MEB Şablon 2.0 - Ücretsiz, Dinamik MEB Şablonu

Kodla Büyü
Re: MEB Şablon 1.0 - Ücretsiz, Yönetilebilir MEB Şablonu

Bir de hosting sponsoru olabilecek olan var mı? :roll:

Demonun kurulu olduğu hosting çok kötü.

girdap08' Alıntı:
@mystreous, kategoriler bölümünde ayarlıyorsunuz.
Hocam kategoriler bölümünde sadece menü ekleyebiliyorum. Örneğin Okullarımız menüsü altındaki Demo okulu silip başka okul yazmak istiyorum. Kategoriler bölümünde Kategori Adı, Sıra, Açılır menü (evet, hayır), Sol Menü seçeneği var. Başka bir detay göremedim. :(

mystreous' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
Hocam kategoriler bölümünde sadece menü ekleyebiliyorum. Örneğin Okullarımız menüsü altındaki Demo okulu silip başka okul yazmak istiyorum. Kategoriler bölümünde Kategori Adı, Sıra, Açılır menü (evet, hayır), Sol Menü seçeneği var. Başka bir detay göremedim. :(

Herhangi bir ketegoriyi açılır menü olarak ayarlayın, Haber eklerken o kategoriyi seçerseniz haber başlığı, o kategorinin açılır menüsünde listelenir.

girdap08' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

Herhangi bir ketegoriyi açılır menü olarak ayarlayın, Haber eklerken o kategoriyi seçerseniz haber başlığı, o kategorinin açılır menüsünde listelenir.
Teşekkürler hocam tamamdır..

girdap08' Alıntı:
Bir de hosting sponsoru olabilecek olan var mı? :roll:

Demonun kurulu olduğu hosting çok kötü.

Hocam php olsaydı olabilirdim ama malesef sunucum asp desteklemiyor :(

girdap08' Alıntı:
Arkadaşlar güncelleme sürümünde olması gereken özellikleri burada liste haline getirelim. Şuan için:
+ yazı editörünü değişmesi
+ duyurular bölümüne yazı editörü eklenmesi
+ FSO desteği ile resim ve dosya yükleme özelliği (Diğer bileşenleri MEB sunucularında çalışmıyormuş)
+ Manşet altındaki logoların yönetiminin admin paneline aktarılması
+ Sol menülerin sadece içerik taşıyıcı olarak değil, doğrudan bağlantı özelliğinin de olması
+ Haberlerin sırasının değiştirilebilmesi (Normalde tarihe göre listeleme yapıyor)
+ Haber detayında yer alan, yorum yap, worde aktar gibi özelliklerin bulunduğu toolbarın isteğe başlı olması
+ Puanlama sisteminin isteğe bağlı olması
+ Yorum sisteminin isteğe bağlı olması
--------
Şuan için öne çıkan gereksinimler bunlar sanırım. Çalışmalar başlamadan önce, sizlerin de dikkatini çeken eksiklik yada olmasını istediğiniz bir özellik varsa lütfen buradan iletin.
+hocam ek olarak manşet haberleri ayrı olarak görüntülenebiliyor, fakat o kısımda düzenle butonu yok,eklense hoş olacağı kanaatindeyim
+Haberlerin hepsi kategori ayrımı yapmadan geliyor,kategoriye göre içeriği süzebilrsek daha işlevsel olur;
örn:İlçe milli eğitim kategorisi seçildiğinde sadece o kategoriye ait haberler listelenebilir.

Hocam çok oldun diyeceksiniz belki ama birşey daha fark ettim. Anasayfada manşet haberler kısmında resmin üzerinde link yok, ancak haber başlığının üzerine basınca haberin detayı geliyor. Haber resminin üzerine tıklayınca da haber detayına gitse güzel olur zannımca...

girdap08' Alıntı:
@alpi, onuda listeye ekliyorum.
@ufermis, belki bi sonrakinde, ama şuan diğer özelliklerin daha acil olduğu kanısındayım.

1.1 sürümü yayına girdikten sonra, MEB'in yayınlayacağı dinamik şablonun bundan daha fazla özellik barındıracağını sanmıyorum.

Son Şekli:

+ yazı editörünü değişmesi
+ duyurular bölümüne yazı editörü eklenmesi
+ FSO desteği ile resim ve dosya yükleme özelliği (Diğer bileşenleri MEB sunucularında çalışmıyormuş)
+ Manşet altındaki logoların yönetiminin admin paneline aktarılması
+ Sol menülerin sadece içerik taşıyıcı olarak değil, doğrudan bağlantı özelliğinin de olması
+ Haberlerin sırasının değiştirilebilmesi (Normalde tarihe göre listeleme yapıyor)
+ Haber detayında yer alan, yorum yap, worde aktar gibi özelliklerin bulunduğu toolbarın isteğe başlı olması
+ Puanlama sisteminin isteğe bağlı olması
+ Yorum sisteminin isteğe bağlı olması
+ Projeler yönetiminin admin panele taşınması
+ Sayacın görünürlüğünün admin panele taşınması
+ Video Albüm ve Foto Albüm Özellikleri
+ Haber yada içeriğe Video galeri veya foto galeri ekleyebilme özellikleri
+ Statik sol menülerin de isteğe bağlı olması
+ Haber Düzenlemedeki Kategori sorununun çözülmesi

Estağfurullah Hocam, Daha iyi bir uygulama ortaya çıkması için bu tavsiyeler çok önemli.

