MEB Şablon 2.0 - Ücretsiz, Dinamik MEB Şablonu

Kodla Büyü
Re: MEB Şablon 1.0 - Ücretsiz, Yönetilebilir MEB Şablonu

msconfig' Alıntı:
değerli öğretmenim çalışmanız gerçekten çok güzel olmuş emeğinize ellerinize sağlık acaba kurulum videosu hazırlayabilir misiniz yada resimli anlatım ?

Bu akşam video yayınlarım.

çok teşekkür ederim şimdiden emeğine sağlık

elleriniz dert görmesin sayın hocam kategorilere açılır menuyude videoya eklerseniz sevirim.

asacan' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
asacan' Alıntı:
İe güzel ancak Firefox da problem var hocam. Sayfa kayıyor...

Hangi sürümde denediniz hocam? Bende sorun yok.
http://a1202.hizliresim.com/u/q/2xtqf.jpg

10.0.2 local yüzünden mi acaba?

Evet. Localde denediğinizi bilmiyordum. Localde deneyen bütün arkadaşlarda benzer sorunlar çıkmıştı.

Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error '80004005'

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Data source name not found and no default driver specified

/ayarlar.asp, line 9

hocam böyle bir hata verdi, veriyolu.asp dosyası kontrol ettim;
ayarlar.asp
Kod:
<!-- #include file="veriyolu.asp" -->
	<%
	set cilem = server.createobject("adodb.connection")
	cilem.open("driver={microsoft access driver (*.mdb)}; dbq=" & Server.MapPath(""&veritabaniyolu&"")),"*****","*****"
	Set rs=Server.CreateObject("Adodb.Recordset")

set rs=server.createobject("adodb.recordset")
	rs.open "ayarlar",cilem,1,3
	%>
------->
veriyolu.asp
Kod:
<%
veritabaniyolu="db/hozat.mdb"
%>
db klasörü içinde hozat.mdb dosyası mevcut.

mb1984' Alıntı:

[Microsoft][ODBC Driver Manager] Data source name not found and no default driver specified

/ayarlar.asp, line 9

ayarlar.asp
Kod:
	<%
	cilem.open("driver={microsoft access driver (*.mdb)}; dbq=" & Server.MapPath(""&veritabaniyolu&"")),"*****","*****"

%>
------->
veriyolu.asp
Kod:
<%
%>
veritabanının adını ftp'den hozat1.mdb yap. (veritabanını indirmeden) veriyolu.asp'den yolu hozat1.mdb olarak güncelle. ve sunucuya tekrar gönder.

gerçekten süper bir çalışma olmuş emeğinize sağlık kurulum videosuyla tadından yenmez valla

Arkadaşlar web wiz çok fazla tarayıcı seçiyor, o yüzden text editoru değiştirecem, bir de meb sunucularında upload için sadece FSO kullanabiliyormuşuz sanırım. O yüzden o konuyla da ilgileneceğim.

Video da çekicem yakın zamanda.

Ellerinize sağlık... :alkis: :++:

girdap08' Alıntı:
mb1984' Alıntı:

/ayarlar.asp, line 9

ayarlar.asp
Kod:
	<%

%>
------->
veriyolu.asp
Kod:
<%
%>
veritabanının adını ftp'den hozat1.mdb yap. (veritabanını indirmeden) veriyolu.asp'den yolu hozat1.mdb olarak güncelle. ve sunucuya tekrar gönder.
hocam aynı hatayı vermeye devam ediyor.

ftp bilgilerinizi gönderin PM ile, yardımcı olayım.

Tasarım ve paylaşımınız için çok teşekkürler hocam. Ben kurmaya çalıştığımda hem lokalde hem de webserverda loadxml.php bulunmadığı hatası verdi ki dosya bulunmasına rağmen. İlginize çok teşekkür.
Ayrıca hem bende hem de sizin referans site olarak sunduğunuz http://www.pazarlar-meb.gov.tr/ adresinde üst menü gelmemektedir.

sayın hocam bir sorum olacak şimdi katogori oluşturuyoruz ve bunlar menuleri oluşturuyor bunların içerigine haber eklemeden her hangi bir siteye veya dosyaya direk link verebiliyor muyuz acaba tşkler

girdap08' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
Hocam veritabanı işini nasıl hallettiniz?Access yok phpmyadmin de...
phpmyadmin ile işiniz yok. MySQL değil MS Access kullanıyoruz.

Yukarıda da yazdığım gibi, veritabanı dahil bütün dosyaları (veritabanı ad ve yolunu değiştirin) sunucuya gönderin ve yazma izinlerini talep edin.
benioku.txt deki yazma izinlerini nasıl veriyoz orayı açıklayabilir misiniz hocam tşk

alsniket' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
compteach06' Alıntı:
Hocam veritabanı işini nasıl hallettiniz?Access yok phpmyadmin de...
phpmyadmin ile işiniz yok. MySQL değil MS Access kullanıyoruz.

