LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
uyurgezer' Alıntı:
baska bir bilgisayara yedeğini yüklerken geçersiz dosya hatası aldım :?
hocam bir kere kaydet yaptiktan sonra yedeklemeyive geri yuklemeyi bir daha dener misiniz? bir de yedek dosyasini acin sonunda version: 2.1.0 yaziyor olmasi lazim. geri bildirim yaparsaniz sevinirim

Sayın Hocam, ben de geçersiz dosya hatası aldım :( Defalarca denedim olmadı. Yedek dosyasının sonunda version ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Selamlar

hocam dedigim gibi yedegi aldiginiz ana pcde 1 kereligine KAYDET dedikten sonra tekrar yedekleyip diger bilgisayara almayi dener misiniz? bu sorun son guncellemenin uygulamayi pasif hale getirmesinden dolayisiyla veritabanini yeni surume gecirememesinden kaynaklaniyor. bu islemi yaptiktan sonra duzelmesi lazim

Sayın hocam kaydete basınca kapanma olayı devam ediyor tekrar. Tamamıyla silip tekrar kurmama rağmen kaydete basınca kapanıyor program.
Bir de ilginçtir hava durumu iline Mus, Turkey yazmama rağmen hiçbir şekilde göstermiyor. İlçelerini falan yazınca gösteriyor ama merkez için ne yazdıysam da göstermiyor, yuvarlak dönüp duruyor.

garip_dost' Alıntı:
Sayın hocam kaydete basınca kapanma olayı devam ediyor tekrar. Tamamıyla silip tekrar kurmama rağmen kaydete basınca kapanıyor program.
Bir de ilginçtir hava durumu iline Mus, Turkey yazmama rağmen hiçbir şekilde göstermiyor. İlçelerini falan yazınca gösteriyor ama merkez için ne yazdıysam da göstermiyor, yuvarlak dönüp duruyor.
hocam kapanma sorunu chromeun belirli bir zaman sonra veya bellek yetersizligi durumunda uygulamanin yeniden baslatma islemini yapan arkaplan programini askiya almasindan kaynaklaniyor ona tekrar bakacagim. hava durumunda da mus, turkiye seklinde deneyin bir de

Parhelion' Alıntı:
garip_dost' Alıntı:
hocam kapanma sorunu chromeun belirli bir zaman sonra veya bellek yetersizligi durumunda uygulamanin yeniden baslatma islemini yapan arkaplan programini askiya almasindan kaynaklaniyor ona tekrar bakacagim. hava durumunda da mus, turkiye seklinde deneyin bir de

Olmadı hocam yine. Neyse çok önemli değil olmasa da artık yapacak birşey yok. Emeğin için tşkler ..

Parhelion' Alıntı:
nebiyan55' Alıntı:
Emeğinize sağlık hocam.
ilk açılışta tam ekran olarak açılmasını sağlayabiliyormuyuz.
hocam malesef api buna izin vermiyor

hocam size dün mesaj atmıştım bu konuyla ilgili...biraz uğraştıktan sonra tam ekran yapmayı başardım...ve uygulamayı başlangıca da koydum...artık windows başlayınca otomatik olarak açılıp tam ekran çalışıyor...
öncelikle yapmanız gerekenler
1.ekteki dosyayı rardan çıkarıp
bilgisayarıma %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd linkini yapıştırdıktan sonra gelen pencerede js klasörüne yapıştıracaksınız...değişikliğe de tamam dedikten sonra işlem tamam..artık tam ekran.

2.açılışta başlatmak için chrome uygulamalardaki lcdpano uygulamasının kısayolunu oluşturup, windowsta başlangıca ekleyeceksiniz...bu kadar...

KOLAY GELSİN...@Parhelion hocama böyle bir uygulama hazırladığı için tekrar teşekkürler.

Ekli dosyalar

• background.rar
    2.2 KB · Görüntüleme: 151
evet hocam yeni apide destek getirmisler siz mail atinca bakmistim. birkac tane de sorun var onlari da duzeltince gece yayina veririm yeni surumu ben tesekkur ederim yardimlariniz icin ;)

okulumuza uyguladığımız lcd pano

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    44.8 KB · Görüntüleme: 1,213
Parhelion' Alıntı:
forumicinforum' Alıntı:
Ben uygulamayı LCd ye yansıtıyorum ama kenarlardaki hava durumu bölümünün yarısı görünüyor. ekran çözünürlüğü 1024*768 ayarlı. diğerlerini de denedim ama bir türlü istediğim görüntüyü vermedi. tamamı görünmüyor. tavsiyeniz varsa memnun olurum. ayrıca Alt tarafta kayan yazı aşırı büyük biraz küçültülebilirse çok güzel olacaktı ama değişmiyor.
Bu uygulamayı nasıl yaptınız? bunu da çok merak ediyorum. Hazırlayan arkadaşımıza çok teşkkür ederim.

forumicinforum' Alıntı:
Neden Lcd ye tam uygun bir şekilde sığmıyor. denemediğim çözünürlük ayarı kalmadı lütfen yardım edin. hava durumunun ve haberlerin yarısı sağ taraftan görünmüyor.

sağolun hocam tarayıcının varsayılan zoom ayarı %100 olarak olması gerekiyor kontrol eder misiniz?

Tüm çözünürlükleri denedim, varsayılan zoom ayarı %100. TV'nin altında ve üstünde yer alan boşlukları dolduramadım. TV'dende ayarladım 4:3 veya 16:9 hepsi denendi. Bu durumda televizyonun desteklememe durumu olabilir mi? 1024*768 de tam ekrana sığdırıyoruz, fakat bu defa haberler kısmının yarısı görünmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.

