LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
merhabalar bu LCD panoyu bilgisayar ilk açıldığında tam ekranda görünür şekilde çalışmasını sağlayabilirmiyiz. yani bilgisayarı açacağım hiç bir yere tıklamadan kendi tam ekran çalışacak

fishbooone' Alıntı:
merhabalar bu LCD panoyu bilgisayar ilk açıldığında tam ekranda görünür şekilde çalışmasını sağlayabilirmiyiz. yani bilgisayarı açacağım hiç bir yere tıklamadan kendi tam ekran çalışacak
tabiiki hocam en son lcd panoda o özellik var google store dan aratın...tam ekran özelliği...açılışta başlatmak içinde windowsun başlangıcına lcdpano kısayolunu koymanız yeterli

Re: Ynt: LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

fishbooone' Alıntı:

Başlat menüsüne Başlangıç bölümüne kısayolunu at, bitti.

Sayın hocam öncelikler teşekkür ederim. Okulumda uygulamaya başladım çok da güzel bir uygulama fakat şöyle bir sorunum var. Elimdeki bilgisayar beyaz exper kasalardan panoyu bu bilgisayara bağladım. LCD tv 1024*768 çözünürlüğü destekliyor. PC'den 1024*768 yapıyorum fakat pano uygulamasının bir kısmı ekran dışında kalıyor, ekrana sığmıyor. Çözünürlüğü yükselttiğimde de aynı sorun oluyor. PC'de Windows xp yüklü.

Bu sorunu nasıl çözebilirim, önerilerinizi bekliyorum.

pala6116' Alıntı:
Sayın hocam öncelikler teşekkür ederim. Okulumda uygulamaya başladım çok da güzel bir uygulama fakat şöyle bir sorunum var. Elimdeki bilgisayar beyaz exper kasalardan panoyu bu bilgisayara bağladım. LCD tv 1024*768 çözünürlüğü destekliyor. PC'den 1024*768 yapıyorum fakat pano uygulamasının bir kısmı ekran dışında kalıyor, ekrana sığmıyor. Çözünürlüğü yükselttiğimde de aynı sorun oluyor. PC'de Windows xp yüklü.

Bu sorunu nasıl çözebilirim, önerilerinizi bekliyorum.
Hocam uygulama her ne kadar çözünürlüğe göre kendini adapte ediyor olsa da 1200x675 olarak tasarlanmıştır. Yani yükseklik veya genişliğiniz herhangi biri bu değerlerden küçükse sığmama sorunu oluşuyor malesef. Sizin LCD 17 inçse 1280x1024ü de desteklemesi lazım diye hatırlıyorum bir de onu deneyin sorun çözülecektir. Desteklemiyorsa da yapılabilecek birşey yok gibi. Kolay gelsin

hocam eline sağlık çok güzel olmuş. Fakat şöy bir sorunla karşılaştık. Program çalışırken bir süre sonra kendisini kapatıyor. Ne bir hata ne bir mesaj veriyor. Ne olabilir acaba.

Merhaba Hocalarım, müdürümüz bir lcd televizyon getirip bunu dijital pano olarak kullanmamı istedi. Ancak şu anlık internet bağlantımız ve bilgisayarımız yok slayt yapıp flash a attım ancak lcd tv de slayt açılmadı. bu sorunu nasıl çözebilirim. İyi Günler

LCD TV internete bağlanabiliyor mu? O yeteneği var mı?
LCD TV USB'den resimleri slayt şeklinde gösterebiliyorsa, oluşturduğunuz slaytı resim olarak ya da video olarak kaydedin. Bunun için çeşitli programlar var, onlardan bulup, yapabilirsiniz. Ya da Movie Maker programında video olarak slaytınızı hazırlayın. Video olarak yayın yapabilirsiniz.
Eğer internet olayı yoksa, piyasa 100 TL gibi bir fiyata satılan Android TV adlı USB şeklindeki aparattan alıp, TV'de android kullanabilirsiniz. Ya da elinizde kullanılmayan bir tablet vs. varsa onu HDMI üzerinden TV'ye bağlayıp, tablete de kablosuz bir klavye+fare takarsınız, geçici olarak tüm işinizi halledersiniz.
İşin özü TV'nize göre bir yöntem belirleyip, uygulamanız gerekiyor. Yukarıdakiler bunlardan birkaçı.