Yukarıda da yazdığım gibi, veritabanı dahil bütün dosyaları (veritabanı ad ve yolunu değiştirin) sunucuya gönderin ve yazma izinlerini talep edin.
benioku.txt deki yazma izinlerini nasıl veriyoz orayı açıklayabilir misiniz hocam tşk
Kendi hostunda kuracaksan, pleskten, dosya izinlerine girip verebiliyosun. MEB Hostu kullanıyorsanız, internet@meb.gov.tr adresine bildiriyorsunuz, onlar veriyor. Bir de access için 32 bit desteğinin açılması talebinide bildirin.

alpi' Alıntı:
sayın hocam bir sorum olacak şimdi katogori oluşturuyoruz ve bunlar menuleri oluşturuyor bunların içerigine haber eklemeden her hangi bir siteye veya dosyaya direk link verebiliyor muyuz acaba tşkler
Yönetim panelinden yapamıyoruz. ama ; meb_sidebar.asp'yi düzenleyerek yapabilirsiniz. Eğer meb dinamik bir şablon çıkarırsa (böyle bir söylenti var) zaten sorun yok, eğer bu sadece lafta kalırsa, uygulamayı daha da geliştirebilirim. Biraz beklemekte fayda var.

erkan1duk' Alıntı:
Tasarım ve paylaşımınız için çok teşekkürler hocam. Ben kurmaya çalıştığımda hem lokalde hem de webserverda loadxml.php bulunmadığı hatası verdi ki dosya bulunmasına rağmen. İlginize çok teşekkür.
Ayrıca hem bende hem de sizin referans site olarak sunduğunuz http://www.pazarlar-meb.gov.tr/ adresinde üst menü gelmemektedir.

Farklı tarayıcılarda deneme yaptık, bu şekilde bir kayma olmadı. loadxml.php zaten dosyaların içinde mevcut, bu şekilde bir hata alan başka bir arkadaş olmadı sanırım. Eğer IE kullanıyorsanız, tarayıcınızın java script derleme ayarlarıyla alaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum.

hocam ben ve benim gibiler için en basit şekilde anlatılmış video hazırlarsanız size minnettar oluruz. Şimdiden Teşekkürler

Ali Hocam ellerine sağlık güzel kodlama olmuş. Ben localhosta kurdum ve gayet güzel çalışıyor. Anasayfadaki haberler ve duyurular bölümünü kendi sitemize entegre etmemde kolaylık oldu. Allah razı olsun.

mustikonya' Alıntı:
Ali Hocam ellerine sağlık güzel kodlama olmuş. Ben localhosta kurdum ve gayet güzel çalışıyor. Anasayfadaki haberler ve duyurular bölümünü kendi sitemize entegre etmemde kolaylık oldu. Allah razı olsun.
sizden de hocam.

Bunu söylediğimde suçlu oluyorum ama imzanızda yer alan sitenizde önemli bir güvenlik açığı var.

hocam dün internet@meb.gov.tr den gelen bir mail yayınlanmamış mıydı sitede? Hani meb bir içerik sistemi yazacağız ve ilçelere şifre ve kullanıcı adı vereceğiz diyordu. Yanlış anlamayın sizin siteniz çok güzel ama bunu merak ediyorum ve kafam karıştı??

şu ekteki yazıyı diyorum acaba ben mi yanlış anlıyorum bu yaptığımız siteler tekrar değişecek mi?

Ekli dosyalar

• resmi.jpg
    resmi.jpg
    92.6 KB · Görüntüleme: 645

phileo' Alıntı:
şu ekteki yazıyı diyorum acaba ben mi yanlış anlıyorum bu yaptığımı siteler tekrar değişecek mi?
Yapılan sitelerin tekrardan değişme ihtimali var ama ne zaman olacağı belli değil. Şuan için tek bilinen şey 27 şubata kadar bu şablona geçilmesi. Mevcut xml'li şablonun bile hazırlanıp dağıtılması 4-5 ay sürdüğüne göre yazılacak içerik yönetim sisteminin dağıtılma süresi belli olmaz diye düşünüyorum.

Bunu söylediğimde suçlu oluyorum ama imzanızda yer alan sitenizde önemli bir güvenlik açığı var.[/quote]

Doğrudur hocam. Ben kodlama bilmiyorum. Sadece mevcut olan kodlamalar üzerinde denem yanılma yaparak siteyi tasarladım. Site açığınu düzeltme konusunda yapmam gereken bir şey varsa yardım almaktan dolayı sevinirim. PM atarsanız memnun olurum.

phileo' Alıntı:
şu ekteki yazıyı diyorum acaba ben mi yanlış anlıyorum bu yaptığımı siteler tekrar değişecek mi?
O şekilde bir CMS yayınlanacaksa ne ala. Millet eziyetten kurtulur. Ama gereksinimleri ne kadar sağlar, ne kadar sürede aktif olur muallak.

Geri