1024*768 de tam ekrana sığdırıyoruz, fakat bu defa haberler kısmının yarısı görünmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar, teşekkürler.
hocam 16:9 ayarında olduğu için program ben 1920x1080 yaptım çözünürlüğü.çünkü tv 22 inch felandı....istediğim oldu...tv den değilde bağladıktan sonra windowstan çözünürlüğü ayarlayın...benim pano nun görünümü de iki önceki resimde var

mcm2276 hocam gorunumun tam oturmasi icin genislik olarak min 1200 yukseklik olarak min 675 olan bir cozunurluk secmeniz gerekiyor. bir de son surum 2.1.2dir. sizdeki guncel degilse guncelleyin

elrond' Alıntı:
hocam 16:9 ayarında olduğu için program ben 1920x1080 yaptım çözünürlüğü.çünkü tv 22 inch felandı....istediğim oldu...tv den değilde bağladıktan sonra windowstan çözünürlüğü ayarlayın...benim pano nun görünümü de iki önceki resimde var

Parhelion' Alıntı:
mcm2276 hocam gorunumun tam oturmasi icin genislik olarak min 1200 yukseklik olarak min 675 olan bir cozunurluk secmeniz gerekiyor. bir de son surum 2.1.2dir. sizdeki guncel degilse guncelleyin

yarın sürüm güncelleyip tekrar deneyeceğim, evdeki televizyonda denedim. Bilgisayarda 1366 X 768 çözünürlük oranları, dediğiniz oranlara yaklaşık(16:9). Sonuç perfect :+1:

Hocam ellerinize sağlık uygulamaya verileri girdik süper oldu elleriniz dert görmesin.

Görüntü sorununu bende yaşıyordum alt ve üstte boşluklar kalıyordu denemediğim çözünürlük kallamdı ama en son 1360 X 768 le sorunu çözdüm tam oturdu. Hata alan arkadaşlar denesin 1366 x 768 bile hata veriyordu en iyi sonuca 1360 X 768 çözünürlük oranları (16:9) ile ulaştım belki faydası olur.

güncellemeleri takipteyiz, iyi çalışmalar

nöbet yerlerinde virgül ile ayırınca <br> cıkıyor alt alta yazmıyor...bu sorunu yaşayanlar beri gelsin.

Parhelion hocam öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Benim size sorum ben yapmış olduğunuz şablonu değiştirmek istersem nasıl bir yol izlemem gerekli acaba. Örneğin logo olmasını istemiyorum saatin üst sağda değilde en aşağıda olmasını istiyorum gibi. Yazılım konusunda baya eksiklerim var. Yayınladığınız dosyalar hakkında yardımcı olursanız neler yapabileceğim konusunda çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

elrond' Alıntı:
nöbet yerlerinde virgül ile ayırınca <br> cıkıyor alt alta yazmıyor...bu sorunu yaşayanlar beri gelsin.
2.1.3 düzeltildi :+1:

nitrooxygen' Alıntı:
Parhelion hocam öncelikle emeğiniz için çok teşekkürler. Güzel bir çalışma olmuş. Benim size sorum ben yapmış olduğunuz şablonu değiştirmek istersem nasıl bir yol izlemem gerekli acaba. Örneğin logo olmasını istemiyorum saatin üst sağda değilde en aşağıda olmasını istiyorum gibi. Yazılım konusunda baya eksiklerim var. Yayınladığınız dosyalar hakkında yardımcı olursanız neler yapabileceğim konusunda çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Hocam bilgisayarım adres çubuğuna aşağıdaki yolu yapıştırın ve son sürümün olduğu klasöre girin. Buradaki pano.html ve css/pano.css dosyalarını düzenleyerek -etiketlerdeki id, class vs gibi parametreleri değiştirmemek kaydıyla- tasarımı değiştirebilirsiniz. Fakat dinamik kısımlar tutarsızlık yapabilir. Bir de yeni sürüm geldiğinde değişiklikleriniz gidebilir yedek alın.

Vista, 7, 8 için: %userprofile%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd
2K, XP için: %userprofile%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd

Teşekkür ederiz. Uygulamanız çok güzel. Bende okulun girişine bir pano hazırladım ve sizin uygulamanızı koydum. Her gören çok güzel yorumlar yapıyor. Ellerinize sağlık.

Hoca ellerinize sağlık HDMI çıkış bir ekran kartı ve HDMI splitter la 2 TV ye çıkış yapıyoruz. Hatta bunun için 50 inch Led tv aldık harika bi gösterim oluyor. Son güncellemeleriniz ile de 10 numara oldu. Herkes çok beğeniyor.

Fakat, alt yazı son bir haftadır tamamı ekrandan kayıp geçmeden baştan başlıyor ve bu sürekli oluyor. Fotoğraf değişirkende hafif kesilmeler oluyor. Bu daha önceden olmuyordu acaba bizim ekran kartından mı yoksa başka bi şeyden midir? Şimdiden teşekkürler...

hocam sisteminizden kaynaklanan bir sorun degil altyazi cok uzun oldugu zaman onu yapabiliyor farkli yontemler deneyecegim zaten ona. kesilmeler de yuksek cozunurluklerde daha gorunur oluyor. ayarlardan slayt dilimleme efektini 1e dusurerek efekti iptal edebilirsiniz kutu gibi doner sadece

Evet hocam doğru yazıyı uzun yazınca oldu. Bi yarışmada okul derece almıştı yarışma adı kazanan öğrenci adı hazırlayan öğretmenlerin adını yazıp teşekkür edince metin uzayıp gitti. Daha önce olmamasının da sebebi budur. Tekrar teşekkür ederim. Resim geçişini de dediğiniz gibi yapayım.

Allah razı olsun böyle bir program hazırladığınız için...

Geri