Okullarda Pardus kullanımı yazısı

Kodla Büyü

bil_mid

Aktif Üye
Arkadaşlar böyle bir yazı geldi bize. Bilgisi olan var mı nasıl bir yol izleyeceğiz?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    226.9 KB · Görüntüleme: 739
hocam nasıl dual kurulum yaptınız? ve bu dual kurulum ile 2 işletim sisteminden istediğimizi kullanmak için klavye gerejiyor mu?

Madem Pardus desteklenecekti bunu yapmak Faz 3 temi akıllarına gelmiş?
FATİH projesi ilk başladığında Pardus ile başlayıp, eğitimler Pardus üzerinden verilseydi bugün bu yazıya gerek kalmaz herkes Pardusu kullanıyor olurdu.

FATİH projesi ilk başladığında Pardus ile başlayıp, eğitimler Pardus üzerinden verilseydi bugün bu yazıya gerek kalmaz herkes Pardusu kullanıyor olurdu
FATİH projesi ilk başladığında Pardus ile başlayıp, eğitimler Pardus üzerinden verilseydi bugün bu yazıya gerek kalmaz herkes Pardusu kullanıyor olurdu.
FAZ1 2012 de başladığında PARDUS9 ve Win7 olarak dual boot geldi o zaman henüz FPBTR bile yoktu 1990 ve 2000 lerde bilişim öğretmenleri formatörlük yapıyordu ve onların tercihi ile zamanla Pardus ET lerden kalktı sadece geriye windows kaldı

Milli Savunma Bakanlığında, güvenlik için zorunlu tutulmasını anlarım ama; Milli Eğitimde niçin zorunlu tutuluyor anlayamadım. Öğretmenler; sevmiyor, istemiyor ve kullanamıyorlar.
Bu takıntıyı bende anlamış değilim hocam. Yerine göre buğdayı bile dışardan alıyoruz ama işletim sistemine gelince hemen aaaauuuuwww illa yerli olacak

Güvenlik sadece okullardan mı ibaret. Defalarca çalınan parolalar, meb sayfalarında yayınlanan kişisel bilgiler bunlar güvenlik değil mi?

• Beğen
Tepkiler: bt^
Pardus daha stabil hale getirilse, öğretmenlere eğitim verilirse neden windowsa mahkum olalım.

teknik servisten eleman geldi, dokunmatik çalışmıyordu, hocam bu tamamen pardusle alakalı dedi, yukardan klavyeyi kapattı, z kitapta artık dokunmatik çalışıyordu, her şey normale döndü, teknik servisin dediği: kaç kere tubitağa yazdık hala düzeltmediler hocam, dedi. Pardus muş adamların hiç umrunda değil hepsi hikaye windowsa para vermemk için uğraşıyorlar, ucuz etin suyu misali windows yüklediğim tahtalar uçuyor ama pardus hep donup kalıyor

bize resmi yazı geldi faz 1-2-3 hepsi pardusa geçecek okullara gelen müfettişlerce de pardus yüklü olup olmadığı denetlenecek şeklinde. şu an tüm okullarda windowstan pardusa geçiş süreci başladı.

oba.gov.tr üzerinden Pardus eğitimini herkes alsın dediler. Sanki eğitimi tamamlayınca herkes Pardus uzmanı oluyor. Bu şekilde olmaz bu işler. Biz bilişimciler bile ikilemde kalmışken diğer öğretmenleri düşünemiyorum.

Etkileşimli tahtalara Pardus kurmakla bu iş olmaz. Tüm devlet kurumlarında kullanılan binlerce bilgisayarı Pardus a çevirmeleri lazım. Bu tahtalar bilgisayar gibi kullanılmıyor ki. Derste sunum gösterim vb yapmak için kullanılıyor. Pardus olup olmaması en son düşünülecek şey

Bilişim sınıfında pardus 21.4 edu kullanıyorum. Stabil, her türlü program var.
10 ay oldu. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

BT öğretmeni arkadaşlara kurmasalar bile sanal makinede denemelerini öneririm.

23 xfce yada 23 gnome deneyebilirsiniz. Hazır program sayısı fazla olsun isterseniz 21 4 edu.

Şahsi fikrim çok da eğitim verilecek konu yok. Ortalama bir öğretmen kullanıcısı ofis, internet,.. kullanmaktan ne anlıyoruz? İşini görmek mı uzman olmak mı? Gerçekten soruyorum... bir 5. veya 6..Sınıf öğrencisinden ortalama bir öğretmenin ne eksiği olabilir?

5.,6. Ve 7. Sınıf öğrencilerim sıkıntısız kullanıyor. Hatta bazı öğrencilerim windows'dan daha çok sevdiklerini söylüyorlar.

ÖBAda basit bir eğitimi var. Doyurmasa da aç bırakmıyor..

Son düzenleme:
Bilişim sınıfında pardus 21.4 edu kullanıyorum. Stabil, her türlü program var.
10 ay oldu. Hiçbir sorunla karşılaşmadım.

BT öğretmeni arkadaşlara kurmasalar bile sanal makinede denemelerini öneririm.

23 xfce yada 23 gnome deneyebilirsiniz. Hazır program sayısı fazla olsun isterseniz 21 4 edu.

Şahsi fikrim çok da eğitim verilecek konu yok. Ortalama bir öğretmen kullanıcısı ofis, internet,.. kullanmaktan ne anlıyoruz? İşini görmek mı uzman olmak mı? Gerçekten soruyorum... bir 5. veya 6..Sınıf öğrencisinden ortalama bir öğrenenin ne eksiği olabilir?

5.,6. Ve 7. Sınıf öğrencilerim sıkıntısız kullanıyor. Hatta bazı öğrencilerim windows'dan daha çok sevdiklerini söylüyorlar.

ÖBAda basit bir eğitimi var. Doyurmasa da aç bırakmıyor..
akıllı tahtada kullanılabiliyor mu bu sistem hocam

teknik servisten eleman geldi, dokunmatik çalışmıyordu, hocam bu tamamen pardusle alakalı dedi, yukardan klavyeyi kapattı, z kitapta artık dokunmatik çalışıyordu, her şey normale döndü, teknik servisin dediği: kaç kere tubitağa yazdık hala düzeltmediler hocam, dedi. Pardus muş adamların hiç umrunda değil hepsi hikaye windowsa para vermemk için uğraşıyorlar, ucuz etin suyu misali windows yüklediğim tahtalar uçuyor ama pardus hep donup kalıyor
Katılmıyorum hocam. Kullanmasını bilirseniz Pardus ta gayet hızlı çalışıyor. Yavaş çalışıyor diyen öğretmenlerin birçoğu kullanımını bilmediğinden kaynaklı.
Evet buna problem denirse z kitaplarda bu problem var. Ancak abartılacak büyütülecek bir problem değil. Öğretmenin tek yapması gereken z kitabı açmadan önce klavyeyi kapatacak 1 sn bu kadar.

Bugün baktığınızda bütün işletim sistemlerinin az ya da çok eksiği kusuru vardır. Şunu da iddia etmiyorum Parsussüper. Evet Pardus windows ya da macOS kadar gelişmiş değil ancak okullarda hatta devlet kurumlarının %80 ninde kullanım için fazlasıyla yeterli..

Geri