonra ekranda karıncalanma başlıyor. En azından bendeki sorunlardan biriydi. İşte tahtalarda Etap 5.3 ve 19'a bağımlı kalmasak sorunun pek çoğu çözülecek.
faz1 ve faz2'de lisanslı windows olduğu için değişimi mecbur tutmayacaklardır.
faz3'ler ise zaten pardusla geldi ve iyi çalışıyor.
eşimin okuluna faz3 kurulduğunda eşim bile benden gel windows kur dedi kurmadım. (ilkokul).

Faz 2 Uefi Bios : Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü imajını indirdim. şifresi nedir acaba?

Arkadaşlar biraz konu dışı ama ben sınıfımdaki bilgisayarın bir tanesine PARDUS 23 kurdum ama daha sonra bilgisayar harddiski görmez oldu. Bios ayarlarını resetledim, tekrar kurulum yaptığımda hem windowsu hemde pardusu kurabiliyorum. Ama kurulum bittikten sonra tekrar açılmıyor.

Arkadaşlar biraz konu dışı ama ben sınıfımdaki bilgisayarın bir tanesine PARDUS 23 kurdum ama daha sonra bilgisayar harddiski görmez oldu. Bios ayarlarını resetledim, tekrar kurulum yaptığımda hem windowsu hemde pardusu kurabiliyorum. Ama kurulum bittikten sonra tekrar açılmıyor.
Valla hocam kendi makinemde Pardus 23, Ubuntu 23.10, Windows 10 yüklü böyle bir soruna ilk kez rastladım.

Bios pilini değiştir biosu sıfırla tekrar format at düzelecek hocam...

Geri