1 : yazı editörünü değişmesi
2 : duyurular bölümüne yazı editörü eklenmesi
3 : FSO desteği ile resim ve dosya yükleme özelliği (Diğer bileşenleri MEB sunucularında çalışmıyormuş)
4 : Manşet altındaki logoların yönetiminin admin paneline aktarılması
5 : Sol menülerin sadece içerik taşıyıcı olarak değil, doğrudan bağlantı özelliğinin de olması
6 : Haberlerin sırasının değiştirilebilmesi (Normalde tarihe göre listeleme yapıyor)
7 : Haber detayında yer alan, yorum yap, worde aktar gibi özelliklerin bulunduğu toolbarın isteğe başlı olması
8 : Puanlama sisteminin isteğe bağlı olması
9 : Yorum sisteminin isteğe bağlı olması
10 : Projeler yönetiminin admin panele taşınması
11 : Sayacın görünürlüğünün admin panele taşınması
12 : Video Albüm ve Foto Albüm Özellikleri
13 : Haber yada içeriğe Video galeri veya foto galeri ekleyebilme özellikleri
14 : Statik sol menülerin de isteğe bağlı olması
15 : Haber Düzenlemedeki Kategori sorununun çözülmesi
16 : Manşet resminden de detaya yönlendirilmesi
17 : Admin panelde, Manşet haber listesinde de, düzenleme seçeneği olması
18 : Admin panelde, kategoriye göre haberleri süzebilme özelliği

Ali hocam kendi hostumda çalışıyordu. Aynı dosyalar meb serverlarında çalışmıyor Şu hatayı veriyor :
The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.
Db, resim, yazimaraclari/my_documents klasörlerine yazma izni verdirttik.

Access için 32 bit desteğini açmaları gerekiyor o yüzden kaynaklanıyor hata. Mail atınca düzeltiyorlar.

Ali hocam öncelikle yaptıklarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.
meb sablon 1.0 bende indirip kurdum.. ftp'ye atmadan localhostta çalıştırmayı denedim. yönetim paneline giriyorum. fakat ayarlar menüsünde değişiklik, haber eklemek istediğimde hiçbir bilgim kaydedilmiyor ve http:500 iç sunucu hatası veriyor. Nasıl bir düzeltme yapmam gerekir?

Ali hocam. Dosyaları tekrar indirip ftpye atsak "tamamlandı" yazdıklarınız düzelecek mi? yoksa henüz dosyaları koymadınız mı?

@osy, hocam sunucu üzerinde test yapmanızı öneririm, bir de 500'ün detaylarını yazarsanız problemin ne olduğunu anlayabiliriz.
@mystreous, hayır hocam. 2,0 ile birlikte gelecek olanlar.

Yukarıdaki listeye ek olarak, yönetici panelini, HTML5/CSS3 standartlarına göre yeni bir şablona sokuyoruz. Bu yüzden 2.0 sürümü biraz gecikecek. Ama 1 hafta içinde biter diye düşünüyorum.

ali hocam dediklerinizi yaptım. fakat dosyalara izin vermede dosyaların salt okunur özelliğini kaldıramıyorum ve bu nedenle meb sablon çalışmıyorr...
arkadaşlar salt okunur özelliğini kaldırmanın başka yolu var mı?

IIS kaç üzerinde deneme yapıyosun?

2,0 sürümünü beklemenizi tavsiye ederim arkadaşlar, 1,0'ı resmiyeti idare edecek kadar şimdilik gösteremelik kurun.

IIS7 üzerinde deneme yapıyorum.
hocam bilgisayardaki hiç bir klasörde salt okunurluğu kaldıramıyorumm. şu anda onunla uğraşıyorum..
o nedenle beklemedeyim hocamm...

Arkadaşlar "hiç bir klasörde salt okunurluğu kaldıramıyorumm" sizce neden olabilir ? bir fikri ya da çözüm yolu bilen var mı?

Şununla bir dener misin? :http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=attribute-changer&lid=8693

You do not have permission to view this directory or page

Arkadaşlsr her söyleneni yaptım ama yukarıdaki hatayı alıyorum.. Sorun nederi acaba??

ali hocam bu yönetilebilir şanlondan word pdf gibi dosyaları atmak istiyoruz.nasıl atabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

burak13' Alıntı:
ali hocam bu yönetilebilir şanlondan word pdf gibi dosyaları atmak istiyoruz.nasıl atabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

Arkadaşlar az daha sabredin, 2,0 sürümü için. Bahsi geçen bütün eksikler gideriliyor.

yayınladıklarınız için teşekkürler.
dediklerinizi yaptık. yazım izinleri için mail attık. beklemedeyiz. şu anda adresi açmaya çalıştığımızda iç sunucu hatası yazıyor.
ama video ya göre başka şeyler yazması gerekiyordu. bu durum normal mi acaba?
bu konularda biraz acemiyim saçma şeyler sorabilirim kusura bakmayın.

32 bit desteğini açtıklarında düzelecektir hocam.

Ama tekrar ediyorum, 1.0 sürümüne artık fazla emek vermeyin, 2,0 çok yakında gelecek ve çok daha profosnel olacak.

tamam. beklemedeyiz. emekleriniz için tekrar teşekkürler

Arkadaşlar internet@meb.gov.tr adresine yazma izinlerinin verilmesi için mail attım ama hala sitede bi hareket yok. Acaba ne kadar zaman alıyor bu yazma izinlerinin verilmesi?

Arkadaşlar bu 32 bit desteği mail gönderdikten ne kadar süre sonra açılıyor ?

benim 10 dakikada açılmıştı hocam. Kurum e-postasından attınız demi maili, başka e-posta dan attıysanız ondan açılmamış olabilir.

Kurum e postasından attım hocam öğlen gibi ama hala bi hareket yok.

Geri