elrond' Alıntı:
setetik' Alıntı:
Elinize sağlık hocam güzel bir çalışma olmuş. Bizde kullanmayı düşünüyoruz.
LCD Pano logosu olan yere okul logosu ekleme şansımız var mı?
hocam logonun dosyasını bul eklentinin kurulu olduğu yerden
  • BİLGİSAYARIMA GİR AŞAĞIDAKİ KODU YAPIŞTIR
Kod:
%userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd
...daha sonra da oradan panonun resmini bul aynı ölçekte kendi logonu yap ismini de eski logo dosyasıyla aynı yap tamamdır.

Teşekkürler hocam..

Bunu kendi bilgisayarımda denemek istedim, bir türlü hava durumunu gösteremedim. Apı key aldım "apıkey İlçe, Türkiye" formatında yazıyorum.

ellerinize sağlık, gerçekten harika çalışma ellerinize sağlık, portable kullanabilme şansımız olsaydı çok daha güzel olacaktı.

furkan4304' Alıntı:
hocam ilçe isminde Türkçe karakter kullanıyorsanız ondan olabilir..
Yok hocam türkçe karakter yok "apıkey Ilçe, Türkiye" tam olarak bu formatta yazılı Örneğin "xxxxxxxxxxxxxxxx Ankara, Türkiye" key 16 karakterden oluşuyor.

cyberyahya' Alıntı:
hocam eline sağlık çok güzel olmuş. Fakat şöy bir sorunla karşılaştık. Program çalışırken bir süre sonra kendisini kapatıyor. Ne bir hata ne bir mesaj veriyor. Ne olabilir acaba.
Bunun cozumu nedir

Yapanın eline sağlık. Sorunsuz çalışıyor :++:
Belirli aralıklarla önce pano penceresi sonra kamera görüntülerinin penceresinin sürekli çıkmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler

alpi' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
TR61' Alıntı:
http://dijitalpano.net/
http://akcakocatml.webpanosu.net/
Bu iki linkteki pano uygulamalarını çok beğendim. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
bunları bende çok beğendim.
bunu yapan arkadaş paylaşmaz mı gerçekten güzel olmuş
dijitalpano yazan forumda paylaşılmıştı... Ama linkler silinmiş... digital-urunler-f41/ve-karsinizda-2012-model-dijital-panomuz-link-yenilendi-t74827.html

EDİT: 11 sayfada çalışır linkler var...
digital-urunler-f41/ve-karsinizda-2012-model-dijital-panomuz-link-yenilendi-t74827-150.html#p926080
digital-urunler-f41/ve-karsinizda-2012-model-dijital-panomuz-link-yenilendi-t74827-150.html#p931766

hocam bu uygulamayı nasıl geliştirdiniz. ne kullandınız. bilgi verirseniz seviniriz

Özel Bölüm Kaynak kod butonu ile Öğrenci Doğum günlerini eklememiz mümkün müdür? Mümkünse kod nasıl yazılmalı...

Hocam elinize sağlık güzel bir uygulama. Hocam ben kurdum sadece uygulama hata vermeden kapanıyor. bir haftadır çözüm bulmaya çalışıyorum fakat bulamadım. Kapanma neden kaynaklanıyor olabilir. win8 kullanıyorum.

LCD panoyu hazırlayan arkadaşımıza teşekkür ederim.

Okulumuzun girişinde büyük bir LCD tv miz var. Ben görüntüyü oraya vermek istiyorum. Ancak tv kirişte asılı ve yakınında bilgisayar kasasını koyabileceğimiz bir yer yok.

Bu pozisyondaki bir televizyonumuzda yalnızca "LCD PANO" çalıştırabileceğimiz ve belki de bazı videoları oynatabileceğimiz, televizyonun arkasına gizlenebilecek küçüklükte bir bilgisayar çeşidi ya da media player tarzı bir ürün var mıdır?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
saygılarımla.

Android TV diye gittigidiyor ya da benzeri sitelerde ararsanız 100 TL civarında TV'de android çalıştırmanızı sağlayacak cihazlardan bulabilirsiniz.

Geri